18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Przerzucanie do strefy Było.pl a materiały pierwotne

Inszy • 2010-07-31, 20:52
Dziś naszła mnie taka myśl, żeby modzi przy przerzucaniu tematów do strefy Było.pl podali linka do wersji pierwotnej. Skoro zwykłych użytkowników to obowiązuje przy zgłaszaniu, to w przypadku porządkowych powinno być tak samo.
Bo jeżeli wrzuca się temat, którego nie można znaleźć ani po opisie ani po tagach, a on znika jako powtórzony i nie ma żadnego dowodu, to coś jest mocno nie tak.
Oczywiście, jeden film może zostać opisany na 100 osób w taki sposób, że inne tego nie skojarzą, więc się go nie znajdzie, ale teraz to wygląda na za dużą samowolkę modów typu "Widziałem to i na pewno na Sadisticu więc wywalam". Niestety pamięć ludzka bywa zawodna i sam się kilka razy łapałem na "przecież to ostatnio było" po czym okazywało się, że owszem było, ale na innym serwisie.
Więc nie wierzę, że ani jeden film czy zdjęcie nie wyfrunęły całkiem bezpodstawnie.

~Conscribo

2010-08-15, 14:55
skończ już biadolić, temacik się pasie piwkami, a cała reszta tej konwersacji do niczego nie prowadzi, bo nic sie w kwestii wywalania tematów do było.pl czy też kasowania dubli na hardzie nie zmieni ;)

Inszy

2010-08-15, 16:46
Gwoli ścisłości zacząłem "biadolić" zanim pojawiły się szopki z tym jednym filmikiem ;)
Ale skoro faktycznie nic się nie zmieni, to proponuję usunięcie tego tematu.

~Conscribo

2010-08-15, 16:49
po co kasować od razu, może kiedyś ktoś rzuci jakimś fajnym pomysłem, ale powyższą konwersację ucinamy

Inszy

2010-08-16, 10:10
Conscribo napisał/a:

skończ już biadolić, temacik się pasie piwkami, a cała reszta tej konwersacji do niczego nie prowadzi


No i żeś wykrakał... Nie dość, że Nostry go usunął, to jeszcze dał ostrzeżenie. Miał tyle samozaparcia by mi podać punkt regulaminu o dublach a nawet mu się nie chciało sprawdzić choćby długości filmu po której ewidentnie widać, że to nie dubel (w końcu 57 sekund jest nieco dłuższe niż 12).
Ale ja już mam dość. Jak się uparł, że jego wstawka jest jedynie słuszna, to niech się cieszy, po raz kolejny wstawiać nie zamierzam.

Po...........wa

2010-08-16, 10:18
Chciałabym tylko zwrócić uwagę, że moderator Nostry pogrubił pewną część punktu regulaminu.

~Vuko

2010-08-16, 10:24
Inszy napisał/a:


No i żeś wykrakał... Nie dość, że Nostry go usunął, to jeszcze dał ostrzeżenie.


To była kwestia czasu. Ja tego wyczekiwałem jak bociana z moim bachorem.

Inszy

2010-08-16, 11:46
Porządkowa napisał/a:

Chciałabym tylko zwrócić uwagę, że moderator Nostry pogrubił pewną część punktu regulaminu.


A ja chciałbym zwrócić uwagę, że gdyby o to faktycznie chodziło, to by musiał wywalić jakieś 99% tematów. Bo będąc konsekwentnym mielibyśmy jeden temat o wypadkach na deskorolce, jeden z ustawkami, jeden ze złamaniami itp. itd.
Także wykazał się po prostu straszną hipokryzją. Nic więcej, nic mniej.

