18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Taksówkarz do pasażerek z Izraela: Wynoś się i nie wracaj

Sheril • 2012-10-18, 12:30
Usłyszała prawdę i robi wielka aferę :roll:

Cytat:

Wynoś się z Polski i nigdy nie wracaj", "Żydzi powinni lizać d... Polakom" - krzyczał przez całą drogę taksówkarz do Clili Bau, córki polsko-izraelskiego artysty, która przyjechała z siostrą do Krakowa, by prowadzić w szkołach wykłady o Holocauście i uroczyście zakończyć wystawę prac ojca w Fabryce Schindlera.
Wtorek, wczesne popołudnie. W Zespole Szkół Budowlanych przy ul. Szablowskiego kończy się wykład o Holocauście. Prowadzi go Clila Bau, córka polskiego poety, malarza i grafika żydowskiego pochodzenia Josefa Bau i Rebeki Bau. To właśnie potajemny ślub jej rodziców został uwieczniony w filmie "Lista Schindlera" Stevena Spielberga.

Ponad 60-letnia dziś Clila jeździ po świecie wraz z siostrą Hadasą - prowadzą wykłady i prelekcje w szkołach o wojnie i Holocauście. Opowiadają też o historii swoich rodziców, m.in. o tym, jak ich matka Rebeka odstąpiła miejsce na liście Schindlera swojemu mężowi, a sama trafiła do obozu w Auschwitz.

Akcent zaciekawił taksówkarza

Siostry Bau do Krakowa przyjechały w ubiegłym tygodniu także po to, by uroczyście zakończyć poświęconą Josefowi Bau wystawę w Fabryce Schindlera. Gdy wykład dobiegł końca, pracownicy szkoły zamówili Clili taksówkę. Zadzwonili do sieci Mega Taxi. Clila wsiadła i po polsku, choć z mocnym obcym akcentem, poprosiła taksówkarza o zawiezienie do hotelu. - Mój akcent zaciekawił taksówkarza, więc zaczął mnie wypytywać, skąd jestem. Powiedziałam, że z Izraela, i dalsza podróż zamieniła się w piekło - opowiada Clila Bau.

Starsza kobieta najpierw usłyszała, że Izrael to nie kraj. - Taksówkarz zaczął na mnie krzyczeć, że Żydzi zabrali terytorium Arabów, że mamy się stamtąd wynosić, że mordujemy, zabijamy. Gdy poprosiłam, by przestał ze mną rozmawiać, zaczął krzyczeć jeszcze głośniej - mówi poruszona kobieta.

Przestraszona Clila Bau chciała wysiąść, ale w bagażniku miała swoją walizkę. - Taksówkarz krzyczał na mnie przez całą drogę. Mówił, że powinniśmy lizać d... Polakom, bo tylko Polacy pomagali Żydom, a inne kraje nas wyrzucały. Twierdził, że nie potrafimy tego docenić. I jeszcze że powinnam mu się kłaniać i dziękować - kontynuuje kobieta.

"Wynoś się stąd i nigdy nie wracaj"

Gdy wreszcie dojechała na miejsce, poprosiła kierowcę, by wyjął z bagażnika jej ciężką walizkę. - Nie chciał tego zrobić. Powiedziałam więc, że pójdę po pomoc do hotelu. Wtedy taksówkarz rzucił moją walizkę w kałużę i na odchodnym krzyknął: "Wynoś się stąd i nigdy nie wracaj" - dodaje Bau.

Kobieta podkreśla, że podróżując po całym świecie, nigdy nie zetknęła się z takim traktowaniem. - Sądziłam, że antysemityzm się skończył. Tylko w Krakowie przytrafiło mi się coś takiego. To przykre tym bardziej, bo że moi rodzice i my z siostrą jesteśmy bardzo związani z Krakowem - przekonuje [Josef Bau urodził się i studiował w Krakowie, tu też urodziła się starsza siostra Clili - Hadasa - red.].

Siostry postanowiły, że nie pozostawią zachowania taksówkarza bez echa. We wtorek o incydencie powiadomiły ambasadę Izraela i konsula. Ich przyjaciel Jacek Malec składa oficjalną skargę do urzędu miasta.

Wezwiemy tego kierowcę

Wiesław Szanduła z wydziału ewidencji pojazdów i kierowców magistratu komentuje: - To oburzające, że taksówkarz, który w pewien sposób reprezentuje Kraków i powinien być jego wizytówką, zachowuje się w tak karygodny sposób. Po otrzymaniu oficjalnej skargi na pewno wezwiemy tego kierowcę. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że urzędnicy nie mają kompetencji organów ścigania, dlatego nie wiem, jakie konsekwencje uda nam się wyciągnąć.

Siostry Bau nie wykluczają, że zawiadomią policję. Także Zespół Szkół Budowlanych postanowił się za nimi wstawić. Katarzyna Wardzała, nauczycielka historii i organizatorka wykładu Clili Bau, w imieniu szkoły przygotowuje skargę do prezesa korporacji taksówkarskiej. - Jest nam bardzo przykro, że panią Bau spotkała taka sytuacja. Nie chcemy, by wyjechała z Krakowa z poczuciem, że to miasto antysemitów. Będziemy domagać się od szefa korporacji wyciągnięcia konsekwencji wobec tego kierowcy - mówi.

