18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Bardzo fajny film edukacyjny nt. gazu łupkowego w Polsce.

MichaU • 2013-06-13, 09:00
Zero sadyzmu, ale jako Polacy powinniśmy wiedzieć co mamy. Przyjemnie się ogląda. Warto poświęcić chwilę.



Dla wymagających link do HD:
/watch?v=51vACDT-_i8

LICH0

2013-06-13, 13:21
Wjechanie samochodem do lasu wcale nie szkodzi zwierzętom i roślinom :samoboj: ... film propagandowy do widać w prawym dolnym rogu (: ma na celu nastawienie ludzi na wydobywanie żeby ekologowie im nie przeszkadzali.

!Timon

2013-06-13, 13:33
Niech ekoludki którym przeszkadza wydobywanie gazu łupkowego wypie**alają do lasu mieszkać w chatkach z mchu ogrzewanych własnym łajnem i jedzą to co sami złapią albo znajdą a normalnym ludziom dadzą żyć normalnie.

Hampelek

2013-06-13, 13:43
no to budować, a nie pie**olić

makaron600

2013-06-13, 13:51
Pracowałem w tym gazie, kładlem kable itp. Baba do mnie mówi na jednej z wiosek: Pnie ! przez te kable to lodówka mi zaczęła dziwnie pracować :D

Pedobear69

2013-06-13, 14:26
Gówno się tam znacie. Gaz nie, węgiel nie, atom nie. No to k***a czego wy chcecie? Sami k***a specjaliści j***ni...

ghost114

2013-06-13, 14:31
A Unia się czepia że strasznie szkodliwe dla środowiska ... to może wrócimy do epoko kamienia łupanego a szwaby będą przyjeżdżać się relaksować :/

ds...........gr

2013-06-13, 14:43
Tylko 65 lat to naprawdę dużo? Potem znowu wracamy do gazu od Ruskich?

TestifyMax

2013-06-13, 15:23
Jesteście idiotami.

W mojej rodzinie jest pełno geologów więc mam dostęp do rzetelnych informacji od ludzi którzy pracują między innymi przy gazie łupkowym.

Wiecie czemu Polacy nie wydobywają i nie będą wydobywali gazu łupkowego? Bo są na to za głupi i zbyt zacofani. Dosłownie. Napie**alacie na Tuska nie mając bladego pojęcia o tym co się dzieje.

Uwaga wyjaśniam:

Polska została podzielona na obszary taką śmieszną kratką. Następnie zorganizowała przetargi na których każda firma z każdego zakątka świata mogła przyjechać i wykupić PRAWO DO POSZUKIWAŃ GAZU ŁUPKOWEGO na danym obszarze. Tak się robi w cywilizowanych krajach. Po wygraniu danego przetargu, dana firma może zacząć sobie szukać na danym obszarze gazu. Jeśli by go znalazła, jeśli tylko się podejmie - ma prawo pierwokupu licencji WYDOBYCIA gazu łupkowego (na danym obszarze przypominam).
Na przetargi przyleciały firmy Australijskie, Amerykańskie i Rosyjskie. Wiecie czemu to właśnie firmy tych krajów będą wydobywać gaz łupkowy? BO MAJĄ TECHNOLOGIĘ I PIENIĄDZE.
Tylko firmy z tych krajów mają patent na szczelinowanie wydobycia. To znaczy że jak wiertło jest pod ziemią to robią taki bajer że to wiertło zakręca pod danym kątem. Jest to niezbędne do efektywnego wydobycia bez marnowania zasobów.

Druga sprawą jest to że czy wy k***a bando debili myślicie że jakby hipotetycznie zamiast firm z wcześniej wymienionych krajów gaz łupkowy wydobywali Polacy to że k***a mielibyście go taniej? Byłby bardziej patriotyczny? Czerwono-Biały? Bardziej Polski? FIRMA TO FIRMA każda chce zarobić. Polacy sprzedawaliby wydobyty gaz łupkowy tak samo drogo jak Australijczycy Amerykanie czy Ruscy albo i jeszcze drożej.
Poza tym mówienie o danej firmie że jest jakiejś narodowości jest bardzo goólnikowe i umowne bo w dobie spółek akcyjnych nic nie jest tylko jednego podmiotu.

Poszukiwania gazu gdzieniegdzie jeszcze chyba trwają, nie zostały wydane jeszcze koncesje na WYDOBYCIE.

Chcecie się wypowiadać to zamiast czytać jakieś gówno zapraszam na www.pgi.gov.pl

Rozwala mnie na kawałki to jak ludźmi da się łatwo manipulować. Niezależnie od Tego czy ktoś głosuje na Tuska, czy na Kaczyńskiego czy na jakiegoś innego debila. Niezależnie czy jest łysym patriotą, czy jest kolorowym cwe*em czy katolem. Jest j***ną owcą sterowaną przez stację którą ogląda i gazetę którą czyta.
Jeśli usłyszę co do siebie określenie typu "lewak"albo coś w tym stylu utwierdzę się tylko w przekonaniu co do mentalności większości ludzi z tego portalu.

