18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prezydent Unii chce usunąć godła narodowe !

sveq • 2009-11-22, 13:22
Nowy prezydent Unii, Herman van Rompuy, chce zastąpić symbole narodowe ogólnoeuropejskimi. Chce też uczynić z Unii federację państw. Jeszcze w tym tygodniu zgłaszał propozycje wprowadzenia nowych, obowiązujących w całej Wspólnocie podatków - pisze brytyjski "Daily Mail".

Gazeta nazywa Rompuy'a "fanatycznym federalistą". Twierdzi, że nowy przewodniczący Rady Europejskiej po cichu chce urzeczywistniać swą wizję. Małymi krokami, bo - jak pisze "Daily Mail" - chodzi o zastąpienie europejskimi symbolami wszystkich flag, godeł, hymnów, a nawet znaków na dowodach osobistych i tablicach rejestracyjnych.

"On jest (...) fanatycznym zwolennikiem przejęcia kompetencji parlamentów narodowych, by wyposażyć w nie instytucje UE. On będzie - w cichy i niekonfrontacyjny sposób - próbował użyć 2,5-letniej kadencji do promowania swej wizji federalizmu" - pisze gazeta.

Trochę w innym tonie wypowiada się prasa w Belgii, z której pochodzi Rompuy. Dziennik "Le Soir" pisze, że decyzja o jego wyborze "otwiera interesujące perspektywy". "Le Soir" opisuje go z dumą jako "architekta niemożliwych kompromisów, który ponad wszystko unika mącenia wody".

Sk***ysyn :fuck-off: :wisielec: :gilotyna:

jonek00

2009-11-22, 13:30
no nie... to nieprawda, to jakieś jaja. nigdy w życiu jakaś belgijska ciota z głupim nazwiskiem nie będzie mi się czepiała orła białego.

BueR_MadasS

2009-11-22, 13:37
Opierając sie na "Daily Mail" przy jednoczesnym całkowitym braku wiedzy na temat podstaw prawnych funkcjonowania Unii Europejskiej robisz z siebie ....
Wystarczy żę choć pobieżnie przeczytasz gdziekolwiek jakie instrumenty prawne posiada ten 'Prezydent' a pózniej przeczytaj jeszcze raz co ten szmatławiec napisał (na deser przymyśl to wszytko pod kontem stosunku brytyjczyków do UE) OK

Risen

2009-11-22, 14:31
"On jest (...) fanatycznym zwolennikiem"

Pierwsze co mi przyszło do głowy zamiast tego nawiasu to seria niecenzuralnych słów ^^

ronnie_gnr

2009-11-22, 14:33
teraz się odzywają we was patrioci? żenada!

owek

2009-11-22, 14:54
co to znaczy "we was" ?

Caehar

2009-11-22, 15:23
Ciekawe czy pan Herman van Rompuy jest jakoś powiązany z rodziną Rockefellerów :)

~Faper Noster

2009-11-22, 15:31
W zasadzie idea UE jest właśnie taka, by małymi kroczkami podążać od luźnego związku państw członkowskich do superpaństwa na kształt USA- dotychczasowe kraje członkowskie w efekcie zostaną odpowiednikami poszczególnych stanów, z pewną autonomią co do regulacji wewnętrznych, ale ze wspólna konstytucją i polityką zagramaniczną. Niestety ze względu na mocno zakorzenione poczucie odrębności obywateli poszczególnych państw członkowskich, dynamika procesu będzie tak wolna że doczekają tego dopiero nasze dzieci lub wnuki.

Zwróćcie uwagę, że poszczególne stany zachowały do dzis własne flagi- orzelkowi się zatem nic nie stanie ;)

rrdzony

2009-11-22, 15:39
@jonek00 - myślę, że nie ma zbyt wielu facetów, którzy by chcieli się czepiać twojego ptaka

Magik2501

2009-11-22, 15:46
1) Wlaśnie dlatego jestem antyunijny. Unia państw Europejskich polecająca na ułatwieniu handlu międzynarodowego - TAK
Unia Eurpoejska, której celem jest stworzenie superpaństwa i likwidacja poszczególnych krajów zamieniając je w niesuwerenne "euroregiony" - N I E!
2) Po co takie info na sadistic.pl? Proponuję wrzucić za parę lat na sadistica zdjęcie zwłok tego tumana, prezydenta unii euroPEJSkiej, po spotkaniu z eurosceptykami.

