18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Marsz Wyzwolenia Konopi 2011

mu...........pa • 2011-05-29, 21:40
Pali Kot, Pali pies,
Pali z nami cała wieś.


JeMois

2011-05-30, 16:11
Łukasz napisał/a:

Parafrazując słowa Einsteina:

"Dwie rzeczy są nieskończone - wrzechświat i głupota bijąca od użytkownika JeMois. Choć co do tej pierwszej to nie jestem pewien."

Nie ma to jak innym wytykać poddanie się propagandzie TV samemu tańcząc "jak mu rydzyk zagra" ;-)



Każdy kto nie jest anty-kościelny jest fanem rydzyka? Współczuję ...

Pandagul

2011-05-30, 16:17
JeMois napisał/a:



Co ma piernik do wiatraka?


Antyklerykalizm do wiary, dużo, bo jedno wyklucza drugie.


JeMois napisał/a:


Tak, bardzo dobry, opieranie się na sprzecznościach. Z jednej strony zmniejszenie długu a z drugiej strony finansowanie przez państwo in-vitro czy antykoncepcji bez podnoszenie podatków, zaiste świetny i logiczny program!


(dla niewtajemniczonych, rozmowa o Ruchu Poparcia Palikota)
Haha, dobre. Dla ciebie sprzecznością jest wzrost gospodarczy gdzie nie dość że będziemy mogli spłacać dług to do tego możemy pozwolić sobie na wiele więcej? Przeczytaj dokładnie ile oszczędności przyniosą nam zmiany w państwie, zaprzestanie finansowania kościoła, zakończenie misji w Iraku, połączenie ZUS i KRUS, ograniczenie posłów, likwidacja senatu, mniej biurokracji i urzędników państwowych... długo by wymieniać. Powiem że z tymi zmianami bez problemu moglibyśmy pozwolić sobie na darmowy internet, środki antykoncepcyjne, dofinansowania do in-vitro, pomoc obywatelom i firmom, rozkręcenie gospodarki, rozbudowa polski.


JeMois napisał/a:


Nie siej głupoty, Korwin nigdy nie porzucił ani nie zmienił swoich poglądów, powtarza to samo od kilkudziesięciu lat!


I tutaj także jest powód żeby mu nie wierzyć. Dlaczego on tak długo próbuje wejść w politykę jak nie ma wcale poparcia? Ma takie "parcie"? Chęć zarobku? "Kariery"? Dorwania się do polityki?

JeMois napisał/a:


Mhm, głupota nie boli - KNP chce zlikwidować NFZ i ZUS tak by ludzie kupowali dobrowolne ubezpieczenia w prywatnych firmach.


I powiedz mi: po co? Żeby zaraz rynek polski zalała jeszcze większa banda oszustów żerujących na łatwowiernych polaczkach? Żeby to wszystko rozdrobnić, co będzie powodować większe koszty i prawdopodobnie mniejszą dostępność najkorzystniejszych firm? Chcecie niszczyć zbudowaną już dosyć dużą i dobrze działającą strukturę bez celu? A nie, sorry, macie tutaj cel "zniesienie podatków" gdzie przeciętny obywatel będzie musiał jeszcze więcej płacić za to co teraz ma. Wystarczą lekkie modyfikacje, tak jak już pisałem połączenie ZUS i KRUS, przyniosło by zyski dla państwa i obywateli, pomoc nfz.

JeMois napisał/a:


Przez tysiące lat w Europie nie było służby zdrowia, ubezpieczeń itp i czy ludzie masowo umierali na ulicach z braku funduszy? Nie.
Dla przykładu - obecnie ludzie nie mają kasy by kupić morfinę chorując na raka. W skrócie - państwo bierze składki ale nie pomaga Ci, czekasz, cierpisz i umierasz.


Haha, następny kawał który ci się udał :D Jeśli nie wiesz jak było kiedyś, nie słyszałeś o zarazach, cholerze, dżumie, eboli, ospie i tak dalej to gratuluję, trzeba uważać na biologii. Aktualnie NFZ w Polsce nie jest na wysokim poziomie, to prawda, ale pomagają ludziom, dlaczego czekasz? bo szpitale są poprzepełniane, cały czas tłumy ludzi przychodzą się leczyć, i gdy to jest tylko możliwe, udaje się. Czy ty czekasz latami na wizytę u jakiegokolwiek lekarza? rodzinnego? okulisty? czy innych tego typu? Nie. Jesteś przyjmowany często tego samego dnia. A z poważniejszymi chorobami i urazami nie czekasz, bo idziesz poza kolejką.

