18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rosjanie stworzyli najlepszy czołg świata

antyzog • 2012-06-18, 20:25
"Niedawno zakończyły się międzynarodowe targi przemysłu zbrojeniowego w Paryżu. Po raz pierwszy od wielu lat na zaprezentowanie tam swoich najnowszych osiągnięć zdecydowała się również Rosja - zazwyczaj zazdrośnie strzegąca sekretów wojskowej myśli technicznej (choćby z tego powodu, że część nowych wynalazków to "plagiaty" zachodnich obiektów).

Tym razem jednak Rosjanie postanowili olśnić (i przerazić) gości targów i fizycznie dostarczyli do Paryża część nowinek technicznych swojego przemysłu zbrojeniowego. Najbardziej imponujące dokonania przedstawili na specjalnych wizualizacjach multimedialnych, ponieważ na paryskich targach nie było możliwości zaprezentowania ich "w akcji".


1:50 akcent smoleński ;(



Mowa o najnowszym rosyjskim czołgu - T90S i T90SM oraz jego "naturalnym satelicie" czyli ciężkim wozie wsparcia "Terminator" (BMPT). "Ruski tank" ma oczywiście ulepszone zdolności bojowe - zasięg ognia, system sterowania i celność: rzekomo trafia w każdy cel ze 100-procentową dokładnością nawet w odległości prawie 10 kilometrów, a dystans czasowy między poszczególnymi seriami wynosi jedynie 10 sekund, co daje mu najlepszą pozycję na świecie pod każdym względem. Dodatkowo rosyjski czołg wyposażony jest w nowoczesne systemy wizualizacji i modelowania celów na podstawie informacji termicznych - "widzi" w dzień i w nocy. "Nowa ulepszona wersja posiada wszystkie parametry bojowe na najwyższym poziomie: siłę rażenia, mobilność i bezpieczeństwo" - twierdzi dyrektor biura projektowego uralskich zakładów zbrojeniowych odpowiedzialnych za najnowszą wersję T90, Andriej Terlikow.

Rosjanie chwalą się, że panel sterowania maszyny został poddany pełnej cyfryzacji, czego dokonano po raz pierwszy na świecie: "Modernizacja czołgu obejmuje projekt elektronicznego panelu cyfrowego, w całości stworzony w Rosji" - oświadczył z dumą Terlikow.


Jak zauważył jeden z naszych internautów, w 5:18 minucie filmu rosyjski czołg strzela do polskiego "Rosomaka".

Opancerzenie T90S i T90SM zapewnia im najwyższą ochronę przed wszelkimi typami obrony przeciwczołgowej (również przed bronią laserową), a konstrukcja pozwala na szybką zamianę uszkodzonych części i fragmentów opancerzenia podczas działań bojowych.

Zmodernizowane czołgi i wozy bojowe to nie jedyne, czym mogą pochwalić się Rosjanie - rosyjski wicepremier Dmitrij Rogozin po jednej z inspekcji dokonanych w zakładach zbrojeniowych zakomunikował, że najnowsze karabiny snajperskie produkowane w Rosji pod względem jakości kalibru są najlepsze w Europie, a przyjemnością jest "samo trzymanie ich w ręku".

A co tam słychać na naszym podwórku? Czy my w ogóle mamy armię?"

Źródło: http://facet.wp.pl/kat,69514,wid,14582791,wiadomosc.html

Kriski

2012-06-18, 20:37
Z tymi 10 km odrobinÄ™ przesadzili

Black271

2012-06-18, 20:41
antyzog napisał/a:


Obrazek
Jak zauważył jeden z naszych internautów, w 5:18 minucie filmu rosyjski czołg strzela do polskiego "Rosomaka".



