18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Przez 12 lat Owsiak mógł zbudować 10 „Budzików”, ale...

Szron • 2014-01-13, 15:55
Przez 12 lat Owsiak mógł zbudować 10 „Budzików”

W poprzednich latach popełniłem niewybaczalny błąd, pisałem o WOŚP i Jerzym Owsiaku długo i na temat, przytaczając dziesiątki analiz rachunkowych i skomplikowanych bilansów. Brakowało w tych tekstach wielu koniecznych rzeczy, które gwarantują sukces pedagogiczny we współczesnych warunkach edukacyjnych. Za mało wstawiałem obrazków, zupełnie zabrakło prostych porównań, w ogóle nie pokazałem wzruszających scen, takich jak dzieci leżące w inkubatorach z serduszkiem. Efekt? Kiepski! Dostałem jeden prywatny akt oskarżenia, kilka setek komentarzy, że słucham Rydzyka, którego nie słucham, że powinienem jeździć z chorym dzieckiem dotąd, aż znajdę szpital bez serduszka i na koniec przyszły anonimowe emalie z życzeniami długiego zdychania na raka mózgu. Pozdrowień od Jerzego Owsiaka "pierd..l się Matka Kurka" i "będziesz miał w dupę" nie liczę, bo to z dobrego serca popłynęło i od początku taktowałem te słowa jako niezasłużony zaszczyt. W tym, roku przygotowałem ofertę dydaktyczną w całości opartą na technikach przekazu preferowanych przez WOŚP: krótko, efektownie, obrazkowo, kolorowo, wzruszająco, no i jednak nieodzowna tabelka z olbrzymimi osiągnięciami. Zapraszam do prezentacji i zaczynam od takiego oto zestawienia.

Cytat:

Rok Przychody Zakup sprzętu Różnica
2001 29 246 800,99 26 628 058,79 2 618 742,20
2002 37 229 181,88 20 394 552,87 16 834 629,01
2003 35 265 658,59 29 410 920,47 5 854 738,12
2004 32 189 391,61* 36 803 494,90 -4 614 103,29
2005 33 559 846,90 21 096 469,09 12 463 377,81
2006 35 108 759,66 18 313 936,08 16 794 823,58
2007 34 884 273,50 22 237 638,87 12 646 634,63
2008 41 817 349,83 24 092 694,79 17 724 655,04
2009 54 506 270,77 26 176 505,13 28 329 765,64
2010 55 532 398,18 45 402 391,72 10 130 006,46
2011 59 678 695,35 38 277 884,84 21 400 810,51
2012 65 273 575,55 34 166 807,02 31 106 768,53
Suma 514 292 202,81 343 001 354,57 171 290 848,24

Do tabelki krótkie wyjaśnienie i potem już tylko obrazki.



*Magiczny rok 2004, WOŚP za 1 550 000 złotych wykupuje udziały Złotego Melona i za 5 310 650,43 ośrodek Szadowo-Młyn, który będzie przez "Złotego Melona" zarządzany. W tym roku przychody są nie tylko mniejsze od wydatków na zakup sprzętu, ale bilansują się z kosztami grubo pod kreską, fundacja wykazuje ponad 17 milionów straty (17 467 175,02). W sprawozdaniu pojawia się jeszcze bardziej tajemnicza informacja. "Przychody fundacji pochodzą wyłącznie ze zbiórki publicznej przeprowadzonej w dniu 11.01.2004r. za zgodą MSW (ZK-VI-632-233/03) wyrażoną w decyzji nr 150/2003 z dnia 03.12.2003r." Warto też zauważyć, że rekordowa różnica między przychodami WOŚP, a wydatkami na sprzęt wynosi ponad 31 milionów złotych (31 106 768,53). Przez 12 lat WOŚP wydała 343 miliony na sprzęt medyczny, to jest o 171,2 miliona mniej niż uzyskała przychodów.

Co Pan Jerzy zrobił z zawrotną kwotą 171,2 miliona?. Dokładnie nie wiem, bo Pan Jerzy nie chce nikomu nic powiedzieć ponad to, co musi zapisać w tajemniczych rubrykach "działalność propagatorska", "szkolenia" lub "usługi obce". Co mógł zbudować i kupić za 171 milionów Jerzy Owsiak? Na przykład 10 "Budzików", takich jak ten jeden zbudowany przez fundację Ewy Błaszczyk za 17 milionów, bez pomocy "Złotego Melona", "Mrówki Całej", "Pokojowego Patrolu" i F16 w wersji bojowej



W 10 klinikach przez 12 lata mogło się obudzić i wrócić do nas X razy więcej dzieci.



