18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

mika006

2013-11-01, 14:55
no i zapomnieli o najwazniejszym grzechu narodowym
-posiadasz wlasne zdanie i przekonania i nie boisz sie ich okazywac

ch...........at

2013-11-01, 14:58
a źródła niełaska?

oc...........an

2013-11-02, 01:46
To uczucie gdy ktoś się jara jakąś przynależnością do narodu i różnymi pierdołami, mimo, że nawet nie ma się na to wpływu i równie dobrze mógł byś postować patriotyczne obrazki o Ugandzie bo dotyczy ciebie to w takim samym stopniu i taki sam masz na to wpływ.


RockyWood

2013-11-02, 02:05
wyślij ten obrazek młodym polkom które sp***alają do zachodniej szwabii.

pi...........ja

2013-11-02, 17:25
To potwierdza niezbicie, że politycy nasi to kosmici a ZSRE to ich mother ship.

voidinfinity

2013-11-03, 01:59
Zabawnie się to czyta.

No to teraz proszę wyrzucamy wszystko co niepolskie. Komputerek, smatfona, samochodzik na złom.

Raz, raz - bo ojczyzna w potrzebie :mrgreen:

fukkkofff

2013-11-03, 02:31
@umbro337 skąd to dorwałeś :D

umbro337

2013-11-03, 15:05
to jest ulotka z czasu zaborów

wicek111

2013-11-03, 19:45
@DUST DEVIL

Gdyby wszyscy myśleli tak jak Ty to właśnie mieli byśmy tutaj drugą Ugandę i mieszkał byś w lepiance. Narodu nie wybierasz ale dbasz o jego dobro i przyszłe pokolenia. Dzięki temu świat się rozwija. Przynajmniej tak było kiedyś bo dzisiaj ważna jest tylko kasa.

oc...........an

2013-11-03, 20:32
@wicek111 niestety nie zgodzę się. Zaczynając od XVI wieku Korona (ang. Commonwealth - ciągle zapominamy, że Polska wtedy była całkiem małym państewkiem i podnieśliśmy się dopiero po zjednoczeniu z ogromną Litwą) przegrała wszystkie ważniejsze kampanie, a samo państwo zostało doszczętnie zniszczone przez magnaterię i szlachtę. Samo to, że tak wielkie państwo zostało rozebrane na kawałki podczas gdy takie Prusy czy Rosja z trudem budowały swoją potęgę.

Polska została wyj***na w dupę przez większość naszych przodków i dostaliśmy w spadku cień cienia państwa jakim kiedyś była. A co najgorsze, to ja mam płacić i walczyć o coś, co jakiś szlachcic z radością okradał wg dewizy "im Polska słabsza tym silniejsza" i jeszcze mam wspominać rzekomą przeszłość.

To co autor zapostował to śmiecie, które były drukowane kiedy było już po ptakach i kiedy rządzący zrozumieli, że zabili państwo... No i co rządzący zrobili? Wypuścili ulotkę NAKAZUJĄCĄ ludziom, którzy nie mieli z niszczeniem państwa nic wspólnego aby ci "kochali ojczyznę gorąco" mimo, że sami rozkradli ją wedle zasady "najbiedniejsi płacą najwięcej".

Nie czuję przynależności do historii i nie widzę, żebym miał z nią nic wspólnego, bo nikt u mnie w rodzinie nie przyczynił się do niszczenia państwa, a taką jest historia Polski - historią rozpie**alania państwa na części pierwsze przez ponad 400 lat nie przez wrogów, a przez swoich.

Wiersz Wacława Potockiego pięknie pokazuję podejście naszych przodków do naszej ojczyzny:

Cytat:

Pospolite ruszenie

Dano znać do obozu od placowej straży,
Że nieprzyjaciel nocą na imprezę waży,
Że Kozacy strzelają gęsto z samopałów,
Toż rotmistrz: "Dobosz, obudź Ichmości do wałów!
Niechaj każdy przy swoim zbrojno stawa koszu,
Ni - mijajże żadnego namiotu, doboszu!"
A ten: "Wstawajcie, Waszmość, czym prędzej, dla Boga,
Pan rotmistrz rozkazuje, bo już w polu trwoga."
Aż jaki taki w swoim ozwie się namiecie: [...]
"Kto widział budzić ludzi w pierwospy! Oszalał
Pan rotmistrz, albo sobie gorzałki w czub nalał?
Niechże sam strzeże, jeśli tak dalece tchórzy,
A wolnej, równej szlachty sobie snem nie morzy
.
Sprawi się w Proszowicach, za pomocą Bożą,
Że braciej rozkazuje z chłopami na stróżą!"
Widząc dobrze, że go nikt zgoła nie usłucha,
Poszedł i sam spać, nim kto strzepie mu kożucha.
I rotmistrz, towarzystwo kiedy się nie trwoży,
Zdjąwszy zbroję ze grzbietu, znowu się położy.


pi...........ja

2013-11-03, 21:38
Z tym że owa ogromna Litwa zamieszkała gęsto i to przez litwinów była tylko na Żmudzi a reszta to byli rusini i inni. Wielka litwa sama się garnęła do sojuszu z rzekomo słabą Koroną przeciw skubiącym ją krzyżakom i moskwie.

oc...........an

2013-11-04, 00:08
@pietras_ja wydaje mi się, że Litwini chcieli zrobić sobie z Polski państwo wasalne, które pomogłoby im w walkach, ale Jagiełło okazał się bardziej głodny na władzę niż myślano i ostatecznie to jego "gałąź" zrobiła porządek.

No ale masz rację, trochę przesadziłem. Najbardziej mnie dziwi, że dziś Litwini nie wypominają nam, że przed sojuszem z Polską byli ogromnym państwem, a dziś są... no cóż ;) Owszem, wina nie leży do końca po stronie Polskiej, no ale sam wiesz, nie zawsze łatwiej kogoś oskarżyć...

Do...........00

2013-11-04, 21:50
Polacy w Unii Europejskiej nie mają szans być gospodarzami swojego kraju. Wszystko zostanie wykupione przez bogaczy z zachodu, którzy zmiotą polską konkurencję w mig. Już wszystko jest sprywatyzowane i sprzedane. Najbardziej wk***ia mnie problem emerytur... pracujesz sam na swoją emeryturę, a potem pie**olą, że za 50 lat będzie za mało ludzi by utrzymać emerytów. Państwo powinno się k***a cieszyć, że może wypłacać emerytury, bo oddaje nam tylko część a mają jeszcze z tych pieniędzy procent z banków. Więc niech skończy się to pie**olenie o problemie emerytur.

Nóż

2013-11-05, 07:57
Mam nadzieję że to na górze to nie propozycja nowego regulaminu Sadistica? :roll: