18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

di...........os

2013-03-27, 22:50
major_th napisał/a:

@irish
Norwegię.



Norwegia nie jest w UE.

Ork.Fajny napisał/a:


Czy ja wiem... Prawo w UE jest dość podobne do prawa Nazistowskich Niemiec.



Jak możesz w ogóle coś podobnego pisać? Przecież nie możesz znać ani jednego zapisu ustawy trzeciej rzeszy... To po ch*j kłamiesz?

Ork.Fajny napisał/a:

Koniec Świata, ale ty k***a jesteś głupi... Komunizm i narodowego socjalizmu to dwie pdobna formacje lewicowe. Rożnicy się od siebie tylko tym że Hitler faworyzował naród i mordował inne narody a Stalin/Lenin mordował na podstawie klasy społecznej.
Reszta praw i obyczajów w obu krajach była identyczna. Więc po co wyskakujesz z taką głupotą?



Po raz kolejny spróbuję cię uświadomić: nazizm wzrastał na idei nacjonalizmu, czyli idei stworzenia supermocarstwa. Komunizm zaś miał być próbą zrównania warunków życia - tzn. jego intencją było ograbienie bogatych (jak zresztą chciałoby uczynić większość twoich <prawicowych> kolegów - w końcu sprzeciwiają się "światowej finansjerze"). I właśnie z tego powodu nazizm jest antypodem komunizmu. Te twoje terminki, te lewice, czy prawice, to bezwartościowe, wieloznaczne komunały (skoro nie posiadają określonej definicji, nie są użyteczne do komunikowania się).

1488 napisał/a:

Nie porównuj WIELKIEJ III RZESZY do takiego gówna jakim jest EU



Zadziwiające... Wyskakujesz z takimi tekstami, a żaden z tych obrońców Polskości cię jeszcze nie zjechał...

Swoją drogą, mam nadzieje, że to po prostu prowokacja.

vito

2013-03-27, 23:11
nie wiem ile w tym prawdy, ale podobno Niemcy (Ci którzy pozostali po wojnie przy życiu i mający jakies pojęcie o polityce) umówili się, że skoro dwoma wojnami nie zdobyli Europy to może pod pretekstem pokojowych zamiarów nam się to uda, nie zdziwił bym się jak by w tym było ziarenko prawdy, bo co wyjdz teraz z UE ni ch*ja nie puszczą Cię! idea sama w sobie dobra ale unia już do p*zdy!

St...........ke

2013-03-27, 23:15
dionizodoros napisał/a:


Norwegia nie jest w UE.



Kolejny "mondry". Majorowi chodziło, że to Norwegii nie ma na mapie UE, a nie jak niektórzy napisali Finlandii. :roll:

Bh...........86

2013-03-28, 00:11
EdmundKemper napisał/a:

Dzisiaj w radiu słyszałem, jak mówili o jakimś obcokrajowcu co to jest mądry, inteligentny i zajmuje jakieś tam stanowisko. Dziwił się, że polski Rząd nie widzi tego, że przyjęcie Euro rozwaliło tyle krajów i ogólnie hamuje gospodarkę. Tylko, aby to stwierdzić nie trzeba być mądrym i inteligentnym i nie trzeba zajmować jakiegoś tam stanowiska ważnego. Więc jakim trzeba być żeby jednak upierać się, że UE to dobry twór?



wychodzisz ze złego założenia, że rządowi zależy na dobru obywateli
posady w unii czekają, kadencja zbliża sie do końca, ale nic za darmo

Ork.Fajny

2013-03-28, 08:23
dionizodoros napisał/a:

Jak możesz w ogóle coś podobnego pisać? Przecież nie możesz znać ani jednego zapisu ustawy trzeciej rzeszy... To po ch*j kłamiesz?


