18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawo i Sprawiedliwość

lysout • 2015-11-18, 06:24
Z ostatniej chwili:
Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy nie podała jeszcze terminu złożenia wniosku o kanonizację Mariusza Kamińskiego.

sa...........os

2015-11-19, 00:52
cerealkiller992 napisał/a:

@up ale pie**olisz



Naprawdę!? Ocenię jutro, jak będę trzeźwy. Na razie wciąż uważam że ma to sens. Znaczy, ta pierwsza część. Yy... Zresztą, co ja tu się produkuję. Porządzą sobie rok, dwa, to co poniektórym się pamięć odświeży. Na razie jak słucham tego całego pie**olenia i demagogii, to mi się rzygać chce. Pomysły na wzmocnienie budżetu i ich uzasadnienia o kant dupy rozbić, ino obiecanki cacanki. A i tak jak zwykle baty za to całe gówno które narobią zbiorą ci, co będą rządzić po nich...
Co by nie mówić sprytnie uderzyli - swoje katolewackie zapędy tłumacząc patriotyzmem (o którym nie mają pojęcia), a w kwestiach gospodarczych obiecując złote jaja i inne cuda (szkoda że nie poparte żadnym konkretnym planem). Może dodrukują banknotów w mennicach? Wszyscy będziemy milionerami!

W sumie nie zwykłem się polityką bulwersować, ale jakiś taki dzień mam, że mnie pospólstwo i ich bożyszcza wk***iają...

mojo90

2015-11-19, 01:08
Okazuje sie, ze system nie jest doskonaly. Opiera sie na zalozeniu, ze prezydent nie jest pojebem. Przeciez jezeli na prezydenta zostalby wybrany czlowiek, ktory ulaskawi cala mafie pruszkowska, to nic mu nie mozna zrobic, bo ma takie prawo. A mowili, ze funkcja prezydenta jest tylko reprezentacyjna :)

Jack Daniel's

2015-11-19, 01:11
Kamiński cofnął swoją apelację od wyroku, więc był 'prawomocnie' skazany. Poza tym w art. 39 Konstytucji nic nie ma o żadnym wyroku prawomocnym, tudzież nieprawomocnym. Więc Prezydent mógł go ułaskawić.

SadystaOnanista

2015-11-19, 02:30
Jack Daniel's napisał/a:

Kamiński cofnął swoją apelację od wyroku, więc był 'prawomocnie' skazany. Poza tym w art. 39 Konstytucji nic nie ma o żadnym wyroku prawomocnym, tudzież nieprawomocnym. Więc Prezydent mógł go ułaskawić.


W takim wypadku kiedy wycofał apelacje i został skazany automatycznie nie mógł zostać posłem a tym bardziej ministrem, ułaskawienie tutaj nie ma żadnego znaczenia bo posłem nie może być osoba skazana, a takim w tym wypadku jest Kamiński. Ułaskawiony lecz był skazany prawomocnym wyrokiem, więc suma sumarum w każdej kwestii duda wydymał wszystkich.

Jack Daniel's

2015-11-19, 04:19
SadystaOnanista napisał/a:


W takim wypadku kiedy wycofał apelacje i został skazany automatycznie nie mógł zostać posłem a tym bardziej ministrem, ułaskawienie tutaj nie ma żadnego znaczenia bo posłem nie może być osoba skazana, a takim w tym wypadku jest Kamiński. Ułaskawiony lecz był skazany prawomocnym wyrokiem, więc suma sumarum w każdej kwestii duda wydymał wszystkich.



A wziąłeś pod uwagę kulisy procesu Kamińskiego? I to że to był proces polityczny? Poczytaj o willi Kwaśniewskich. Taśm Kulczyka słuchałeś? Jak Kulczyk mówił, że "szkoda że Donald nie wyciął Kamińskiego do końca"? Albo jesteś głupi, albo jesteś lemingiem.
Polecam Ci także komentarz do Kodeksu Postępowania Karnego autorstwa Grzegorczyka: https://twitter.com/zaorany/status/666756421485256705
Prezydent konstytucyjnie może ułaskawić nawet osobę oskarżoną, a jeszcze bez wyroku.
Dziwne, że nikt nie wspomina, ilu to osób Duda nie ułaskawił. Albo jakich morderców Komorowski ułaskawiał.

looopp

2015-11-19, 08:59
@ Jack Daniel's
Szczerze podziwiam, żeby brać się za merytoryczną dyskusję o polityce na Sadolu. Przecież z tego co w większości piszą te matołki tam wyżej wprost wynika, że ch*ja wiedzą.

eligurf

2015-11-19, 09:27
@Jack Daniel's
Tusk nie wyciął Kamińskiego od razu bo na jego stanowisku obowiązuje kadencyjność i wyj***nie go od razu byłoby złamaniem prawa! PO jaka by ch*jowa nie była starała się nie chodzić na skróty łamiąc elementarne zasady prawa i demokracji. Tusk to rozumiał, Kulczyk nie.
Generalnie zamieniliśmy złodziei na złodziei i zakłamanych debili w jednym. Duda mówi, że wyręczył sąd. To może w ogóle zlikwidować obecne sądy i wprowadzić ludowe sądy doraźne prowadzone przez miejscowego proboszcza. Prawo uprościć poprzez wyj***nie kodeksów i stosowanie tylko 10 przykazań. Stosy, obcinanie rąk złodziejom to by się tłuszczy podobało...

