18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potężne wieże chłodnicze - jak wyglądają w środku

michal18187 • 2014-02-24, 17:45
Takie wieże chłodnicze są rozpowszechnione w zakładach przemysłowych jako bardzo wydajny sposób na chłodzenie ogromnych ilości wody, a wydobywający się z nich "dym" to jedynie para wodna.

Dzięki znacznej wysokości w wieży powstaje ciąg powietrza, który bardzo skutecznie odbiera nadmiary ciepła z wody rozprowadzanej u podstawy konstrukcji.

Część odparowanej wody powraca do systemu chłodzenia, a część zostaje wyrzucona do atmosfery, dlatego w zimie w rejonie tych wież nie pojawiają się mgły ani szron.

Niespodzianką może być to, że wieże schładzają wodę "jedynie" o 10-25 st. Celsiusza.

Woda docierająca do wież ma temperaturę 40-50 st., schłodzona 25-30 st. W tym wypadku chodzi o ilość chłodzonej wody!


Reszta zdjęć w komentarzach

The.prophecy

2014-02-24, 22:22
oneshott napisał/a:

Gosciu sakrastycznie napisal stop CO2 i od razu spiny na niego. Wiem zeby zrozumiec sarkazm trzeba miec powyze 50IQ, ale od was sie tego nie wymaga:)



Miał być sarkazm, a wyszła kiepska ironia.

Pozdrawiam, ekspert.

Sarcasm is a body's natural defense against stupid!

ilyasoloviev

2014-02-24, 22:33
weynrob napisał/a:



ale z ciebie jest kawal ch*ja - a do tego jeszcze poj***ny :D



k***a nastepny debil :D



milo mi to czytac. bo polacy to jest najgorszy towar eksportowy cebulandii, ani to inteligentne, ani wyksztalcone, a jak idziesz za tym po ulicy to musisz przejsc na druga strone, bo sie zapachu nie da zniesc. nie posluguja sie zadnym jezykiem, nawet polskim. to jest pomieszanie belkotu, przeklenstw i sapania. mjud dla uszu

turlaj_dropsa_

2014-02-24, 22:37
@ ilyasoloviev

Ty nie jestes internetowym trollem. Jestes idiota. Idz sie wysrac bo widocznie gówno już zajeło miejsce Twojego mózgu

weynrob

2014-02-24, 22:43
ilyasoloviev napisał/a:



milo mi to czytac. bo polacy to jest najgorszy towar eksportowy cebulandii, ani to inteligentne, ani wyksztalcone, a jak idziesz za tym po ulicy to musisz przejsc na druga strone, bo sie zapachu nie da zniesc. nie posluguja sie zadnym jezykiem, nawet polskim. to jest pomieszanie belkotu, przeklenstw i sapania. mjud dla uszu



weź ty sie nie kompromituj dluzej - poza tym wypad do helmuta krowy pasc :)

ilyasoloviev

2014-02-24, 22:52
wole u helmuta tam za 10e/h, niz tutaj dla tego samego helmuta za 5zl/h
wszedzie kapital obcy, ale co tam, patriotyzm rzecz swieta. dam sie r*chac bo jestem polakiem i po to tu jestem. mam ciasny otworek, niechaj pan panie niemcu wlozy tam swoj fallus.

borow

2014-02-24, 23:00
zamknac mordy

OR...........PL

2014-02-26, 02:02
crystaldragon napisał/a:

Jako ciekawostkę mogę dodać że para wodna wydobywająca się z kominów jest kilkukrotnie silniejszym gazem cieplarnianym niż CO2, takie tam obnażenie idiotyzmów UE




Nie wierzę, k***a nie wierzę.

Dzięki tej parze wodnej, która według Ciebie jest gazem cieplarnianym masz czym spuścić klocka w kiblu co rano.
Debilu

Hehe, ale rym.


Para wodna ma to do siebie, że unosi się na jakąś wysokość (no k***a, przecież jest ciepła?!?!?!). A w związku z gradientem temperaturowym (przyjmuje się spadek temperatury o 0,6 *C na 100 metrów, przynajmniej w lotnictwie jest to wartość uśredniona, mamy różne równowagi atmosfery) temperatura otoczenia spada WIĘC para woda się ochładza, i robi CO? SKRAPLA SIĘ!!!!!!!! I MASZ CHMURKI Z KTÓRYCH PADA DESZCZ PAJACU. Zapraszam z powrotem do gimbazy... zielony gimbusie jarający efajka.


A o ilyasoloviev nie będę się wypowiadał. Człowiek z biedy wyjdzie, ale bieda z człowieka nigdy. Umysłowa.
A ostatni wpis, że niby co? Uciekłeś z kraju do Angoli na zmywak, zarabiasz 6,70 funta na godzinę, i panisko jesteś?


A temat genialny. Świetne zdjęcia. Zawsze chciałem wejść do takiej chłodnicy, i zobaczyć ją od środka.

werther

2014-02-26, 12:05
ORMO_PL napisał/a:




Nie wierzę, k***a nie wierzę.

Dzięki tej parze wodnej, która według Ciebie jest gazem cieplarnianym masz czym spuścić klocka w kiblu co rano.
Debilu



Ja ciebie tak nie nazwę, bo bym kilku debili obraził, popatrz na obrazek, łatwiej go zrozumieć niż słowo pisane:




Nie zmienia to faktu, że cała ta walka z globalnym ociepleniem to jest globalne dojenie kasy.