18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Solaris

2017-07-23, 15:08
k***a, dałem sumce piwo przez przypadek, na pal ze mną...

jcoob

2017-07-23, 15:15
@Fiksat
mądrze i dobrze piszesz, ale generalizowanie to sobie, za przeproszeniem, w dupe wsadż i sobie wierć :) lewica nie równa sie lewica pie**olone ciemniaki tylko tak popatrują, a po twojej wypowiedzi wnosze, że głupi nie jestes

lapps

2017-07-23, 15:26
jetam napisał/a:

Ja mam tylko jedną wątpliwość - nawet jeżeli sądy były postkomunistyczne, PKW była postkomunistyczna, SN było kastą PRL-owską przez ostatnie 25 lat - to PIS wygrało wybory. Ci sami ludzie, którzy stwierdzili (jak to ktoś zauważył) że PSL osiągnęło tak dobry wynik w samorządowych stwierdzili, że PO już nie będzie u władzy. Czyli postkomunistyczne kasty oddały władzę bez najmniejszego zająknięcia?

I jeszcze jedna kwestia - była i jest duża grupa posłów PO-PSL którzy robili krzywe interesy podczas ich rządów - zgadzam się. Ale na 2 lata przed wyborami nikt się nie bał że nie rozpiszą wyborów, że uznają je za nieważne gdy przegrają. Teraz w przypadku PIS - boję się, bo jest to nie tyle pewniak, co prawdopodobny scenariusz - bo mogą



Bo to sprawialo poczucie wolnosci.
Przy okraglym stole byli dogadani, ze rzadza na zmiane w imie "demokracji" europejskiej i wtedy na zmiane mogli doic spoleczenstwo i z kazdego kto wychodzil na ulice dalo sie zrobic wykolejencow albo zyciowych przegrywow ktorzy wylewaja swoje frustracje.

mielismy zludzenie wolnosci, kiedy odpowiedni ludzie kontrolowali wszystko co trzeba, a jakie mordy beda w rzadzie to bylo im wszystko jedno. i byli pewni, ze PIS bedzie posluszna "prawica" i bedzie tylko krzyczal konserwatywne slogany, bedzie sie kompromitowal i zadluzal i doil panstwo, a jak za 4 lata sie zmieni wladza to beda mieli przyzwolenie spoleczne na jeszcze wieksze drenowanie gospodarki "nobopis". a tymczasem pis zaczal zmieniac system... i tutaj juz im wszystkim odpie**olilo bo nie tak sie k***a umawiali i nie raz to podkreslali w mediach jeszcze na samym poczatku kadencji, ze pis zachowuje sie nie przyzwoicie bo lamie podstawowe porozumienia.
te same porozumienia ktore byly efektem wymordowania naszych elit intelektualnych i samoustanowienia sie nowych elit. czy te elity dzialaly w naszym interesie czy nie to juz sobie kazdy musi sam odpowiedziec, ale patrzac co sie dzieje teraz w europie nikt nie powinien miec watpliwosci...

kaczynski tworzy panstwo autorytarne ale wlasciwie to samo robil pilsudski w 20leciu m-w.

faktem jest, ze kaczafi po objeciu pelni wladzy nie bedzie juz mozliwy do usuniecia demokratyczna droga.
z drugiej strony jezeli niewlasciwie bedzie uzywal swojej wladzy, spoleczenstwu bedzie latwiej go obalic, bo majac pelnie wladzy nie bedzie mogl swoich niepowodzen zwalac na opozycje, sady, przedsiebiorcow, spolki itd tak jak to robiono przez ostatnie 25 lat ponad(a wlasciwie to od wojny z pewnymi zmianami), tylko ludzie za wszystko beda winic bezposrednio jego.

wiec to daje nadzieje, ze kaczynski mimo pelni wladzy bedzie musial rzadzic sprawiedliwie bo jak nie to pucz bedzie kwestia czasu i wymordowanie ich tez.

w kazdym razie kazdemu spoleczenstwu latwiej zjednoczyc sie przeciwko rzadowi autorytarnemu niz demokratycznemu.
tylko niech kaczafi najpierw troche przerzedzi szeregi naszych "elit" zeby znowu nie bylo z deszczu pod rynne

killua

2017-07-23, 17:03
Fiksat napisał/a:

Sumka mówisz o sądzie najwyższym który za legalne uznał wybory samorządowe które wygrało PSL z blisko 1/5 głosów nieważnych?

