18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przezroczysta ryba

Ma..........._S • 2014-01-22, 17:55
Czołem sadole,
poniżej okaz złowiony przez rybaka z Nowej Zelandii...Salpa Maggiore.




Inne zdjęcia




[ Komentarz dodany przez: Mr.Hardistic: 2014-01-23, 17:01 ]
Stuart Fraser łowił ryby z synami i z przyjacielem 70 km na północ od Półwyspu Karikari, kiedy zobaczył przezroczyste stworzenie unoszące się na powierzchni wody.

„Byłem zmieszany, zastanawiając się, czy próbować to łapać, czy lepiej nie. Chwycić nieznane stworzenie morskie? Jednak ciekawość wzięła górę i postanowiłem przyjrzeć się bliżej zwierzęciu. Czułem, że to coś pokryte jest twardymi łuskami. W kilku miejscach miało pomarańczowe plamki” – powiedział Fraser dziennikarzom magazynu Mail Online.

Tajemnicza istota zaskoczyła nie tylko Frasera, ale także jego przyjaciół:

„Nie mamy pojęcia, co to jest i chyba byśmy nie uwierzyli w istnienie czegoś takiego, dopóki nie ujrzeliśmy tego na własne oczy. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy czegoś podobnego”.

Reszta: http://zmianynaziemi.pl/wideo/wedkarz-wyciagnal-oceanu-przezroczysta-zagadkowa-istote-plywajaca

Sushy

2014-01-22, 20:45
Mi to wygląda na zużytą prezerwatywę, którą ktoś wywalił do morza :amused:

bravoteampolska

2014-01-22, 20:48
W dupę wpie**olić żaróweczkę o może robić za klosz , no i jeszcze będzie pływać po akwarium

szoszana

2014-01-22, 20:48
Chce zobaczyć jak ktoś filet z tej ryby wpie**ala :D

zabi69

2014-01-22, 20:53
ale bym zapakował ku*asa dla tej ryby w usta ;O

ho...........zo

2014-01-22, 20:57
@up nie dość, że debil, to jeszcze z białegostoku...

Catacombe

2014-01-22, 21:20
zabi69 napisał/a:

ale bym zapakował ku*asa dla tej ryby w usta ;O



Znajdź sobie dziewczynę ziomuś.

gupi_nik

2014-01-22, 21:32
jadł to ktoś, jak smakuje ?

MadDave

2014-01-22, 22:48
To nie ryba tylko żebropław...
Dziękuje dobranoc.

BlckSn

2014-01-23, 11:47
@up
sam żeś żebropław. żebropław ze struną i dwubocznie spłaszczony? To albo zwyczajna ryba unikająca w ten sposób ataków albo sprzągla.

MadDave

2014-01-23, 12:23
@ up - wiem co to jest struna grzbietowa, spłaszczenie dwuboczne też dla mnie obcym terminem. Widzę że możesz być inteligentny więc grzecznie zauważę kilka podstawowych rzeczy
- skoro to ryba gdzie u licha są wnętrzności typowe dla ryby?? nawet u Kryptopterusa je widać, tego nie ominiesz- skrzela, oczy, żołądek z treścią pokarmową, gonady- brak
- zwróć proszę uwagę ile jest gatunków żebropławów które nie przypominają nic co znamy albo przeciwnie- chcą być brane za co innego
-według mnie jest to przedstawiciel rodziny Salpidae - czyli blisko spokrewnione z żebropławami.
Anatomia
http://www.ege.fcen.uba.ar/materias/limnologia/Materiales%20curso%20plancton%202007/Figuras%20Plancton%202007/Z42-1%20SALPIDA.jpg
Fakty

masz osobnika w środowisku naturalnym jest rzadki ale znany.
btw. też bym chciał żeby to była ryba ale fakty mówią same za siebie

BlckSn

2014-01-23, 23:42
Salpidae czyli po polsku sprzągle. I Salpidae nie są spokrewnione z żebropławami. Sprzągle należą do tunicata i mają strunę grzbietową. Żebropławy należą do całkiem innego nadtypu

MadDave

2014-01-24, 12:31
Thalicae/Sulpidae (przeoczyłem że to synonim) No cóż zasugerowałem się wyglądem. Zwracam honor
Mea Culpa mea maxima culpa.