Ale Jerzy Owsiak za 171 milionów wolał kupić trzy pałace dla siebie, żony (Pani dyrektor od spraw medycznych), firmy "Złoty Melon", "Pokojowego Patrolu" i administracji.



Sprawił sobie prywatną telewizję, która zbankrutowała.




Dla siebie kupił samochód Land Rover za minimum 250 tysięcy.


Milicja obywatelska "Pokojowy Patrol" jeździ skromniejszymi radiowozami, na zdjęciu BMW X1


A resztę posłał Jerzy Owsiak w finansowy kosmos i w sztuczne błoto.


Nie wiem czy tym razem to, co napisałem i pokazałem jest jasne, czy przemawia setkami utopionych milionów i kolorowymi obrazkami do wyobraźni, ale mam nadzieję, że parę rzeczy uda się zapamiętać albo chociaż zapisać w smartfonie. Na koniec proponuję jeszcze mały konkurs. Proszę kliknąć na ten link Fundacja Akogo rozstrzygnięcie przetargu na naklejki i spróbować coś podobnego znaleźć na stronie WOŚP. Komu się to uda dostanie ode mnie złote serduszko. Hej!

pemb

2014-01-13, 20:38
@Invii
Drogi Panie ja nie wchodzę na takie ch*jowe strony jak prawica.net dziękuję.

Szron

2014-01-13, 20:58
trabus napisał/a:

Z dedykacją dla autora! No k***a wysyp debili. Debili którzy w sposób pseudointeligenty dodają szyderczego charakteru swojej śmiesznej (notabene nie przez ironię czy sarkazm) wypowiedzi. ch*j czy wspomaga szpitale czy zżera całą kasę. Finał WOŚPu to jest jedyny k***a wasza mać dzień w roku w którym wychodzisz na ulicę i widzisz ludzi którzy się do Ciebie uśmiechają. Pozdrawiają się wzajemnie. Zrobią herbatę jak trzeba. Wszyscy są k***a życzliwi i mają poczucie, że zrobili coś dla kogoś. Ale oczywiście znalazł się trzeźwo myślący obywatel, który nie dał się nabrać na szatańskie sztuczki. Gratuluję! Dostaniesz medal z czekolady i pieczątkę z ziemniaka i główną nagrodę, czyli ch*ja do dupy (chyba, że byłeś ministrantem to wymyślimy coś innego bo to by była przyjemność). Czasami mi żal, ze są tacy ludzie którzy siedzą przed kompem i hejtują wszystko. Jesteś taką Polska wersją Dr Housa tylko, ze Ty nie jesteś ani inteligentny ani śmieszny. Po prostu taki zwykły zdziadziały ch*j któremu wszystko przeszkadza. Wystarczy, bo niebezpieczniej zbliżam się do Twojego poziomu ( i stwierdzam, ze jest tam dla mnie zbyt ciemno, rzeczywiście do dna dociera niewiele światła :( ). Do czytelników mam propozycję zamiast listów z pogróżkami wyślijmy chłopakowi paczkę prezerwatyw (co by się ch*j nie mnożył). I mógłbym tak bluzgać jeszcze długo, ale wystarczy. Teraz dla odmiany coś pozytywnego. Otwórz okna w swoim pokoiku, umyj rączki i wyjdź do ludzi. Może okaże się, ze nie wszyscy chcą Cię zaciągnąć do piekła czy na piekielny Owsiakowy Woodstock. Chociaż pewnie o tym wiesz w końcu kto chciałby Cię gdziekolwiek zaciągnąć :D Pozdrawiam



To nie mój poziom a Twój jest niski.
Jak na 23 letniego "chłopa" to argumentacja na poziomie żłobka.

No faktycznie to istny cud i zasługa Jureczka że ludzie w tym dniu się do siebie uśmiechają!
Świetnie... jak Ty na co dzień nie widzisz ludzi uśmiechających się do siebie to albo ślepy albo zmanipulowany przez "khurwe" z USA.
Zamiast, przeczytać artykuł i zastanowić się nad zarzutami w nim zawartymi Ty dostajesz piany na młodym pysku, zupełnie jak Jureczek.
Bluzgasz, rzucasz gównem na prawo i lewo. Istny Jureczek.
Taką argumentację zachowaj dla siebie lub Mamy, Taty.
Zrób test i daj do przeczytania rodzicom w.w. tekst.

A tym czasem nie mam Ci nic więcej do powiedzenia.
I szkoda czasu, na próby odczadzania Twojej główki.

pemb napisał/a:

@Invii
Drogi Panie ja nie wchodzę na takie ch*jowe strony jak prawica.net dziękuję.