Zdaniem wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc siostrom Bau, kierowca powinien zostać zwolniony.

Edward Cora, szef sieci Mega Taxi, nie chciał wczoraj komentować sprawy. - W środę będę rozmawiać z tym kierowcą. Na razie słyszeliśmy tylko jedną stronę, więc trudno mówić o konsekwencjach - mówi Cora.


erni13

2012-10-18, 14:42
Niby srać na żydków, ale jakbtyscie się czuli, gdyby w Niemczech będąc w taksówce, jakis gruby hans mówił, że Polacy powinni lizać dupy niemcom? Nie dziwię się, że się wkurzyły.


Ps. To, że żydki zabrały terytorium arabom i ich dalej mordują to źle?

Martinezd

2012-10-18, 15:05
erni13 napisał/a:

Ps. To, że żydki zabrały terytorium arabom i ich dalej mordują to źle?



Źle...bo pewnego pięknego dnia przyjadą do nas, zabiorą nam nasze terytorium (co zresztą już czynią) i zaczną nas zabijać.
To żydów powinni w pierwszej kolejności wyeliminować, bo są największym zagrożeniem. Czarnoskórych da się łatwo kontrolować, araby nie mają zbytniego ciśnienia na ekspansje, a meksykańce groźne tylko w swoich dzielnicach.

erni13

2012-10-18, 15:33
Cytat:

araby nie mają zbytniego ciśnienia na ekspansje


Aha, oddzwonimy do pana. ;-)

rolerek

2012-10-18, 17:34
Trzeba być niezłym baranem, że zj***ć klienta który chce zapłacić za usługę...

wallypebble

2012-10-18, 20:13
bardzo gratuluje odwagi i postawy obywatelskiej temu panu taksowkarzowi,jest w 100% w racji,mieszkam w US od 37lat ,przyjechalem tutaj gdy mialem 11 lat i wiem co to jest ZYD,zyd to nie czlowiek ,zyd to zlo.hitler za krotko zyl

fryca88

2012-10-19, 07:24
Wygląda na to,że Żydówki chciały mieć swoją chwilę w mediach,i swoje 5 minut w antysemickim incydencie żeby było o czym później opowiadać...

"Wczoraj taksówkarz złożył wyjaśnienia w UMK. - Na razie nie możemy mówić o ewentualnych konsekwencjach, bo musimy wysłuchać obie strony - mówi Wiesław Szanduła z WEPiK UMK.

Taksówkarz przekonuje, że nie jest antysemitą, nie obrażał klientki, nie krzyczał i nie rzucił jej walizką w kałużę. - Nie jestem uprzedzony do Żydów. Cała ta rozmowa nie miała mieć charakteru konfliktowego. Była to dyskusja światopoglądowa, przypominałem jedynie fakty historyczne - zapewnia kierowca.

Po co Clila Bau miała nagłaśniać sprawę, jeśli nie doszło do awantury? - pytamy kierowcę. - Żydzi czasami wykorzystują Holocaust, są bardzo roszczeniowi. Może to wynika z ich kompleksów - odpowiada mężczyzna.

Kierownictwo sieci Mega Taxi zawiesiło wczoraj taksówkarza do czasu wyjaśnienia sprawy oraz wystosowało oficjalne przeprosiny do gminy żydowskiej i Muzeum Historycznego. "


xts

2012-10-19, 08:54
fryca88 napisał/a:


Kierownictwo sieci Mega Taxi zawiesiło wczoraj taksówkarza do czasu wyjaśnienia sprawy oraz wystosowało oficjalne przeprosiny do gminy żydowskiej i Muzeum Historycznego. "

Obrazek



co za gówniana firma, nigdy nie skorzystam z ich usług. Płaszczą się przed żydkami i nie bronią swojego pracownika.

Cyrk

2012-10-20, 16:48
Zły człowiek na złym miejscu. Jak nie potrafi zamknąć pysku na czas kursu to niech zmieni zawód. On tam nie jest na równych prawach z pasażerem, on ma zapewnić komfort na czas przejazdu z punktu A do punktu B. Jak widzi, że pani się zaczyna denerwować to ma przestać mówić. Podobnie z aptekarzami, antykoncepcją i "klauzulą moralności". Nie potrafią obsłużyć klienta to niech zmienią profesję. Takich podstawy rynku usług. Nie wiem jak było naprawdę z panią żydówką i taksówkarzem, ale to jest ewidentnie jego wina i powinien zostać zwolniony z pracy. Praca to nie czas i miejsce na poruszanie drażliwych tematów. Czy wyobrażacie sobie, żeby pani od muzyki waszym dzieciom taki wjazd na żydów robiła podczas lekcji? Albo sprzedawca z warzywniaka zaczął rzucać w kogoś marchewką i lżyć, bo żyd? Można (ba! wręcz należy) mieć swoje poglądy, ale trzeba mieć również na tyle oleju w głowie, żeby wiedzieć kiedy można się z nimi uzewnętrzniać, a kiedy nie...

