18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bardzo fajny film edukacyjny nt. gazu łupkowego w Polsce.

MichaU • 2013-06-13, 09:00
Zero sadyzmu, ale jako Polacy powinniśmy wiedzieć co mamy. Przyjemnie się ogląda. Warto poświęcić chwilę.



Dla wymagających link do HD:
/watch?v=51vACDT-_i8

fun88

2013-06-13, 19:47
Do filmikow powyżej 1000piw git :mrgreen:

madej200

2013-06-13, 20:05
dobre aby mózg wyprać ludziom... jakie to przyjazne i bezpieczne w prawdziwym zyciu ch*jnia z grzybnia... plyn szczelinujacy to sama chemia (kwasy) i nie mowia o tym ze system ten jest bardzo usterkowy, co powoduje wyciek plynu poza uklad i inne bajery baaaaardzo kozystne dla naszego srodowiska...
nie wspominajac ze hammburgery kupily prawie cale pozwolenie na odwierty gazu w polsce i ten gaz nie nasz nam bedzie sprzedawany poprzez hamerykanow ktorzy to robia do posrednika pozniej do gazowni i my na koncu

pr...........as

2013-06-13, 21:22
racja, ch*ja z tego będziemy mieli ale i tak fajnie że damy zarobić innym... nie, nie fajnie.

l4z

2013-06-13, 22:30
Gówno prawda ze ekologiczne..
Tutaj macie filmik o gazie łupkowym watch?v=RvwEGLrATAk

znerwicowany_nerwus

2013-06-14, 01:30
Reasumując:
- propaganda straszna.
- dlaczego hameryka albo ruski? Bo mają doświadczenie, technologię i patenty.
- zagrożenie dla środowiska i ludzi jest zajebiste bo się w ziemię wpuszcza chemii w cholerę.
- skażone zostaje bardzo dużo wody i jej oczyszczenie nie jest wcale takie proste.
- wartość naszych zasobów w stosunku ile trzeba będzie się wybulić wcale nie jest taka strasznie atrakcyjna.
- ci z wiejskiej wiedzą jakie jest ryzyko i się boją dać zielone światło, tzn ustanowić konkretne przepisy i tym podobne, na przemysłową skalę wydobycia.
- Budować elektrownie atomowe a odpady wysyłać do krajów trzeciego świata :)
A jak ktoś jest ciekaw co się może dziać jak już wszystko ruszy to polecam zobaczyć film "gasland", jest jednak tam "trochę hamerykańskyego patosu" ale warto.


Pedobear69

2013-06-14, 07:54
Oczywiście znowu się odzywają specjaliści. Dwóje z geografii i chemii mają, a o studiach geologicznych słyszeli tylko, że są. Żal was w ch*j. Kolega na poprzedniej stronie dobrze Wam wytłumaczył jak wygląda sytuacja, ale nie, wy k***a zawsze wiecie lepiej.
Weźcie się k***a do nauki, a potem się odzywajcie sadolowe pelikany.

monto

2013-06-14, 11:53
nie znam sie ale sie wypowiem, chodzil mi kiedys taki pomysl po glowie, zeby rozwinac technologie wydobycia gazu i zabronic brania udzialu w przetargu obcokrajowca, nastepnie wyprodukowac polski samochod ktory bylby zdolny jezdzic na tym gazie i byloby fajnie i kolorowo :D wiem wiem straszne pie**olenie ale jak slysze o tych miliardach co ryszawy przepie**ala na glupoty to rozne rzeczy do glowy wpadaja :D