18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Rekordowa Kradzież

Galin • 2014-03-05, 17:58
Otwieram link, i sobie w myślach powtarzam:"Tylko nie Polska, tylko nie Polska". Jestem szczerym patriotą, ale po takich artykułach chce się tylko sp***alać jak najdalej stąd...

Cytat:

75-latka z chorobą Alzheimera ma proces o usiłowanie kradzieży wartej 2,99 zł sałatki warzywnej.

Koszty procesu przed sądem w Świdniku mogą być setki razy wyższe od sałatki, bo sąd powołał biegłego oraz prawnika z urzędu - donosi rmf24.pl, które ujawniło całą sprawę.

Normalnie skończyłoby się na mandacie wymierzonym na miejscu. Ale policjant miał wątpliwości, czy w obliczu choroby przyłapana (już drugi raz - to jej kolejna kradzież) kobieta może odpowiadać za swój czyn, więc... skierował sprawę do sądu, który to dopiero rozstrzygnie. A to będzie kosztować.

Nie tylko czas chorej emerytki, ale i konkretne pieniądze wymiaru sprawiedli­wo­ści, który zapłaci za adwokata oraz biegłych. Żeby być może na końcu orzec, że oskarżona nie może być ukarana.

Przy okazji wypłynął też kolejny absurd. Sąd nie będzie mógł w sprawie wykorzystać przepisu o niskiej szkodliwości społecznej i umorzyć sprawę. Co do zasady wykroczenia - a takim jest kradzież do 400 zł - niosą niską szkodliwość społeczną. Całe postępowanie musi się więc odbyć.

75-latce grozi areszt, prace społeczne lub grzywna.



Źródło

Autor

2014-03-05, 18:16
25 lat doj***ć, chcę się dalej dziwić w jakim fajnym kraju żyję!

gówniaczek

2014-03-05, 18:24
Marvel2 napisał/a:

pOLICJA jak zawsze ambitne zadania :idzwch*j:

Co Ty pie**olisz pokrako? Policjant wypełnił swoje obowiązki należycie, nie chcąc kobiety niepotrzebnie obciążać zgłosił sprawę wyżej. Debilne są przepisy, a nie postępowanie policjanta który jakby nie było - no mógł olać sprawę i panią odprowadzić do domu, ale to byłoby niezgodne z prawem. A więc zamilcz.

panorama

2014-03-05, 19:11
To Polska wlasnie. Ha ha za 3zl do kopalni uranu. Ale takowych nie posiadamy.

elektrycerz

2014-03-05, 19:48
Kradzież to kradzież, jak dla mnie nawet te najmniejsze są złe i powinno się złodziei jak najbardziej tępić. Drugą sprawą jest tu to, że ta staruszka jet chora. Nie wiem za wiele o tej chorobie, więc się nie wypowiem, ale jeśli coś warte 3zł ukradłby ktoś zdrowy psychicznie, to doj***łbym mu co najmniej 3 lata.

Ma...........l2

2014-03-05, 20:08
@gówniaczek czekam aż ciebie psy dojebią za nic.A zgodnie z prawem to równie dobrze putin wysyła wojska na Ukraine.Ciekawe czy ty nigdy nie złamałeś choćby błachego paragrafu,a jak tak to niech ci sprawe w sądzie zrobią.

Ra...........py

2014-03-05, 20:11
Co za k***y j***ne, mnie ciekawi co to za zj***ny market wzywał policję do schorowanej babci która ukradła sałatkę za 3 złote

Ma...........l2

2014-03-05, 20:12
Psy działaj zgodnie z prawem ,ale jak nikt nie widzi to prawo mają głęboko w dupie.

el...........wy

2014-03-06, 03:34
@gówniaczek
" nie chcąc kobiety niepotrzebnie obciążać zgłosił sprawę wyżej. " oczywiście kobiety nie można obciążyć, ale innych podatników już jak najbardziej
Przepisy debilne, ale jak sam mówisz prawo prawem. Powinien dać jej mandat, w tym wypadku może dać nawet symboliczny bo za kradzież sklepową chyba nie ma minimum, jest tylko maksimum. Więc daje kobiecie mandat 20zł. I po sprawie.
Mogę się mylić w kwestii widełek za kradzież, jakiś ekspert jest może?

zonk

2014-03-06, 08:56
O ch*j tu chodzi z tą niską szkodliwością ? 3zł to dużo mniej niż 400 zł więc sąd powinien od razu umorzyć sprawę.

MCL

2014-03-06, 09:35
Ludzie. Ta staruszka robiła to NAGMINNIE. Też byście chcieli by do waszego sklepu co dwa dni wpadała stara babka kradnąc batonika? Raz, można zignorować. Dwa, trzy - pogadać z nią i rodziną. Za dziesiątym dzwoni się po policję.

crop1337

2014-03-06, 09:41
Dokładnie, osoba była chora wiec pewnie i tak nie miała by z czego płacić kolejnych mandatów, policjant zachował się prawidłowo tylko tak jak ktoś wyżej napisał system jest do dupy.
skończcie hejtować wy JPna60% armia

el...........wy

2014-03-06, 09:52
crop1337,
Prezentujesz myślenie typowego debila-mongoła.
Analogiczny przykład:
Jest sobie oferma, która nie umie znaleźć pracy, więc urzędnik pomaga. Daje zasiłek.
Tylko k***a ktoś za to płaci tumanie