Nie wchodzisz bo się nawet nie starasz być obiektywnym ...
Takich jak TY myślenie na "dwie strony" myślenie boli.
Lepiej jak Ci podadzą wszystko na "złotej tacy" w TV.

Takich ćwierć inteligentów w Polsce niestety mamy dużo, dużo za dużo.

trabus

2014-01-13, 21:13
Idę się pociąć! Zbeształeś mnie tak, ze nawet materiału na harda nie będzie o! :D

t00ks

2014-01-13, 21:19
34 lata i wierzy w obiektywne media.. :facepalm2: ok, pomijam.. Orkiestra gra od 22 lat, przez ten czas rządziła prawica, lewica, żydomasony i wszelkie inne wynalazki jakie się mogły pojawić w tym kraju. Powiedz mi teraz autorze tematu, dlaczego żadna z tych władz jeszcze nie zdelegalizowała/nie ukarała/nie zdemaskowała tych złodziei z Jurkiem na czele?

Dlaczego sam nie złożysz zawiadomienia w prokuraturze skoro twierdzisz że ktoś tu kradnie? Bo co? Bo i tak ch*j z tego? Bo "kuhwa" i jej "kuhwiątka" nie pozwolą Tobie na działanie? Czy po prostu wygodniej jest trolować WOŚP anonimowo na forum internetowym?

Tassadar

2014-01-13, 21:30

Interesuje nas fragment o 1.36
Taki marazm mamy w Polsce teraz, to powyżej wszystko pod tym i pod dziesiątką innych tematów tylko temu dowodzi. Wszyscy się żrą nawzajem o totalne bzdury, a tak naprawde nikt nie robi nic. Mamy teraz czas żeby coś zmienić, ale pewnie jak zwykle gówno nam się ostanie, trochę kontekst oryginału nagięty, ale tak mi pasowało.

Ork.Fajny

2014-01-13, 21:42
Ja się zastanawiam dlaczego wojnę WOŚP vs. Caritas prowadzą wszyscy tylko nie te dwa podmioty...
Jak ktoś chce dissować WOŚP to niech używa argumentów niezwiązanych z Caritasem które spokojnie znajdzie bez wrzucania do tej walki Kościóła którego, jak na ironię, ideologia zawarta w Bilbii jest przeciwna krytykowaniu WOŚP, bo to jest nadal duża pomoc ludziom w potrzebie.

GrenAcid

2014-01-13, 21:59
Tassadar napisał/a:

GrenAcid, ten kwas to ci chyba już totalnie pod tą kopułą wszystko wyżarł. Przepie**alałby gdyby od mojej pensji było zabierane 5% na rzecz WOŚP, wtedy i owszem, ale ja daje do puchy bo mi się to pdooba lub nie, rozumiesz różnice? Kim ty jesteś żeby oceniać kto kim jest?


A slyszales o czyms takim jak presja spoleczna, medialna? Bo jak teraz ktos nie da na Owsiaka bo uwaza ze zle sie gospodarzy pieniedzmi to jest cham burak i w ogole zakala bo nie pomaga dzieciaczka. Nie wiem co ma ocenianie do tego....pewnie sie przypie**alasz o slowka :-|

Tassadar napisał/a:

Wielki k***a arystokrata się znalazł na podwórku i oświeca ciemny lud.


Staram sie jak moge, ale latwo nie jest.

Tassadar napisał/a:

A w jakim kraju posłowie jeżdzą seiciento?


W biednym ale normalnym....bo to SŁUŻBA publiczna i to oni nam sluza a nie my na nich robimy, dopoki tego nie pojmiesz nie mamy o czym gadac.

Tassadar napisał/a:

Kto ci się do Rydzyka przypie**olił? Masz matole rozliczenie z tego na co ile kasy poszło, pracuje zarabia, a posłowie siedzą na dupie i kradną bezczelnie większe kwoty codziennie przez kilkanaście lat i to jest okej. Zresztą, z taką ograniczoną ciemną masą nie ma sensu dyskutować.



On pracuje? HAHAHAHAHHA i moze jeszcze powiesz ze poslowie tez? dobre, on baranie robi moze 3 miechy w roku a zyje jak krol......nie nie boli mnie to ze ma wiecej kasy niz ja bo wiele osob ma....gornycy, lekarze, itd jak ktos robi swoja robote uczciwie i dobrze to naleza mu sie jak psu zupa, mnie wk***ia to ze znalazl sobie sposob jak wyciagnac od frajerow kase(zupelnie jak lotto) i jeszcze szczeka ze on pomaga dziecia.

