18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przez 12 lat Owsiak mógł zbudować 10 „Budzików”, ale...

Szron • 2014-01-13, 15:55
Przez 12 lat Owsiak mógł zbudować 10 „Budzików”

W poprzednich latach popełniłem niewybaczalny błąd, pisałem o WOŚP i Jerzym Owsiaku długo i na temat, przytaczając dziesiątki analiz rachunkowych i skomplikowanych bilansów. Brakowało w tych tekstach wielu koniecznych rzeczy, które gwarantują sukces pedagogiczny we współczesnych warunkach edukacyjnych. Za mało wstawiałem obrazków, zupełnie zabrakło prostych porównań, w ogóle nie pokazałem wzruszających scen, takich jak dzieci leżące w inkubatorach z serduszkiem. Efekt? Kiepski! Dostałem jeden prywatny akt oskarżenia, kilka setek komentarzy, że słucham Rydzyka, którego nie słucham, że powinienem jeździć z chorym dzieckiem dotąd, aż znajdę szpital bez serduszka i na koniec przyszły anonimowe emalie z życzeniami długiego zdychania na raka mózgu. Pozdrowień od Jerzego Owsiaka "pierd..l się Matka Kurka" i "będziesz miał w dupę" nie liczę, bo to z dobrego serca popłynęło i od początku taktowałem te słowa jako niezasłużony zaszczyt. W tym, roku przygotowałem ofertę dydaktyczną w całości opartą na technikach przekazu preferowanych przez WOŚP: krótko, efektownie, obrazkowo, kolorowo, wzruszająco, no i jednak nieodzowna tabelka z olbrzymimi osiągnięciami. Zapraszam do prezentacji i zaczynam od takiego oto zestawienia.

Cytat:

Rok Przychody Zakup sprzętu Różnica
2001 29 246 800,99 26 628 058,79 2 618 742,20
2002 37 229 181,88 20 394 552,87 16 834 629,01
2003 35 265 658,59 29 410 920,47 5 854 738,12
2004 32 189 391,61* 36 803 494,90 -4 614 103,29
2005 33 559 846,90 21 096 469,09 12 463 377,81
2006 35 108 759,66 18 313 936,08 16 794 823,58
2007 34 884 273,50 22 237 638,87 12 646 634,63
2008 41 817 349,83 24 092 694,79 17 724 655,04
2009 54 506 270,77 26 176 505,13 28 329 765,64
2010 55 532 398,18 45 402 391,72 10 130 006,46
2011 59 678 695,35 38 277 884,84 21 400 810,51
2012 65 273 575,55 34 166 807,02 31 106 768,53
Suma 514 292 202,81 343 001 354,57 171 290 848,24

Do tabelki krótkie wyjaśnienie i potem już tylko obrazki.



*Magiczny rok 2004, WOŚP za 1 550 000 złotych wykupuje udziały Złotego Melona i za 5 310 650,43 ośrodek Szadowo-Młyn, który będzie przez "Złotego Melona" zarządzany. W tym roku przychody są nie tylko mniejsze od wydatków na zakup sprzętu, ale bilansują się z kosztami grubo pod kreską, fundacja wykazuje ponad 17 milionów straty (17 467 175,02). W sprawozdaniu pojawia się jeszcze bardziej tajemnicza informacja. "Przychody fundacji pochodzą wyłącznie ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniu 11.01.2004r. za zgodą MSW (ZK-VI-632-233/03) wyrażoną w decyzji nr 150/2003 z dnia 03.12.2003r." Warto też zauważyć, że rekordowa różnica między przychodami WOŚP, a wydatkami na sprzęt wynosi ponad 31 milionów złotych (31 106 768,53). Przez 12 lat WOŚP wydała 343 miliony na sprzęt medyczny, to jest o 171,2 miliona mniej niż uzyskała przychodów.

Co Pan Jerzy zrobił z zawrotną kwotą 171,2 miliona?. Dokładnie nie wiem, bo Pan Jerzy nie chce nikomu nic powiedzieć ponad to, co musi zapisać w tajemniczych rubrykach "działalność propagatorska", "szkolenia" lub "usługi obce". Co mógł zbudować i kupić za 171 milionów Jerzy Owsiak? Na przykład 10 "Budzików", takich jak ten jeden zbudowany przez fundację Ewy Błaszczyk za 17 milionów, bez pomocy "Złotego Melona", "Mrówki Całej", "Pokojowego Patrolu" i F16 w wersji bojowej



W 10 klinikach przez 12 lata mogło się obudzić i wrócić do nas X razy więcej dzieci.



