18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Próba jądrowa w Korei Płn - ciekawy efekt

lobominator • 2013-02-12, 17:58
Jak zapewne wiecie - wczoraj, tj 11.02.2013 Korea Północna przeprowadziła próbną detonację ładunku jądrowego o mocy 7 kiloton. Wybuch spowodował krótkie trzesięnie ziemii o mocy ok. 5 stopni. Mieszkancy Koreii odczuli dość ciekawy efekt:

Akcja od 0:20, ale można obejrzeć całość.

Crowell

2013-02-12, 20:28
szkoda mi tego narodu :( zero wolności i skazanie na łaskę najgorszych kretynów jakich zrodził kraj.
od razu nasza wiejska robi się piękniejsza

Kryn3k

2013-02-12, 20:31
lobominator napisał/a:


ale można obejrzeć całość.


Naprawdę można?! :shock:

gustav665

2013-02-12, 20:36
ciekawe czy zbombardują najpierw Azję potem Europę i Świat, czy wszystko na raz roz*ierdolą. Jak obstawiacie?

evilmatt

2013-02-12, 20:44
Po prostu wybuch takiej bombki powoduje pojawianie się duchów tak jak w 0:30 :amused:

lobominator

2013-02-12, 20:45
Odnośnie tego filmiku, to naszła mnie refleksja.
Bomba o mocy 7 kiloton TNT to żadna rewelacja, sowieci odpalili kiedyś bombę o mocy 50 megaton.
Mimo to, taka bombka odpalona wiele kilometrów od miasta wywołała takie trzęsienie. Arsenał jakim dysponuje sama tylko marynarka USA, gdyby przeliczyć - pozwala na kilkukrotne wybicie całej naszej planety z orbity.Taka to jest moc drzemiąca w posiadanych przez USA głowicach. Przynajmniej oficjalnie. Nieoficjalnie głowic może być więcej. Do tego dochodzą pozostałe państwa uzbrojone w atom. Przy takiej ilości prób jądrowych jakie miały miejsce, nasza planeta w ciągu 50 lat dostała po dupie bardziej, niż przez cały poprzedni okres, gdy człowiek nie posiadał jeszcze technologii jądrowej. Ale nie o to mi chodzi. chodzi mi o to, jak wielka to jest moc, jak niewyobrażalna siła. Nikt z nas tutaj nie miał okazji przekonać się na własnej skórze, wybuchy widzieliśmy jedynie na filmach, nigdy ich nie odczuliśmy, ani nie widzieliśmy gołym okiem. Ale no k***a, jakie to musi być wielkie pie**olnięcie (w sensie - na żywo). Nie jestem sobie nawet tego w stanie wyobrazić.

Pamiętam jak kilkanaście dobrych lat temu w moim mieście pie**olnął zbiornik z polipropylenem.
Wybuch miał miejsce na Orlenie, wtedy to się nazywało jeszcze "Petrochemia" (mieszkam w Płocku). Było to nad ranem, około 5.
Mieszkałem jakieś 7km od Orlenu, a mimo to o mało nie zrzuciło mnie z łóżka. Kumplowi, który nie domknął drzwi od domu, fala otworzyła je na oścież i pie**olnęła nimi o szybę w oknie. Inny kumpel zerwał się z łóżka i wskoczył do szafy, bo myślał że nas bombardują. A pie**olnął jedynie mały zbiornik. I zatrzęsło całym miastem. Więc jaki musi być efekt przy atomowym pie**olnięciu to nawet sobie k***a nie jestem w stanie wyobrazić.

versós

2013-02-12, 20:52
ale wy się dajecie nabierać, po prostu gość trzęsie kamerką... :p

marcin9002

2013-02-12, 20:55
k***a nawet w Korei Płn. mają lepsze drogi niż my :|

di...........94

2013-02-12, 21:04
@lobominator Ładnie w balona przyciąłeś z nimi wszystkimi nie dość że to widziałem gdzieś na forum jak znajdę dam link to jeszcze kłamiesz a potem ludzie pie**olą głupoty :idzwch*j: mówi wam coś data na filmie 2011/03/11



:amused:

ch...........07

2013-02-12, 21:22
No może i fake ale ch*j z tym. Tak się zastanawiam, co ci zj***ni żółci tworzą? Fakt mają masę ludzi których z miejsca mogą wcielić do i tak licznej armii. No ale co dalej, kogo oni chcą zaatakować, swoich południowych sąsiadów? Proszę o opinie ludzi którzy mają o tym pojęcie, przynajmniej się czegoś nauczę. Bo straszenie bronią o tej mocy i zapewne też technologii jest swego rodzaju strzałem w kolano.
Wiadomo z czym wiąże się wystrzelenie rakiet w kierunku państwa posiadającego tą broń. Interwencja w granicach Korei "zaczepnej" raczej mi się nie widzi. Z resztą sam nie wiem, dopuszczam do głosu mądrzejszych ode mnie.

Re...........ms

2013-02-12, 21:39
no i kolejny idiota ma atomówkę.

makabrax

2013-02-12, 21:48
ciekawe kto w Korei Płn. ma kamerę video to raz, dwa nie mają tam całkowicie dostępu do internetu, no i większość sprzętu elektronicznego jest konfiskowana przy wjeździe do kraju :]

binnion

2013-02-12, 21:51
Kim spadł z łóżka.

lobominator

2013-02-12, 22:08
cherry007 napisał/a:

No może i fake ale ch*j z tym. Tak się zastanawiam, co ci zj***ni żółci tworzą? Fakt mają masę ludzi których z miejsca mogą wcielić do i tak licznej armii. No ale co dalej, kogo oni chcą zaatakować, swoich południowych sąsiadów? Proszę o opinie ludzi którzy mają o tym pojęcie, przynajmniej się czegoś nauczę. Bo straszenie bronią o tej mocy i zapewne też technologii jest swego rodzaju strzałem w kolano.
Wiadomo z czym wiąże się wystrzelenie rakiet w kierunku państwa posiadającego tą broń. Interwencja w granicach Korei "zaczepnej" raczej mi się nie widzi. Z resztą sam nie wiem, dopuszczam do głosu mądrzejszych ode mnie.



Po pierwsze - "efekt sąsiada", czyli jeśli inni mają, to ja też chcę mieć. Po drugie - efekt straszaka. Jakby nie patrzeć, to broń atomowa jest najbardziej pokojową bronią stworzoną przez ludzkość. Paradoks? Może i tak, ale to właśnie dzięki atomówkom nie mamy światowego, globalnego konfliktu, gdyż każda ze stron zdaje sobie sprawę, że użycie broni nuklearnej obecnie równałoby się z Armageddonem. Po trzecie - Kim to pojeb. Po czwarte - inaczej patrzy się na państwo uzbrojone w atom i posiadające wojsko, a inaczej na państwo pozbawione armii, typu Polska. Po piąte - Kim to pojeb.

Sajo4

2013-02-12, 22:20
A wiecie co jest najzabawniejsze? Że droga od ziemi się odbija :D

ch...........07

2013-02-12, 22:30
@lobominator zgadzam się kolego, do czego to potrafią doprowadzić kompleksy... :)