18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rambo Polskie Wojsko NSR

PapierowyUmysł • 2015-03-05, 19:50
Smutne to, ale jakże prawdziwe :mrgreen:

Nawet się usmiałem :)

trzeci41

2015-03-06, 17:32
Polskie wojsko jest najgorszym gównem jakie może być obywatele chcą umieć się bronić chcą pomóc ale nie bo jakiś 50 letni sk***iel musi zarabiac 50 tys zł/ mies co by starczylo na 15 szeregowych! a na ch*ja się nadaje . jak ktoś zna anglieski b.dobrze mozna starac się do armi usa , z przyjeciem automatycznie dostaje sie zieloną karte no i tam się jest bohaterem a nie jakąś popierdółką ,

ch...........ox

2015-03-06, 18:33
"poleciał do Iraku spełniać swój PATRIOTYCZNY obowiązek" - bardzo ciekawe. Żeby to jeszcze typowa woja była to mógłby wynieść to doświadczenie i być cennym żołnierzem w przypadku konfliktu z np. Rosją, bądź innym agresorem.
Natomiast eskortując konwoje i bawiąc się w berka z rebeliantami to może co najwyżej pełnić rolę dobrego trepa, gdy polski naród się zbuntuje i zacznie robić dość konkretnie koło dupy swojej "ukochanej" władzy...

Cwaniaki pie**olone, wczesnej emeryturki się zachciewa? To WYpie**alAĆ do policji. Tam was nie wypie**olą po 12 latach - możecie wręcz tyrać jeszcze dłużej. Dlaczego nie idziecie? Już wam odpowiadam:
Jesteście jedną, wielką sp***oliną genetyczną, zlepkiem człowieczego gówna, pijaństwa i nieróbstwa.
W wojsku jako szeregowce odnajdujecie się jak ryba w wodzie, bo w jakiej pracy można:
- chlać będąc nawet na służbie (np. podoficer dyżurny)
- kraść (paliwo, części zamienne i materiały budowlane)
- opie**alać się, bądź nie robić kompletnie nic (spać, chlać czy ćpać)
- nie posiadać jakichkolwiek zdolności czy wykształcenia

W policji nie posiedzicie sobie godzinami na komisariacie, spróbujcie być nachlani na służbie (wypie**olenie dożywotnie z policji + sprawa karna), patrole i interwencje czy deszcz czy słońce, użeranie się z debilami JP 0-100%, cwe*ami z immunitetami itp.

Nie, nie jestem gliniarzem ale swojego czasu byłem patriotą i trochę przesiedziałem w naszym woju.
Widząc kompletny brak perspektyw, totalną degenerację i ZEROWY szacunek do służby oraz własnego kraju zwyczajnie odszedłem zamiast drzeć mordę jak to mi źle, bo nie przedłużą mi kontraktu.
Dla tych co tak bardzo kochają wojsko i szybką emeryturę:
Wypie**alać do szkoły oficerskiej i po sprawie, może jak więcej świeżej krwi zapełni wyższe stołki to coś się k***a zmieni w tym naszym woju.
Natomiast całej reszcie pie**olonych bumelantów mówię wprost: wypie**alać od koryta!


Nokia3310

2015-03-06, 20:33
@up w dupie byłeś, gówno widziałeś i się wypowiadasz.

Cukier12233

2015-03-06, 21:02
Witam

Stworzyłem to konto aby się wypowiedzieć. Widzę ze dużo tutaj negatywnych komentarzy na temat żołnierzy i znawców wszystkiego, ale to norma:). Byłem szeregowym zawodowym przez 8 lat i odszedłem w tamtym roku, prace mam dobrą więc nie powinienem się wtrącać ALE....

To nie jest tak że ludzie maja wyjeb**** na wszystko przez 12 lat nagle koniec kontraktu i płacz ( owszem może i jest taka grupa ludzi ale nie można jej równać do wszystkich) Każdy z nas pracuje i w każdej firmie są ludzie którzy maja wszystko gdzieś i inni zajawieni praca/słuzbą.

Ukończyłem studia, zrobiłem kategorie prawa jazdy (z własnej kieszeni) jeździłem na rożne kursy ( jak kiedyś liczyłem w sumie dwa lata), po czym ubiegałem się o awans, niestety za każdym razem na etat na który miałem być przeznaczony przychodził NSR w stopniu kpr st kpr lub nawet plutonowy, z zerowym doświadczeniem, po liceum, który zrobił tylko szkolenia rezerwy i "wujek załatwił" ... Czułem wtedy niesamowite rozgoryczenie a z racji tego ze bylem ambitny odszedłem z polskiego wojska ....

