18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rollercoster'y i inne takie

jednoręki-ujeżdżacz • 2013-03-18, 16:42
Jako, że sezon zaraz się rozpocznie już ze znajomymi planujemy mały wypad żeby się wyszaleć.
Jeśli lubicie dobry zastrzyk adrenaliny i nie boicie się prędkości serdecznie polecam taka formę rozrywki.
P.S. Materiały niestety nie są własne (mam nadzieję, że się to zmieni).


Thorpe Park- zaraz koło Londynu.
Zaczynamy od fajnej huśtawki. W szybki sposób rozbuja nas na jakieś 23m. Rush.



Potem można wskoczyć na tradycyjną kolejkę. Nie jest superszybka ale wrażenia przednie. Colossus.



Zaraz obok stoi Saw- The Ride, zrobiona na styl filmu. Nie jest bardzo szybka ale pojedynczy wagonik 8-osobowy zapewnia dużą zwrotność i nieoczekiwane "myki".



Potem maszerujemy na Nemesis Inferno. Kolejka jest z tym fajna, że mamy podwieszone siedziska do toru który znajduje się ponad głowami. Szybko i kręto.



Teraz lecimy na Detonator. Prosta ale ekscytująca rzecz. Po prostu jesteśmy spuszczeni z wysokości ponad 30m. Wyjeżdżając a potem siedząc na górze mamy chwile na zastanowienie jakim wielkim błędem było wejście tutaj...



Jak już nogi przestaną nam się trząść z wrażeń lecimy na najlepsze atrakcje. Swarm jest niedawno otwartym costerem z siedziskami po bokach toru. Świetnie wyważona, mało szarpnięć, do tego super wygodne foteliki sprawiają wrażenie latania.



No i na koniec gwóźdź programu- Stealth. W praktycznie każdej kolejce można mówić o przeciążeniach, przyśpieszeniach i wysokościach ale tutaj wręcz grzechem jest nie wspomnieć. Od 0-130km/h w 2 sec (podobno teraz już nawet po odchudzeniu kolejki to 1.8sec), przeciążenie przy starcie sięga 4,7G i wystrzeliwujemy na wysokość 65 metrów. Urywa jaja!




A tutaj jeszcze inna perspektywa :)





Na koniec moje małe marzenie. Może kiedyś będzie mi dane przejechać się :) Max speed 240km/h.




Dobra, trzeba poszukać jakiejś kamerki żeby zabrać na następny wypad. ------->

bz...........ue

2013-03-18, 17:02
Byłem tam dwa razy i bardzo chętnie wybiorę się trzeci. Stealth to mój ulubieniec. Prawie cały dzień na nim spędziliśmy. Najwięcej śmiechu jednak było na samuraju. POLECAM!

adolgejusz

2013-03-18, 18:17
W Czechach również fundują niezapomniane emocje 8-) .


Ankane

2013-03-18, 20:32
Świetne! Ja też tak chcę! : D

Stoho

2013-03-18, 20:34
gdzie to jest i ile kosztuje?

puxynn

2013-03-18, 23:49
w haideaparku u szkopuff tez jest fajnie

KimDzongIl

2013-03-19, 00:04
Polecam Canada Wonderland:) oglądać od 0:54



szarri

2013-03-19, 00:11
Byłam jakiś czas temu w Hansa Parku. Wlazłam na tę najwyższą łańcuchową na starcie, największa atrakcja na jaką się pokusiłam później to był burger, ale to kilka godzin później. Podziwiam każdego, kto potrafi na taki rollercoaster wejść i zejść bez pełnych gaci, niezadławiony rzygami.

Misza123

2013-03-19, 00:20
Thorpe Park to tam gdzie srubki leca z hustawek nie?

elda1987

2013-03-19, 00:21
byłam tam, wsiadłam, dziwię się, że serca po drodze nie zgubiłam, bo myslałam, że mi wyskoczy gardłem :) nie dla mnie. Może jakbym siedziała na dalszych fotelach, nie na pierwszym, nie wiem co z moją głową jest nie tak, że pcham się na początek, a potem zastanawiam się czy to zawał czy już prosta kreska.

drjointbdg

2013-03-19, 00:21
Jesli chodzi o UK to w Alton Towers jest chyba wiekszy rollercoaster niz w tym thorpe park

Cy...........rg

2013-03-19, 00:23
jednoręki-ujeżdżacz napisał/a:

P.S. Materiały niestety nie są własne (mam nadzieję, że się to zmieni).



Będziemy czekać na hardzie. :lol:

piotrekkwidzyn

2013-03-19, 00:35
Byłem polecam ale czy colosus bedzie otwarty to nie wiem tak byłem na wszystkim

Undrgrnd

2013-03-19, 00:41
Pierwsze pytanie - ile za takie przyjemności :D ?

Jakieś 240km/h miałem lecąc ze spadochronem (tandem) - absolutny MUST dla wszystkich, którym się podoba taka forma zabawy jak ta z filmików :)

A na takie coś też się chętnie mega wybiorę :D