Kłamię? Centralne zarządzanie? Przymus państwowy szkolny? Przymus ubezpieczeń? Państwo regulujące rynek? Wysokie podatki? Zbrojny model przemysłu? Indoktrynacja szkolna?


dionizodoros napisał/a:

Po raz kolejny spróbuję cię uświadomić: nazizm wzrastał na idei nacjonalizmu, czyli idei stworzenia supermocarstwa. Komunizm zaś miał być próbą zrównania warunków życia


Rozumiem że co? Lenin rozkaz marszu na zachód w celu stworzenia jednego wielkie państwa to pie**olony prawicowy mit który rozprzestrzeniamy, by biednych niewinnych komunistów oczerniać? Symbol ZSRR przedstawiający całą ziemię, bez granic kraju, objętą komunistycznymi symbolami to też taki mit?
No i komunizm tez wyrósł na nacjonalizmie. Propaganda tego kraju krzyczała o budowie wielkie NARODU radzieckiego.

dionizodoros napisał/a:

- tzn. jego intencją było ograbienie bogatych (jak zresztą chciałoby uczynić większość twoich <prawicowych> kolegów


Masz przykład jakiegoś prawicowego kraju który by grabił bogatych? Bo ich nie ma za wiele i nie za bardzo znam takowy przykład.

dionizodoros napisał/a:

I właśnie z tego powodu nazizm jest antypodem komunizmu.


Model gospodarki ten sam. Model prawny ten sam. Podejście do obywateli te samo. Język propagandy ten sam. Mordowanie ludzi podobne. Dyktatura jednej osoby podobna. Oboje otwarcie mówili że czerpali wiedzę z Marksa. Stalinowskie gazety przed II WŚ mówiły otwarcie że Niemcy to podobny im marksistowski kraj. Podpisanie Paktu przeciw Polsce. Szkolenie pierwszych niemieckich oficerów w Rosji i przekazanie im pierwszych technicznych planów dla nowoczesnych broni. Czego ci jeszcze trzeba?

A nie... Ale ja k***a głupi jestem... Przecież k***a Rosja to nie nacjonalizm. Mój błąd... To nie może być to samo...

dionizodoros napisał/a:

Te twoje terminki, te lewice, czy prawice, to bezwartościowe, wieloznaczne komunały (skoro nie posiadają określonej definicji, nie są użyteczne do komunikowania się).


Ja pie**ole. To ty tutaj twierdzisz że to kraje nie są pdoobne bo Hitler to "prawica" a Stalin to "Lewica" i dzieli ich "nacjonalizm" mimo że wszystko inne w tych krajach było do siebie podobne i miało źródło w tekstach Marksa&Engelsa.
To raczej z twoimi teoriami jest coś, a raczej wiele, nie tak...

zaba711

2013-03-28, 10:01
spiepszaj_dzbanie napisał/a:

A jak wytłumaczysz TO:
Obrazek

Rudy lis ... to chyba wszystko wyjaśnia.

M00nSpeLL

2013-03-28, 10:52
Koniec Świata tak dawno nie widziałem jego komentów,że już prawie zapomniałem jakim jest idiotą.

EdmundKemper

2013-03-28, 11:57
Bhima86 napisał/a:



wychodzisz ze złego założenia, że rządowi zależy na dobru obywateli
posady w unii czekają, kadencja zbliża sie do końca, ale nic za darmo



Wychodzę z założenia, że Rządowi POWINNO zależeć na dobru obywateli. Czy to jest złe czy dobre założenie nie chcę o tym mówić. I nie, nie jestem idiotą, zdaję sobie sprawę z tego co mówię i nie do końca w to wierzę. Takie trochę naiwno-utopijne wizje.

rimogyz

2013-03-28, 12:53
Z Unią jest jak z każdym tego rodzaju tworem - było kilku idealistów, którzy naprawdę dostrzegli szansę dla Starego Kontynentu, ale była także masa sępów, która się wokół tego projektu zebrała i krąży nad nim do dziś.

UE w swoim zamyśle jest... wspaniałą inicjatywą. Europa ze względu na swoje podziały nie stanowi siły w jakimkolwiek aspekcie. To właśnie współpraca gospodarcza jaka rozwinęła się w ramach Wspólnot Europejskich i Unii Europejskiej doprowadziła do tego, że Europa, jako całość, miała szansę stanąć w szranki z potęgami gospodarczymi pokroju USA (nie mówię "wygrać", a jedynie "podjąć walkę").

