18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Recepty na leki - głupota, strata czasu i złodziejstwo!

Polandball • 2014-04-26, 18:52


Udał się im spot :-D

Cezar4b

2014-04-26, 20:30
@Polandball
Dyskusja (?) ta jest jałowa. Kończąc tę polemikę zacytuję ulubione powiedzenie Piotra Bałtroczyka:
"Można się z koniem kopać, ale przyjemność z tego żadna".
Pozdrawiam ozięble.

xts

2014-04-26, 20:52
Polandball napisał/a:

xts, durne myślenie

przez dofinansowanie rosną ceny leków - farmaceuta dofinansowany przez państwo podwyższa cenę bo i tak państwo lek dofinansuje.



aha ok, czyli ten kmiot rozpie**oli lobby farmaceutyczne jak na niego zagłosuję?

nie badź k***a śmieszny

jakby pie**olony kaczyński z tuskiem nagle wzieli ślub i by chcieli zniszczyć lobby farmaceutyczne razem za rączke to lobby by ich wypie**oliło jak ja krewetki na kolacyjke.

durniu

Ork.Fajny

2014-04-26, 21:34
xts napisał/a:

leki na recepte są dofinansowane i chodzi o to, żeby jeden baran z drugim nie płacili za antybiotyk 100pln tylko 5x mniej.


A bierzesz pod uwagę że odprowadzamy podatki na te tanie leki? One nie sa tańsze bo producent był łaskaw i obniżył cenę. One są tanie bo z dochodów obywateli pieniądze są zabierane i dawane producentom, bez względu czy lek się sprzeda czy nie a oni wrzucają to na rynek "5x taniej".

Polandball

2014-04-26, 22:57
xts, hmm, więc twierdzisz, że lobby farmaceutyczne otrzymujące się teraz praktycznie z refundacji, utrzymałoby się na wolnym rynku, na którym występują tanie zamienniki (które występują już teraz)?

Uwierz mi, gdy ustanowią wysokie ceny to nikt nie kupowałby ich leków i by po prostu splajtowali albo musieliby obniżyć cenę leku.