JeMois napisał/a:


W prywatnych szkołach jest o wiele większy poziom nauczania a sama cena usług przy prywatyzacji by spadła. W dodatku kasa odbierana na szkolnictwo przez podatki np w cenie benzyny została by w Twojej kieszeni. Obecnie państwo produkuje magistrów a nie ma kto dróg naprawiać, fajnie nie? Wprost zajebiście!


Kolejna bajeczka którą ci KNP wcisnęło. Każde dziecko idąc do szkoły idzie tam praktycznie za darmo, ponieważ tego w podatku się prawie nie odczuwa, ale idąc do szkoły prywatnej, tak jak koło mnie 500zł za miesiąc, to da się odczuć, co nie? Prywatyzacja szkół by doprowadziła polskę do ruiny umysłowej, na ulicach chodzili by biedni analfabeci, ponieważ tak naprawdę nie stać by było wielu polaków na takie wydatki. A po za tym realizacja tego była by awykonalna.
A jeśli myślisz że nie ma kto dróg budować, to powiem ci że aktualnie bezrobotnych którzy chcą pracować jest około 2043500, firmy budowlane, szczególnie te budujące drogi mają szeroki wybór pracowników, cały czas dostają oferty pracy, wiem bo także się o takową starałem w wakacje (w szkole jeszcze).

JeMois napisał/a:


Nie legalizacja a zniesienie regulacji - SPORA różnica!!


Restrykcje dotyczące tego są moim zdaniem dobre, a nawet może i za słabe, nie każdy nadaje się na posiadanie broni. Wiem że może zły przykład, ale ten gość co napadł na biuro PIS w łodzi jest dobrym przykładem. Jak ktoś potrzebuje broni do obrony, są takowe, gazy, paralizatory itp. Ludzie którzy naprawdę potrzebują broni przy dużych staraniach ją dostaną, a jeśli nie to widocznie nie jest im to pisane.


JeMois napisał/a:


Żaden paradoks, i w dodatku eutanazja jako tako ma być dopuszczona pod warunkiem że chory sam się zabije (poprzez stworzenie mu warunków, technologia na to pozwala) a nie poprzez zgoda kogoś rodziny czy coś w tym rodzaju. Poza tym nie ma tutaj paradoksu. My Home - My castle, chodzi o obronę własną. Zobacz ataki na te uniwersytety w USA - dzieje się to w stanach w którym są regulacje i ludzie nie mają broni bo inaczej taki debil zastrzeliłby 3-4 aż w końcu wyciągnąłby spluwę i by go zabił.


Paradoks tyczył się całego zdania "Przywrócenie kary śmierci i legalizacja broni (chyba ich poj***ło w takim systemie jak oni to widzą) a zarazem zakaz aborcji i eutanazji (czyżby lekki paradoks?)."
Jednocześnie kara śmierci, która oczywiście wykonywana jest przez kogo innego, ale już eutanazja jest przestępstwem bo trzeba szanować życie ludzkie, i w tym przypadku że tylko pacjent może sobie je odebrać. Aborcji to się także tyczy. Paradoksem jest to że jednocześnie śmierć za karę jest jak najbardziej dozwolona, chodź w dużej ilości przypadków została ona wykonana niesprawiedliwie, na człowieku który nie powinien zginąć, a aborcja i eutanazja dla dobra nienarodzonego dziecka, jego matki, czy dla cierpiącego niewyobrażalne bóle pacjenta to nie. Bez sensu.

JeMois napisał/a:


Wszelkie organizacje międzynarodowe ograniczają suwerenność kraju - Polecam pooglądać wystąpienia Rona Paula!!


Ale chyba nie rozumiesz sensu tych organizacji. One mają nam POMAGAĆ, tak jak teraz UE wspiera małych przedsiębiorców, rolników, dofinansowuje różne przedsięwzięcia, dba o ekologię. Co prawda rząd nie potrafi tego wykorzystać, ponieważ na przykład na budowę autostrady brakuje wkładu własnego, ale to się może zmienić.
Po za tym takie organizacje nie narzucają nam niczego co mogło by ograniczyć suwerenność (jeśli tak sądzisz podaj przykład). A możemy się do każdego przypadku odwołać albo coś zaproponować.


JeMois napisał/a:


Jak widać kompletnie go nie zrozumiałeś, w dodatku jak mogłes go przeczytać skoro jeszcze nie jest oficjalnie opublikowany? Zmiana ustroju? Jak najbardziej.