Poza tym wszyscy napie**alają na UE, a 3/4 tego kraju skorzystała już z jakiejś formy dotacji unijnych. Jest syfik, ale pomyślcie co by było gdyby te pieniądze do nas w ogóle nie trafiły. Oczywiście - każda bajka kiedyś się kończy, przyszedł czas, że i my musimy się dorzucać, ale mimo wszystko - pieniądze, które dostaliśmy wcześniej umożliwiły nam znaczny rozwój. No ale póki UE tylko dawała, to było super.

Problemem jest sztuczne tworzenie nacjonalizmów - takich na siłę. Mówi się, że teraz jest era globalizacji itp. W sumie bzdura - dziś mamy erę globalizacji informatycznej/informacyjnej, natomiast globalizacja w sensie fizycznym (tj. wolnego przepływu kapitału i pracy) to okres rewolucji przemysłowej i początek XXw i dopiero IIWŚ tak naprawdę to przerwała. Trzeba zrozumieć, że nacjonalizm jest tworem - konstruktem, czy ideą. Przed wiosną ludów w XIXw nie było tak naprawdę mocnego przywiązania do państwowości - to przywiązanie zostało wymyślone. Wówczas również wymyślono tzw. mity narodowe/narodotwórcze - coś co miało dać wspólny cel/wroga, aby móc zjednoczyć ludzi.

Zrozumiał to już Bonaparte, który określił to słowami: "Człowiek nie da się zabić za pół pensa na dzień, lub za śmieszne odznaczenie. Musisz przemówić do jego duszy." Tym był właśnie nacjonalizm.

Śmieszną ciekawostką jest to, że jednymi z twórców etosu narodowego, byli syjoniści (syjonizm to w zasadzie izraelska forma nacjonalizmu ;) ), którzy jako jedni z pierwszych stworzyli mit narodotwórczy o wypędzeniu Żydów z Egiptu i wiecznej wędrówce, której celem ma być państwo Izrael ;)

Dobra, bo robię już offtop - UE nie jest zła sama w sobie - jest dokładnie taka, jaką ją wszyscy tworzymy. Może być odskocznią dla całej Europy, albo możemy się bawić w nacjonalizmy (nawet w sensie partykularyzmu, jak to obecnie czynią politycy poszczególnych krajów UE), a wtedy reszta świata pomacha nam "Papa, Stary Kontynencie - zdechłeś śmiercią naturalną".

kielek

2013-03-28, 14:48
Podniecacie się tą uniją kiedy od ponad 1000lat mamy w kraju innego okupanta .... Kościół katolicki zrobił to samo co dziś próbuje zrobić islam, tyle że innymi metodami. Głowy państw się na to zgadzały bo się to opłacało,(albo wydawało się że się opłaca) podobnie jak UE. Nasz ukochany kraj przez spekulacje tego najeźdzcy bardzo ucierbiał, a prawdziwi "patrioci" uważają to co uw najeźdzca nam narzucił za swoją kulturę, nie zważając że od 1000lat ta sekta pierze nam mózgi.

lapps

2013-03-28, 16:06
kielek napisał/a:

Podniecacie się tą uniją kiedy od ponad 1000lat mamy w kraju innego okupanta .... Kościół katolicki zrobił to samo co dziś próbuje zrobić islam, tyle że innymi metodami. Głowy państw się na to zgadzały bo się to opłacało,(albo wydawało się że się opłaca) podobnie jak UE. Nasz ukochany kraj przez spekulacje tego najeźdzcy bardzo ucierbiał, a prawdziwi "patrioci" uważają to co uw najeźdzca nam narzucił za swoją kulturę, nie zważając że od 1000lat ta sekta pierze nam mózgi.



taaa dziwnym trafem kiedy bylismy najblizej kosciola w historii naszego panstwa, bylismy tez najwieksza potega. wiec juz nie powtarzaj tej zydowskiej propagandy podrzuconej przez palikota i ninnych przyjebow, bo ja rozumiem zeby sie na to jakis szarak w izraelu nabieral, ale Polak?

