18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Reportaż

albatroz • 2012-06-03, 13:34
Reporter na ulicy pyta przechodnia:
- Pali pan?
- Palę.
- Wie pan, że to niezdrowe?
- Wiem
- Ile pan ma lat?
- Sześćdziesiąt.- Od jak dawna pan pali?
- Zacząłem już w wieku dwunastu lat.
- Proszę pana. Czy zdaje pan sobie sprawę, że gdyby pan te pieniądze, które przez ten czas, który pan pali i wydał na papierosy, zaoszczędził. To teraz przykładowo kupiłby pan za nie np. tego Mercedesa SLK, który tam stoi?
- A pan pali?
- Nie.
- A ma pan taki samochód?
- No... nie mam.
- No widzi pan. A ja palę i to jest mój Mercedes.

Earth

2012-06-03, 16:20
Palacze przynajmniej szybciej umierają

slupek17

2012-06-03, 16:20
fch*j dawno widziałem...

Suka_Blyat

2012-06-03, 16:22
Earth napisał/a:

Palacze przynajmniej szybciej umierają


Nie wszyscy, niektórzy się trzymają lepiej niż osoby nie palące

Cogito

2012-06-03, 16:25
Od papierosów nikt nie robi żadnych dzikich akcji jak po alkoholu albo po zielsku. Dlatego całkowicie mi to obojętne czy ktoś pali czy nie pali, byle tylko za swoje pieniądze i nie dmuchał koło mnie. Kawał raczej nie śmieszny, co ma piernik do wiatraka.

tn...........ke

2012-06-03, 16:29
Earth

Może i wcześniej umierają, ale ostatnie lata spędzają zajmując łóżka szpitalne.
Nie mówię tu nawet o nowotworach, chociaż one to już są mega drogie w leczeniu.
Chodzi mi o POChPowców. Leżą na oddziałach internistycznych przykuci rurkami z tlenem do ścian. Ledwo przechodzą 10 metrów do ubikacji i już zasadniczo się duszą. Najbardziej żałosne jest szczeniackie zachowanie niektórych: zajmują łóżka bo po 40 latach palenia płuca i serce im nie działają, a i tak co im się odrobinę pod wpływem leczenia poprawi stan: wymykają się na dymka, naczynia znowu się obkurczają, niewydolność serca się przypomina, powstają obrzęki i abarot duszność + jakaś oportunistyczna infekcja i kolejny tydzień leczenia na koszt podatnika...

W Szwecji palacze z własnej kieszeni muszą płacić za stenty.

W sumie to tak z 1/3 łóżek internistycznych to pacjenci z uszkodzonymi, po papierosach płucami. Kolejna 1/3 to sercowe ofiary papierosów. Duża część z nich ma zniszczony jeden układ wtórnie do drugiego...

Zizu Ziomek

2012-06-03, 16:30
@~Sklej ale bez papierosów trzymaliby się jeszcze lepiej
@Cogito właśnie ten dym jest najgorszy, bo ich płuca i portfel mnie nie interesuje

Kubaeinstein

2012-06-03, 16:41
@tnemyrepske - może i racja, że zajmują łóżka, ich leczenie nie jest refundowane przez narodowy haracz zdrowotny, ale jedno Ci powiem - mój 80-letni dziadek ćmi jak lokomotywa, pali dziennie nie raz 3 paczki i ma się świetnie: rąbie drzewo na opał, coś w domu naprawia, jeździ na rowerze, pewnie i babcie zadowoli, ale w to już nie wnikam i co najśmieszniejsze - wszyscy jego rówieśnicy dawno powymierali, więc nie jest stan zdrowia palaczy, uważam, że nie jest regułą. Niemniej nie zachęcam do jarania - to nie jest ani trendy, ani cool

Gabranth

2012-06-03, 16:49
@Kubaeinstein

I właśnie dlatego trzyma się dobrze. Bo rąbie drewno na opał, jeździ na rowerze, coś w domu naprawia i zadowala babcię.

M4...........ek

2012-06-03, 17:30
No wszystko spoko, tylko jaki jest tego morał?? xd Zacznij Palić będzie Cie stać na Mercedesa SLK czy Nie pal a będzie cie stać na dwa mercedesy??

konrad_n

2012-06-03, 17:39
Cogito napisał/a:

Od papierosów nikt nie robi żadnych dzikich akcji jak po alkoholu albo po zielsku. Dlatego całkowicie mi to obojętne czy ktoś pali czy nie pali, byle tylko za swoje pieniądze i nie dmuchał koło mnie. Kawał raczej nie śmieszny, co ma piernik do wiatraka.



na dobra sprawe wszystko jest syfem, alkohol papierosy, trawa. Wszystkiego probowalem i wszystko jest dla ludzi, jak jestes debilem to bez zednych uzywek bedziesz mial 'dzikie akcje'

beephe

2012-06-03, 17:41
Cogito napisał/a:

Od papierosów nikt nie robi żadnych dzikich akcji jak po alkoholu albo po zielsku.



Jakie dzikie akcje po ziole?
Po ziole można co najwyżej zasnąć przy kręceniu kolejnego lolka.

Miotla

2012-06-03, 17:47
Wędzone dłużej trzyma ! :D

ray19

2012-06-03, 18:05
Po zielsku są dziwne akcje, uwierz. Nie są spowodowane agresją, ale brakiem trzeźwego myślenia. Pływanie po trawce, czy jazda rowerem bezpieczna nie jest. Jesteś wyluzowany i sobie jedziesz rowerkiem, nagle myślisz o kebabie z pasztetem, czy innymi dziwnymi rzeczami i nagle po prostu nie patrzysz na drogę. Skończyć się to może oczywiście wypadkiem. Można również(na początku palenia) dostać bada i niektórzy są po prostu tak wystraszeni, że są w stanie targnąć się na życie twoje, bądź swoje.

Oczywiście jestem zwolennikiem palenia, ale trawka ma minusy, lekkie uzależnienie psychiczne, czy podniesienie ciśnienia krwi i spadek cukru(gastro jest przez cukier).

ZabójczaMama

2012-06-03, 18:30
Każdy żart dzisiejszego dnia wywołuje u mnie trwogę, że jest wrzucony przez BongMana...