Ale Jerzy Owsiak za 171 milionów wolał kupić trzy pałace dla siebie, żony (Pani dyrektor od spraw medycznych), firmy "Złoty Melon", "Pokojowego Patrolu" i administracji.



Sprawił sobie prywatną telewizję, która zbankrutowała.




Dla siebie kupił samochód Land Rover za minimum 250 tysięcy.


Milicja obywatelska "Pokojowy Patrol" jeździ skromniejszymi radiowozami, na zdjęciu BMW X1


A resztę posłał Jerzy Owsiak w finansowy kosmos i w sztuczne błoto.


Nie wiem czy tym razem to, co napisałem i pokazałem jest jasne, czy przemawia setkami utopionych milionów i kolorowymi obrazkami do wyobraźni, ale mam nadzieję, że parę rzeczy uda się zapamiętać albo chociaż zapisać w smartfonie. Na koniec proponuję jeszcze mały konkurs. Proszę kliknąć na ten link Fundacja Akogo rozstrzygnięcie przetargu na naklejki i spróbować coś podobnego znaleźć na stronie WOŚP. Komu się to uda dostanie ode mnie złote serduszko. Hej!

marcinpx

2014-01-13, 16:00
już mnie wk***ia ta cała nagonka na niego
co sobie będzie chłop żałował przynajmniej efekt jego pracy widac w szpitalach a nie tych darmozjadów co im tylko mało i mało i ch*ja nam dają...

wiadro szczyn dla Ciebie a nie piwo

pi...........ja

2014-01-13, 16:03
Hahaha porównujesz WOŚP z budzikiem, co obudził ze 2 dzieci a kasy w niego idzie ze hej? Zazdrośni jadowici internetowi bojówkarze. Masz i patrz. Budzik, czyli kasa w błoto, też jest

Tassadar

2014-01-13, 16:21
Co chciałeś osiągnąć tym tematem? Złam sobie nogę przy samej dupie, a jak już pójdziesz do szpitala to się przejdź i pooglądaj czy aby któryś ze sprzętów nie ma serduszka aby, celowo nie mówie gdzie, bo w całej Polsce są sprzęty z wośpu. Co więcej, co cie kuźwa boli to że ktoś wrzuca kasę do puszki a 1/100000000 ktoś weźmie do kieszeni, bo pracuje cieżko jest założycielem, stworzył coś takiego. MA do tego prawo, podatek płacisz czy chcesz czy nie, do puszki wrzucasz z własnej woli. Chory debilny kraj z porąbami wewnątrz

pemb

2014-01-13, 16:52
Caritas i KRK pewnie więcej robi dla chorych potrzebujących, tak?

ojciec_wioski

2014-01-13, 16:53
coraz częściej zastanawiam się czy na sadisticu powinno obok piwka być jakiś karny ku*as czy inna śmierdząca makrela bo jak tu kurna nie hejtować?????



GrenAcid

2014-01-13, 17:15
@up All

Drogie dzieci, na tym polega zycie w normalnym kraju ze KAZDY moze i ma prawo kwestionowac dzialalnosc KAZDEGO jesli tylko ma na to ochote i robi to zgodniue z ogolnie przyjetymi normami dyskusji a nasz autor to robi.

TO co WY idioci bez szkoly robicie jest tego zaprzeczeniem bo wasze argumenty to " Złam sobie nogę przy samej dupie" "Hahaha porównujesz WOŚP z budzikiem, co obudził ze 2 dzieci a kasy w niego idzie ze hej"
"co sobie będzie chłop żałował przynajmniej efekt jego pracy widac w szpitalach"

Pierwszego nie skomentuje bo to za niski poziom nawet dla gowna.
Drugi: Rozumiem ze jestes wszechmogacym i potrafisz wyznaczyc cene zycia? Bo jak dla mnie ono jest bezcenne wiec jak komus ta kasa pomogla to znaczy ze byla dobrze wydana(co nie oznacza ze gospodarnie)
Trzeci: Takie podejscie doprowadzilo do tego ze nikt sobie nie zaluje a zwlaszcza urzednicy i politycy moj drogi niedoinformowany grzybie spoleczny i to przez takie podejscie mamy poslow zapie**alajacych Jaguarami i rodziny zyjace za 800zl. Proponuje pie**olnac sobie w glowe zanim cos napiszesz.


