18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rollercoster'y i inne takie

jednoręki-ujeżdżacz • 2013-03-18, 16:42
Jako, że sezon zaraz się rozpocznie już ze znajomymi planujemy mały wypad żeby się wyszaleć.
Jeśli lubicie dobry zastrzyk adrenaliny i nie boicie się prędkości serdecznie polecam taka formę rozrywki.
P.S. Materiały niestety nie są własne (mam nadzieję, że się to zmieni).


Thorpe Park- zaraz koło Londynu.
Zaczynamy od fajnej huśtawki. W szybki sposób rozbuja nas na jakieś 23m. Rush.



Potem można wskoczyć na tradycyjną kolejkę. Nie jest superszybka ale wrażenia przednie. Colossus.



Zaraz obok stoi Saw- The Ride, zrobiona na styl filmu. Nie jest bardzo szybka ale pojedynczy wagonik 8-osobowy zapewnia dużą zwrotność i nieoczekiwane "myki".



Potem maszerujemy na Nemesis Inferno. Kolejka jest z tym fajna, że mamy podwieszone siedziska do toru który znajduje się ponad głowami. Szybko i kręto.



Teraz lecimy na Detonator. Prosta ale ekscytująca rzecz. Po prostu jesteśmy spuszczeni z wysokości ponad 30m. Wyjeżdżając a potem siedząc na górze mamy chwile na zastanowienie jakim wielkim błędem było wejście tutaj...



Jak już nogi przestaną nam się trząść z wrażeń lecimy na najlepsze atrakcje. Swarm jest niedawno otwartym costerem z siedziskami po bokach toru. Świetnie wyważona, mało szarpnięć, do tego super wygodne foteliki sprawiają wrażenie latania.



No i na koniec gwóźdź programu- Stealth. W praktycznie każdej kolejce można mówić o przeciążeniach, przyśpieszeniach i wysokościach ale tutaj wręcz grzechem jest nie wspomnieć. Od 0-130km/h w 2 sec (podobno teraz już nawet po odchudzeniu kolejki to 1.8sec), przeciążenie przy starcie sięga 4,7G i wystrzeliwujemy na wysokość 65 metrów. Urywa jaja!




A tutaj jeszcze inna perspektywa :)





Na koniec moje małe marzenie. Może kiedyś będzie mi dane przejechać się :) Max speed 240km/h.




Dobra, trzeba poszukać jakiejś kamerki żeby zabrać na następny wypad. ------->

astmuus

2013-03-19, 00:44
Ostatni filmik przypomniał mi Asterix i Obelix kontra Cezar i słynne
"Ajajajajajajaj
-Dzyń dzyń dzyń
-AJAJAJAJAJAJAJ
-DZYŃ DZYŃ DZYŃ" :D .

zaba859

2013-03-19, 00:45
jednoręki-ujeżdżacz napisał/a:


Na koniec moje małe marzenie. Może kiedyś będzie mi dane przejechać się :) Max speed 240km/h


Varisman

2013-03-19, 01:04
A w Polsce tylko sanktuaria umieją budować.. :/

Czeczeńczyk

2013-03-19, 01:25
od razu mówię, że jak kogoś kręci czekanie od godziny do dwóch godzin w kolejkach atrakcji, to może śmiało się wybierać tam do thorpe parku...polecam the saw, kozak nieziemski.


Bh...........86

2013-03-19, 02:06
to z Anglii, Alton Tower, tzw. studnia!


koko_0

2013-03-19, 03:15


Tutaj macie jeden z Universal Studio z USA , FL jest jeszcze jeden kozacki Hulk obczajcie na yt ;] zajebista sprawa :) :mrgreen:

RapujacyToster

2013-03-19, 05:31
Zesrałbym sie w ośmiu kolorach po takim przejeździe :D

bz...........ue

2013-03-19, 07:13
Podrożało jak ch*j. Pięć lat temu kosztowało £21 od os. Teraz ponad £30.

grall2

2013-03-19, 09:31
A gdzie Disneyland? Był ktoś?

fejmer

2013-03-19, 11:14
DisneyLand we francji ale to jest dla dzieci byłem z rodzicami w wieku 9 lat fajne miejsce zeby sie pobawić z myszką micky i posiedzieć sobie popatrzeć na fajerwerki , a rollercoastery takie słabiutkie ( w polsce nei ma takich nawet jak w disneylandzie)

Ale polecam wam raczej Six Flags w stanach zjednoczonych osobiście byłem w californi i polecam bardzo :) no , ale to daleko i drogo więc w GB też sie coś znajdzie hehe

trolzxcvbnm

2013-03-19, 12:03
Jeśli chodzi w te windy to plecam: AtmosFear w Gotebogru :P
Sama wieża 116m a 146 n.p.m
Ale stoi na wzgórzu na które wjeżdża się stromymi schodami ok 10min. Na samej górze wrażenia że idzie się posrać, siedzisz w jakimś nocniku, nóżki dyndają, klatka ma luzy a przy dobre pogodzie widzisz wszystko po horyzont. Ważne żeby usiąść od strony parku rozrywki a nie jakiś bloków ;P Sam park w sumie bez rewelacji, ta wieża, 3 kolejki, spływ i tyle z ciekawszych.


http://liseberg.com/en/home/Amusement-Park/Rides--Attractions/AtmosFear/



jednoręki-ujeżdżacz

2013-03-19, 12:55
Thorpe Park- położone na zachodniej części obwodnicy Londynu, zaraz przy M25 "orbital", wejście kosztuje za dorosłą osobę od 45 funów (w dzień wyjazdu) lub można kupić wcześniej (7 dni przed terminem daje upust na 30 funów).
Ktoś wspominało kolejkach do kolejek ;p Tak, są one masakrycznie długie, dlatego zawsze jesteśmy przygotowani na FastTrack'i. Czyli...za 3-5 funtów kupujesz pierwszeństwo wejścia na daną kolejkę. Czyli w cenie biletu możesz teoretycznie pojechać na wszystkim, ale praktycznie więcej wystoisz się czekając.

Wspominał ktoś o Alton Towers. Tam też jest miło, ale mniej jest extremalnych przejażdżek niż w Londynie. Jest to też park bardzo "rozłożysty" więc więcej czasu zajmuję przemieszczanie pomiędzy atrakcjami. P.S. W Alton polecam Oblivion (tą studnię jak ktoś nazwał), Nemesis (bliźniacza kolejka do tej z Thorpe P. ale wg mnie bardziej ekscytująca), Rita- Queen Of Speed ( if you know what i mean ;) ), The Thirteen, Air (latasz jak superman- twarzą w dół zwrócony. Nie za szybka ale bardzo przyjemna.)

Shaint

2013-03-19, 14:48
Na czymś typu Nemesis Inferno byłem, ale we Francji, przez cały czas jazdy strach że zaraz ujebie mi nogi o tą metalową konstrukcje, skończyło się dobrze.