Czy może chodzi Ci o sądy, które stanowiły o sile i były motorem napędowym reprywatyzacji, skupowania za bezcen majątku Polaków i skarbu państwa?



I gdzie Twoim zdaniem mam się udać żeby czuć się bezpiecznie?

Do Calais, na przedmieścia Paryża, do Kolonii?

Wyglądasz na światłego człowieka, poradź mi proszę, co robić?

P.S. człowiek piszący w tym kontekście i tonie o własnych rodakach "cebulacy" (równie mocno wk***ia mnie "polaczki"), chłopie, gdybyś się w tym tonie wypowiedział w mojej obecności obiłbym Ci tą zakuta mordę...

I jeszcze to ostatnie zdanie gdzie piszesz o Nas (tak to wygląda gdy używasz słów: "Polacy - tak dumny naród") jakbyś miał inne obywatelstwo...

Za dwa lata wygra inna partia jak się obecna władza nie będzie społeczeństwu podobać, tak ciężko to k***a zrozumieć?

Po ch*j ta banda pojebów chodzi z tymi świeczkami po ulicach skoro za dwa lata wystarczy zagłosować na inna partię i tym odsunąć PiS od władzy?

Odpowiem Ci, lewica, cała lewica (celowo generalizuje) ma problem z logicznym myśleniem - tyle:)



Na oko to jednak ty jesteś debilem. O solidarności też uważasz ze to byli debile którzy łazili na strajki ? Jak władza ordynarnie łamie prawo to ludzie powinni protestować. Ja wcale nie ufam Pisowi że jak przegra w wyborach to odda władze, tzn raczej że nie będzie matactw przy wynikach wyborów, bo już nie raz pokazali że konstytucje mają w dupie. A jak taki ćwok jak ty uważa że łamanie konstytucji jest ok to nie dziwie się że i pod butem PISu jak już się zmienimy w białorus bedzie Ci dobrze. W sumie prawda jes taka że dla ludzi bez wykształcenia jak Ty to w sumie wsyzstko jedno kto nimi rządzi bo bidnemu zawsze wiatr w oczy :D

I nie spinaj tak dupy o tych uchoźców w innych krajach bo wciąż nie widzę by Szwedzi czy Fracuzi czy angole do nas walili drzwiami i oknami za to Polacy na zachód pędzą śmiało :D



"Czy może chodzi Ci o wymiar sprawiedliwości stojący na straży wyprowadzania naszej gotówki za granicę za pomocą piramid finansowych takich jak amber gold?" - widzisz mądrego człowieka mozna poznac po tym ze sam potrafi o siebie zadbać. Ludzie inwestujący w aber gold sami są sobie winni, ostrzeżenia były, mózg każdy ma, jak idziesz do kasyna to też potem pultasz że cie okradło państwo bo nie powiedziało ci ze nie mozesz grac lub ze to ryzykowne ?

"Sumka, napisz mi o jakimże zamachu na polską demokracje i trójpodziale władzy mówisz i piszesz, bo nie wiem, czy już mam wyjeżdżać?" - - no to może poczytaj prasę, posłuchaj co ludzie mówią, może coś z innych stacji niż TVPis . Może przemyśl co o ustawach sądowych mówią najlepsi profesorowie wydziałów prawa najlepszych uczelni, co mówią zagranicą , nie nie nie musisz słuchać znienawidzonych niemców, posłuchaj czechów, słowaków, może opinia USA coś Ci podpowie. Jakim trzeba być debilem żeby słysząc to wszystko, i widząc jak pośpiesznie PIS chce przepchać te ustawy mimo iż dotyczą tak ważnego aspektu życia społeczeństwa i narodu. Myślę iż pownineneś wyjechać. Np na białoruś, albo korea. Tamtejsze klimaty władzy napewno Ci będą odpowiadać :D

facemurder napisał/a:



A kto zatwierdzał wynik za czasów PO pytanie za 200 ?