Skupek

2010-08-16, 14:14
Zamkniesz już japę? :hitler:

Vireek

2010-08-17, 22:03
Inszy napisał/a:


A Porządkowa ma rację - chodzi o piwa. I nie ma co się dziwić skoro za 10 tys. piw otrzymuje się koszulkę gratis, za 50 tys. telewizor LCD 42', a za 100 tys. dwutygodniowe wakacje w ośrodku wypoczynkowym na Kubie, więc każde jedno się liczy :roll:



Serio? :shock: To gdzie moja koszulka?! Od dzisiaj nie śpię i zbieram na telewizor :P

~Faper Noster

2010-08-22, 11:55
Cytat:

A ja chciałbym zwrócić uwagę, że gdyby o to faktycznie chodziło, to by musiał wywalić jakieś 99% tematów. Bo będąc konsekwentnym mielibyśmy jeden temat o wypadkach na deskorolce, jeden z ustawkami, jeden ze złamaniami itp. itd.

Co prawda ustaliliśmy już pewne rzeczy via PW, jednak myślę że warto się do tego ustosunkować publicznie:
TAK, należałoby zrobić gruntowne czyszczenie forum i scalić dużą część tematów nawiązujących do już istniejących. My, Moderatorzy cały czas przeglądamy forum i wyłapujemy takie 'kfiatki', jednak jest tego po prostu za dużo by posprzątać wszystko od ręki (w tym, jak ktoś już słusznie zauważył- spora część starych tematów jest nieotagowana, nad czym też pracujemy, albo dziwnie ponazywana, na co na razie nie mamy ostatecznej recepty)

stery_srh

2012-01-15, 16:00
Odkopuję ten stary już wątek, ale wydaje mi się najodpowiedniejszy dla mojej sprawy, ale do rzeczy.
Założyłem dzisiaj taki oto temat:
www.sadistic.pl/bo-dla-kobiet-liczy-sie-wnetrze-vt99378.htm.
Wszystko zrobiłem prawidłowo (otagowany, z jakimś opisem itd.), ale po chwili został wykopany na "BYŁO.PL". Dlaczego? Bo było już wcześniej:
www.sadistic.pl/bo-dla-kobiet-liczy-sie-wyglad-vt99142,45.htm#923682.
Nie miałbym żadnych żali, gdyby nie to, że:
- obie wklejki zrobiłem ja;
- pierwsza wklejka nie została zrobiona jako oddzielny wątek i w związku z tym odpowiednio otagowana. Przez co ktoś inny w przyszłości może znowu wrzucić to samo, bo w tagach nie wyskoczy. To była pierwsza i główna myśl przyświecająca mi zakładaniu nowego wątku, a przy okazji pokazanie filmiku większej liczbie osób, co niewątpliwie się udało.

Pytanie brzmi: czy taka kwalifikacja tematu przez Koniu jest prawidłowa w ocenie innych adminów/modów?

EDIT: poprawa skuchy z jednym linkiem.

~Angel

2012-01-15, 16:11
Jak zdecydowałeś się na dodanie filmu jako komentarz to niepotrzebnie zakładasz nowy temat.

Materiał w komentarzu idealnie pasuje do wątku zawartego w temacie.
Najprawdopodobniej i tak osobny temat zostałby scalony z tym bo nie ma co rozwlekać jednego wątku na kilka tematów.

4.9 .... Powiązane tematycznie materiały należy dodawać do istniejących już wątków.

stery_srh

2012-01-15, 16:18
OK, przyjąłem do wiadomości.
Ale dodam tylko, że gdyby faktycznie stosować pkt. 4.9, to liczba istniejących wątków, skurczyłaby się conajmniej kilkasetkrotnie. Kwestia tylko konsekwencji w działaniu/stosowaniu zasad.

ĸuń

2012-01-15, 16:23
stery_srh napisał/a:

OK, przyjąłem do wiadomości.



Cieszy mnie to ;)

Teodorr

2012-02-17, 00:21
Chciałabym poruszyć temat przerzucania do było.pl pod względem harda.
Nie jestem pewna co do tego czy niezarejestrowani userzy nie mogą sobie oglądać filmików z działów 18+ właśnie na było.pl gdzie trafiają powtarzające się materiały, aczkolwiek w kwestii dobra najmłodszych użytkowników proponuję nałożyć cenzurę w postaci podzielenia wątku Było.pl na ogólnodostępne oraz hard.