To co wy proponujecie to nawet nie wiem czy można nazwać ustrojem, chodź niestety to zrobiłem. Jest to nienormalne, anarchiczno utopijne podejście do zupełnie innej rzeczywistości.

kaju666

2011-05-30, 16:23
j***ć złodziejaszka.

cisek666

2011-05-30, 16:26
@JeMois

NIE, nie będę tego komentował. Szczękę ściska mi groza, że są ludzie myślący podobnie do ciebie i nie głosują tylko i wyłącznie na PiS. Wtedy przynajmniej bylibyście niegroźni...

JeMois

2011-05-30, 16:42
Cytat:

Antyklerykalizm do wiary, dużo, bo jedno wyklucza drugie.



Można być przeciwnikiem Kościoła a mimo to wierząc w Boga.

Cytat:

Przeczytaj dokładnie ile oszczędności przyniosą nam zmiany w państwie, zaprzestanie finansowania kościoła, zakończenie misji w Iraku, połączenie ZUS i KRUS, ograniczenie posłów, likwidacja senatu, mniej biurokracji i urzędników państwowych... długo by wymieniać. Powiem że z tymi zmianami bez problemu moglibyśmy pozwolić sobie na darmowy internet, środki antykoncepcyjne, dofinansowania do in-vitro, pomoc obywatelom i firmom, rozkręcenie gospodarki, rozbudowa polski.



Nie można zmniejszyć biurokracji a zarazem więcej "rozdawać" bowiem ktoś to musi rozdawać czyli przyjdą nowi urzędnicy. I nie mów mi że lewicowa partia zamierza ograniczyć biurokrację.To jest nierealne przy tej koncepcji państwa, bowiem trzeba regulować, nakazywać, ustalać itp itd.



Cytat:

Dlaczego on tak długo próbuje wejść w politykę jak nie ma wcale poparcia?



Bo są ludzie którzy wierzą w idee i potrafią za nie walczyć i umierać.



Cytat:

Żeby to wszystko rozdrobnić, co będzie powodować większe koszty i prawdopodobnie mniejszą dostępność najkorzystniejszych firm?



Przeczysz sam sobie. Wolny rynek przynosi niższe ceny usług. Na ubezpieczenie będę mógł wydać 30 zł, rownież będę mógł kupić ubezpieczenie na wypadek zachorowania na raka a nie np grypy. Problem? W wolnym rynku żaden...

Cytat:

Chcecie niszczyć zbudowaną już dosyć dużą i dobrze działającą strukturę bez celu?



Po pierwsze - DOSYĆ DUŻĄ. ZUS i NFZ są tak duże itaki w nich burdel że nikt nie wie ocb.
Poza tym jak napisałem - zlikwidowanie tego i zostawienie pieniędzy ludziom wyjdzie im na lepiej.

Cytat:

nie słyszałeś o zarazach, cholerze, dżumie, eboli, ospie i tak dalej to gratuluję, trzeba uważać na biologii.



Słyszałem, jednak nie potrafisz myśleć abstrakcyjnie.
Po pierwsze - wtedy był inny poziom życia. Nie można porównywać tego co było kiedyś - obecnie nie mamy tak "błahych" chorób. To tak jak jakiś lewak demonstruje na przykładzie Hongkongu że wolny rynek jest do kitu bo są słabe warunki do życia - problem w tym że oni są na innym etapie niż np obecne Stany Zjednoczone, co nie zmienia faktu że te Stany Zjednoczone osiągnęły taki sukces i ten etap dzięki wolnemu rynkowi i nie rozwijają się tak szybko odkąd doszedł coraz to większy interwencjonizm na przestrzeni lat (właściwie od 1914 r ).


Cytat:

Czy ty czekasz latami na wizytę u jakiegokolwiek lekarza? rodzinnego? okulisty? czy innych tego typu? Nie.



Nie czekam bo chodzę prywatnie. To raz. NFZ proponuje mi wyzyte u specjalisty za 3-4 miesiące, prywatnie umawiam się na przyszły tydzień. Co lepsze? Wybór jest oczywisty.

Cytat:

Każde dziecko idąc do szkoły idzie tam praktycznie za darmo, ponieważ tego w podatku się prawie nie odczuwa, ale idąc do szkoły prywatnej, tak jak koło mnie 500zł za miesiąc, to da się odczuć, co nie?



