18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rosjanie stworzyli najlepszy czołg świata

antyzog • 2012-06-18, 20:25
"Niedawno zakończyły się międzynarodowe targi przemysłu zbrojeniowego w Paryżu. Po raz pierwszy od wielu lat na zaprezentowanie tam swoich najnowszych osiągnięć zdecydowała się również Rosja - zazwyczaj zazdrośnie strzegąca sekretów wojskowej myśli technicznej (choćby z tego powodu, że część nowych wynalazków to "plagiaty" zachodnich obiektów).

Tym razem jednak Rosjanie postanowili olśnić (i przerazić) gości targów i fizycznie dostarczyli do Paryża część nowinek technicznych swojego przemysłu zbrojeniowego. Najbardziej imponujące dokonania przedstawili na specjalnych wizualizacjach multimedialnych, ponieważ na paryskich targach nie było możliwości zaprezentowania ich "w akcji".


1:50 akcent smoleński ;(



Mowa o najnowszym rosyjskim czołgu - T90S i T90SM oraz jego "naturalnym satelicie" czyli ciężkim wozie wsparcia "Terminator" (BMPT). "Ruski tank" ma oczywiście ulepszone zdolności bojowe - zasięg ognia, system sterowania i celność: rzekomo trafia w każdy cel ze 100-procentową dokładnością nawet w odległości prawie 10 kilometrów, a dystans czasowy między poszczególnymi seriami wynosi jedynie 10 sekund, co daje mu najlepszą pozycję na świecie pod każdym względem. Dodatkowo rosyjski czołg wyposażony jest w nowoczesne systemy wizualizacji i modelowania celów na podstawie informacji termicznych - "widzi" w dzień i w nocy. "Nowa ulepszona wersja posiada wszystkie parametry bojowe na najwyższym poziomie: siłę rażenia, mobilność i bezpieczeństwo" - twierdzi dyrektor biura projektowego uralskich zakładów zbrojeniowych odpowiedzialnych za najnowszą wersję T90, Andriej Terlikow.

Rosjanie chwalą się, że panel sterowania maszyny został poddany pełnej cyfryzacji, czego dokonano po raz pierwszy na świecie: "Modernizacja czołgu obejmuje projekt elektronicznego panelu cyfrowego, w całości stworzony w Rosji" - oświadczył z dumą Terlikow.


Jak zauważył jeden z naszych internautów, w 5:18 minucie filmu rosyjski czołg strzela do polskiego "Rosomaka".

Opancerzenie T90S i T90SM zapewnia im najwyższą ochronę przed wszelkimi typami obrony przeciwczołgowej (również przed bronią laserową), a konstrukcja pozwala na szybką zamianę uszkodzonych części i fragmentów opancerzenia podczas działań bojowych.

Zmodernizowane czołgi i wozy bojowe to nie jedyne, czym mogą pochwalić się Rosjanie - rosyjski wicepremier Dmitrij Rogozin po jednej z inspekcji dokonanych w zakładach zbrojeniowych zakomunikował, że najnowsze karabiny snajperskie produkowane w Rosji pod względem jakości kalibru są najlepsze w Europie, a przyjemnością jest "samo trzymanie ich w ręku".

A co tam słychać na naszym podwórku? Czy my w ogóle mamy armię?"

Źródło: http://facet.wp.pl/kat,69514,wid,14582791,wiadomosc.html

0statniSprawiedliwy

2012-06-18, 22:25
„Nie wiem, czym będzie się walczyć w III wojnie światowej, ale mogę powiedzieć, czym będą walczyć w IV – kijami i kamieniami!”->Einstein

Re...........ms

2012-06-18, 22:25
OK... jak znam ruskich to pewnie opie**olili Ładę blachą i pomalowali, ch*ja to warte ale show zrobili zajebiste tak samo jak z kurskiem.

gin

2012-06-18, 22:54
makabrax napisał/a:



A ja gadałem z kimś ktoś na tym zna nawet lepiej i mówił co innego... :idzwch*j:

Ruskie ostatnią wojne mieli w Afganie jeszcze przed wejściem T-90 do służby (1993 rok), USrael cały czas się gdzieś pizga więc uważają że ich Abramsy są lepsze...
Osobiście jeżeli miałbym kupować sprzęt wojskowy to od ruskich, mniej elektroniki która może zawieźć w nieodpowiednim momencie, zapewne prostsza budowa, a co za tym idzie łatwiejsze naprawy. No i pewnie bezproblemowe działanie przy +40 jak i -30, czego o amerykańskim sprzęcie pewnie powiedzieć nie można :D




Ruskie zawsze będzie lepsze od Hamerykańskiego. Hamerykanie za bardzo wszystko komplikują. Rosyjski sprzęt może się złamać, pęknąć i spalić a i tak będzie działał. Na pewno jest w tym coś propagandowego. Zawsze będę powtarzał, że sprzęt wojskowy należy kupować od Rosjan.

