18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Przemyślenie

Porachuje • 2013-06-23, 02:25
Po dosyć przyjemnym wieczorze ze znajomymi wróciłem do domu, klasycznie włączyłem sobie popularny portal społecznościowy, żeby sprawdzić czy ludzie czegoś ode mnie nie chcą. Rzuciło mi się w oczy kolejne zdjęcie pewnego znajomego, prowadzącego piękne życie barmana w Anglii, tym razem świecącego koszulką z napisem głoszącym jego miłość do Londynu. Może i pod wpływem alkoholu, w każdym razie naszło mnie pewne przemyślenie na temat tego typu ludzi.
Wk***iają mnie ludzie, którzy sp***alają z Polski bo gdzie indziej jest lepiej. Ok, jest. ch*j z tym. To, że gdzie indziej jest lepiej nie znaczy ze trzeba zapominać o swoim domu! Jak ci się psuje w domu pralka to nie szukasz innego mieszkania, żeby zapie**alać dla właściciela, który z łaski swojej da ci kromkę chleba. Naprawiasz tą j***ną pralkę i nie masz już mokrej podłogi. ch*j z tym, że u nas rozj***ła się pralka, telewizor, kuchenka i piwnica jebie szambem. Trzeba spiąć dupę, wziąć się do roboty, naprawić to co się zj***ło, a pasożyty wytruć arszenikiem. Nie żebrać o pomoc bo nigdy nie było i nie będzie nic za darmo. To jest twój dom i ty, a nie kto inny powinien o niego dbać. Przyjdzie taki moment, że będziesz miał dzieci, wnuki. Na kogo chcesz ich wychować? Może masz piękny plan, aby w przyszłości pewnego pięknego wieczoru na przedmieściach Londynu czy Dublina usiąść ze swoim siedmioletnim synem i powiedzieć mu: "Synu, mieszkamy w Anglii, ale pochodzimy z Polski i musimy pamiętać o naszej ojczyźnie". A czy zastanawiałeś się kiedyś nad odpowiedzią na pytanie "Tato, skoro jesteśmy Polakami, a o ojczyznę trzeba dbać, to czemu stamtąd uciekłeś?". Jeśli się nie zastanawiałeś to ch*j ci w dupę, najlepiej tu nie wracaj tylko uciekaj i zmień nazwisko na Smith czy inny Abdullah. Jeśli takie rozmyślania przeszły ci przez głowę to oszczędź sobie przeżywania ich i pomóż naprawić nasz dom.

Pozdrawiam.

geronimo

2013-06-24, 13:33
Sorry Winetou ale jak czytam ten komentarz Bacutila, który otrzymał najwięcej piw to mi się rzygać chce. Niestety takie jest teraz podejście to życia - wszechobecny k***a wyścig szczurów, oby więcej oby lepiej. Lepszy samochód, lepsza chata, lepsza dupa, wszystko k***a lepsze. Ludzie nie żyją żeby żyć tylko żeby gromadzić. Tak się k***a śmiejecie z tych książek pełnych mongolskich teorii Coelho - ale taka prawda. Ludziom teraz szczęście dają przedmioty, gadżety i inne beznadziejne przemijające gówno. Jak chcesz mieć coraz to nowszą furę, naj***ć się dobrze na weekend itd to sp***olisz z kraju gdzie będziesz pomagierem za dobre siano, może nawet będziesz miał dobrą robotę w biurze za dobre siano. k***a, niektórzy mówią, że patriotyzm to bzdura, że nie masz wpływu na to gdzie się rodzisz. Nosz k***a pewnie, że nie ale jak już żyję w jakimś kraju to ten kraj jest dla mnie wszystkim, domem, twierdzą, fortecą. Nie sp***alam z niego jak się topi jak tonący szczur z okrętu i nie narzekam z zagranicy. Ja nie zbijam kokosów, mam zwykłą pracę, wystarcza na rachunki, jakieś drobne wydatki i opłacenie treningów ale powiem Wam jedno - każdego dnia robię to co kocham. Każdego dnia jestem szczęśliwy. Ze mam przyjaciół, którzy skoczą za mnie w ogień, że mogę iść popływać kiedy tylko chcę, że mam dwa zajebisty koty w domu które dają mi pełno radości. To jest dla mnie szczęście a nie zapie**alanie od rana do nocy żeby tylko gromadzić kolejne przedmioty. Każdy ma inne priorytety, mi szczęście daje każdy dzień, komuś innemu pełne konto w banku. Trochę odbiłem od tematu ale k***a tak niestety jest. sp***alasz z kraju bo tam masz więcej siana - wszystko się rozchodzi i siano. Właśnie dlatego ten kraj jest w miejscu w, którym jest. Bo Ci na górze też chcą coraz więcej siana mimo, że już im się przelewa. Na koniec polecam kawałek:

