18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Projekt - Zrób to sam :D

kontownik • 2013-05-28, 23:08
Jako że zaczyna się sezon grillowy i producenci prześcigają się w pomysłach na najlepszego grilla :>
postanowiłem zbudować go sam

na chwile obecną grill nie jest jeszcze skończony ale myślę że na dniach go skończę być może jutro :) wtedy dorzucę zdjęcia gotowego produktu :>

skład:
Butla LPG ch*j wie ile litrów :D 50x35cm
Nogi od maszyny do szycia SINGER
2x profil 1,7m
deseczki :>
















smok

2013-05-29, 10:35
ha też, mam taki. nie che misię iść do komórki i wykopywać go z hałdy gratów i robić zdjęcie, wiec jak znajdę jakieś stare zdjęcie to wrzucę. w swoim wykorzystałem ten otwór na pompę gazu i osadziłem tam kominek. dodatkowo zamontowałem kółka bo ten grill jest diabelsko ciężki. jak czyścisz jego dno? wybierasz popiół czy może masz jakąś dziurę spustową?

nie znalazłem na kompie wiec wygrzebałem go z komórki, trochę uj***ny, ale może wybaczycie mi tą drobnostkę ;)












glowonog

2013-05-29, 12:33
musi byc w ch*j ciezki, pamietam ze noszenie tych maszyn do szycia to byla masakra

kontownik

2013-05-29, 12:36
na chwile obecna okolo 70kg

miszcz310

2013-05-29, 13:34
Jak mogę coś doradzić to pomyśl może (no ja Ci życia nie będę układał) nad drugim rusztem na węgiel i pod tym rusztem regulowany otwór na powietrze. Moim zdaniem taki system robi ogromną różnicę. Łatwiej rozpalić (papier pod ruszt z węglem), całe paliwo się spala (prawie całe, ale i tak więcej niż w konwencjonalnym). Lepsza regulacja temperatury no i w ogóle cud miód i malina.

Co do pedała od maszyny to ja bym zrobił otwieranie klapy. Bo jak masz szczypce w jednej ręce, talerz w drugiej to nie masz trzeciej żeby otworzyć pokrywę. A Ty tutaj teraz jeb z pedała i klapa otwarta.

Pzdr. Super sprawa taki custom-made-grill

kontownik

2013-05-29, 18:56
jeszcze grill nie został skończony

został dzisiaj wypiaskowany i pomalowany

dla osób które dały pomysł na dmuchawe nożną to niestety nogi od maszyny mam niekompletne i nie posiadam mechanizmu chyba ze ktos ma jakiś pomysł na mechanizm dmuchawy :>




ptrson

2013-05-30, 12:03
chlop napisał/a:

Mc Gayery k***a grill za 40 dychu do kupienia



i za 10 zł można kupić. Tylko chodzi o sam fakt zrobienia czegoś oryginalnego swoimi siłami zamiast oglądać TV czy głupie stronki w necie.


a co do tematu to jak komuś zależy na dość lekkiej konstrukcji to świetny jest bęben od pralki. Niestety nie mam możliwości zrobienia zdjęć w tej chwili, ale wystarczy wyciąć ćwiartkę bębna dorobić nogi i cała filozofia

Marcoos

2013-05-30, 17:04
Póki co na ch*j zdają się wszystkie grille, skoro za oknem jest, jak jest :-)
Pozdrowienia jednak dla wytrwałych! :lol:

kontownik

2013-05-30, 19:12
Wersja finalna zostało tylko pomalować środek i delikatne zaprawki :>

Zapewne w sobotę będzie inauguracja grilla i testy :)

dla zainteresowanych podam ceny
nogi singer - 50 pln na zlomie
butla LPG - 40 pln na zlomie
farba 600 stopni w szpraju :D - 2x19 pln
profile 2x2m - 25 pln
tarcze do cięcia szlifu - 19 pln
zawiasy + śruby - 10 pln
ruszt + szczypce + widełki + pompka tandetna plastikowa - 78 pln
+ paliwo z 50 pln

drewno friko
piaskowanie friko
spawanie friko
bejca friko
farba kałczukowa friko

suma sumaru wyszło drogo bo około 310 zł ale za to jaki efekt i jaka duma przed znajomymi że zrobiłem to sam, a grill będzie na LATA a nie 2 sezony max

zapewne znajdą się też osoby, które stwierdzą że po co jak można taniej kupić nowy. Uprzedzę takie osoby że zamiast siedzieć w domu i gnić przed komputerem to warto w coś się pobawić
wiadomo są też osoby które po prostu nie mają czasu i są zmuszone do kupna

pozdrawiam i czekam na zdjęcia ochotników którzy też planują zbudować coś samemu :)