Ci właśnie których teraz chce likwidować PIS :) no teraz już załapałeś że to niebezpieczne ? że wcześniej była taka niezależna instytucja która choć wiadomo że jakis tam wplyw polityka na nią miała to jednak była niezależna. I ta instytucja potwierdzila wygraną pisu mimo iż pewnie bardzo ich nie kochala. Teraz nie będzie takiej niezależności i znająć sposób bycia pis wcale nie jest pewne czy beda wybory a potem czy wynik sie spodoba pisowi i go klepnie czy powie ze Zdradzieckie mordy opozycji WON.

lapps napisał/a:



Bo to sprawialo poczucie wolnosci.
Przy okraglym stole byli dogadani, ze rzadza na zmiane w imie "demokracji" europejskiej i wtedy na zmiane mogli doic spoleczenstwo i z kazdego kto wychodzil na ulice dalo sie zrobic wykolejencow albo zyciowych przegrywow ktorzy wylewaja swoje frustracje.

mielismy zludzenie wolnosci, kiedy odpowiedni ludzie kontrolowali wszystko co trzeba, a jakie mordy beda w rzadzie to bylo im wszystko jedno. i byli pewni, ze PIS bedzie posluszna "prawica" i bedzie tylko krzyczal konserwatywne slogany, bedzie sie kompromitowal i zadluzal i doil panstwo, a jak za 4 lata sie zmieni wladza to beda mieli przyzwolenie spoleczne na jeszcze wieksze drenowanie gospodarki "nobopis". a tymczasem pis zaczal zmieniac system... i tutaj juz im wszystkim odpie**olilo bo nie tak sie k***a umawiali i nie raz to podkreslali w mediach jeszcze na samym poczatku kadencji, ze pis zachowuje sie nie przyzwoicie bo lamie podstawowe porozumienia.
te same porozumienia ktore byly efektem wymordowania naszych elit intelektualnych i samoustanowienia sie nowych elit. czy te elity dzialaly w naszym interesie czy nie to juz sobie kazdy musi sam odpowiedziec, ale patrzac co sie dzieje teraz w europie nikt nie powinien miec watpliwosci...

kaczynski tworzy panstwo autorytarne ale wlasciwie to samo robil pilsudski w 20leciu m-w.

faktem jest, ze kaczafi po objeciu pelni wladzy nie bedzie juz mozliwy do usuniecia demokratyczna droga.
z drugiej strony jezeli niewlasciwie bedzie uzywal swojej wladzy, spoleczenstwu bedzie latwiej go obalic, bo majac pelnie wladzy nie bedzie mogl swoich niepowodzen zwalac na opozycje, sady, przedsiebiorcow, spolki itd tak jak to robiono przez ostatnie 25 lat ponad(a wlasciwie to od wojny z pewnymi zmianami), tylko ludzie za wszystko beda winic bezposrednio jego.

wiec to daje nadzieje, ze kaczynski mimo pelni wladzy bedzie musial rzadzic sprawiedliwie bo jak nie to pucz bedzie kwestia czasu i wymordowanie ich tez.

w kazdym razie kazdemu spoleczenstwu latwiej zjednoczyc sie przeciwko rzadowi autorytarnemu niz demokratycznemu.
tylko niech kaczafi najpierw troche przerzedzi szeregi naszych "elit" zeby znowu nie bylo z deszczu pod rynne



te tak zwane postanowienia w najogolniejszym sensie to prawo.Oznacza ono iż społeczeństwo umawia się ze bedzie przestrzegać pewnych reguł, jeśli pojawia sie nowa wladzato winna tez ich przestrzegać. Jesli ich nie przestrzega, a zwlaszcza czesci regul regulujących wybór władzy, lub podział władzy, powinna zostać szybko ukarana i odsunięta od władzy. tylko tyle i az tyle. Dziwi mnie pis , po ch*j to robią. mogli by sobie w spokoju rządzić i zbierać spoleczne poparcie bo ogolnie wydaje się iż zmiany gospodarcze a nawet 500+ idą w dobrą stronę, to tu jakaś głupia rządza totalnej włądzy im odbiła...

