18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Zwierzaki - kto co hoduje

miedziak • 2010-07-10, 16:16
Siemanko zakładam ten temat bo ciekawi mnie co sadyści hodują w domu 8-)

To może ja zacznę:
-pies
-kot
-Boa tęczowy kolumbijski
-kilkanaście ptaszników
-3 gekony toke
-skorpion skalny
-3 żaby bambusowe
-2 rzekotki żabie
-2 żaby bananowe
-1 suma europejskiego (kumpel wczoraj złowił młodego osobnika na Warcie i sobie wiozłem do akwarium podhodować jakiś czas)
Generalnie jestem miłośnikiem terrarystyki
Dobra teraz wasza kolej

Janusz~

2012-07-10, 08:33
jeremy napisał/a:

moi znajomi wpieprzają zupę na zaskrońcach,



ja najczęściej wpieprzam zupę na krześle, albo jakimś fotelu. Tak jest wygodniej

Jack Daniel's

2012-07-11, 12:19
Mam nadzieję, że spaghetti było już martwe? Bo inaczej można Cię podać do sądu za znęcanie na zwierzętami (w tym przypadku pokarmem).

Janusz~

2012-07-11, 12:25
Jack Daniel's napisał/a:

Mam nadzieję, że spaghetti było już martwe? Bo inaczej można Cię podać do sądu za znęcanie na zwierzętami (w tym przypadku pokarmem).



podaj jeszcze mojego ojca za to, że nie zabija dżdżownic zanim pójdzie na ryby :homer:

Jack Daniel's

2012-07-11, 12:51
Wiesz, problem w tym, że jestem członkiem pewnej organizacji prozwierzęcej. A karmienie żywym, lub własnoręczne zabijanie jest sprzeczne z Ustawą o Ochronie Zwierząt.

Dżdżownic to nie dotyczy, za to gryzoni będących zwierzętami towarzyszącymi jak najbardziej.

Janusz~

2012-07-11, 13:05
Jack Daniel's napisał/a:

jestem członkiem pewnej organizacji prozwierzęcej



YYyyyy, na pewno jesteś na tej stronie, na której chciałeś być?

Zwierzęta towarzyszące? A jak ktoś hoduje zwierzęta na pokarm, a nie do towarzyszenia, to co? Ciekawi mnie jak do tego odnosi się prawo. Skoro jest przepis, który pozwala hodować zwierzęta, które żywią się gryzoniami, to musi być przepis, który umożliwia hodowlę i zabijanie tych gryzoni. Mamy absurdalne prawo, ale chyba nie aż tak?

Nap_Limak

2012-07-11, 13:24
Jack Daniel's napisał/a:

Dżdżownic to nie dotyczy


a co, dżdżownice są gorsze?
Wolność dla dżdżownic!

UnknownUser

2012-07-16, 22:35
siostrę też można zaliczyć do tego tematu?

P@...........@C

2012-07-16, 23:34
AlPaczino napisał/a:

siostrę też można zaliczyć do tego tematu?



Wrzuć jej fotki, to ocenimy, czy się nadaje.

Fakerę

2012-07-17, 18:30


Jogi i Rudek ;)



Pchełka i ponownie Jogi :)



Mój podwodny świat :)

Stajgerski

2012-07-17, 20:08
Piękny rośliniak
A to akwarium to Low tech? Czy "gazowana ziemianka"?
Gdzie kupiłeś rośliny? RA czy Allegro.

Fakerę

2012-07-17, 20:23
Stajgerski napisał/a:

Piękny rośliniak
A to akwarium to Low tech? Czy "gazowana ziemianka"?
Gdzie kupiłeś rośliny? RA czy Allegro.



Akwa na technice CO2, a roślinki to w większości z Allegro, ciężko tego typu gatunki dostać w nawet dobrym sklepie zoologicznym niestety.

Stajgerski

2012-07-17, 22:11
Dzięki za odpowiedz, ładnie ci się trzeci plan wybarwił.

Pener

2012-07-21, 09:07
miałem kiedyś rypki, ale mi złów wpie**olił wszystkie :emo:


Miranda

2012-07-22, 12:07
Ja generalnie już nic nie hoduję, ale na chwilę obecną mam "w domu" sympatycznego małego kolegę (fotka z neta, bo nie mam jak wrzucić własnej)

Jest to najprawdopodobniej ten maluch, czyli nocek duży. Ojciec znalazł go klapniętego w środku dnia koło rynny, więc przeniosłam go w okienko piwniczne, żeby nic go nie zeżarło ani nikt go nie zdeptał. Już drugą dobę z rzędu wrócił do okienka, chyba mu się tam spodobało :) wiesza się na marmurowym progu i tak sobie wisi tam cały dzień.

Jack Daniel's

2012-07-27, 16:56
Janusz~ napisał/a:



YYyyyy, na pewno jesteś na tej stronie, na której chciałeś być?

Zwierzęta towarzyszące? A jak ktoś hoduje zwierzęta na pokarm, a nie do towarzyszenia, to co? Ciekawi mnie jak do tego odnosi się prawo. Skoro jest przepis, który pozwala hodować zwierzęta, które żywią się gryzoniami, to musi być przepis, który umożliwia hodowlę i zabijanie tych gryzoni. Mamy absurdalne prawo, ale chyba nie aż tak?



Tak, jestem na tej stronie, na której chciałem być. Sadistica traktuję jako odskocznię o szarej codzienności, ale nieważne.
W kwestii przepisów:
Zwierzęta można hodować na pokarm, ale:
- nie mogą być dane, jako żywe (bo to podchodzi pod znęcanie)
- nie mogą być zabite przez hodowcę (bo do tego uprawnienia ma lekarz weterynarii)
To tak na szybko na podstawie ustawy.

Jeśli już trzeba, to najlepiej zrobić to szybko i skutecznie. Bo to humanitarne i przyszła karma nie cierpi. I oczywiście nie chwalić się tym na lewo i prawo.

Żeby było jasne. Nie jestem ortodoksyjnym 'ekopojebem' :) Rozumiem, że hodowcy węży muszą je czymś karmić i nie mam z tym problemu, ale nie chciałbym tylko, żeby karma cierpiała. Bo jednak żywe odczuwa.

Bardziej mnie irytują badanie leków na zwierzętach, jakby więźniów było mało...
X