18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Represje po manifestacji we Wrocławiu.

mjolnir • 2014-06-07, 13:29
Tajniacy usiłowali zatrzymać po manifestacji „Wszystkich nas nie zamkniecie” Annę Kołakowską, najmłodszego więźnia stanu wojennego. Powodem był trzymany przez nią transparent z cytatem z wiersza Mariana Hemara „Dla najemnych judaszów bolszewickiej bestii nie będzie przebaczenia, nie będzie amnestii” i podobiznami Zygmunta Baumana i sędziego Pawła Chodkowskiego.

Uczestnicy środowego marszu przyszli wyrazić swój sprzeciw przeciwko skandalicznemu wyrokowi, który zapadał 19 maja przed Sądem Rejonowym we Wrocławiu. Sędzia Paweł Chodkowski skazał pięciu kibiców na 30 dniowy areszt, jednego na 20 dni aresztu oraz wysokie kary pieniężne. Czterech z oskarżonych uniewinniono.
Kibice zostali skazani za protest, który odbył się rok temu na Uniwersytecie Wrocławskim podczas wykładu byłego mjr. KBW Zygmunta Baumana ( obecnie socjologa), którego zaprosił prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz. Protestujących z sali usunęła policja.

W srodę podczas marszu do akcji wkoroczyli policjanci ubrani po cywilnemu.

- Tajniacy otoczyli mnie, kiedy oddaliłam się na chwilę od manifestacji. Na szczęście udało mi się dodzwonić do kolegów i gdy na miejsce przybiegło około 30 osób, tajniacy wymiękli – opowiada Anna Kołakowska portalowi niezalezna.pl.

Policjanci nie potrafili jej powiedzieć, jaki paragraf miała złamać. W końcu stwierdzili, że mieli zawiadomienie, iż idzie ulicą poza legalnym zgromadzeniem i wznosi okrzyki.

Na miejsce przyjechały cztery radiowozy. Policjanci spisali także Bożenę Zielińską, która wraz z Kołakowską trzymała transparent.

– Usłyszałam, że bezprawnie rozpowszechniam wizerunek sędziego Chodkowskiego. Ponadto policjant poinformował mnie, że normalni ludzie siedzą o tej porze w pubach albo robią interesy – relacjonuje Zielińska.

W czasie manifestacji przemawiał salezjanin ks. Jarosław Wąsowicz SDB.

– Gdy zszedłem z podestu, usłyszałem od policjantów, że sieję nienawiść – mówi nam ks. Jarosław, organizator pielgrzymek kibiców na Jasną Górę.

Anna Kołakowska jako 17-latka była w stanie wojennym najmłodszym więźniem politycznym w PRL. 22 IV 1982 wyrokiem Sądu Marynarki Wojennej w Gdyni skazana za działalność opozycyjną na 3 lata więzienia i 1 rok pozbawienia praw publicznych i osadzona w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie. Przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego odznaczona została Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

źródło

ProVVe

2014-06-07, 14:42
Kurestwo na pełnej tutaj sie odpie**ala... To jest kolesiostwo i komuna pełną gębą...

Falsum

2014-06-07, 18:15
Pamiętajcie, że każdy dostaje to na co zasługuje.

RockyWood

2014-06-07, 22:10
władze pro-komunistyczne Polski w najsk***iwszym wydaniu . ogólnie dają nam do zrozumienia i swoimi działaniami oraz zachowaniem policjantów krzyczą wszem i wobec: "ch*j z konstytucją".

Pan_Generał

2014-06-07, 23:12
Czekamy na jakiegoś generała z jajami który zrobi zamach stanu.

Kabe

2014-06-07, 23:13
25 lat wolności tfu k***a jego j***na mać

Ant1984

2014-06-07, 23:16
Jak zacząłem czytać, to myślałem, że to opis wydarzeń powojennych, kiedy tajniacy prosowieccy wyłapywali każdego, kto odważył się coś powiedzieć na głos :shock:

Imper3838

2014-06-07, 23:33
Sianie nienawiści? To jakiś uniwersalny paragraf do uciszania opozycji?

Demodeus

2014-06-08, 00:32
Jak to jest, że gdy podczas wykładu na temat ochrony wartości moralnych i narodowych protestują jakieś poprzebierane lewackie k***y z LGBT to nic im k***a nie grozi i niech cię ręka boska broni coś im zrobić, a jak uczciwi Polacy, patrioci protestują podczas wykładu Baumana to nikt się z nimi nie jebie i wpie**ala ich do pudła bez ceregieli...

Magik2501

2014-06-08, 00:35
@Sapwood
Każdy dostaje to na co zasługuje? Chyba według chrześcijan. I to po śmierci. Za życia akurat jest często wprost przeciwnie. Sk***ysyni, mordercy i złodzieje cieszą się dobrym życiem, a ludzie zapie**alający całe życie ciężko ledwo wiążą koniec z końcem.


BTW macie swoje "25 lat wolności".

Pabjan

2014-06-08, 00:50
Bauman-komuch, jak komuch, ale socjologiem jest zajebiście dobrym. I tylko dlatego ludzie przychodzą na jego wykłady.

siwybis

2014-06-08, 01:36
Lepiej mieć matkę w burdelu jak ojca w milicji, tyle w temacie.

Dobrutro

2014-06-08, 03:27
Kulturalni i grzeczni kibice są gnębieni przez policję? Smuteczek.

Se...........ki

2014-06-08, 07:31
Mam wrażenie, jakbym czytał artykuł gazety podziemnej z czasów PRl-u. Tylko kalendarz na ścianie zdradza, że mamy rok 2014.

Karman32

2014-06-08, 09:14
@Demodeus
Bardzo często Ci poszkodowani Polacy sami sobie są winni. I nie wyciągam tych wniosków z dupy, tylko z własnej przeszłości. Mało to razy jest tak, że komuś puszczają hamulce i zaczyna przekraczać granice? No ale potem oczywiście wszystkiemu winna jest Policja, bo to be psy i panie ja niewinny. Nie wiem jak było tu, bo nie uczestniczyłem, nie widziałem. Co nie zmienia tego, że po prostu trudno mi w to k***a uwierzyć, bo zbyt wiele razy słyszałem jak bydło próbuje się tłumaczyć, wybielić i zwalić winę na kogoś innego. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ch*j w to, równie dobrze w oficjalnym raporcie mogą potem podać, że coś rozpie**alała i rzucała się na niewinnych przechodniów. Póki nie zobaczę jakiegoś zasranego dowodu na to, że rzeczywiście to było za niewinność póty nie uwierzę.