Eldo - Nie pytaj o nią. Tyle w temacie

luxik1988

2013-06-24, 17:57
Ludzie nie wyjeżdżają z kraju, bo chcą. Wyjeżdżają, bo muszą. Gdyby nasz kraj dawał takie same możliwości do rozwoju jak kraje wysoko rozwinięte, to logicznym jest to, że jeździlibyśmy tam tylko na wczasy. Niestety, mając możliwość zarabiania jako pracownik na stacji paliw lepiej niż np. prawnik/lekarz w Polsce nie myślisz już o patriotyzmie. Za piękne mówienie o Polsce i Polakach nie wyżywisz siebie i swojej rodziny, nie pojedziesz na wakacje, nie kupisz sobie nowego samochodu i nie wybudujesz domu.

Jak powiedział Wiesław Wojnar z ''Wesela" - ''Pieniądze szczęścia nie dają, ale trzeba je mieć''.

Doświadczony inżynier np. w Norwegii zarabia 450-650 tysięcy koron norweskich na rok. Co daje mniej więcej 292,5 - 422,5 tysięcy złotych rocznie. Na miesiąc wychodzi 24,38 - 35,21 tysiąca złotych. Zastosowałem przelicznik 1 NOK = 0,65 PLN. Jak w Polsce dojdziesz do 5-6 tysięcy złotych, to już jesteś k***a mistrz. Zadaj sobie pytanie czy warto dalej myśleć kategoriami patriotycznymi.

Winę ponoszą rządzący, a nie emigranci. Każdy chce mieć w życiu jak najlepiej. Ja też niedługo sp***alam i na pewno nie czuję się zdrajcą ojczyzny.

riskone7

2013-06-24, 19:38
Jestem tak zwanym scrollerem.. Do tej pory ani razu nie udzielałem się w komentarzach ale po prostu szlag mnie w końcu trafił od tych "przemyśleń". Mam 23 lata. Niedawno przyleciałem do Irlandii szukać godziwych zarobków razem z moją dziewczyną, z którą jestem już parę lat. Wiesz dlaczego?

Bo mając wykształcenie techniczne potwierdzone dyplomem udało mi się znaleźć prace za nie najgorsze wynagrodzenie(moja dziewczyna też pracowała), ale przyszedł dzień taki jak każdy poprzedni... z jednym małym wyjątkiem... załapałem się na tak zwane "redukcje etatów". Tak jak 50 innych osób... a miałem marzenie, by uzbierać sobie na swój warsztat motocyklowy.

Znalazłem inną pracę, ale nie było łatwo opłacić najem, czynsz, opłaty i dojazdy do pracy... nie wspomnę o wyjściu do knajpy choć raz w miesiącu ze swoją kobietą...czy o realizacji swoich małych marzeń. Więc nie mów mi ku**a o tym, że poszedłem na łatwiznę i nie kocham swojego kraju! Byłem na każdym Marszu Niepodległości i w tym roku również na niego przylecę w przeciwieństwie do takich "patriotów" jak Ty i wszystkich Tobie podobnych, którzy nie pójdą na marsz bo przecież "to i tak nic nie zmieni". :evil:

debol1

2013-06-24, 20:18
Cóż, pozdrawiam z Danii...