Oni już się szykują!!!!!!!!

ramiltor

2012-06-18, 20:49
01:48 a już myślałem że bedzie backflip
Poza tym na co komu czołgi w tych czasach? No chyba ze na arabów

Bard_Zerald

2012-06-18, 20:49
Ten czołg jest tak na prawdę ch*jowy, to jest cholernie typowa Rosyjska propaganda. Gadałem z kimś, kto się na tym zna. Swoją drogą nawet nie znając się można coś takiego wyczuc.

antyzog

2012-06-18, 20:50
Kriski - Już wcześniej słyszałem o tym osiągnięciu i to nawet w faktach, kiedy mówili o tym że Rosja chce wydać 650 miliardów dolarów na nowoczesne zbrojenie. Najlepsze było wtedy to, że nikt z tych "wysoko postawionych" generałów nie chciał ani tych czołgów, ani niczego z Rosji. Oni chcieli kupować z zagranicy i od razu wiadomo dlaczego, a no dlatego że wtedy można łapówki dostawać.

BongMan

2012-06-18, 20:59
Niech wpadają tu z tymi czołgami. Będą mieli złomiarze co zbierać.

makabrax

2012-06-18, 21:02
Bard_Zerald napisał/a:

Ten czołg jest tak na prawdę ch*jowy, to jest cholernie typowa Rosyjska propaganda. Gadałem z kimś, kto się na tym zna. Swoją drogą nawet nie znając się można coś takiego wyczuc.



A ja gadałem z kimś ktoś na tym zna nawet lepiej i mówił co innego... :idzwch*j:

Ruskie ostatnią wojne mieli w Afganie jeszcze przed wejściem T-90 do służby (1993 rok), USrael cały czas się gdzieś pizga więc uważają że ich Abramsy są lepsze...
Osobiście jeżeli miałbym kupować sprzęt wojskowy to od ruskich, mniej elektroniki która może zawieźć w nieodpowiednim momencie, zapewne prostsza budowa, a co za tym idzie łatwiejsze naprawy. No i pewnie bezproblemowe działanie przy +40 jak i -30, czego o amerykańskim sprzęcie pewnie powiedzieć nie można :D

_R...........s_

2012-06-18, 21:06
@up
Mało elektroniki, prosta budowa, łatwa naprawa? Jedyną słuszną odpowiedzią na twoje potrzeby jest T-34. Po co daleko szukać, chyba każdy z nas oglądał kiedyś 4 pancernych. Możesz też bardziej ambitnie spróbować z którymś z nastęców. Podobno ruskie wysłali w ch*j któregoś modelu (T 34 i T 55) na syberię i ukryli, na wypadek wojny z użyciem broni emp.

A ten czołg z filmiku to chyba jakaś ch*jnia, skoro nawet nie dali prawdziwego filmiku, tylko jakiś wygenerowany komputerowo. W grze to nawet ja mogę być nieśmiertelny, mieć zajebistą broń i być niewidzialny.

Ro...........ce

2012-06-18, 21:11
Cytat:

Ten czołg jest tak na prawdę ch*jowy, to jest cholernie typowa Rosyjska propaganda. Gadałem z kimś, kto się na tym zna. Swoją drogą nawet nie znając się można coś takiego wyczuc.



Natomiast z twojego posta można wyczuć zazdrość i ból dupy :D

~Ludomir

2012-06-18, 21:13
Znając Rosjan ten czołg jest tak niezawodny jak każda rzecz kupiona od ruskich na bazarku.

ru_ziolo

2012-06-18, 21:32
Po ch*j im czołgi jak komorowski i tusk bez walki nas poddadzą. j***ne ciecie.

P.S widać w 5:00 , że to animacja komputerowa.

xts

2012-06-18, 21:40
od 4:28 są motywy grafiki komputerowej może z jakiejś gry. 4:59 czołg nie zostawia śladów na ziemi, j***ni stworzyli lewitujący czołg. Pomijam graficzkę eksplozji zrobioną w paintcie

Ko...........‚o

2012-06-18, 21:56
Cytat:


1:50 akcent smoleński ;(



O k***a, już podczas I wojny światowej były takie akcenty. j***ni masoni, tyle lat to planowali!!!!!!!
Piszcie do niezależnej.pl będzie HIT!!!