18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rakieta z białym fosforem

Ra...........og • 2010-06-08, 00:16


I czołg się spalił

Matuch90

2010-06-08, 19:48
przej***na śmierć. Niezły piekarnik

Ghutek

2010-06-08, 20:33
@sierra

Lepiej poświęcić jeden odpowiednik czołgu współczesnego i wykonać miarodajny test niż walnąć w złoma który nie da żadnego efektu.
Skuteczność głowic i tak testuje się setki razy na innych obiektach np. zespolonych blachach, kilkudziesięciu warstwach stalowych płytek bądź duraluminiowych.
De facto, to nie sypię się żadna amunicja, to jest pocisk z białym fosforem, a to co się sypie to spalana stal pancerza, podobnie sypie tygiel hutniczy z płynną stalą, spowodowała to cholernie wysoka temp. spalania fosforu.

Ra...........og

2010-06-08, 23:21
Opis filmu to kopia opisu źródła, źróło nie jest do końca miarodajne no ale...

To, że podajecie nazwe systemu który został użyty to bardzo miło, ale do każdej rakiety można montować różne głowice ;)

Teraz co do użytyego łądunku, to dlaczego waszym zdaniem to jest pożar pocisków? Wiedzialiście żeby trotyl lub inny ładunek wybuchowy paliły sie w ten sposób? Bo ja nie bardzo, dla ciekawskich spalanie białego fosforu w warunkach laboratoryjnych:


Jak na mój gust to wygląda dość charakterystycznie

p.s. To są testy na poligonie, pojazd prezentowany nie ma załogi. Nie ma aumnicji, jest po prostu wrakiem w który ma trafić rakieta pokazując jej zdolnośći.