18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taksówkarz do pasażerek z Izraela: Wynoś się i nie wracaj

Sheril • 2012-10-18, 12:30
Usłyszała prawdę i robi wielka aferę :roll:

Cytat:

Wynoś się z Polski i nigdy nie wracaj", "Żydzi powinni lizać d... Polakom" - krzyczał przez całą drogę taksówkarz do Clili Bau, córki polsko-izraelskiego artysty, która przyjechała z siostrą do Krakowa, by prowadzić w szkołach wykłady o Holocauście i uroczyście zakończyć wystawę prac ojca w Fabryce Schindlera.
Wtorek, wczesne popołudnie. W Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Szablowskiego kończy się wykład o Holocauście. Prowadzi go Clila Bau, córka polskiego poety, malarza i grafika żydowskiego pochodzenia Josefa Bau i Rebeki Bau. To właśnie potajemny ślub jej rodziców został uwieczniony w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga.

Ponad 60-letnia dziś Clila jeździ po świecie wraz z siostrą Hadasą - prowadzą wykłady i prelekcje w szkołach o wojnie i Holocauście. Opowiadają też o historii swoich rodziców, m.in. o tym, jak ich matka Rebeka odstąpiła miejsce na liście Schindlera swojemu mężowi, a sama trafiła do obozu w Auschwitz.

Akcent zaciekawił taksówkarza

Siostry Bau do Krakowa przyjechały w ubiegłym tygodniu także po to, by uroczyście zakończyć poświęconą Josefowi Bau wystawę w Fabryce Schindlera. Gdy wykład dobiegł końca, pracownicy szkoły zamówili Clili taksówkę. Zadzwonili do sieci Mega Taxi. Clila wsiadła i po polsku, choć z mocnym obcym akcentem, poprosiła taksówkarza o zawiezienie do hotelu. - Mój akcent zaciekawił taksówkarza, więc zaczął mnie wypytywać, skąd jestem. Powiedziałam, że z Izraela, i dalsza podróż zamieniła się w piekło - opowiada Clila Bau.

Starsza kobieta najpierw usłyszała, że Izrael to nie kraj. - Taksówkarz zaczął na mnie krzyczeć, że Żydzi zabrali terytorium Arabów, że mamy się stamtąd wynosić, że mordujemy, zabijamy. Gdy poprosiłam, by przestał ze mną rozmawiać, zaczął krzyczeć jeszcze głośniej - mówi poruszona kobieta.

Przestraszona Clila Bau chciała wysiąść, ale w bagażniku miała swoją walizkę. - Taksówkarz krzyczał na mnie przez całą drogę. Mówił, że powinniśmy lizać d... Polakom, bo tylko Polacy pomagali Żydom, a inne kraje nas wyrzucały. Twierdził, że nie potrafimy tego docenić. I jeszcze że powinnam mu się kłaniać i dziękować - kontynuuje kobieta.

"Wynoś się stąd i nigdy nie wracaj"

Gdy wreszcie dojechała na miejsce, poprosiła kierowcę, by wyjął z bagażnika jej ciężką walizkę. - Nie chciał tego zrobić. Powiedziałam więc, że pójdę po pomoc do hotelu. Wtedy taksówkarz rzucił moją walizkę w kałużę i na odchodnym krzyknął: "Wynoś się stąd i nigdy nie wracaj" - dodaje Bau.

Kobieta podkreśla, że podróżując po całym świecie, nigdy nie zetknęła się z takim traktowaniem. - Sądziłam, że antysemityzm się skończył. Tylko w Krakowie przytrafiło mi się coś takiego. To przykre tym bardziej, bo że moi rodzice i my z siostrą jesteśmy bardzo związani z Krakowem - przekonuje [Josef Bau urodził się i studiował w Krakowie, tu też urodziła się starsza siostra Clili - Hadasa - red.].

Siostry postanowiły, że nie pozostawią zachowania taksówkarza bez echa. We wtorek o incydencie powiadomiły ambasadę Izraela i konsula. Ich przyjaciel Jacek Malec składa oficjalną skargę do urzędu miasta.

Wezwiemy tego kierowcę

Wiesław Szanduła z wydziału ewidencji pojazdów i kierowców magistratu komentuje: - To oburzające, że taksówkarz, który w pewien sposób reprezentuje Kraków i powinien być jego wizytówką, zachowuje się w tak karygodny sposób. Po otrzymaniu oficjalnej skargi na pewno wezwiemy tego kierowcę. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że urzędnicy nie mają kompetencji organów ścigania, dlatego nie wiem, jakie konsekwencje uda nam się wyciągnąć.

Siostry Bau nie wykluczają, że zawiadomią policję. Także Zespół Szkół Budowlanych postanowił się za nimi wstawić. Katarzyna Wardzała, nauczycielka historii i organizatorka wykładu Clili Bau, w imieniu szkoły przygotowuje skargę do prezesa korporacji taksówkarskiej. - Jest nam bardzo przykro, że panią Bau spotkała taka sytuacja. Nie chcemy, by wyjechała z Krakowa z poczuciem, że to miasto antysemitów. Będziemy domagać się od szefa korporacji wyciągnięcia konsekwencji wobec tego kierowcy - mówi.

Zdaniem wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc siostrom Bau, kierowca powinien zostać zwolniony.

