18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdziwy Walter White

Butter • 2014-03-21, 10:23



Były nauczyciel chemii ur*chamia laboratorium amfetaminy i produkuje narkotyk o niespotykanej na rynku czystości – ta historia, jakby żywcem wyjęta ze scenariusza serialu „Breaking Bad”, zdarzyła się naprawdę w Wielkiej Brytanii. Jej bohaterem był Polak, 61-letni Ryszard Jakubczyk, który w przydomowym podziemnym bunkrze mógł produkować co dwa dni nawet… 40 kg amfetaminy. Właśnie został skazany na 9 lat więzienia. – To prawdziwy artysta. W produkcji metamfetaminy wręcz specjalista – mówi naTemat Adam Kabziński, sędzia, który na początku ubiegłej dekady prowadził jego sprawę.

Jakubczyk do niedawna mieszkał w mieście Grantham na terenie hrabstwa Lincolnshire. Od sierpnia 2012 roku był obserwowany przez funkcjonariuszy brytyjskiej Narodowej Agencji Kryminalnej (NCA). Kiedy rozpoczęła się produkcja narkotyku, zrobili nalot na jego posiadłość i odkryli, że między krzakami ukryte jest wejście do podziemnego bunkra, w którym zorganizowano laboratorium.

Jak się okazało, były nauczyciel chemii planował wprowadzić na rynek towar niezwykłej jakości. Testy wykazały, że wyprodukował amfetaminę, której czystość wynosi 78 procent. Z takim poziomem czystego narkotyku brytyjscy śledczy jeszcze nie mieli do czynienia. Cytowany przez "Daily Mail" przedstawiciel NCA Dave Archer stwierdził, że to "prawdziwa wersja 'Breaking Bad"


całość artykułu tutaj

Aravorn

2014-03-21, 14:08
W liceum pamiętam jak moja nauczycielka od chemii opowiadała, że dawniej jeżeli gdzieś na świecie znaleziono amfetaminę z czystością powyżej jakiegoś tam progu, oznaczało to, że najprawdopodobniej pochodziła z Polski ;)

Kluposz

2014-03-21, 14:16
pi73rmaster napisał/a:


Właśnie 2 i 3 odcinek(z tego co pamiętam) są dość wolne. Podobnie środek 3 sezonu. Poza tym serial miodzio(a jestem wymagającym koneserem, true story),



Jak dla mnie jeden z lepszych seriali, a parę oglądałem. Właściwie to się rozkręca już w pierwszym sezonie tylko tak od około 4 odcinka.

necrofallus8

2014-03-21, 14:21
Powinien dostać mniejszy wyrok za to, że nie leciał w ch*ja i nie rozrabiał tematu...

maxximal

2014-03-21, 14:29
"Jak se Polak chce to se kurde potrafi

Paniczyk

2014-03-21, 14:49
"A tam się truli bedo, jaaaa mi, k***a, czyściocha uwarzę!"

Genzerum

2014-03-21, 16:18
Nawiązując do tematu i wszystkich powyższych komentarzy, w których była wymieniona nazwa narkotyku, który nasz rodak syntezował - nie 'METAamfetamina', tylko 'METamfetamina' - niby autokorekta poprawia tą drugą nazwę, lecz taka jest jest jej poprawna nazwa. Rozwinięcie nazwy tej substancji to N-metyloamfetamina, a przedrostek 'met-' oznacza przyłączoną do niej grupę metylową do grupy aminowej w amfetaminie. Natomiast przedrostek 'meta-' oznacza pozycję podstawników w związku chemicznym. Dodatkowo, jeżeli chcemy mówić o izomerii 'meta-', podstawnik musi być przyłączony bezpośrednio do pierścienia aromatycznego - jak już wspomniałem, grupa metylowa jest połączona z grupą aminową, a ta dopiero poprzez grupę propylową, jest połączona z grupą fenylową, która zawiera pierścień aromatyczny w metamfetaminie. Także tyle z mojej strony i nie róbcie już więcej tego błędu :)
PS. Tak, jestem ekspertem.

Erni90

2014-03-21, 16:35
może to głupie ale Polacy zaskakują cole zero niemożliwe staje się możliwe

La...........vo

2014-03-21, 16:39
Genzerum napisał/a:

Nawiązując do tematu i wszystkich powyższych komentarzy, w których była wymieniona nazwa narkotyku, który nasz rodak syntezował - nie 'METAamfetamina', tylko 'METamfetamina' - niby autokorekta poprawia tą drugą nazwę, lecz taka jest jest jej poprawna nazwa. Rozwinięcie nazwy tej substancji to N-metyloamfetamina, a przedrostek 'met-' oznacza przyłączoną do niej grupę metylową do grupy aminowej w amfetaminie. Natomiast przedrostek 'meta-' oznacza pozycję podstawników w związku chemicznym. Dodatkowo, jeżeli chcemy mówić o izomerii 'meta-', podstawnik musi być przyłączony bezpośrednio do pierścienia aromatycznego - jak już wspomniałem, grupa metylowa jest połączona z grupą aminową, a ta dopiero poprzez grupę propylową, jest połączona z grupą fenylową, która zawiera pierścień aromatyczny w metamfetaminie. Także tyle z mojej strony i nie róbcie już więcej tego błędu :)
PS. Tak, jestem ekspertem.



Dobra, dobra. To po ile sprzedajesz?

Mercury001

2014-03-21, 17:05
kurna, nie ważne czy w kraju czy poza nim, jak człowiek ma możliwości i chce się wybić, to od razu go ściągają do ziemi. Podatki albo Policja... jak żyć.. ?

dmnunited

2014-03-21, 19:28
Cytat:

oznacza przyłączoną do niej grupę metylową do grupy aminowej w amfetaminie.

jak już coś piszesz, to nie pie**ol chociaż głupot.

a- jest to I rzędowa amina
b- grupa metylowa jest podstawiona do łańcucha alifatycznego w pozycji alfa
c- "grupa fenylowa" to jest właśnie pierścień aromatyczny

Ca...........er

2014-03-21, 19:35
Troszkę w tym artykule nie mogli się zdecydować, co w końcu nasz rodak produkował. Cóż, złapali go tak szybko, bo nie miał swojego Gusa i nie pracował w pralni ;)

Aegot23

2014-03-22, 01:05
tak mi brakowało tutaj tego komiksu

yabol112

2014-03-22, 14:48
Zdecydujcie się, robił mete czy amfe?