18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawdziwe oblicze Aikido

KrisCFC • 2014-06-29, 01:07
Mówiąc krótko - Aikido kontra pięści.

PS. Info dla niecierpliwych : największą "skuteczność" Aikido widać pod koniec filmiku ;)


URAGE

2014-06-29, 12:18
Za to kocham internet, że każdy samozwańczy znawca wykłóca się o swoje racje, albo wykrzykując je w pogardzie do całego świata. :-?

Aikido to nie żadne "gówno", tylko technika wykorzystująca siłę przeciwnika i opiera się głównie na rzutach. Przykładowo, gdy jakiś kark chce przypie**olic w ryj to wykonując nieznaczny unik odwracasz się, łapiesz takiego za szmaty i podstawiasz mu nogę, aby nim konkretnie pie**olnąć o ziemię przerzucając go przez ramię. Nie trzeba być mistrzem, żeby to zrobić, ale też nie zrobisz tak nikomu po tygodniu ćwiczeń na młodszym bracie, czy kumplach z gimby. Filmik jak dla mnie bez sensu, bo kozaczek w czarnym za każdym razem wstawał i napie**alał w siedzącego przeciwnika. c**a nie fighter. W ostatniej rundzie co prawda przyj***ł typowi, ale dla mnie takie starcie na klęczkach to bardziej cyrk nie prezentacja umiejętności. Po jednym dzwonie w ryj tracisz równowagę a przeciwnik po prostu się na ciebie rzuca.

Polecam obejrzeć pierwszy lepszy filmik prawdziwych zawodowców, a nie osądzać po dwóch szczupakach z Rosji, czy innej patoli.

Ku...........is

2014-06-29, 12:58
Cytat:

Aikido to nie żadne "gówno"


Ty to napisałeś,ja pisałem,że to strata czasu :krejzi:

pawelkrk00

2014-06-29, 13:11
Moim zdaniem jedynie boks nadaję się do walki a nie jakieś karate i inne gówna
a na ulice to tylko boks i niskie kopnięcia

Andre1945

2014-06-29, 13:19
Trenowałem Aikido 10 lat. Nie powiem, czy kogoś bym ''rozj***ł'', ale na pewno ta sztuka walki nie jest ''stratą czasu''. Przede wszystkim, większość technik w Aikido opiera się na ataku mieczem/kijem/nożem, a nie pięścią czy kopnięciem. Po drugie, w Aikido ważne jest działanie na stawy - znacznie bardziej bolesne, od strzała w twarz. Po trzecie, jest to sztuka walki ucząca cierpliwości i opanowania, a nie ślepego napie**alania przeciwnika gdzie się da. Gość na filmiku nie pokazuje żadnego Aikido, tylko naoglądał się jakiegoś gówna w telewizji i próbuje naśladować. Odsłania pierś - podstawowy błąd w Aikido. Po drugie, ręce ma za bardzo wysunięte przed siebie. I masa innych pierdół. Polecam pooglądać filmiki z prawdziwymi mistrzami Aikido, poczytać na ten temat, a dopiero potem obsrywać. :)