18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rekiny biznesu z SGH

iron.the.great • 2013-09-17, 01:59
Na taki mistrzowski trolling trafiłem dziś przeglądając fb. Nie zmienia, to oczywiście faktu, że SGH rzeczywiście jest mocno zadłużona, ale nie straciła pieniędzy oczywiście na inwestowaniu w złoto. Swoją drogą, to ciekawe, że uczelnia mająca kształcić ekonomistów i kadrę menadżerską sama doprowadziła się do stanu zadłużenia.



ukradłem stąd: http://aszdziennik.wordpress.com/2013/09/16/sgh-na-skraju-bankructwa-profesorowie-stracili-miliony-uczelni-na-spekulacji-zlotem/

Pan.Umrzyj

2013-09-17, 02:19
ekonomia nie istnieje...

Frycoslaw

2013-09-17, 02:58
Gdyby ludzie znający się na ekonomi naprawdę mieli zarabiać pieniądze w biznesie, nie siedzieli by w szkole i nie "kształcili" by biznesmenów ;)
Jak znasz się na biznesie to morda w kubeł i zarabiaj sam a nie mów innym jak zarobić.

cys23

2013-09-17, 08:51
Dziwicie się, że szkoła ma długi? W dzisiejszych czasach 99% ludzi jest zadłużonych, banki są nie wypłacalne, miasta bankrutują...

BongMan

2013-09-17, 09:19
W światowym rankingu polskie uczelnie są na szarym końcu, daleko za uczelniami afrykańskimi, więc co tu się dziwić?

m_p

2013-09-17, 09:24
to samo się dzieje (a na pewno działo) z Wyższą Szkołą Biznesu WSB-NLU w Nowym Sączu, najlepsze jest to że podczas którejś konferencji rektor tej szkoły mówił że wzięcie kredytu przez szkołę to najlepsze wyjscie...rektor szkoły biznesu

bloodwar

2013-09-17, 09:37
"Wszystkie cytaty i wydarzenia zostały zmyślone" - jaki więc jest sens wrzucania tego tutaj?

bo...........30

2013-09-17, 10:39
Hahaha sgh :D a śmiali się z UTH w Radomiu, a szkoła pospłacała długi, jest na plusie i nawet kadra podwyżki dostała. Tyle warte są opłacane rankingi Perspektyw.

Tekst może i jest zmyślony, ale o problemach SGH słychać już od dawna.

angelkoles

2013-09-17, 11:13
"ASZdziennik" to strona satyryczna, która swoje treści opisuje jako "najlepsze zmyślone newsy w kraju"

gargo

2013-09-17, 11:57
Wszyscy @up poza bloodwar i angelkoles
Czytanie ze zrozumieniem się kłania

Jan_Himmilsbach

2013-09-17, 14:32
Widzę jacy przyszli "ekonomiści" chodzą tam na naukę. Chroń Boże Polskę przed tymi ekonomistami.

iron.the.great

2013-09-18, 01:01
Cóż napisałem, że to trolling w opisie... Mnie, to osobiście ubawiło i dlatego wrzuciłem. Z drugiej strony, to dobrze oddaje klimat tego, że uczelnia zwana najlepszą szkołą ekonomiczną w Polsce jest na skraju bankructwa. Bo prócz wątku o spekulacji złotem artykuł ten mówi jednak prawdę o tej uczelni.

@BongMan,

To prawda poniekąd. Tylko należy pamiętać, że rankingi te w większości opierają się na liczbie publikacji w czasopismach z tzw listy filadelfijskiej. Jest, to lista czasopism naukowych uznawanych za mające wysoki poziom i uznawanych na całym świecie. Teraz pytania dlaczego polskie uczelnie mają tak mało publikacji na tej liście? Ano dlatego, że są dużo mniejsze. U nas uczelnie się specjalizują. Mamy uczelnie techniczne, ekonomiczne, medyczne, uniwersytety itp. Natomiast najlepsze światowe uczelnie są dużo większe i można na nich kończyć praktycznie każdy kierunek jaki sobie wymyślisz. Taki np MIT czy Harward kojarzą nam się jednoznacznie dobrze. Polecam wejść sobie na ich strony i zobaczyć ile kierunków można na nich skończyć. Od socjologi przez medycynę po kierunki techniczne. Pojedynczy ich wydział zajmuje się tym na czym u nas opiera się cała uczelnia. Taki polski uniwerek będzie więc miał publikacje tylko z wąskiego przedziału dziedzin, gdy np MIT czy Haraward praktycznie z każdej możliwej dziedziny. W Warszawie mamy obecnie 15 uczelni publicznych. Żeby skutecznie konkurowały one w rankingach trzeba by je skonsolidować, tak, że mielibyśmy tu 2 duże uczelnie. Jest jeszcze ranking Szanghajski, który robi ostatnio zawrotną karierę i jest często przytaczany. Ma trochę inną metodologię ustalania lokaty, ale jesteśmy w nim nisko z tych samych powodów co powyżej. Także tu rankingi nie są dla mnie do końca miarodajne. To, że mamy inne patologie w tym kraju związane ze szkolnictwem wyższym to inna sprawa, a właściwie tu by można książkę o tym napisać.

Lordzik92

2013-09-20, 00:35
Z ekonomia jest jak z filozofia, tego sie nie uczy to trza zrozumiec...

bu...........ch

2013-09-20, 01:12
a za 2 lata beda startowac w wyborach :O