Mutarito

2012-10-20, 17:10
Jakbym spotkał tego taksówkarza to bym mu normalnie 0,7 postawił...

suchy945

2012-10-20, 17:11
@Cyrk "On tam nie jest na równych prawach z pasażerem". No faktycznie, pasażerem był żyd a kierowcą człowiek. Wszystkich czosnkowych śmierdzieli się powinno wywalić z naszego kraju i nie wpuszczać więcej. Tylko węszą aby odzyskać "swoją" kamienice albo chełpić się tym jacy to oni poszkodowani. Szkoda że Hitlerowi nie dali dokończyć dzieła...

bravoteampolska

2012-10-20, 17:25
Stara k***a , kolejna która ma problem do Polaków .
Pamiętacie to ścierwo jak Debbie Schlusel , co wypisywała na Polaków , to już nie był antysemityzm , antysemityzm działa tylko i wyłącznie na korzyść żydów , w drugą stronę już się nie liczy .

Ona jest bardzo związana z Krakowem , co może k***a znajdzie się jeszcze jakaś kamienica która za ''X'' laty była jej własnością .

Oni pie**olną o Obozach Śmierci , jacy to pokrzywdzeni ,a sami teraz co robią !?
Wyżynają bezbronne kobiety i dzieci , stosują ładunki z gorącym ołowiem , czy może być coś gorszego ???

No ale oczywiście jak żydówka się w Polsce poskarżyła to jakby inaczej , ukamienują taksówkarza , bo przecież to rasista .
Gościu prawdę jej powiedział ,sam nie chciałbym mieć żadnego kontaktu z tym jakże najbardziej rządnym pieniędzy i zakłamanym narodem

St...........ke

2012-10-20, 18:40
wallypebble napisał/a:

bardzo gratuluje odwagi i postawy obywatelskiej temu panu taksowkarzowi,jest w 100% w racji,mieszkam w US od 37lat ,przyjechalem tutaj gdy mialem 11 lat i wiem co to jest ZYD,zyd to nie czlowiek ,zyd to zlo.hitler za krotko zyl



Kłaniasz się Amerykanom, całujesz ich po dupach? Jakby Ciebie Amerykanin tak zj***ł, to byś mu podziękował i przeprosił, że żyjesz? W końcu wpie**oliłeś się do USA.

Martinezd napisał/a:


Źle...bo pewnego pięknego dnia przyjadą do nas, zabiorą nam nasze terytorium (co zresztą już czynią) i zaczną nas zabijać.
To żydów powinni w pierwszej kolejności wyeliminować, bo są największym zagrożeniem. Czarnoskórych da się łatwo kontrolować, araby nie mają zbytniego ciśnienia na ekspansje, a meksykańce groźne tylko w swoich dzielnicach.



Biali nie robili tego samego od wieków? Ameryka, Australia, Afryka.

Cyrk

2012-10-20, 18:40
@suchy945: Kurna chłopie to nie ma znaczenia czy pasażerem jest żyd, ksiądz, Kaczyński czy Michnik - robienie chlewu w miejscu pracy jest równoznaczne z deklaracją "jestem bezmózgim debilem - traktujcie mnie jak bydło". Możesz nie lubić żydów (tak jak np. ja) ale to nie oznacza, że powinieneś się zniżać na ich poziom...

~Imperator

2012-10-20, 18:57
Kierowca powiedział dobrze, żydki na spółę z Amerykanami wyrzynają setki tysięcy arabów. Podczas II wojny istniała jakaś kontrola, coś się czasem przedostało, coś wykopali a tam... żydki strzelają do dzieciaków bezkarnie, amerykanie dostarczają broń i wszystko jest niby ok

stery_srh

2012-10-20, 19:43
k***a mać, cały świat drży przed tą panoszącą się wszędzie plagą. Oni są w stanie załatwić wszystko i wszędzie - bo każdy się boi, że jak odmówi, to narobią mu zadymy, że jest antysemitą, potencjalnym mordercą wręcz. Do czego to doszło... ale ludzie sami sobie ukręcili bat na dupę - bo co by z tego było, gdyby nikt na nich nie zwracał uwagi?
To jak z rozwydrzonym dzieciakiem - jak drze ryja, bo ma focha i nikt na niego nie zwraca uwagi, to w końcu się uspokoi i zrozumie, że on nie będzie górą. Ale jak wyczuje, że rodzice/opiekunowie są ulegli na takie numery, to będzie w końcu robił co będzie chciał.
Żydzi właśnie na takiej zasadzie podporządkowali sobie świat.
Trzeba jednak pamiętać, że wśród Żydów są też tacy, którym nie podoba się to, że ich naród odpie**ala taki cyrk na świecie, ale niestety są w mniejszości i mają gówno do powiedzenia.

dzidokAK47 - z chęcią bym się z Tobą wódki napił. Gratuluję trzeźwego i dojrzałego spojrzenia na sytuację, to rzadkość u osób w twoim wieku.