Tylko te podatki sa wszędzie, nie myślisz w czterech wymiarach. Skoro ceny żywności, benzyny itp spadną a w dodatku nie będzie mnie państwo okradać w podatkach to będę miał kasę by zainwestować w naukę dzieci - ważne słowo- klucz - zainwestować. Nie muszę kupować ubezpieczeń, zainwestuje w edukację moich dzieci które mnie utrzymają na starość.

Cytat:

powiem ci że aktualnie bezrobotnych którzy chcą pracować jest około 2043500,



Wiesz dlaczego są bezrobotni? Z powodu wysokich podatków i płacy minimalnej.

Cytat:

Ludzie którzy naprawdę potrzebują broni przy dużych staraniach ją dostaną, a jeśli nie to widocznie nie jest im to pisane.



Dasz urzędnikowi decydować o tym czy możesz mieć broń to w końcu odbierze Ci możliwość solenia zupy - bo to też szkodzi.
Rząd nie chce by ludzie mieli broń- wiesz dlaczego? Bo jak źle rządzą to ludzie wyjdą na ulicę i będą uzbrojeni. Czyli nie mogą kraść itp itd. bo przyjdzie nowy Pinochet i ich wystrzela - proste.


Jeśli nie rozumiesz czym różni się aborcja, kara śmierci i eutanazja (jako samobójstwo) to po prostu utraciłeś zdolność logicznego myślenia, proste.


Cytat:

One mają nam POMAGAĆ, tak jak teraz UE wspiera małych przedsiębiorców, rolników, dofinansowuje różne przedsięwzięcia, dba o ekologię.



Łohoho żeś doj***ł. Dlaczego mają nam pomagać? Dlaczego nie możemy być samowystarczalni? Sprowadzić armię do kraju i o nią dbać. If you want peace prepare for war. Obecna pomoc organizacji jest taka dobra, że jak Białoruś by nas zaatakowała to w miesiąc nas nie ma.

Cytat:

Jest to nienormalne, anarchiczno utopijne podejście do zupełnie innej rzeczywistości.



Nawet pojęć nie znasz.
Anarchia jest bezprawiem, natomiast KNP proponuje państwo prawa - z prawem silnym i zdecydowanym. Ale zarazem państwo ma być małe i nie wpieprzać się do obywateli, jednak musi stać na straży wolności, porządku i praworządności - PROSTE!

Vzam

2011-05-30, 17:09
@JeMois

Najlepsze jest to, że nikt dzisiaj już w Dziki Zachód nie wierzy i mimo całej Twojej gorliwości jesteście i będziecie z Korwinem dupa nie siła polityczna.

wsza332

2011-05-30, 17:14
marszalek1 napisał/a:

Stop narkotykom !!!
A ta ustawa, ze można mieć przy sobie niewielkie ilości narkotyków jest idiotyczna, wystarczy, że mamy pijanych kierowców, nie tolerujmy jeszcze ćpunów.



sp***alaj

.:...........:.

2011-05-30, 17:32
Ja pie**ole, ale napie**alają, ciekawe czy poza nimi ktokolwiek w ogóle zagląda tu, hehe.

JeMois

2011-05-30, 17:49
Vzam napisał/a:

@JeMois

Najlepsze jest to, że nikt dzisiaj już w Dziki Zachód nie wierzy i mimo całej Twojej gorliwości jesteście i będziecie z Korwinem dupa nie siła polityczna.



Czyżby?
W USA rośnie poparcie i liczba sympatyków Rona Paula który proponuje to samo, dziwne? Nie, ludzie po prostu muszą zrozumieć, że to co przez ostatnie kilkadziesiąt lat głoszą socjaliści to głupota i czysta utopia. Politycy sami w to nie wierzą, po prostu wykorzystują ludzką głupotę w demokracji.

Nie chcę by rząd mi coś dawał, sam sobie to kupię.
Bo jak to powiedział ś.p Milton Friedman :
"Jeśli ktoś chce Ci pomóc, bierz nogi za pas i uciekaj!"

Radeg

2011-05-30, 17:55
Pandagul, jesteś socjalistą, komunistą, czy jesteś po prostu głupi? Wybacz, ale nie wyrabiam, jak czytam twoje posty. :-)

Jeśli naprawdę nie potrafisz zrozumieć planu korwina, to coś z tobą musi być nie tak.

Burzysz się, że byłyby prywatne szpitale. Obecnie są państwowe i co? Masz wielkie kolejki, jak chcesz iść na głupie badanie. Poza tym dlaczego JA jako człowiek pracujący oraz dla przykładu moi rodzice mamy płacić ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy na kowalskiego? Pieniądze się nie generują (chyba, że państwo je dodrukuje, ale robienie większych inflacji powinno być wręcz karane), muszą być skądś czerpane, I SĄ - od nas. Każdy pracujący ma rozkradane 50% pieniędzy na wiecznie głodny rząd, który myśli jaki jeszcze podatek dowalić.