I TU Jest cały problem, obiecywali nam wszystko, a zamiast nas i na wyższe stanowiska przychodzili ludzie bez doświadczenia " BO SZTUKA MUSI SIĘ ZGADZAĆ", myślicie że Ci ludzie odeszli by po 15 latach służby?? Żołnierzem się jest przez całe życie!!!

Z wojska wyrzucają największych pasjonatów, a niejednokrotnie Ci którzy przychodzą na te wyższe stanowiska tylko "DO PRACY !!!! " jak pisałem sztuka się musi zgadzać ale zastanówcie się rodacy czy w razie konfliktu będziecie liczyć właśnie na tą sztukę... :( (tylko niewielu osobą udaje sie awansować do podoficera reszta do wylotu)

Możecie sie smiac i kpic z tej sytuacji. Jeśli nie wiecie co to znaczy poswiecic sie słuzbie, żyć tymi zasadami i mieć w sercu myśl ze w razie niebezpieczenstwa rzuci sie swoje życie na szaniec bo po to sie zostaje żołnierzem, aby w razie potrzeby bronić innych, tych którzy sami nie potrafia tego zrobic to wasze słowa są puste, jeśli wiecie a mimo to tak piszecie jest mi poprostu przykro... Dajcie im służyć nawet 40 lat, a nie stawiajcie na papierowe wojsko:(

Mam jeszcze nadzieje że powstanie wiecej organizacji paramilitarnych, żeby każdy kto chce na co dzień żyć normalnie ale w razie potrzeby walczyć za ojczyzne mogł sie tam wyszkolić.

dziekuje za wysłuchanie i pozdrawiam

tranzystor

2015-03-06, 22:22
Wyjazd do Iraku patriotycznym obowiązkiem - typowe myślenie odmóżdżonego "zawodowego" szeregowego z NSRu, który w życiu do niczego innego się nie nadaje. Trzeba mu wydawać rozkazy, bo sam nie potrafi dowodzić nawet sobą.

POW667

2015-03-06, 22:28
Powiem tak, są firmy na świecie, które im zapłacą 10 razy więcej. Może kiedyś polskie dowództwo zda sobie sprawę jak wielki błąd popełnia.

PapierowyUmysł

2015-03-07, 02:43
@ tranzystor : to ten odmóżdżony szeregowy z iraku pójdzie mnie bronic, jak ruscy na nas najadą, a nie taki buraczek cebulaczek jak ty, mądry z przed komputera, który jedyną broń w rękach miał w grze telewizyjnej bądź z j***nym ASG, zasrani obrońcy narodu pffff....

Zapie**alaj pod ostrzał do Iraku, to wtedy pogadamy. :)

staruchazpalcemwd

2015-03-07, 13:50
@ JarosławTusk po NSR łatwiej do woja? Gdzieś Ty to usłyszał :D ? Ja znam 1 ( słownie JEDNĄ) osobę co robotę tak dostała ale i tak był koleś po zetce, dla reszty to bardziej problem i płonne nadzieje. Popytaj zresztą wśród wojskowych jak to wygląda.

tranzystor

2015-03-07, 16:11
PapierowyUmysł napisał/a:

@ tranzystor : to ten odmóżdżony szeregowy z iraku pójdzie mnie bronic, jak ruscy na nas najadą, a nie taki buraczek cebulaczek jak ty, mądry z przed komputera, który jedyną broń w rękach miał w grze telewizyjnej bądź z j***nym ASG, zasrani obrońcy narodu pffff....

Zapie**alaj pod ostrzał do Iraku, to wtedy pogadamy. :)




Jesteś kretynem i do tego naiwnym. Taki "szeregowy zawodowy" z kontyngentu za grube tysiące dolarów albo zginie bez sensu w pierwszych godzinach wojny, albo wypie**oli w cywilkach na zachód przed pierwszym strzałem. O ataku Ruskich nie wspomnę, bo Blitzkrieg to byłaby misja stabilizacyjna przy tym co oni by nam zrobili przy takiej przewadze, jaką mają obecnie.