MichaU

2013-06-13, 16:06
TestifyMax napisał/a:

Jesteście idiotami.

W mojej rodzinie jest pełno geologów więc mam dostęp do rzetelnych informacji od ludzi którzy pracują między innymi przy gazie łupkowym.

Wiecie czemu Polacy nie wydobywają i nie będą wydobywali gazu łupkowego? Bo są na to za głupi i zbyt zacofani. Dosłownie. Napie**alacie na Tuska nie mając bladego pojęcia o tym co się dzieje.

Uwaga wyjaśniam:

Polska została podzielona na obszary taką śmieszną kratką. Następnie zorganizowała przetargi na których każda firma z każdego zakątka świata mogła przyjechać i wykupić PRAWO DO POSZUKIWAŃ GAZU ŁUPKOWEGO na danym obszarze. Tak się robi w cywilizowanych krajach. Po wygraniu danego przetargu, dana firma może zacząć sobie szukać na danym obszarze gazu. Jeśli by go znalazła, jeśli tylko się podejmie - ma prawo pierwokupu licencji WYDOBYCIA gazu łupkowego (na danym obszarze przypominam).
Na przetargi przyleciały firmy Australijskie, Amerykańskie i Rosyjskie. Wiecie czemu to właśnie firmy tych krajów będą wydobywać gaz łupkowy? BO MAJĄ TECHNOLOGIĘ I PIENIĄDZE.
Tylko firmy z tych krajów mają patent na szczelinowanie wydobycia. To znaczy że jak wiertło jest pod ziemią to robią taki bajer że to wiertło zakręca pod danym kątem. Jest to niezbędne do efektywnego wydobycia bez marnowania zasobów.

Druga sprawą jest to że czy wy k***a bando debili myślicie że jakby hipotetycznie zamiast firm z wcześniej wymienionych krajów gaz łupkowy wydobywali Polacy to że k***a mielibyście go taniej? Byłby bardziej patriotyczny? Czerwono-Biały? Bardziej Polski? FIRMA TO FIRMA każda chce zarobić. Polacy sprzedawaliby wydobyty gaz łupkowy tak samo drogo jak Australijczycy Amerykanie czy Ruscy albo i jeszcze drożej.
Poza tym mówienie o danej firmie że jest jakiejś narodowości jest bardzo goólnikowe i umowne bo w dobie spółek akcyjnych nic nie jest tylko jednego podmiotu.

Poszukiwania gazu gdzieniegdzie jeszcze chyba trwają, nie zostały wydane jeszcze koncesje na WYDOBYCIE.

Chcecie się wypowiadać to zamiast czytać jakieś gówno zapraszam na www.pgi.gov.pl

Rozwala mnie na kawałki to jak ludźmi da się łatwo manipulować. Niezależnie od Tego czy ktoś głosuje na Tuska, czy na Kaczyńskiego czy na jakiegoś innego debila. Niezależnie czy jest łysym patriotą, czy jest kolorowym cwe*em czy katolem. Jest j***ną owcą sterowaną przez stację którą ogląda i gazetę którą czyta.
Jeśli usłyszę co do siebie określenie typu "lewak"albo coś w tym stylu utwierdzę się tylko w przekonaniu co do mentalności większości ludzi z tego portalu.



Dobrze mówisz, ale mógłbyś na początku zwrócić się do konkretnych ludzi, bo tak to można mieć wrażenie, że wszystkich tutaj uważasz za idiotów.

3m

2013-06-13, 16:14
@Sudecki
Przecież to było sprzedane zanim do końca porobili badania ile tego jest (:

Frostu

2013-06-13, 17:27
Ooo, jeszcze nikt nie napisał: oglądnijcie sobie Gasland! Woda z kranu będzie wybuchać!

Kastrator

2013-06-13, 17:38
A ja polecam filmik: "Kraj gazem płynący". Może jakby z tego był zyski dla naszego państwa to bym się nie czepiał...

MarcysXd

2013-06-13, 18:34
A niech napiszą za ile zostały sprzedane koncesje na wydobycie względem USA i ile względem firmy wydobywczej zarobi na tym nawet nasze państwo.

Z gazem i wszystkimi surowcami naturalnymi na naszym terytorium powinno być tak.
Operuje nad tym wszystkim państwowa firma a cały zysk z wydobytego surowca zostaje rozdzielony na wszystkich obywateli gdzie np ta kasa, będzie odkładane na np emeryturę.
Z zasady że sami lepiej tą kasę wydamy niż nasz rząd.

Coś mi się zdaje na podobna zasada jest chyba w Norwegii.

kunafis

2013-06-13, 19:40
Sudecki napisał/a:

Piwo dałem, fajnie się dowiedzieć o tym więcej.
Co nie zmienia faktu, że rudy cwe*uch i jego padawanie albo to zaraz wyprzedadzą szwabom/ruskim, albo sp***olą odwiert i gaz się pójdzie j***ć razem z pracownikami, których rodziny dostaną pińcet złoty renty.
Ja już nawet nie mam złudzeń. :ok:



Już koncesje na wydobycie sprzedane w 3/4 ruskim...info ze studiów :]