Reasumujac, przestancie byc hipokrytami bo do Rydzyka przypie**olicie sie o kazda zlotowke ale Owsiak przepie**alajacy 100milonow WASZYCH zlotych jest OK bo pomaga dziecia. Taki ch*j... dziekuje i pozdrawiam.

trabus

2014-01-13, 18:20
Z dedykacją dla autora! No k***a wysyp debili. Debili którzy w sposób pseudointeligenty dodają szyderczego charakteru swojej śmiesznej (notabene nie przez ironię czy sarkazm) wypowiedzi. ch*j czy wspomaga szpitale czy zżera całą kasę. Finał WOŚPu to jest jedyny k***a wasza mać dzień w roku w którym wychodzisz na ulicę i widzisz ludzi którzy się do Ciebie uśmiechają. Pozdrawiają się wzajemnie. Zrobią herbatę jak trzeba. Wszyscy są k***a życzliwi i mają poczucie, że zrobili coś dla kogoś. Ale oczywiście znalazł się trzeźwo myślący obywatel, który nie dał się nabrać na szatańskie sztuczki. Gratuluję! Dostaniesz medal z czekolady i pieczątkę z ziemniaka i główną nagrodę, czyli ch*ja do dupy (chyba, że byłeś ministrantem to wymyślimy coś innego bo to by była przyjemność). Czasami mi żal, ze są tacy ludzie którzy siedzą przed kompem i hejtują wszystko. Jesteś taką Polska wersją Dr Housa tylko, ze Ty nie jesteś ani inteligentny ani śmieszny. Po prostu taki zwykły zdziadziały ch*j któremu wszystko przeszkadza. Wystarczy, bo niebezpieczniej zbliżam się do Twojego poziomu ( i stwierdzam, ze jest tam dla mnie zbyt ciemno, rzeczywiście do dna dociera niewiele światła :( ). Do czytelników mam propozycję zamiast listów z pogróżkami wyślijmy chłopakowi paczkę prezerwatyw (co by się ch*j nie mnożył). I mógłbym tak bluzgać jeszcze długo, ale wystarczy. Teraz dla odmiany coś pozytywnego. Otwórz okna w swoim pokoiku, umyj rączki i wyjdź do ludzi. Może okaże się, ze nie wszyscy chcą Cię zaciągnąć do piekła czy na piekielny Owsiakowy Woodstock. Chociaż pewnie o tym wiesz w końcu kto chciałby Cię gdziekolwiek zaciągnąć :D Pozdrawiam

Tassadar

2014-01-13, 18:21
GrenAcid, ten kwas to ci chyba już totalnie pod tą kopułą wszystko wyżarł. Przepie**alałby gdyby od mojej pensji było zabierane 5% na rzecz WOŚP, wtedy i owszem, ale ja daje do puchy bo mi się to pdooba lub nie, rozumiesz różnice? Kim ty jesteś żeby oceniać kto kim jest? Wypraszam sobie, najpewniej sam jesteś bez szkoły i masz jakiś kompleks z tego powodu. Wielki k***a arystokrata się znalazł na podwórku i oświeca ciemny lud. A w jakim kraju posłowie jeżdzą seiciento? Kto ci się do Rydzyka przypie**olił? Masz matole rozliczenie z tego na co ile kasy poszło, pracuje zarabia, a posłowie siedzą na dupie i kradną bezczelnie większe kwoty codziennie przez kilkanaście lat i to jest okej. Zresztą, z taką ograniczoną ciemną masą nie ma sensu dyskutować.

Invii

2014-01-13, 18:56
Eeee...? Do pana o nicku pemb:

http://prawica.net/36953

lub bardziej obrazkowo:

http://robertmarekrelich.pl/wp-content/uploads/2014/01/1369960931_fuhyv7_600.jpg

Na tak, Caritas faktycznie miej robi, no i dużżooo mniejszy procent idzie na "przeżarcie" :D Od razu widać to złodziejstwo księży, i jak się z tym Caritasem obnoszą w porównaniu do WOŚP.