Gienek2

2012-06-19, 10:04
czy to też było przewidziane w przepowiedniach przepowiadających? ruski czołg na filmie pokazowym strzela w polskiego rosomaka przecież to znak przecież to widać że to widać że to znak ! i jeszcze do tego dzisiejsze zachmurzone niebo...to koniec...

Re...........ms

2012-06-19, 11:16
każdy z nas ma coś ruskiego w domu.. ja mam patelnię

Gienek2

2012-06-19, 11:39
ja miewam pierogi

Pr...........zy

2012-06-19, 12:45
Ruska propaganda widać trzyma się dobrze.

Einherjar

2012-06-20, 10:37
Znakomicie, że cały pokaz strzelecki (trafienia w cel), wygenerowany jest, jak się wydaje, komputerowo..

wudun

2012-06-20, 10:39
Od 5:15 do 5:19 niszczą rosomaka ale w grze jakiejś :) Helikopter też wydaje się mi "dorysowany". Nie chciałbym siedzieć w tym czołgu jak dostanie pod wieżyczkę a nad kadłub. Zauważyliście że przy strzelaniu bocznym prawie staje. Leopard 2A4 podobno strzela w bok na pełnym gazie(ktoś kto się zna niech potwierdzi lub zaprzeczy).

mcmt

2012-06-20, 11:01
No, może kiedyś dogonią Amerykanów... Większość z wymienionych rzeczy Abramsy miały dawno temu... W rosyjskie przebudzenie technologiczne i techniczne już nie wierzę... :ok:

marcinsud

2012-06-20, 11:04
Co to jest Polski rosomak? Przecież to fiński pojazd, którego klepiemy na licencji tak jak kupa innych krajów.

Poza tym najlepsze enkodery (pierdulnik do m.in. określania pozycji wieży czołgu) i tak robią w izraelu

Wracając do filmiku w każdej reklamie serwują kłamstwa i tu jest pewnie nie inaczej.

rolerek

2012-06-20, 11:09
Tiaaa

T-90sm to rozwinięcie obiektu 172 czyli T-72 i choćby ruscy się zesrali to i tak ten czołg dalej będzie miał wady pierwotnej konstrukcji czyli - amunicja i paliwo w przedziale załogi, jak to się kończy przy trafieniu z penetracją chyba nie muszę pisać, właz kierowcy tak inteligentnie zrobiony, że nawet jeśli lufa jest podniesiona na wprost to ciężko się tam dostać a o wysiadaniu z uszkodzonego wozu z nieustawioną wieżą w linii prostej można zapomnieć chyba, że jest się karłem z działu hard...

Bardzo mało miejsca w środku, co przy penetracji pancerza jest tragiczne w skutkach bo nie ma gdzie wyhamować odłamków na specjalnych matach.

Rozdzielna amunicja nigdy nie dorówna mocą pełnowymiarowej natowskiej, zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy najnowsze Leopardy z wydłużoną lufą i amunicją nowej generacji.

Jak ciekawostkę mogę podać, że jeden z rosyjskich generałów ze sztabu wojsk pancernych powiedział, że wolałby mieć 1 Leoparda 2A6 niż 3 T-90 nawet w najnowszych wersjach.

Skutki trafienia T-72 granatnikiem RPG-7 w przedział załogi:



Na wielu stronach błędnie podane jest, że to BMP ale to T-72 z odwróconą wieżą. Zresztą siła eksplozji jest tak wielka, że to może być tylko czołg.

T-90sm ma dokładnie taką samą konstrukcję autoloadera więc skutki byłyby identyczne...

Ec...........on

2012-06-20, 11:28
W jakim salonie go dostanę?

mcmt

2012-06-20, 11:38
rolerek napisał/a:

Skutki trafienia T-72 granatnikiem RPG-7 w przedział załogi:


Wielu znafcuf sadistica to T-72 zindentyfikowało jak LAV-25 w tym temacie http://www.sadistic.pl/czolg-w-kawalkach-vt120402.htm ... Nie wiem skąd LAV-25 miałby się wziąć w Syrii.

Archon

2012-06-20, 11:49
I co z tego że "najlepszy" czołg, jak dowodzenie beznadziejnie. Użycie tych czołgów skończyło by się jak w szturmie na Grozno(uzbrojony motłoch Czeczenów z RPG-7 i koktajlami Mołotowa zniszczył 200 z 230 ruskich czołgów).