normale

2017-07-23, 18:03
@Sumka
nie odpowiedziałeś na żadne pytanie, najwyraźniej potrafisz tylko powtarzać hasła z niemieckich mediów. Lepiej dokup sobie świeczek i ubierz się ciepło, wieczory takie chłodne...

ePeeL

2017-07-23, 18:33
Chwila, czyli oddajemy sądy na ich użytek, żeby mogli na spokojnie ustawiać wybory tak jak chcą? Wy jesteście popie**oleni. Wyj***ne mam w niemieckie media i całe UE. To jest tylko i wyłącznie moja konkluzja. Nie oglądam TV, a w internecie spotykam to tylko dlatego, że to całkiem głośny temat. Nie jestem żadnym KOD'owcem, tylko chciałbym zakładać w przyszłości rodzinę w normalnym kraju, a nie w drugiej Korei Płn., gdzie jest jedyna słuszna telewizja i tylko jedyny słuszny nurt ideologiczny. Nie mam zamiaru patrzeć na to wszystko, ale nie chcę też sp***alać za granicę. Pojmijcie to, że nie mam interesu działać na konto KOD'u, bo to j***ne zombie biegające po mieście i mówiące to co usłyszą w GW albo TVN. Jednakże do PiS'iorów tak samo chętnie otworzyłbym ogień.

Ba...........yk

2017-07-23, 19:23
Hehehe. Fajnie popatrzeć jak lewaki-prostaki płaczą w tym temacie. Widać że sporo łajna komuszego w Naszej Polsce. I ten KWIK, czerwonych świń :D Pozostaje tylko czekać jak Ziobro włączy odkurzacz i to całe robactwo wciągnie i wyśle do kamieniołomów by odpracowali wszystkie swoje grzechy! hahah. To dopiero będą materiały na sadola :D Już nie mogę się doczekać filmików z lalolakiem, sezamkowymGównem i resztą robactwa :mrgreen:

Btw. sezamkoweGówno dobrze że dodałeś filmik. Już został zgłoszony. A teraz szukaj trufli Świnio! :) Aport!

jetam

2017-07-23, 19:38
lapps napisał/a:


Przy okraglym stole byli dogadani, ze rzadza na zmiane w imie "demokracji" europejskiej


Tak. Dogadali się. I bardzo dobrze. Bo jakby się nie dogadali, to by strzelali i zamiast 40 osób zginęło by 4000 albo więcej. Kasty mają to do siebie, że się rozpadają przez wewnętrzne zgnicie. I do ostatnich wyborów rządzili (na pewno bardziej niż mniej) po europejsku - weszliśmy do NATO, UE, Shengen. Lepper który tak przecież krzyczał na UE zamilkł tak szybko jak przyszły pierwsze dopłaty dla rolników. Ale nie o tym się w sumie toczy dyskusja

lapps napisał/a:


i byli pewni, ze PIS bedzie posluszna "prawica" [...] tymczasem pis zaczal zmieniac system...


Czyli jednak nie tak trudno zmienić ten system, co? Skoro taki Kaczyński populistycznymi sloganami zdobył większość i zmienia ,,system,, pod swoje widzimisię to coś słaby był ten pakt komunistyczny. A skoro był taki słaby, to może przesadzamy mówiąc o tym ,,złudzeniu wolności,,. W każdym razie - za PO było mniej lub bardziej demokratycznie - było ACTA, wyszli ludzie, nie ma ACTA. Były kopalnie, wyszli ludzie, jakoś się dogadali. TVP mówiło o aferach taśmowych (może mniej niż inne telewizje, ale wciąż nie zatajało kwestii). Posłowie PO-PSL umoczyli w paru kwestiach, ludzie wyszli, wywalili ich ze stołków. Tymczasem PIS... zmieniamy szkolnictwo, wyszli ludzie - oj***li. zmieniamy trybunał, wyszli ludzie, oj***li. Zmieniamy sąd, wyszli ludzie i dalej poznamy, ale coś czuję że ojebią.