Edward Cora, szef sieci Mega Taxi, nie chciał wczoraj komentować sprawy. - W środę będę rozmawiać z tym kierowcą. Na razie słyszeliśmy tylko jedną stronę, więc trudno mówić o konsekwencjach - mówi Cora.


xts

2012-10-20, 19:52
wystarczy zobaczyć film "zniesławienie" o antysemityzmie gdzie prezes fundacji zwalczającej antysemityzm na świecie sam się z tego śmieje i twierdzi, że sami tworzą tą całą otoczkę, żeby się liczyć na scenie narodowej.

anonymousm

2012-10-20, 20:02
Gdyby mnie ktoś obraził tylko za to, że jestem Polakiem, zgłosiłbym to na policję i wycisnął z korporacji ostatniego centa. Eurocenta czy zwykłego centa.
A opinię mamy zj***ną w świecie niemal jak Żydzi. Nie darmo mówi się o antypolonizmie. Jednak od ponad roku mieszkam w Niemczech i nie spotkałem się z żadnym przejawem antypolonizmu, chociaż jak ta biedna pani mówię z akcentem, a pewnie niejednemu taksówkarzowi, którego taryfą jechałem, jakiś Polak zapie**olił brykę. Niejednego sprzedawcę w piekarni zaczepiał parszywy pijak z Polski, pełno tu takich goryli.

stery_srh

2012-10-20, 20:03
xts napisał/a:

wystarczy zobaczyć film "zniesławienie" o antysemityzmie gdzie prezes fundacji zwalczającej antysemityzm na świecie sam się z tego śmieje i twierdzi, że sami tworzą tą całą otoczkę, żeby się liczyć na scenie narodowej.


Dokładnie. Ten film powinien być lekturą obowiązkową w każdym kraju.
Nawiasem mówiąc - "Zniesławienie" to dzieło izraelskiego Żyda Yoava Samira - o Żydach, okiem Żyda.

skaner1

2012-10-20, 20:04
jeszcze nic taksiarzowi nie udowodnili, a już został ukarany (zawieszony) - strach krzywo na garbatonosego spojrzeć...

anonymousm

2012-10-20, 20:23
Autorytetami antysemitów są Żydzi: Finkelstein i Samir ("Przedsiębiorstwo Holocaust", "Zniesławienie"). To znaczy, że Żydzi są różni, a bycie Żydem o niczym nie rozstrzyga. To znaczy, że antysemityzm jest nie do utrzymania.

je...........ę

2012-10-20, 20:33
Niech się cieszy,że z gazówki nie dostała

Ranger

2012-10-21, 00:29
Taksówkarz ma przej***ne... Pewnie dostanie zakaz wjazdu na teren Izraela 8-)

meplant

2012-10-21, 11:15
wk***ilem sie przez autora postu.... unikam jak zyd pieca gazety wyborczej a tu przez przypadek przeczytalem caly artykul spopiowany z w/w gazety.

a tak powaznie to powinnismy siostrzyczka to zrekompensowac oddac im wawel albo moze pol polski, te pol ktore jeszcze nie jest przez nich zagarniete. adolf spieprzyl robote i teraz my bedziemy niewolnikami zydow do konca swiata

bishfinger

2012-10-21, 11:15
Cyrk napisał/a:

@suchy945: Kurna chłopie to nie ma znaczenia czy pasażerem jest żyd, ksiądz, Kaczyński czy Michnik - robienie chlewu w miejscu pracy jest równoznaczne z deklaracją "jestem bezmózgim debilem - traktujcie mnie jak bydło". Możesz nie lubić żydów (tak jak np. ja) ale to nie oznacza, że powinieneś się zniżać na ich poziom...


Podobnie jak nasza prasa i ta popierdułka prezes korporacji już wydałeś wyrok.
W naszym kraju właśnie z tym jest klopot że większość siedzi cicho, jebią z nas z każdej strony a naród siedzi cicho, chłop leje babe i dzieci za ścianą nie wtrącamy się bo to nie nasza sprawa, drze pijak morde w autobusie nikt się nie odezwie bo nie pasuje.
Powiem ci tylko tyle że niemal na pewno to zydowki zaczely dyskusje a chłopu, bo go obrażano, nerwy puściły. Jeżdze taksówkami często i żadnej scysji nie miałem, bardzo rzadko sami rozpoczynają dyskusje, przeważnie "dzień dobry, gdzie jedziemy" i tyle.
Sytuacja z wczoraj, sobota 18,30 zrobiliśmy wypad na krakowski Kazimierz, blisko skrzyżowania Miodowa/ Starowiślna, korek jak diabli wszystko stoi łącznie z raiowozem - powód ochroniarz izraelskiej wycieczki stoi na środku jezdni (15m od przejścia dla pieszych) i przepuszcza kilkadziesiąt gówniarzy żeby sobie przechodzili na drugą stronę, trwało to ładną chwile, bo to jeden się wraca, inny dyskutuje na środku, trzeci wiąże buta. Trwało by to jeszcze trochę ale właśnie pierwsi taksówkarze się wk***ili i zaczęli rozpychać ferajnę i cyrk się skończył. Szacun dla taryfiarzy choć tego jednego jest mi żal bo oberwie bez względu na wine. :-|

maniiiek

2012-10-21, 13:31
Chciałbym być Żydem. Zwróciłbym któremuś pajacowi robiącemu chlew na Starym Mieście uwagę a w razie ataku na moją osobę z powodu tej "zbrodni" oskarżyłbym Żydów i ochronę o antysemityzm.

CzłowiekDepresja

2012-10-21, 14:29
Jak tak patrzę po komentarzach, to żydokomuna jest też na sadolu :(

Żyd to frajer, żyd to buc, żyje po to by go tłuc.