@rimogyz

przeciez zalozenie unii europejskiej to byl pomysl amerykancow. usa kontrolowali juz przez federalna rezerwe, to jeszcze potrzebowali aparatu do sterowania europa. na ktoryms posiedzeniu grupy bilderbergow rockefeller z innymi grubymi rybami stwierdzil, ze zaloza unie ktorej prawo bedzie wazniejsze niz prawa poszczegolnych krajow i na szczycie tej unii postawia sobie swoich ludzi. i tak metoda malych kroczkow doszli do stworzenia komisji europejskiej gdzie kazdy jeden to ich kumpel lacznie z prezydentem ue, ktory zostal zaprezentowany europie przez grupe bilderberga 7 dni przed jego wybraniem. zreszta on sam jak i wiekszosc komisji sa czlonkami grupy bilderberga. i tak wyszlo, ze po raz pierwszy cala europa dala sie podbic i sama tego chciala. a jak nie chciala to sie powtarzalo referendum do skutku.

gospodarka panstw europejskich to akurat przez unie upada. gdybysmy pozostali w europejskim okregu gospodarczym to by bylo ok, ale takto jest syf.

a na pieniazki nie patrz, bo kazdy madry wie, ze lepiej jest dostac wedke niz rybe, a przez unie stracilismy wedke na rzecz kilku malych szprotek ktore i tak bedziemy musieli oddac z nawiazka, bo zeby dostac te pare szprotek musielismy kilka sami porzyczyc na procent

Koniec Świata

2013-03-28, 18:10
kroplowa napisał/a:

Jakim trzeba być skończonym debilem, żeby wdawać się w dyskusję z tym lewakiem Koniec Świata :facepalm:



M00nSpeLL napisał/a:

Koniec Świata tak dawno nie widziałem jego komentów,że już prawie zapomniałem jakim jest idiotą.



Wasze opinie na mój temat utwierdzają mnie w przekonaniu, że jednak mam rację i moje komentarze to całkiem dobra sztuka.

Ork.Fajny

2013-03-28, 20:15
Koniec Świata napisał/a:

Wasze opinie na mój temat utwierdzają mnie w przekonaniu, że jednak mam rację i moje komentarze to całkiem dobra sztuka.


Twoi koledzy ideologiczni Hitler & Stalin pewnie tez mieli rację, skoro dziś tyle osób ich hejtuje...

rimogyz

2013-03-28, 20:53
@lapps, błagam... nie mam siły dyskutować o spiskowych teoriach dziejów, NWO i Żydach zajętych konstruowaniem rządu światowego (nie zapominając o Super-Żydach, którzy będą kontrolowali rząd światowy stworzony i obsadzony przez Żydów zwyczajnych). Nie... po prostu nie.

Z jednym masz rację - USA zależało na szybkiej odbudowie Europy oraz zapewnieniu trwalszego pokoju niż to co było po Wersalu. Powód był ten sam, dla którego amerykańskie lobby żydowskie wystarało się o Izrael.

A powód ten był bardzo prosty. Wręcz łopatologiczny. Nie chciano kolejnej wielkiej fali imigracji do USA.

No ale wiara w spiski tłumaczy wiele rzeczy (w tym historię, procesy polityczno-gospodarcze, itp.) w dużo prostszej i przystępniejszej formie. Odpowiedź jest wręcz podana na talerzu bo jeśli nie ktoś, to ktoś. A nawet jak nie ten inny ktoś, to i tak wszystko w końcu dojdzie do Żydów :amused:

//co nie zmienia faktu, że n-liczby ogromnych przekrętów przy tworzeniu UE na pewno dałoby radę naliczyć :D //

kamiljot

2013-04-02, 23:36
@1488, jedno i drugie wielkie gówno.