lapps napisał/a:


wiec to daje nadzieje, ze kaczynski mimo pelni wladzy bedzie musial rzadzic sprawiedliwie bo jak nie to pucz bedzie kwestia czasu i wymordowanie ich tez.

w kazdym razie kazdemu spoleczenstwu latwiej zjednoczyc sie przeciwko rzadowi autorytarnemu niz demokratycznemu.
tylko niech kaczafi najpierw troche przerzedzi szeregi naszych "elit" zeby znowu nie bylo z deszczu pod rynne



Nie mam już żadnej nadzieji co do rządu PIS - wiem jak rządzili po 2006, wiem na jakim elektoracie bazują, wiem jakimi sloganami operują.

Przeciw rządowi demokratycznemu społeczeństwo nigdy nie musi się jednoczyć. Przeciwko PO-PSL nie było takich demostracji jak są teraz - i nie ze względu na ,,systemowość,, ich rządów. Na rząd PO narzekałem bo podejmowali decyzje sprzeczne z moim rozumowaniem, ale nie sprzeczne z prawem. Nikt mi nie płaci za pójście na manifestacje, nie mam profitów, nie jestem resortowym dzieckiem, ustawę o SN przeczytałem, uznaję że łamie konstytucję i jakichkolwiek by nie miała dobrych stron (a częściami ta ustawa faktycznie jest dobra) to jeżeli łamie konstytucję, to nara

Tassadar

2017-07-23, 20:41
k***a dałem piwo sumce przez przypadek. Niech to ch*j cofnąć się nie da.

froqer

2017-07-23, 20:42
Boże, dawno takich głupot nie czytałem. I z jednej i z drugiej strony...

Wiewór

2017-07-23, 20:52
Jesteście idiotami. PIS zagarnia sądy w jednym celu - żeby zachować władzę przy przegranych wyborach.
Jesteście idiotami do n potęgi jeśli myślicie, że oni zagarnęli sądy, żeby w nich coś usprawnić dla was.
Wasze problemy polskie robaki w ogóle ich nie obchodzą. Oni mają wyj***ne co się dzieje z wami w sądach.
Natomiast tak jak napisał kolega wyżej jeśli zaczniecie bój w sądzie z państwem lub partią to sprawę będzie rozstrzygał sędzia zorientowany politycznie i przegracie w każdym przypadku.
Jeszcze się o tym przekonacie, ale już jest za późno. Oddaliście władzę psycholom.

Sam pomysł sterowania sądami nie jest taki zły. Tylko jest jedno ale. Ale to muszą być sądy sterowne przez wybitną jednostkę taką jak był np. Piłsudski a w samych sądach muszą być równie wybitni ludzie.
Niestety PIS jest partią niepiśmiennych matołów więc obsadzenie przez nich sądów ich przygłupami oznacza katastrofę.
Polska jest zgubiona. Za kilka lat powie wam "a nie mówiłem".

PARTIA RZĄDZI, PARTIA SĄDZI.

MrSpook

2017-07-23, 21:59
Nikt mnie nie przekona do protestu wobec zmian w sądach. Sowieci i Niemcy celowo wymordowali lub zesłali do obozów prawie całą polską elitę prawną. Po wojnie, wymiar „sprawiedliwości” oparty był na ludziach po kilkuletnich przy-partyjnych szkółkach prawniczych usłużnych wobec komunistów. Te fabryki prawników wytwarzały tak sędziów, prokuratorów, adwokatów, radców prawnych. Oni potem wyznaczali usłużnych swoich następców i tak dalej, aż do dziś. Tacy prawnicy tworzyli również kadry akademickie w tym WPiA – chciałbym zobaczyć ich zweryfikowane oświadczenia lustracyjne z zaznaczeniem, że nie kablowali do bezpieki na własnych kolegów ze studiów. Po 89, nic im się nie stało, sędziowie z pokazowych procesów polskich żołnierzy wracających z zachodniego frontu, czy AK, ZWZ, czy sędziowie od pokazówek Solidarnościowców , nie zostali rozliczeni, czy odsunięci od orzekania. Nadal mieli wpływ na kształtowanie struktur sądownictwa po upadku komuny, zabezpieczali interesy ludzi z tamtych elit władzy – niezawisłość pozorna. Wymiar sprawiedliwości chronił Kiszczaka i Jaruzelskiego oraz innych zbrodniarzy komunistycznych. Wymiar sprawiedliwości został jednym ze skansenów struktur komunistycznych w Polsce, co ma się dopiero teraz zmienić.

