18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

RMF 24: Polak skradł dokumenty dot. brytyjskich okrętów.

zgonex • 2015-04-02, 13:53
Ostatnio na wykopie pojawił się taki oto krótki artykuł:



"Polak, który ukradł dokumenty dotyczące brytyjskich okrętów nuklearnych, skazany został na 4,5 roku więzienia. Próbował je sprzedać polskiej ambasadzie w Londynie. Został schwytany w sprawnej akcji Scotland Yardu i brytyjskiego kontrwywiadu.

31-letni mężczyzna mieszkał w Plymouth, gdzie remontowane są jednostki brytyjskiej marynarki wojennej. Włamał się do domu sąsiada, który pracował w stoczni, i skradł dokumenty. Następnie skontaktował się z polską ambasadą, żądając za nie 50 tys. funtów.
Z uwagi na charakter tej propozycji, nasi dyplomaci natychmiast powiadomili o tym brytyjskim kontrwywiad.
Polak został aresztowany, gdy miał spotkać się z przedstawicielem naszych władz. Nadano mu pseudonim "Alex". W rzeczywistości "Alexem" był agent MI5.
Obrońcy skazanego starali się złagodzić wyrok, przedstawiać go jako nieszkodliwego fantastę, który zbierał materiały do książki, jaką rzekomo miał napisać. Ława przysięgłych była innego zdania. Polak uznany został winnym włamania i próby wyłudzenia pieniędzy. W uzasadnieniu orzeczenia sędzia podkreślił, że działał z wyrachowaniem i dla zysku."
Bogdan Frymorgen


wklejam link

http://www.wykop.pl/ramka/2466849/polak-potrafi/


Zastanawiam się co Wy, drodzy sadole o tym myślicie.

Wg mnie pracownicy ambasady postąpili słusznie. Gdyby te informacje znalazły się w Polsce, zapewne w ciągu kilku dni znalazłyby się także i w moskwie, co doprowadziłoby do obniżenia sprawności bojowej jednego z państw NATO.

a co Wy myślicie?

Prosiłbym szanownych moderatorów o nie wypie**alanie tego z miejsca do pieca, niech powisi chociaż do wieczora.

jw_amigowiec

2015-04-02, 13:57
31-latek mieszkał w Plymouth, gdzie remontowane są jednostki brytyjskiej marynarki wojennej

Blooregard

2015-04-02, 13:57
Obniżenie sprawności bojowej Wlk. Brytanii? Na prawdę sądzisz, że te tchórze by na pomogły? Przypominam - 1939.

le_Roi_des_fous

2015-04-02, 13:58
Skoro sąsiad trzymał dokumenty w domu to znaczy że nie były tajne i nie przedstawiały żadnej wartości dla wywiadu.

fc...........ol

2015-04-02, 14:01
polska gnida !!

nimfomanka999

2015-04-02, 14:01
jw_amigowiec napisał/a:

31-latek mieszkał w Plymouth, gdzie remontowane są jednostki brytyjskiej marynarki wojennej



31-latek mieszkał w Plymouth, gdzie remontowane są jednostki brytyjskiej marynarki wojennej

zgonex

2015-04-02, 14:03
@Blooregard

w 1939 polskie siły lądowe byłyby w stanie pokonać połączone siły piechoty brytyjsko - amerykańskiej. takie były fakty, oni nie mieli piechoty, bo nie była im potrzebna. francuzi też - ich doktryna wojenna opierała sie na sieci bunkrów - wojna obronna. ciężko było wymagać od nich natychmiastowej interwencji na Niemcy.

@le_Roi_de_fus

niekoniecznie, wojskowi, inżynierowie, szpiedzy często zabierają pracę do domu i trzymają takie dokumenty pod materacem. gdyby tak nie było kukliński nie miałby możliwości przekazania amerykanom planów układu warszawskiego.

Grzegorz.C

2015-04-02, 14:04
@Blooregard
Nawet jak nam NATO nie pomoże to nadal Polska musi stać po ich stronie bo zawsze jest nadzieja że jednak postąpią słusznie. Putin nie zostawia nawet złudzeń.
@L_R_d_f
Dziwi mnie dlaczego obrona tego nie wykorzystała w mowie końcowej. Chyba że artykuł ma braki.

le_Roi_des_fous

2015-04-02, 14:20
Grzegorz.C, Koleś nie został skazany za szpiegostwo tylko za pospolite przestępstwa włamanie i próbę wyłudzenia pieniędzy.

ps. Czy tylko mi się przypomniała komedia "Tajne przez poufne"?

Lyck

2015-04-02, 15:56
A nasze k***y zamiast skorzystać, woleli być poprawni politycznie i lizać dupę angolom

lapps

2015-04-02, 18:31
Cytat:

@Blooregard
Nawet jak nam NATO nie pomoże to nadal Polska musi stać po ich stronie bo zawsze jest nadzieja że jednak postąpią słusznie. Putin nie zostawia nawet złudzeń.



:szczerbaty:
buahahah :szczerbaty: no ta, bo przeciez podbil czeczenie i nie oddal calej ukrainy. ewidentnie szykuje inwazje :szczerbaty:

uwazaj bo ci jeszcze z szafy wyskoczy...

zomos

2015-04-02, 18:41
Powiem wam inaczej. Czy nasz wywiad by na tym skorzystał ? Raczej nie. Czy nasza ambasada to p*zda bo pozwoliła zamknąć obywatela i wystawiła go obcemu państwu zamiast go pouczyć by poszedł w p*zdu bo jeszcze sobie zrobi kuku? TAK - TAK WŁAŚNIE DZIAŁAJĄ SPRZEDAWCZYKI!

To sk***ysyny żeby działali na korzyść kraju to ch*jE sprzedali typa do MI5... Ja pie**olę... Ten kraj i naród chyba na prawdę nie zasługuje by istnieć i Piłsudski z Dmowskim przewracają się w grobach... k***a mać ludzie opamiętajcie się bo wpie**alanie sąsiada do pierdla mało da...

zgonex

2015-04-02, 21:20
@zomos

a co mieli zrobić, jak to pouczyć? to niebezpieczny facet. a co by było gdyby poszedł z tymi dokumentami do ambasady rosyjskiej albo irańskiej i tam je sprzedał? za coś takiego nie ma pouczenia tylko długoletni pierdel. zresztą facet był idiotą, w angielskim pierdlu źle mu nie będzie.

pelepele

2015-04-02, 21:36
nimfomanka999 napisał/a:



31-latek mieszkał w Plymouth, gdzie remontowane są jednostki brytyjskiej marynarki wojennej



31-latek mieszkał w Plymouth, gdzie remontowane są jednostki brytyjskiej marynarki wojennej

piotrek22g

2015-04-02, 22:05
Jeżeli to prawda to akcja miała na celu weryfikację naszej rzetelności. Skoro był agentem MI5 to wszystko pasuje, dostał fałszywe papiery, gdyby poszły dalej to gdzieś by wyszły i można by zlokalizować wyciek.
Takie jest przynajmniej moje zdanie.