Co do politykow....ehhh nie ma czegos takiego jak zło i mniejsze zło....nie w panstwie prawa, bo wedlug ciebie mozna zajebac 100milionow jesli tylko uratowalo sie zycie jakims dziecia......czyli defakto firma BAYER ktora wraz z hitlerowcami zaj***la setki tysiecy podczas badan na ludziach jest wporzo bo ich aspiryna uratowala ilestam zyc. Dobre podejscie kolego do momentu jak sie znajdziesz po stronie kija a nie marchewki.

leszkowiecki

2014-01-13, 22:05
ej, powaznie, pokz mi takiego drugiego chlopa, z taka inicjatywa i jajem, kogos kto da rade na ten jede dzien zjednoczyc polakow bardziej niz owsiak, powodzenia.



Unhumand

2014-01-13, 22:36
Wystarczy wam wspomnieć o tym, że się ratuje dziecko i już was nie obchodzi nic więcej... Cała ta gównoburza o WOŚP ma sens ponieważ:
- akcja odbywa się RAZ w roku i jest nagłaśniana przez wszystkie media do rangi największego wydarzenia, co z tego, że jest wiele innych organizacji, które pomagają przez cały rok, mamy Owsiaka i tylko jego promujmy
- koszty reklamy WOŚP-u w telewizji wyniosły by tyle, że pieniądze z całej zbiórki by tego nie pokryły, a jednak jest reklamowany TYLKO WOŚP
- państwo polskie widząc, że Owsiak zebrał 50 mln, nie przeznaczy z budżetu państwa 50 mln na szpitale jak powinno, tylko rozda 50 mln dla urzędników
- akcja ta jest wykorzystywana przez wszystkich polityków w celu poprawy wizerunku (raz się poświęca prze cały rok dla chorych dzieci, bo przecież POKAŻĄ GO w telewizji i ludzie zobaczą jaki on jest hojny...)
- przez cały ten festiwal państwo się jeszcze bardziej zadłuża (w tym roku bodajże 150 mln wyniosło nas zorganizowanie WOŚP!), co Wy myślicie, że fajerwerki dadzą za darmo? Że sceny pod występy zostaną postawione za darmo? Odpowiedź brzmi NIE, na to wszystko pójdą pieniądze podatników, ale co tam zebraliśmy dodatkowe 50 mln na dzieci...
- już nie będę się czepiał tego, że Owsiak zarabia grube miliony na tej akcji, już ktoś tam mówił, że mu się coś należy, ale dlaczego tylko jemu? Dlaczego inne organizacje nie mogą również zarobić dzięki poparciu przez wszystkie telewizje
- zakupione sprzęty w wielu przypadkach trafiają do szpitali, które nie są przygotowane na przyjęcie sprzętu, nie mają wykwalifikowanych pracowników do ich obsługi, lub po protu nie stać szpital na korzystanie i konserwacje tychże urządzeń.
- promowana jest pomoc
Nie jestem przeciwny pomaganiu, jednak wole przeznaczyć pieniądze bezpośrednio potrzebującemu lub organizacji, która bezzwłocznie wykorzysta pieniądze w leczeniu dzieci.

Tassadar

2014-01-13, 23:06
Acid, poseł to nie sługa nie nie, służba to policja wojsko służba zdrowia. Poseł to wybraniec narodu, przewodnik (rzygać mi się chce jak pomyślę że takie przymioty się naszym przypisuje). Co ty bredzisz znowu, czy ktoś ci zabrania założyć fundację na rzecz patyczaków i chodzić cały rok z puszką a potem robić z tym co chcesz? Nie. Ja popieram taką ideologię. Kupuje sprzęt na który nasz jebnięte państwo nie ma kasy, dzięki niemu setki ludzi dostało drugą szansę. Obyś się o tym na własnej dupie nie musiał przekonać ignorancie. A rydz to z kolei wybrał sobie inna grupę społeczną, tak się składa że widziałem nawet tą jego szkołe medialną, od środka, nie jedna uczelnia może pozazdrościć wyposażenia i poziomu. Mają nawet swoje bloki akademickie obok szkoły zajebisty parking, super komunikację miejską kombinowali z źródłami geotermalnymi, mają park z bajorem i całą masę sprzętu na wysokim poziomie, to wszystko za kasę babć i innych, ale i mądrych inwestycji. I teraz zadaj sobie pytanie, czy osiągnął byś to samo? Takim czy innym sposobem? Co po tobie zostanie? Nic. Może i na swój sposób jest ch*jem, ale sukces trzeba mu oddać.

polkr

2014-01-14, 00:04
Nosz kurde toż to się nadaje do "nie do wiary" a nie na dokument sadistica…

pi...........ja

2014-01-14, 00:55
Do tego który wyzywał obelgami.