Burzysz się, że JKM nie ma poparcia, a znasz prawdę? TVN powstał na zlecenie polityków. Od 20 lat trzymają łapę na rządzie, wciąż w sejmie są te same partie, a telewizja skrupulatnie unika wszystkich innych prócz "bandy czworga". Tutaj trochę się zgadzam, jego plan jest zbyt radykalny, ale to JEDYNY kandydat na prezydenta oraz na partię, który jest uczciwy. Od początku ma te same poglądy, wszystko poparte historią i dowodami. Dlatego ja wolę jego radykalny plan niż obecne bagno. Coś za coś.

Burzysz się, że JKM chce zlikwidować ZUS i państwowe emerytury. Otóż wiedz, że pieniądze, jak mówiłem wcześniej, nie powstają z niczego, chyba, że państwo drukuje, ale to jest już na szkodę każdego z nas. ZUS musi każdy płacić, wraz z pozostałymi PRZYMUSOWYMI podatkami wychodzi do zapłaty poniżej 2000 zł, do tego państwo trzyma łapę na zarobkach pracującego, więc de facto osoby próbujące założyć firmę, a właściwie ich interesy w większości UPADAJĄ. W Polsce wg Korwina każdy by był na rok zwolniony z jakichkolwiek podatków zakładając firmę, a samo jej prowadzenie nie prowadzi do szczególnych wymogów płacenia jakichś większych pieniędzy. Krótko mówiąc, każdy by mógł założyć firmę bez obaw. Jeśli chodzi o emerytury, to odkąd państwo zaczęło w ogóle fundować obywatelom pieniądze, czyli od około powyżej lat 80-tych w Polsce, liczba rodzących się Polaków spadła. Spadła, bo ludzie nie chcą rodzić dzieci, skoro pieniądze funduje im państwo. Nawet nierób będzie miał skromną emeryturę. Dawniej ludzie ubezpieczali się w dzieciach. Każdy miał 5 - 7 dzieci. Wszystko, co mówi JKM się sprawdza.

Gdzieś tam wspominałeś, że JKM chce legalizacji broni. Wiesz, że dziś KAŻDY może mieć zezwolenie na broń? Wystarczy zgłosić to na policję i jeśli pozytywnie rozpatrzą sprawę, zyskasz magicznie BROŃ.

Natomiast co do wyjścia z UE to się zgadzam pod jednym warunkiem - jeśli w Polsce zapanuje kapitalizm działający na tej samej zasadzie, co XIX - wieczne stany zjednoczone, gdzie ludzie z całego świata jechali by stać się bogatymi. Wówczas Polska stałaby się w krótkim czasie potęgą i to stany oraz Unia byłyby od nas zależne a nie my od nich.

Natomiast to co ty wygadujesz, to jakiś stek bzdur. Gadasz jak socjalista z klapkami na oczach. Poczytaj sobie o XIX wiecznej USA, to jest możliwe do wprowadzenia.

JeMois

2011-05-30, 18:08
Cytat:

Pandagul, jesteś socjalistą, komunistą, czy jesteś po prostu głupi?



Podejrzewam, że to po prostu d***krata.

Pandagul

2011-05-30, 18:43
Ehh, waszych poglądów już chyba nie zmienie, tak jak wy raczej nie zmienicie moich. Ponieważ straszny spam pod zdjęciem się z tego robi to ja napiszę ostatni mój post tutaj.

Moim zdaniem najlepszą aktualnie partią która może coś teraz zmienić jest Ruch Palikota. Do końca się z nim nie zgadzam, to muszę przyznać, nie wyobrażam sobie darmowych środków antykoncepcyjnych czy trudno mi jakoś akceptować związki partnerskie, ale to już jest, tego nie zmienimy, tylko aby nie było prawa do adopcji.

