18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdziwe oblicze Aikido

KrisCFC • 2014-06-29, 01:07
Mówiąc krótko - Aikido kontra pięści.

PS. Info dla niecierpliwych : największą "skuteczność" Aikido widać pod koniec filmiku ;)


repowski

2014-06-29, 01:29
nie ma zejścia, nie ma piwa :thisissadistic:

Ra...........py

2014-06-29, 04:40
A to może jakiś przygłup co podpatrzył ruchy na youtubie i myśli że jest kingiem Brucem Lee karate mistrzem, ciekawe jakby to wypadło z jakimś czarnym pasem ch*jem mujem ;)

No chyba że to jest czarny pas :szczerbaty:

Robster

2014-06-29, 07:38
Tak właśnie wyglądają te "zajebiste sztuki samoobrony". Jak ćwiczysz 20 lat i masz ch*j wie jakie pasy, to jesteś niemal nietykalny. Natomiast po 20 lekcjach z osiedlowym "miszczem" nie licz na to, że ci pierwszy lepszy gimbus zaprawiony w ustawkach nie wbije nosa w twarz.

ulifont

2014-06-29, 08:53
A co na to Steven Seagal?

cys23

2014-06-29, 08:53
to pewnie coś jak Karate Tsunami, autorstwa naszego rodaka

Moja_Pani

2014-06-29, 10:03
Nie znam się, to się wypowiem. A to nie jest tak, że na klęczkach trudniej?

glowonog

2014-06-29, 10:26
Moja_Pani napisał/a:

Nie znam się, to się wypowiem. A to nie jest tak, że na klęczkach trudniej?



zauważ, że obaj są na klęczkach

ten w szarej to jakiś leszcz, więc ten filmik nic nie dowodzi

Mael

2014-06-29, 11:23
@Robster Mistrz danej sztuki walki w sumie nie pokonuje technikami (chociaż są bardzo pomocne i pokazują zakres jego wiedzy), ale zmianami w organizmie, mózgu, więc pasy mają tu mniej do powiedzenia (są rozdawane po zaprezentowaniu szeregu technik, z tego co się orientuję). Kiedyś mówiono, że mistrz potrafi przewidywać przyszłość, jednak ostatnie badania wykazały, że jest to po prostu zmiana w mózgu kogoś, kto latami ćwiczył. Mózg mistrza szybciej reaguje na bodźce, na ruch mięśni przeciwnika. Najkrócej jak się da: mistrz reaguje szybciej, instynktownie, "przewidując" (zauważając) ruchy przeciwnika. Techniki raczej stanowią sprawę drugorzędną. Gdybym ja miał pamięć doskonałą i znał wszystkie techniki sztuk walki, to bez tych małych zmian z mózgu niczego bym nie osiągnął - byłbym tylko kolejnym frajerem, który naoglądał się technik w necie i sprawdził je raz w zwolnionym tempie na worku w pokoju. To jak z nauką. Sprawą pierwszorzędną jest inteligencja, zdolność logicznego myślenia i wyciągania wniosków, sprawą drugorzędną jest wiedza. Z samą wiedzą możesz dojść do pewnego etapu, ale bez inteligencji niczego znacznego, nowego nie osiągniesz. Uczeń z wiedzą mistrza nadal będzie przegrywał. W sumie, dlatego też osoby, które wcześniej coś ćwiczyły szybciej coś osiągają w nowych sztukach walki. Nauczyć się technik każdy może, ale zmienić organizm to już proces kilkuletni (nie chodzi mi tu o tężyznę fizyczną).

Ku...........is

2014-06-29, 11:32
@up
pie**olenie o Szopenie.
A co do aikido, to strata czasu i nic więcej przeciętny rolnik z chin rozj***łby mistrza aikido.

xts

2014-06-29, 11:48
hehhehe dostał w cymbał i lata treningu poszły się j***ć

69KoWaL69

2014-06-29, 11:58
to jest znów jakaś reklama tych plastrów aikido ?

Plecionkarz

2014-06-29, 12:10
mi się wydaje, że te wschodnie sztuki dawania plaskaczy i robienia piruetów nie uczą tego co najważniejsze: bycia przygotowanym na przyjęcie dzwona w ryj, bycia gotowym zaatakować. To raczej przyjacielskie kuksańce kolegów spotykających się w wolnym czasie a nie trenowanie wojowników którzy nie boją się przelewu krwi.