18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Religijna moralność

fryca88 • 2012-11-04, 11:32
Jedni k***a lepsi od drugich!


bimbastah

2012-11-04, 14:39
Widziałem ten obrazek kilka razy w necie ale co ciekawe żyd był prawie zawsze wycięty,ciekawe dlaczego :-P

fryca88

2012-11-04, 16:44
bimbastah napisał/a:

Widziałem ten obrazek kilka razy w necie ale co ciekawe żyd był prawie zawsze wycięty,ciekawe dlaczego :-P



Bo panie z Żydów się nie można śmiać, jest na to paragraf, a ja bym dodał jeszcze więcej Icków, można by im wiele wytknąć.

fryca88

2012-11-04, 18:06
Pan Mularz napisał/a:

http://www.sadistic.pl/ateistyczna-moralnosc-vt149456.htm

Chciałem wprowadzić szczyptę obiektywizmu, jednak widzę, że wśród moderatorów sadistica, coś takiego nie istnieje.



Szkoda, że nie możesz wkleić kilku zdjęć z czasów inkwizycji, pie**olone obozy zagłady to nic przy tym co robiono w imię boże. Nie zapomnij, że kij ma dwa końca, a to,że wrzucasz zdjęcia klechy, któremu ktoś naj***ł i jakiegoś zdechlaka nijak to świadczy o moralności ateisty. Przykład dość głupi,bo w imię boga, zabija się od zarania dziejów, od zawsze, to religia jest głównym motorem mordu na tej ziemi, nie zapomniałeś o tym? Paradoksalnie, ateista nie zabije kogoś za kształt nosa, podarcie kartki ze "świętej księgi", czy za to, że ma czarnego kota, czyli za nic nie znaczące sprawy, wierzący wprost przeciwnie, co udowodniła i nadal udowadnia historia, a co zamyka się w takich pojęciach jak szerzenie wiary, religijny ekstremizm, czy fanatyzm. Wierzący może wiele sobie wytłumaczyć, rzeczy z góra złe, robione "w imię boga" tracą pierwiastek zła dla takiego kogoś, ateista, nie ma takiego wytłumaczenia, to też ważna różnica.

di...........os

2012-11-04, 18:18
Przecież islamiści też obrzezują swe dzieci.

Pan Mularz

2012-11-04, 18:29
fryca88 napisał/a:



Szkoda, że nie możesz wkleić kilku zdjęć z czasów inkwizycji, pie**olone obozy zagłady to nic przy tym co robiono w imię boże, nie zapomnij, że kij ma dwa końca, a to,że wrzucasz zdjęcia klechy, któremu ktoś naj***ł i jakiegoś zdechlaka nijak to świadczy o moralności ateisty. Przykład dość głupi, w imię boga, zabija się od zarania dziejów, to religia jest głównym motorem mordu na tej ziemi, nie zapomniałeś o tym? Paradoksalnie, ateista nie zabije kogoś za kształt nosa, czy za to, że ma czarnego kota, wierzący wprost przeciwnie.



No tak, kolorowe obrazki doskonale świadczą o religijnej moralności. Zajeżdża Hipokryzją.

Przykro mi, ale nie wierzę w te same "gusła" co ty.
Wiem, że wygodnie tak myśleć, ale rzeczywistość jest bardziej skomplikowana.

"Warto przy tym wspomnieć, że w więzieniach inkwizycji panowały lepsze warunki niż w świeckich. Na przykład w Hiszpanii dochodziło do tego, że przestępcy woleli być sądzeni za przestępstwa religijne niż kryminalne czy polityczne, by trafić do więzień inkwizycji, a nie do świeckich."

