18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdziwy Walter White

Butter • 2014-03-21, 10:23



Były nauczyciel chemii ur*chamia laboratorium amfetaminy i produkuje narkotyk o niespotykanej na rynku czystości – ta historia, jakby żywcem wyjęta ze scenariusza serialu „Breaking Bad”, zdarzyła się naprawdę w Wielkiej Brytanii. Jej bohaterem był Polak, 61-letni Ryszard Jakubczyk, który w przydomowym podziemnym bunkrze mógł produkować co dwa dni nawet… 40 kg amfetaminy. Właśnie został skazany na 9 lat więzienia. – To prawdziwy artysta. W produkcji metamfetaminy wręcz specjalista – mówi naTemat Adam Kabziński, sędzia, który na początku ubiegłej dekady prowadził jego sprawę.

Jakubczyk do niedawna mieszkał w mieście Grantham na terenie hrabstwa Lincolnshire. Od sierpnia 2012 roku był obserwowany przez funkcjonariuszy brytyjskiej Narodowej Agencji Kryminalnej (NCA). Kiedy rozpoczęła się produkcja narkotyku, zrobili nalot na jego posiadłość i odkryli, że między krzakami ukryte jest wejście do podziemnego bunkra, w którym zorganizowano laboratorium.

Jak się okazało, były nauczyciel chemii planował wprowadzić na rynek towar niezwykłej jakości. Testy wykazały, że wyprodukował amfetaminę, której czystość wynosi 78 procent. Z takim poziomem czystego narkotyku brytyjscy śledczy jeszcze nie mieli do czynienia. Cytowany przez "Daily Mail" przedstawiciel NCA Dave Archer stwierdził, że to "prawdziwa wersja 'Breaking Bad"


całość artykułu tutaj

spiepszaj_dzbanie

2014-03-21, 10:34
I tak dilerzy by to rozrobili swoim sposobem, z 1kg robiąc co najmniej 1,5kg, a nawet więcej.

Gebofon

2014-03-21, 10:56
Dilery osiedlowe zawsze muszą zbełtać co by wyjść na plus. Swoją drogą taki czyścioch musi mieć dobrego buta, mniam :->

Ki...........ut

2014-03-21, 11:11
ciekawe czy miał też szwagra antynarkotykowej.

____

2014-03-21, 11:45
Lepsze foto :lol:


MonroeHutchen

2014-03-21, 11:53
jak zwykle mamy być z czego dumni i nie, nie jest to ironia

Steven

2014-03-21, 13:20
Nie rozumiem dlaczego ludzie tak się jarają tym serialem. Pooglądałem dwa odcinki i stwierdzam, że jest kurewsko nudny.

NieWiemZeWiem

2014-03-21, 13:36
no i się zmarnował talent jeden.... definitywnie wdać tutaj rasizm wobec polaków ;p

ritu4l

2014-03-21, 13:52
Cytat:

Były nauczyciel chemii ur*chamia laboratorium amfetaminy i produkuje narkotyk o niespotykanej na rynku czystości – ta historia, jakby żywcem wyjęta ze scenariusza serialu „Breaking Bad”, zdarzyła się naprawdę w Wielkiej Brytanii. Jej bohaterem był Polak, 61-letni Ryszard Jakubczyk, który w przydomowym podziemnym bunkrze mógł produkować co dwa dni nawet… 40 kg amfetaminy. Właśnie został skazany na 9 lat więzienia. – To prawdziwy artysta. W produkcji metamfetaminy wręcz specjalista – mówi naTemat Adam Kabziński, sędzia, który na początku ubiegłej dekady prowadził jego sprawę.



To amfetaminy czy metaamfetaminy? Bo to różnica w ch*j. Amfetaminę produkować potrafi przeciętny student biochemii.

Rylder

2014-03-21, 13:54
@Steven

Kiedy zacząłem go oglądać miałem takie same odczucia. Warto przebrnąć przez pierwszy sezon. Potem się rozkręca.

Ruli

2014-03-21, 14:00
Dokładnie co jest w tym serialu ? Z początku był taki sobie macie racje ale dla mnie rozkręcił się w ostatnim odcinku 1 sezonu i potem oglądanie było już czysta przyjemnością tak czystą jak metaamfetamina Heisenberga. Co do artykułu, gość za dużo się naoglądał breaking bada.

pi73rmaster

2014-03-21, 14:04
Cytat:

Nie rozumiem dlaczego ludzie tak się jarają tym serialem. Pooglądałem dwa odcinki i stwierdzam, że jest kurewsko nudny.


Właśnie 2 i 3 odcinek(z tego co pamiętam) są dość wolne. Podobnie środek 3 sezonu. Poza tym serial miodzio(a jestem wymagającym koneserem, true story),