18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Prezydent Unii chce usunąć godła narodowe !

sveq • 2009-11-22, 13:22
Nowy prezydent Unii, Herman van Rompuy, chce zastąpić symbole narodowe ogólnoeuropejskimi. Chce też uczynić z Unii federację państw. Jeszcze w tym tygodniu zgłaszał propozycje wprowadzenia nowych, obowiązujących w całej Wspólnocie podatków - pisze brytyjski "Daily Mail".

Gazeta nazywa Rompuy'a "fanatycznym federalistą". Twierdzi, że nowy przewodniczący Rady Europejskiej po cichu chce urzeczywistniać swą wizję. Małymi krokami, bo - jak pisze "Daily Mail" - chodzi o zastąpienie europejskimi symbolami wszystkich flag, godeł, hymnów, a nawet znaków na dowodach osobistych i tablicach rejestracyjnych.

"On jest (...) fanatycznym zwolennikiem przejęcia kompetencji parlamentów narodowych, by wyposażyć w nie instytucje UE. On będzie - w cichy i niekonfrontacyjny sposób - próbował użyć 2,5-letniej kadencji do promowania swej wizji federalizmu" - pisze gazeta.

Trochę w innym tonie wypowiada się prasa w Belgii, z której pochodzi Rompuy. Dziennik "Le Soir" pisze, że decyzja o jego wyborze "otwiera interesujące perspektywy". "Le Soir" opisuje go z dumą jako "architekta niemożliwych kompromisów, który ponad wszystko unika mącenia wody".

Sk***ysyn :fuck-off: :wisielec: :gilotyna:

Karenz88

2009-11-22, 20:47
ma racje Europa była potężna kiedy była podzielona


bo w innych krajach biegali z dzidami i krzyczeli
BBBBBBBBBZZZZZZZZZDDDDDDDDDURRRRRRAAAAAAAAA!

luki24

2009-11-23, 08:43
nigdy nie byłem za a nawet przeciw, ale mi akurat unia kojarzy się z czym pokroju ZSRR

vladimirro

2009-11-23, 23:06
BueR_MadasS napisał/a:


W zasadzie SAM (tak forma męska mniemam że kotki Cie zmyliły)



Zmylilo mnie to, ze nie znasz sie na polityce federasto.Jak kobieta.

BueR_MadasS napisał/a:


Widzę że ciężko Ci znaleźć plusy to pomyśl sic! że dzięki temu tak znienawidzeni przez polaków (jak mniemam i Ciebie) nasi rodzimi politycy zostaną 'odciążeni' z obowiązku legislacyjnego który im tak często nieudolnie wychodzi



Racja! Lepiej wymienic kompletnie skretynialych polskich politykow na najwiekszych debili jakich wydala Europa, wiekszych nawet od Stalina i Hitlera... ja wole Leppera i Tuska bo Buzek to juz sie do unii przykleil jak na prawdziwego Polaka katolika europejczyka przystalo...

Cord

2009-11-23, 23:50
vladimirro napisał/a:



Kobieto jesli nie znasz sie na polityce to idz do garow.
Europa byla silna kiedy byla podzielona, istnialo oczywiscie cos na ksztalt NATO (Papiez) jednak zaden pie**olony Walonczyk nie mial prawa rzadzic Polska. To wy! Socjalisci, federasci, komunisci i debile zrobiliscie z tego kontynentu jakies unijne gowno, ktore juz NIC k***A nie znaczy na tym swiecie. A teraz mozesz sie poplakac i banowac.



hehe... no tak :roll: ale najgorsze jest to, że z takimi ludźmi jak Pan vladimirro spotykam się ostatnio coraz częściej. Zazwyczaj mówiłem: -no dobra, następny głupawy wszechpolak z wkutymi do czerepa regułkami. Pewnie i tak do końca swojej wegetacji na tej planecie będzie pracował w tym samym supermarkecie/ stacji benzynowej/ subwayu i wyżywał się w internecie. Nic wielkiego.
Ale tego gówna jest coraz więcej :-| [/b]

passat74

2009-11-24, 14:46
Mistrz ciętej riposty by powiedział:

NIECH sp***ALA POPAPRANIEC

CreativePL

2009-11-24, 17:12
Oh, "merytoryczna" dyskusja na sadisticu...
UE byla dobra w zalozeniach ale teraz to mega syf. Ci co sa za unia radze jebnac sie w glowe albo powiesic tka bedzie lepiej.

PE mowil ze zakaceptuje wyniki referendum w Irlandi i co? Zrobili 2 referendum...(a w tv nawet nikt nie mowil ze to zamach na wolnosc...zal)

PE mowil ze nie bedzie flagi UE ani hymnu UE, i co? Przed rozpoczeciem kazdego posiedzenia grany jest hymn, a dzieci juz w przedszkolu ucza sie hymnu...

PE mowil ze UE panstwem nei bedzie i co? 1.12.09 dzieki traktatu lizbonskiemu (z tvn i tuskiem na czele) UE uzyskuje charakter prawny, czyli UE moze wytaczac nam sprawy karne itd...)