A tym wszystkim korwinistom i kukizowcom zachłystującymi się wolnym rynkiem. Wiecie co tak na prawdę spowodowało napływ pierwszej fali emigracji ciapaków do Niemiec i Francji. To nie lewactwo tylko potrzeba taniej siły roboczej, bo prawdziwy kapitalista wolał zapłacić ćwierć stawki szczęśliwemu Turkowi niż całą wymagającemu Niemcowi. Teraz oni się rozmnożyli a kapitał poszedł dalej do "Bangladeszy" i innych Bantustanów, gdzie można r*chać w dupę bambusów na miejscu, co ze względu na sytuację geopolityczną wcześniej nie było łatwe.

dawide

2015-11-19, 11:14
swoją drogą nie rozumiem też jak można skazać kogoś za ściganie złodziei oraz wykrywanie patologii państwa. I w dupie mam metody jakimi do tego dochodził.
Porównajcie sobie to ułaskawienie z ułaskawieniami Bolka i Kwacha i odpowiedzcie czy były bardziej zasadne (np.Słowik)

SadystaOnanista

2015-11-19, 11:24
Jack Daniel's napisał/a:



A wziąłeś pod uwagę kulisy procesu Kamińskiego? I to że to był proces polityczny? Poczytaj o willi Kwaśniewskich. Taśm Kulczyka słuchałeś? Jak Kulczyk mówił, że "szkoda że Donald nie wyciął Kamińskiego do końca"? Albo jesteś głupi, albo jesteś lemingiem.
Polecam Ci także komentarz do Kodeksu Postępowania Karnego autorstwa Grzegorczyka:
Prezydent konstytucyjnie może ułaskawić nawet osobę oskarżoną, a jeszcze bez wyroku.
Dziwne, że nikt nie wspomina, ilu to osób Duda nie ułaskawił. Albo jakich morderców Komorowski ułaskawiał.


Nie ma znaczenia co to był za proces prawo to prawo. Nie można ułaskawić kogoś kto nie jest winny, konstytucja jak najbardziej mówi o ułaskawianiu ale SKAZANYCH, przeczytaj sobie cały zapis i dokładnie przestudiuj.

czyhanastrychu

2015-11-19, 12:11
Co te lemingi pie**olą?!

Art. 139.
Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

Prawo łaski! Gdzie wy tu widzicie czy ma to być wyrok prawomocny czy nieprawomocny? Kamiński został skazany? Został. To Prezydent miał prawo zastosować prawo łaski.

W ogóle ten proces był zemstą platformiaków za ujawnienie afery hazardowej. Wyj***li Kamińskiego z CBA bo chciał udupić aferzystów i łapówkarzy ze szczytów władzy. Drążył sprawę przejęcia spółki CIECH SA przez Kulczyka. Platformiacy wiedzieli, że jeśli te afery ujrzą światło dzienne to zaszkodzą PO. I zaszkodziły. Choć to nie Kamiński je ujawnił. Znajdźcie sobie i odsłuchajcie taśmy Kulczyka. Kulczyk wyraźnie żałuje, że Donek zupełnie nie wykasował Kamińskiego.


wojniz2

2015-11-19, 12:38
@eligurf
>PO jaka by ch*jowa nie była starała się nie chodzić na skróty łamiąc elementarne zasady prawa i demokracji. Tusk to rozumiał, Kulczyk nie.

Co ty baranie niedor*chany pie**olisz. Weź zobacz co konstytucjonaliści mówili o ustawach PO. Weź zobacz ile poleciało do trybunału. Weź zobacz nagonki medialne, chociażby na Froga. Przypomnij sobie po co zaj***li kasę z funduszy emerytalnego. Co chcieli z lasami zrobić.

Przypomnij sobie ustawę, która nie pozwala używać nielegalnych nagrać w sądach.

PO miało w dupie prawo.
8 lat r*chali wszystkich na prawo i lewo, a ty po tych ośmiu latach mówisz, że bez wazeliny możesz jeszcze się powypinać.

p.s.
Czy Duda miał prawo ułaskawić? Miał. To gdzie tutaj skrót widzisz lemingu jeden?