Nie żebym był jakimś hejterem WOŚP, po prostu nie lubię jak ktoś wyskakuje z jakimiś bzdurami bo mu się tak wydaje.

PegasiBierzeWDupe

2014-01-13, 19:15
Zamknijcie j***ne prawaki mordy z tym Caritasem
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,13506143,Ksiezom_dyrektorom_plockiemu_Caritasu_grozi_do_10.html

wk***ia mnie ta moda na tą "prawackość" że niby tacy konserwatywni, religijni. k***icy można dostać. a lewakiem nie jestem, wiem że ktoś stwierdzi że jestem, bo do waszych maluczkich, zapleśniałych nienawiścią mózgów nie dociera że może być ktoś po środku. pie**olę i lewaków, i prawaków, nie ma gorszego ścierwa niż skrajności. od pedałów się różnicie tym że nie dajecie się dymać dla pedała, tylko księża, czy fizycznie, czy finansowo...

Hrodgar

2014-01-13, 19:33
WOŚP zebrał XX mln złotych, te pieniądze leżą na jakimś tam koncie i procentują, pytanie brzmi:
- Co dzieje się z odsetkami z tych pieniędzy, które leżą na koncie 18 miesięcy (jak podaje WP)?
- Jeżeli wszystko w WOŚP jest super, to dlaczego robione jest taki raban, jak ktoś zarzuca im "defraudacje"? Jeżeli wszystko jest czyste, to WOŚP nie powinien się bulwersować.

SztywnyDrąg

2014-01-13, 19:55
Dlatego jak mam jakiekolwiek wątpliwości co do suszarki/fundacji/pralki/kanapki to szukam sobie innej jak ci owsiak nie odpowiada to nie dawaj mu kasy tylko idź do tego caritasu, wyślij smsa Dymnej... masz jeszczce Akogo, pah, pck, słoneczko, nawet polsat i tvn mają swoje fundacje... każdy wydaje swoje pieniądze jak mu się podoba.

Ale jak już wydajecie kasę na takie rzeczy to dawajcie ją organizacjom działającym w Polsce i pomagającym Polakom.

~Faper Noster

2014-01-13, 20:19
Ja pie**olę, o ch*j cała gównoburza?
Do Owsiaka może specjalną sympatią nie pałam, ale też nie rozumiem po ch*j wszyscy na nim psy wieszajo. Nie podoba się - nie wrzucać do skarbonek. Koniec kropka.

WOŚP działa (o ile mi wiadomo) w ramach i granicach obowiązującego prawa. To, że sobie Owsiak wyciąga okrężną drogą jakiś procent z tego co uzbierają - nie on pierwszy, nie ostatni. Chłopina chce żyć na przyzwoitym poziomie i nie widzę najmniejszego powodu, by mu tego zabraniać - dopóki działa w granicach prawa.

Wbijcie sobie raz na zawsze do głowy następujące fakty:
1) Datki na WOŚP nie są obowiązkowe
2) Na dzień dzisiejszy, każdy pełnoletni obywatel może założyć fundację i działać charytatywnie. Uważasz, że zrobisz to lepiej niż Owsiak? Do dzieła!
3) WOŚP wykorzystuje publiczne pieniądze? Otóż każda fundacja ma prawo się o nie ubiegać w ramach różnych programów samo-/rządowych, w szczególności jeśli posiada status Organizacji Pożytku Publicznego.
4) Koszty prowadzenia jakiejkolwiek działalności, w tym działalności pożytku publicznego rosną lawinowo wraz ze wzrostem zasięgu i stopnia skomplikowania tej działalności. Nie wszystko da się zoptymalizować, więc część środków zawsze się zmarnuje.

Jeszcze jakieś pytania/wątpliwości?

xiontZ

2014-01-13, 20:38
Owsiak to lewak a lewaków nie da się lubić. Ale nie o to chodzi. Jeżeli to taki dobry wujek to niech powie gdzie jest reszta zebranych pieniędzy. Ci, którzy wrzucili "piniondza" chyba mają prawo wiedzieć, nie? A swoją drogą to większość tych negatywnych głosów to zazdrość. Ludzie zazdroszczą, że jeden koleś chowa tyle pieniędzy do prywatnej kieszeni dzięki ludzkiej naiwności i chęci pomocy innym a przy okazji jest bohaterem ludu (no k***a, czaicie?...bohater ludu!)