pi...........ka

2013-06-24, 21:25
dwa tysionce zloty ja jebe milioner k***a sie dorobil w rok takiego awansu xD ty jestes jebniety gosciu fest :D ogolnie na zycie bez rodziny trzeba wydac j***ne 1200-1500 zł :) z tym ze wynajmujesz sam pokoj w mieszkaniu studenckim i jesz jak karaluch scierwo :) jakbym chcial normalnie zyc czyli :
1. kawalerka dla siebie i dla kobiety a nie z brudasami studentami lub robolami z patologi to minimum 1300 zl wynajem w patologicznej dzielni gdzie kawalerka sprowadza sie do jednego pokoju w ktorym masz wszystko( kibel, prysznic, sypialnie salon , kuchnie, przedpokoj)
2. jakbym chcial żrec w miare dobre zarcie a nie k***a z biedry ryz i makaron ktorego musze zjesc paczke na raz zeby sie cos najesc ktory nie ma zadnych wartosci odżywczych, ch*jowe sosy jakies mieso z dupy i szynke która faszerowana jest solanka to musze minimum wyjebac 700 zl na samo jedzenie a i tak to nie jest szczyt bo jak chcesz kupic zj***na rybe ktora droga jest jak zloto przez j***na unie to minimum drugie 1000zl dla normalnego faceta ktory wpie**ala wiecej niz kromke chleba rano z vasy jak pedal tylko normalnie napie**ala pol bochenka chleba na raz ktory jest w cenie k***a 3zl-5zl.
3. hobby haha k***a no dobra nie kazdy ja ma, no ale jak masz, czy jestse muzykie, lubis jezdzic na rowerze lub inny sport wyczynowy, lub moze drifftujesz albo masz motor no to kuraw siła rzeczy wypie**alasz hajs na to z tym ze przy wczesniejszych zalozeniach juz nie ma na to siana a do tego dojsc jeszcze moze:
4. kobieta
5. dzieci
6 znjaomi k***a melanze
8. naprawy pralki itd
9. pomoc dla rodzicow lub rodziny lub zeby pożyczyc 100 dla ziomka

:) wiec nie pie**olcie mi tu o patriotyzmie i nie o tu nei chodzi o to zeby sie nachapac :P
zeby zyc godnie zeby spelnic kazdda j***na potrzebe dla czlowieka z piramidy maslova, mam byc robakiem ebz hobby bez niczego? dobrze ale niech nikt nie kradnei w rzadzie i tez niech zyja na takim poziommie :P

wiem ze i tak tego nikt nie rpzeczyta ale pie**ole was polaczki j***ne

paco_x

2013-06-24, 21:26
Wszyscy cisna to i ja pocisne.
Po pierwsze primo, to pogadamy jak bedziesz juz na swoim, niezalezny finansowo, bedziesz odprowadzal skladki na fundusz emerytalny....
po drugie primo, poczekaj az ozenisz sie i bedziesz musial utrzymac dom, rodzine, oplacic rachunki.
i po trzecie pimo ultimo, wiesz jak przezyc przygode w PL? Otworz sobie forme i czekaj na przygody, w mysl zasady, " co mysli wlasciciel firmy widzac 4 zamaskowanych facetow o 6 rano przed drzwiami.....boze spraw by to byli zlodzieje.
Oddalem patriotycznie ojczyznie 2 lata z zycia, na ochotnika, z przekonania, ze tak trzeba.
Placilem 18 lat na j***ny ZUS by i tak nie miec szans na godziwa emeryture, a wizja siedzenia pozniej u corki w kieszeni, to tez jakos tak slabo.
Mimo kilkunastu lat za granicami nadal pisze i mowie po polsku, moja corka rowniez. Zdobywa wyksztalcenie bez stresow.
Oczywisice nie bylo zawsze kolorowo, ale wiem za co pracuje, wiem ze stac mnie bedzie na emeryturze jezdzic do cieplych krajow, a nie stac w j***nej kolejce w aptece.
Chcesz zmienic Polske? Zmieniaj, ale daj rzyc innym. Zycie i tak cie zweryfikuje, bo z gowna bicza nie ukrecisz.
Przy okazji podawanie pensji brutto to jak podawanie dlugosci penisa razem z dlugoscia kregoslupa.