Jack Daniel's

2015-11-19, 14:09
SadystaOnanista napisał/a:


Nie ma znaczenia co to był za proces prawo to prawo. Nie można ułaskawić kogoś kto nie jest winny, konstytucja jak najbardziej mówi o ułaskawianiu ale SKAZANYCH, przeczytaj sobie cały zapis i dokładnie przestudiuj.



A propos czytania, pomogę Ci, bo chyba nie możesz znaleźć...

Art. 139.
Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.

Jak wcześniej pisałem, Prezydent może ułaskawić podejrzanego. I tak - ma to na celu ułatwić pracę Sądom, jeżeli wyrok miałby być etycznie niejednoznaczny.
A teraz trochę kuluarów, bo widzę, że mało wiesz... PO miało już ugadanego sędziego na przewód apelacyjny. Zresztą sędzia skazujący Kamińskiego w niższej instancji to stary UBek i ORMOwiec.

looopp

2015-11-19, 14:23
eligurf napisał/a:

PO jaka by ch*jowa nie była starała się nie chodzić na skróty łamiąc elementarne zasady prawa i demokracji.



To zdanie, powinno wejść do annałów. Japie**olek***ajegomać są chyba tylko dwa dwie możliwości żeby coś takiego z własnej woli napisać. Albo jesteś zwyczajnie za głupi, żeby rozumieć co się wokół ciebie dzieje albo jesteś turbopedałem bo lubisz być posuwany w tyłek.

eligurf

2015-11-19, 15:44
@wojniz2
>> Co ty baranie niedor*chany pie**olisz. Weź zobacz co konstytucjonaliści mówili o ustawach PO. Weź zobacz ile poleciało do trybunału.

To jakby inne rządy nie robiły błędów w ustawach i nie poprawiano ich w Trybunale.

>> Weź zobacz nagonki medialne, chociażby na Froga.

Co ma Frog do konstytucji i w którym punkcie była łamana.

>> Przypomnij sobie po co zaj***li kasę z funduszy emerytalnego.

Żeby uchronić dupę rządu i nie wejść w zbyt duże zadłużenie, powodujące z automatu różne ograniczenia. I tu byłbym zdecydowanie przeciw gdyby fundusze inwestowały i zarabiały, tyle że nie w obligacje SP, bo na tym to może największa dupa zarobić, a tam niby specjaliści siedzą. Zwolennicy funduszy to są dopiero specjaliści od r*chania w dupę. Już na wstępie cieszą się, że OFE zabierają im kasę (początkowo zdaje się to było 14% wkładu), a potem przysyłają kwit "w bieżącym roku stan Pana konta zwiększył się o -150 jakiś tam jednostek". Jakbyś te pieniądze miał na najmarniejszej lokacie to byłbyś milionerem bez względu na ruchy giełdy.

>> Co chcieli z lasami zrobić.
No co chcieli?, bo od dwudziestu lat działam zawodowo w ochronie przyrody i na razie realnego zagrożenia prywatyzacją nie było (a już na pewno nie za rządów PO, coś kiedyś przebąkiwali przy rządach AWS, ale nawet wtedy nic na poważnie nie zrobili). Za duże lobby leśników-myśliwych, a tym ostatnim to by skomplikowało i podrożyło możliwość polowań.

>> Przypomnij sobie ustawę, która nie pozwala używać nielegalnych nagrać w sądach.
No i słusznie, w Stanach jakoś tak jest i żyją. Dobrą jest zasada, że nie można łamać prawa, aby je chronić, bo prowadzi to do wypaczeń.

>> PO miało w dupie prawo.
Tak dobrze to wiem nawet z praktyki jako działacz NGOsu, ale przynajmniej były procedury odwoławcze i czasami udawało się coś przepchnąć. Teraz nie będzie bawienia się w żadne procedury tylko zastraszanie. Wiem coś o tym, bo za poprzednich rządów PiS założyli mi teczkę.

>> 8 lat r*chali wszystkich na prawo i lewo, a ty po tych ośmiu latach mówisz, że bez wazeliny możesz jeszcze się powypinać.
Widzę, że wolisz na dwa baty (Kaczka i Kukiz), bo tym to się będzie różnić.

>> Czy Duda miał prawo ułaskawić? Miał.
Miał? Opinie prawników są podzielone. Konstytucja konstytucją, ale jeszcze chodzi o klasę i tempo. Tak wygląda ten brak kolesiostwa. To jest też znak - łamcie prawo i procedury, w razie czego prezydent wam dupę ochroni. I tu widzę problem debilu jeden.



tranzystor

2015-11-19, 17:28
czesiek99 napisał/a:


Swoją drogą nie rozumiem jak można uniewinnić gościa nie skazanego prawomocnym wyrokiem. Co k***a następne,...



Następnie trzeba wyświęcić Lecha.