18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawda o Watykanie?

Nourgab • 2010-05-19, 12:08
Chciałbym mieć możliwość wyświetlenia tego w czasie pielgrzymki na Jasną Górę...



Wybaczcie, jeśli już było ;)
Warto przesłuchać do końca.

maciek150494

2010-06-01, 18:15
kicolek napisał/a:


Chodziło mi o to, że nie jego wina, że kler ma kaprys do pedofilii. Ten problem istniał na długo zanim został papieżem. Jedyne moje zastrzeżenie to, to że napie**alają tylko po B16, a nie po poprzednich papieżach, którzy też nic nie zrobili. Nie bronię Watykanu, czy gremlina, ale moim zdaniem to takie lekkie efekciarstwo i granie pod publiczkę ze strony kapeli, która ma "żale" tylko do B16.




Tajny dokument z dnia 16 marca 1962 nosi nazwę "CRIMEN SOLITITATIONIS"
W roku 2002, nakazem kard. Josefa Ratzingera, został on między innymi zmodyfikowany o klauzule, w której Watykan zastrzegł sobie prawo do wyłączności, co oznaczało ze wszystkie przypadki seksualnych przestępstw muszą być przekazywane bezpośrednio do Watykanu, czyli do papieża. Niedostosowanie sie do tego polecenia grozi ekskomuniką tzn., wyklęciem z kościoła.
Po objęciu przez kard. Ratzingera stanowiska papieża, nie ustalono następcy, odpowiedzialnego za wykonywanie rozporządzeń tego dokumentu co oznacza że kwestie seksualnych przestępstw wśród kleru podlegają nadal bezpośrednio Watykanowi, na którym szczycie jest Papież, czyli obecnie temu samemu człowiekowi, który opracował, lub był odpowiedzialny za opracowanie tajnego dokumentu, kardynałowi Josefowi Ratzingerowi.

Re...........nt

2010-08-03, 00:29
I sobie k***a wszystko pod dyktando ustawił... :-x

Liberetto

2011-12-29, 20:57
Złowroga Pralka ! napisał/a:

"Masz prawo nie wierzyć masz prawo polemizować ale nie masz prawa obrażać i krytykować " GÓWNO PRAWDA ! w jakim języku śpiewają ?



Na moje oko jest to po Hiszpańsku a ten kto oglada wiadomości to wie że takowo mają trochę na pienku z Watykanem

Murzyn200

2013-01-22, 23:05
matx napisał/a:

SKA-P, jedna z najlepszych hiszpanskich grup ska punka.
dobry kawalek, prawdziwy.
@kicolek, jak nie jego wina? ukrywa ich i nic nie robi wiec przylacza sie do winy bo jest tego swiadomy, jp2 tez nic nie robil, wszyscy tacy sami jak na razie. ale niestety nic sie raczej nie zmieni, watykan to jeden wielki biznes.



Papież jest tylko postacią pod publikę. Wszyscy go kochają i szanują, jeśli ma takie samo zdanie jak reszta watykanu. Jeśli jednak chciałby robić porządek ze zbokami, czy inne niewygodne dla nich rzeczy mógłby mieć problem. Poprzednik JP2 (wyleciało mi z głowy jak się nazywał, a ja nie z tych, co przetrzepują wikipedie , by wyjść na supermądrych) Próbował. Zmarł pół roku po rozpoczęciu kadencji.