Tez robie to co kocham, kupilem sobie jacht pelnomorski i plywam, tak jestesmy spoleczenstwem konsupcyjnym, gromadzimy, wydajemy pieniadze.
Ale najwazniejsze jest zapewnienie godnego zycia rodzinie.
Patrioci, ilu z was zna caly hymn, ilu z was wywiesza flage na swieta panstwowe, ilu z was cieszy sie z okazji 3go maja?
Najwazniejsze jest pie**olenie o patriotyzmie, a patriotyzm nosi sie k***a w sercu.

Wiec zabierz sobie swoje kiblowe przemyslenia i zamknij twarz. Malo wiesz o zyciu.

Dżizas_kurde

2013-06-24, 21:32
Cytat:


dwa tysionce zloty ja jebe milioner k***a sie dorobil w rok takiego awansu xD ty jestes jebniety gosciu fest :D ogolnie na zycie bez rodziny trzeba wydac j***ne 1200-1500 zł :) z tym ze wynajmujesz sam pokoj w mieszkaniu studenckim i jesz jak karaluch scierwo :) jakbym chcial normalnie zyc czyli :


Nie mistrzu..


za trzy pokojowe mieszkanie płace 1000zł :) (50 metrów) a nie jakąś ciasną kawalerkę....

Nie w jakiejś ch*jowej dzielni tylko praktycznie w samym centrum...

Cytat:


2. jakbym chcial żrec w miare dobre zarcie a nie k***a z biedry ryz i makaron ktorego musze zjesc paczke na raz zeby sie cos najesc ktory nie ma zadnych wartosci odżywczych, ch*jowe sosy jakies mieso z dupy i szynke która faszerowana jest solanka to musze minimum wyjebac 700 zl na samo jedzenie a i tak to nie jest szczyt bo jak chcesz kupic zj***na rybe ktora droga jest jak zloto przez j***na unie to minimum drugie 1000zl dla normalnego faceta ktory wpie**ala wiecej niz kromke chleba rano z vasy jak pedal tylko normalnie napie**ala pol bochenka chleba na raz ktory jest w cenie k***a 3zl-5zl.



Naucz się k***a gotowac pajacu....
700zł na jedzenie ? Chłopie.... gdzie ty żyjesz :D w świecie cyberpunka ?


Cytat:


bo jak chcesz kupic zj***na rybe ktora droga jest jak zloto przez j***na unie to minimum drugie 1000zl dla normalnego faceta ktory wpie**ala wiecej niz kromke chleba rano z vasy jak pedal tylko normalnie napie**ala pol bochenka chleba na raz ktory jest w cenie k***a 3zl-5zl.


nie jestem j***nym "chłopem" i nie jem śniadań....


Cytat:


wiem ze i tak tego nikt nie rpzeczyta ale pie**ole was polaczki j***ne



Lubię to ;)

Wracaj do garów.



Cytat:


Przy okazji podawanie pensji brutto to jak podawanie dlugosci penisa razem z dlugoscia kregoslupa.


Jak nie potrafisz wyliczyć pensji netto.. mając wynagrodzenie brutto to nic dziwnego że musiałeś zamknąć firmę i sp***alać za granicę.

makabrax

2013-06-25, 02:26
zajebisty jesteś stingerek podawać w necie całe swoje dane, no no
sorry ale 1000zł za 50m2 prawie w centrum... ale czego? takiej wiochy jak Przemyśl?
i co, zarabiasz 3k i teraz wracając do tego nieszczęsnego ps4 do którego porównanie wrzuciłem musisz tyrać ok 100godzin czyli 12,5 dniówek... już lepiej ale nadal jakoś tak ch*jowo...

luxik1988

2013-06-25, 14:09
@ Stingerek - masz k***a świat u swoich stóp. Złapałeś nogi Boga zarabiając poniżej średniej krajowej :D