Owszem należę do wymierającego i zapewne już faszystowskiego gatunku ludzi zdolnych do chłodnej kalkulacji,niezbędnej w świecie ograniczonych zasobów(twoja lewica.pl itp. twierdzi że każdemu należy się wszystko znikąd?). Dlatego hipotetycznie mając kasę na fundację, założyłbym taką masowego zasięgu jak WOŚP. Pieniądze trzeba posyłać tam gdzie dadzą efekty(WOŚPowa profilaktyka ogólnopolska wad słuchu u noworodków, ratowanie dzieci po wypadkach itp.) zamiast posyłać je na hospicja gdzie i tak wszyscy umrą, czy takie budziki gdzie tylko niebiosa wiedzą czy ktokolwiek się tam wybudzi. W skrócie-pomagaj tym których na mur beton można uratować, środków dla wszystkich nie wystarczy.

Wyzywaj mnie ty i inni od bezduszników itp. Mam to gdzieś, moje poglądy są trwałe w przeciwieństwie do internetowych bojowników.

A co do autora i innych, znajdźcie sobie inny temat i dział do bycia trendy.

mrseev

2014-01-14, 01:27
Ja pie**ole. Uwielbiam jak stado baranów i tępaków zaczyna analizować sprawozdania finansowe nie mając o tym zielonego pojecia.

A największymi idiotami, sa Ci kretyni ktorzy licza ze zarobil 60mln, wydal w roku xxx 40mln wiec 20mln ukradl!!

Jak nie mają o czyms zielonego pojecia to niech zamkną mordy, bo nagle co drugi to ekonomista.


Wośp nie zabrał/ukradł/podj***ł/schował żadnych pieniędzy bo posiada je w formie gotowki na zwyklych kontach, gdzie z lokat wyciaga 3-4 banki rocznie co ROWNIEZ jest w sprawozdaniu finansowym.

606

2014-01-14, 05:05
Nikogo to nie interesuje, wiec dodam swoje zdanie:
1. W ch*j bliżej mi do prawicy niż do lewaków, a jakoś na wośp kasę daję.
2. Omijam szerokim łukiem wszelkie zbiórki, pomoce dla murzynów i inne chore dzieci, jedynym wyjątkiem jest hospicjum z mojego miasta, bo WIEM, że kasa tam leci.
3. Jeśli uważasz, że każdy kto wrzuca owsikowi kasę jest lewakiem - jesteś j***nym debilem i powinieneś umrzeć.
4. Jeśli uważasz, że każdy kto nie wrzuca owsikowi kasy to prawak - jesteś j***nym debilem i powinieneś umrzeć.
5. Wrzucam kasę do puszki, ale nigdy nie życzę sobie "serduszka". Mam wyj***ne w to czy ludzie na ulicy widzą we mnie wsparcie wośpu czy nie. Robię to DLA SIEBIE.


I taka mała refleksja.
Lewaczki. Jak dajecie DOBROWOLNIE kasę na owsika to jest wszystko git, zajebiście i te tematy.
Jak wasze babcie dają DOBROWOLNIE kasę na rydzola to są idiotkami, a ten sk***ysyn to złodziej i ch*j i pewnie prawicowiec.
Nie rozporządzajcie k***Y nie waszymi pieniędzmi. I lewi i prawi.

mare30ks

2014-01-14, 12:23
xiontZ napisał/a:

Owsiak to lewak a lewaków nie da się lubić. Ale nie o to chodzi. Jeżeli to taki dobry wujek to niech powie gdzie jest reszta zebranych pieniędzy. Ci, którzy wrzucili "piniondza" chyba mają prawo wiedzieć, nie? A swoją drogą to większość tych negatywnych głosów to zazdrość. Ludzie zazdroszczą, że jeden koleś chowa tyle pieniędzy do prywatnej kieszeni dzięki ludzkiej naiwności i chęci pomocy innym a przy okazji jest bohaterem ludu (no k***a, czaicie?...bohater ludu!)



:roll: przeczxytaj raz jeszcze, jak nie pomoze to przeczytaj 100 razy bo sam sobie zaprzeczasz w tej krotkiej wypowiedzi.
chociaz w sumie to raczej nie pomoze bo juz nie raz udowodniles ze ze zdrowym rozsadkiem masz bardzo nie po drodze