W imię władzy i pieniądza, też zabija się od zarania dziejów. Mordy w imię wiary, są przy tym zjawiskiem marginalnym.

fryca88

2012-11-04, 18:36
@Pan Mularz

Tylko to nie jest dyskusja o przyczynach zła na świecie, próbujesz raczej udowodnić, że osoby, które nie są wierzące popełniają zbrodnie. Popatrz na to z dystansu, mówisz o polityce, pieniądzach, ale to inna płaszczyzna, byłoby to prawdą gdyby każdy polityk itd. był ateistą, a nie jest, większość ludzi deklaruje przynależność do jakiejś wiary, a moralne "nie zabijaj" występuje w prawie każdym systemie wierzeń dlatego to czcze gadanie, bo dojdziemy do punktu, w którym należałoby stwierdzić, że osoba wierząca nigdy nie mogłaby zabić, niezależnie od przyczyn. Poza tym religia, pieniądz i władza, to praktycznie nierozłączne elementy, to jest j***na święta trójca, jedno nakręca drugie.

Jukers

2012-11-04, 19:18
Kozakoff napisał/a:

Ktoś mi kiedyś powiedział, że w torze jest zapis, że żyd może r*chać małe dzieci ale tylko w dupę.



Kurde, ale to już jest dla mnie czysty kretynizm. Po pierwsze "ktoś mi kiedyś powiedział" - święta prawda internetu... A mi ktoś kiedyś powiedział, że r*chał Cię wuj w odbyt. To też prawda?

Po drugie - Tora to pięcioksiąg mojżeszowy, czyli to samo (słowo w słowo niemal) co masz w pierwszych pięciu księgach Pisma Świętego. Więc nie wierz temu kto Ci coś powiedział, tylko rusz dupę sprzed komputera i zanim się wypowiesz, zapoznaj się z tym, na czego temat się wypowiadasz.

Stalovy

2012-11-04, 19:34
rockface123 napisał/a:

ateista- a ja to mam wszystko w dupie. Dziękuje.

Jak w dupie, to nie ateista, ale zwykły pedał...

Pan Mularz

2012-11-04, 19:48
fryca88 napisał/a:

religia jest głównym motorem mordu na tej ziemi



fryca88 napisał/a:

Tylko to nie jest dyskusja o przyczynach zła na świecie



Aha.

fryca88 napisał/a:

próbujesz raczej udowodnić, że osoby, które nie są wierzące popełniają zbrodnie.



Nie próbuję tego udowodnić, bo to jest oczywiste. Nikt przy zdrowych zmysłach tego nie neguje.
Chyba nie myślisz, że jest inaczej?

fryca88 napisał/a:

Popatrz na to z dystansu, mówisz o polityce, pieniądzach, ale to inna płaszczyzna, byłoby to prawdą gdyby każdy polityk itd. był ateistą, a nie jest, większość ludzi deklaruje przynależność do jakiejś wiary, a moralne "nie zabijaj" występuje w prawie każdym systemie wierzeń dlatego to czcze gadanie, bo dojdziemy do punktu, w którym należałoby stwierdzić, że osoba wierząca nigdy nie mogłaby zabić, niezależnie od przyczyn. Poza tym religia, pieniądz i władza, to praktycznie nierozłączne elementy, to jest j***na święta trójca, jedno nakręca drugie.



W każdej społeczności znajdą się jednostki postępujące wbrew zawartym w niej zasadom moralnym.
To jest coś naturalnego.
Demonizowanie Religi i twierdzenie, że jest główny motorem mordów, jest po prostu śmieszne.

Ps. Trochę trudno było mi wyłapać przekaz twojej wypowiedzi. Pisz bardziej zrozumiale.

fryca88

2012-11-04, 22:17
@Pan Mularz

Ogólnie to nie bawią mnie takie pseudo retoryczne batalie w sieci. Internet ma to do siebie, że na każdą tezę znajdzie się ktoś z antytezą, z argumentami, które ma, albo przyswaja sobie na szybko wertując inne strony. Kiedyś i Ty i ja, przekonamy się kto miał rację, przynajmniej to jest pewne. Może Ty zobaczysz boga, może ja nie zobaczę nic, zostanę uwieziony w chaosie swoich myśli. Może po prostu nas obydwu wpie**olą robaki, a po 25 latach jakiś spity grabarz rozjebie resztę kości łopatą, kiedy będzie przekopywał grób. Festina lente...

KingOfEvil

2012-11-05, 20:05
rockface123 napisał/a:

ateista- a ja to mam wszystko w dupie. Dziękuje.



Widzę że lubisz zabawki analne ;)