BueR_MadasS

2009-11-22, 16:12
Magik2501 ciekawy jestem czy dalej będziesz taki antyunijny jak się jednego dnia obudzisz w skostniałej Europie która wciąż żyć będzie iluzorycznym zapatrzeniem na własną niemożliwą do zachwiania potęgę :-P
Zobaczymy co powiesz jak się kiedyś znów amerykańcom noga podłoży i pojawią się coraz głośniejsze głosy o integracji z południem kontynentu, zobaczymy jak za kilka lat będziesz spoglądał na skutki rozwój gospodarczego wschodniej Azji ba może i Afryki (już teraz Chiny zaczynają pompować swoją nadwyżkę dolarów w 'intratne" państwa tak tutaj znienawidzonego czarnego kontynentu...), a i Bliski Wschód przecież nie spij

choć w sumie przecież myśmy mesjaszem narodów to na pewno obronimy Unie przed nią samą ;-)

Integracja jak najbardziej na wielu płaszczyznach życia gospodarczego, społecznego, politycznego ale wiadomo jest że złoty środek z zachowaniem własnej odrębności trudno osiągnąć nieeestety patrząc w przyszłość zapewne proces integracyjny zostanie mocno przyspieszony poprzez zmiany na całym świecie


z drugiej strony fakt że pewne grupy interesu już dawno maczają łapska w procesie integracyjnym, do tego istnieje spore zagrożenie ze strony 'nieunijnych' fanatyków religijnych, zbyt dużych swobód (często wzgl imigrantów), rozpasanego życie tej tfu młodzieży, zatracenia świadomości historycznej, kulturowej itd etc itp napawa lękiem ale cóż ... "życie" :-P

Karenz88

2009-11-22, 16:55
Magik2501 chcesz białego orzełka na tle uni europejskiej
czy Mao Tse tunga na czerwonym tle :p ?

Ra...........og

2009-11-22, 17:02
Rosemary napisał/a:

"mniejszym złem"



vladimirro

2009-11-22, 19:37
BueR_MadasS napisał/a:

Magik2501 ciekawy jestem czy dalej będziesz taki antyunijny jak się jednego dnia obudzisz w skostniałej Europie która wciąż żyć będzie iluzorycznym zapatrzeniem na własną niemożliwą do zachwiania potęgę :-P
Zobaczymy co powiesz jak się kiedyś znów amerykańcom noga podłoży i pojawią się coraz głośniejsze głosy o integracji z południem kontynentu, zobaczymy jak za kilka lat będziesz spoglądał na skutki rozwój gospodarczego wschodniej Azji ba może i Afryki (już teraz Chiny zaczynają pompować swoją nadwyżkę dolarów w 'intratne" państwa tak tutaj znienawidzonego czarnego kontynentu...), a i Bliski Wschód przecież nie spij



Kobieto jesli nie znasz sie na polityce to idz do garow.
Europa byla silna kiedy byla podzielona, istnialo oczywiscie cos na ksztalt NATO (Papiez) jednak zaden pie**olony Walonczyk nie mial prawa rzadzic Polska. To wy! Socjalisci, federasci, komunisci i debile zrobiliscie z tego kontynentu jakies unijne gowno, ktore juz NIC k***A nie znaczy na tym swiecie. A teraz mozesz sie poplakac i banowac.

BueR_MadasS

2009-11-22, 20:03
vladimirro




hehehehehehehe You've Made My Day

vladimirro napisał/a:

Europa byla silna kiedy byla podzielona


lol
vladimirro napisał/a:

To wy! Socjalisci, federasci, komunisci i debile zrobiliscie z tego kontynentu



yy z tego wychodzi żem debil

vladimirro napisał/a:

A teraz mozesz sie poplakac i banowac



eeetam jeszcze trochę Ci brakuje do zahaczenia o punkt 6 regulaminu


teraz o topicu:

W zasadzie SAM (tak forma męska mniemam że kotki Cie zmyliły) mam pewne obawy na ile wspomniany przeze mnie poprzednio 'strach' przed rosnącą potęga różnych państw rejonów świata nie okażę się używany na wyrost jednak jak już to było wspomniane chyba jednak dla nas wszystkich będzie lepiej jeśli się jednak Europa będzie dalej jednoczyć
Integracja nie jest łatwa bo wciąż zbyt duży bagaż historyczny targamy ze sobą plus tak znaczące odmienności ale jeśli umiejętna przeprowadzona może się okazać błogosławieństwem prędzej niż klątwą

Widzę że ciężko Ci znaleźć plusy to pomyśl sic! że dzięki temu tak znienawidzeni przez polaków (jak mniemam i Ciebie) nasi rodzimi politycy zostaną 'odciążeni' z obowiązku legislacyjnego który im tak często nieudolnie wychodzi

teraz spadam bo nic nowego raczej nie wymyśle a tylko niepotrzebnie nastukam więcej literek no i dzięki za poprawienie mi humoru