Och zapomnialem, przeciez UE jest super bo daje nam kase która bierze z powietrza co nie? BŁAD, polska jak i inne kraje placa skladki czlonkowskie, oczywiscie myj jestesmy robieni w ch*ja bo jak stocznie upadalu to KE nie pozwolila na dotacje, jednak juz w niemczech dla opla pozwolila...

Cord iderntycznie moge napisac o tobie... Poczytaj cokolwiek o UE a nie ogladasz w kolko TVN i Donka i uwazasz ze jestes "wyksztalciuchem" bo myslisz tak samo jak TVN ci powie zal...

~Faper Noster

2009-11-24, 19:36
Ehm, że tak się znowu wtrącę- o ile dobrze z histoerii pamiętam, Polska była najsilniejsza kiedy była w ścisłej unii z Litwą :hitler:

Norbias

2009-11-24, 21:02
No osobiście z jednej strony jestem za UE, ale z drugiej strony patrząc w przeszłość no cóż... Po Rozbiorze Polski tez miał być spokój, a jednak go nie było. I Wojna światowa też miała być ostatnią po czym 20 lat później była II Wojna światowa. Od 45 nie było gorzej wojny w Europie, ale był komunizm który też upadł.

Swoją drogą III rzesza miała być 1000 letnia, a komunizm głosił " Pracę pokój i szerzenie socjalizmu", a jak wiadomo układ Warszawski miał tylko plany ataku zaś planów obronnych nie posiadał ;-)

Obecnie trzeba przyznać jest pokój jakiego dotychczas nigdy nie było. Może dojdzie do Europeizacji krajów w Europie i za kto wie 50, 100 lat będzie jak w Czeczeni czyli kraje utracą tożsamość narodową i tak jak w Czeczeni wyginął im własny język to w Europie będzie dominował język angielski. Pomysły stanów zjednoczonych Europy itd. były już całkiem dawno.

yarzapp

2009-11-24, 21:26
No ale Europa to zupełnie co innego. W Ameryce to zjednoczyły się europejskie kolonie, które były tam od niedawna i zajmowały się tłuczeniem czerwonoskórych i samych siebie.
Europa to region z bardzo bogatą historią i kulturą z korzeniami sięgającymi tysięcy lat p.n.e., a każdy kraj ma swoją historię i swoją kulturę, swoją tożsamość. I wątpię, żeby udało się ją zabić w tych wszystkich krajach.
Z drugiej strony przez ponad 200 lat do 1989 roku różne siły usiłowały jeden nędzny polski naród ze skłonnościami samobójczymi pozbawić tożsamości i jakoś nikomu się to nie udało. A przez ostatnie 20 lat, nie nękani przez nikogo jakoś tę tożsamość narodową zatracamy. Spora w tym wina bijącej z telewizji "kultury" amerykańskiej, debilnych filmów o niczym przeplatanych reklamami, z której emanuje żądza pieniędzy i wszechobecny seks.
A dzieci/nastolatki patrzą na to i przyjmują to jako coś normalnego. Nawet najlepsza komunistyczna propaganda nie mogła się temu równać, no ale cóż, nie o tym chciałem tu pisać.

vladimirro

2009-11-24, 22:37
Rosemary napisał/a:

za granicą mówimy jednym głosem (stad próby zbudowania jednolitej postawy wszystkich państw wobec USA czy Rosji), w wewnątrz działąmy tak, jak każdemu jest lepiej.



Hahaha! Do garow!

Norbias

2009-11-24, 22:52
Rosemary napisał/a:


Dziękuję za merytoryczną dyskusję ;) nie sądzę, żeby ci smakował przygotowany przeze mnie obiad 8-)



Trochę wiary w siebie ;-) Jakby jedzenie nie sp***alało z talerza i się na mnie nie patrzyło to już by było dobrze :ok:

Wracając do tematu UE Ogólnie pomysł dobry. Swoją drogą w UE jest już 27 krajów tak więc zdecydowana większość Europy takiego pojednania to nie było w Europie od chyba średniowiecza :lol:
Jedyne co Mnie osobiście śmieszy to, gdy widzę, słyszę, że niektóre kraje chcą się dzielić ukazując swą inność. Co w przypadku Jugosławii z jednej strony uzasadnione bo kiedyś to były osobne kraje. Jednakże całkiem prawdopodobne że te kraje które sie rozsypały tym razem sie scalą w UE gdzie teoretycznie granic nie ma. To w przypadku basków w Hiszpanii dziwi tak samo jak w Polsce ruchy ku autonomii Górnego śląska Jestem z górnego śląska i jakoś mnie tego typu działania nie przekonują :-P

Z Innej beczki. Kiedyś w Europie krajów było nieco mniej z jednej strony to dobrze bo każdy każdego mógł i był w stanie trzymać za przysłowiowa "mordę" Teraz jest nieco rozpie**ol bo krajów w Europie jest ile z ponad 40 czy Ok 50 ? bo w samej UE 27 a nie zapominajmy że jeszcze jest Zakaukazie gdzie jest Gruzja itd.