Asystowałem w sporej ilości procesów osobom poszkodowanym, sam byłem poszkodowanym, świadkiem na rozprawach, wiem jak ten wymiar „sprawiedliwości” absurdalnie funkcjonuje z punktu widzenia szarego Kowalskiego.
Nie podoba mi się to, że sędziowie wpływają na kształt protokołów z rozpraw w trakcie trwania procesu. Blokują też próby sporządzania własnych nagrań w procesach cywilnych czy karnych, by nie można było im udowadniać niekompetencji. Wszelkie próby wyjaśnienia takich kwestii sprowadzali to do nazywania obrazą sądu, czy wlepiania grzywien porządkowych. Trudno było im cokolwiek udowodnić. Wielu przypadkach okazywali brak znajomości akt sprawy. 5 rozpraw z rzędu zadawali te same pytania mimo że mieli już dane informacje w protokołach. Rozumiem, że czasami trzeba sprawdzić, czy świadek zeznaje prawdę i w kolejnych powtórkach zeznań występuje zbieżność w istotnych kwestiach, ale 6ty raz to są jaja. W szczególności jeśli świadek musi zawalić dwa dni robocze, a jak nie może się stawić, bo akurat sam jest zdrowy, ale musi się opiekować członkiem rodziny po wypadku czy w chorobie, a dostaje grzywnę za brak stawienia, przechodzi cyrk z odwołaniem się co do zasadności tej grzywny. Inną kwestią jest zabawa z biegłymi, też bym mógł sporo cyrków opisać. Niewłaściwemu bez dziedzinowych uprawnień czy wiedzy dawali ekspertyzę do wykonania, więc wyznaczali innego, sprawa się jeszcze przedłużała.
Nie podoba mi się zasłanianie immunitetem przy jeździe po alkoholu, przed tym immunitet nie powinien chronić.
Sędziami nie powinni zostawać smarkacze po aplikacji sędziowskiej i paru latach asesury, powinni to być już zawodowo doświadczeni prawnicy, którzy przez swoją pracę poznali więcej świata poza prawniczego. Doświadczenie takie sprawia, że nie mają klapek na oczach wynikłych z hermetyzacji ideowej swojej grupy zawodowej. Wymiar sprawiedliwości z automatu nie zapewnia ochrony świadkom, a oni nie wiedzą co w tej kwestii im przysługuje. Tak być nie powinno.
Inną sprawą jest zamiatanie przewinień sędziów pod dywan przez organy mające usuwać z zawodu osoby, które nie powinny być w tym zawodzie, jak Ci od pendrivów i części do wiertarki.
Środowisko sędziów blokowało takie zmiany w ustawodawstwie o swoim funkcjonowaniu w tym zakresie przez ostatnie dekady. Zobaczymy jak teraz to wyjdzie.

Absdef

2017-07-24, 00:16
Fiksat napisał/a:

chłopie, gdybyś się w tym tonie wypowiedział w mojej obecności obiłbym Ci tą zakuta mordę...



Bo ci żyłka pęknie, polaczku...

voidinfinity

2017-07-24, 00:57
Fajna dyskusja. To i ja dorzucę swoje 3 grosze.

Jeżeli ktoś uważa że wymiar sprawiedliwości nie wymaga zmian, to znaczy że jest w najlepszym razie słabo poinformowany.

Inna sprawa to jakość tych zmian.

O co naprawdę chodzi - pokazuje ostatni wybuch jarka na mównicy. Tu nie chodzi o Polskę - tylko o zemstę (abstrah*jąc czy słuszną czy nie).