Co się tyczy tych radykalnych zmian, to myślę że system oczywiście nie jest dobry, ale trzeba by było naprawdę jakiegoś potężnego impulsu aby go radykalnie zmienić. Ale niektórych zmian Korwina to bym się naprawdę bał, ponieważ np. Likwidacja ZUS, państwowych szpitali czy NFZ mogła by się skończyć nienajlepiej, zobaczcie jak duże ryzyko by było jeśli takie coś by nastąpiło. Małe firmy w razie bankructwa pozbawiły by dużej ilości emerytów i chorych pieniędzy czy ubezpieczeń. Do tego doliczyć oszustów, beznadziejnych lekarzy itp. Żeby założyć taką firmę potrzebne są naprawdę duże pieniądze, co się liczy także z podwyższeniem cen. Firmy na uboczach i prowincjach gdzie nie miały by konkurencji nie były by tanie. A to jak teraz przedstawiasz niby stan obecny NFZ czy medycyny w Polsce, jest błędne, Oczywiście zależy to w pewnym stopniu od przychodni czy szpitala, ale to możesz sobie wybrać, kolejki nie są duże. Ja bym jednak zmieniał to co jest, aby uciec od ryzyka. Prywatyzacja szkół ograniczyła by ilość uczących się ludzi.

Pisząc o ograniczeniu biurokracji na myśli miałem aktualny system. I na koniec dodam że UE nie ma nic do armii, tak więc ewentualna bezbronność przy ataku była by tylko naszą winą. A po za tym myślisz że NATO czy w mniejszym stopniu UE nie zaczęły by obrony swojego sprzymierzeńca? Może od II wojny się trochę mentalność zmieniła.

Jeśli chodzi o obrażanie, to gratuluję wizji takich ludzi w "państwie prawa KNP".

Tyle na temat. Nie odpowiadajcie na ten post, bo i tak zupełnie niezgodny z tematem.

Vzam

2011-05-30, 18:46
@Radeg

Nie życzę Ci, abyś w swoim korwinowskim państwie miał 2 niepełnosprawnych dzieci, którym musiałbyś poświęcić każdą godzinę swojego życia. (Wogóle Ci tego nie życzę)

Piszecie Stany - tam się teraz kasę drukuje na potęgę. Pakiety, które ratowały firmy przed upadkiem były cool czy nie? To też pogłębianie inflacji. Trzeba było pozwilić aby wszystko co nierentowne padło? Co jest przyczyną ostatniego kryzysu? Bandy lobbystów dbają tam o interesy zwykłego Amerykanina? Chyba nie. Kryzys to efekt wolnego rynku czy chciwości kilku dupków z Wall Street? Czy wolny rynek powinien mieć jakieś regulacje czy nie? Socjalna Finlandia ma się nieźle i podatki mocno iwestują w edukację - to też pomysł z dupy, bo lepiej żeby Finowie mięli więcej na wódę?
Mówisz, że ludzie nie płodzą dzieci bo Państwo ich utrzymuje. W USA nie ma instytucji babci - ludzie na emeryturze nie liczą na pomoc dzieci.

stefan

2011-05-30, 18:57
Gdziekolwiek pojawi się jakiś temat odnośnie legalizacji, czy polityki to zaraz wszyscy się prawdają...

Radeg

2011-05-30, 19:13
Pandagul napisał/a:

Ale niektórych zmian Korwina to bym się naprawdę bał, ponieważ np. Likwidacja ZUS, państwowych szpitali czy NFZ mogła by się skończyć nienajlepiej, zobaczcie jak duże ryzyko by było jeśli takie coś by nastąpiło. Małe firmy w razie bankructwa pozbawiły by dużej ilości emerytów i chorych pieniędzy czy ubezpieczeń.



Dlatego każdy by się ubezpieczał w firmie, której stan finansowy nie koliduje ze środkami klientów. Jeśli zbankrutuje, zwraca wszystko klientom.

Pandagul napisał/a:

Do tego doliczyć oszustów, beznadziejnych lekarzy itp. Żeby założyć taką firmę potrzebne są naprawdę duże pieniądze, co się liczy także z podwyższeniem cen.



Oszuści są wszędzie. Może i ceny by wzrosły, ale wzrosłaby również konkurencja, a jak wiemy z praw ekonomii, wzrost konkurencji oznacza spadek cen.

Pandagul napisał/a:

Firmy na uboczach i prowincjach gdzie nie miały by konkurencji nie były by tanie.



Cóż, prędzej czy później powstałaby konkurencja. Uwierz mi, że w kapitalistycznym kraju by to nastąpiło szybko, bo wielu ludzi by było chętnych na zarobek, a taki kąsek, że gdzieś nie ma konkurencji wielu pokusi.

Pandagul napisał/a:

A to jak teraz przedstawiasz niby stan obecny NFZ czy medycyny w Polsce, jest błędne, Oczywiście zależy to w pewnym stopniu od przychodni czy szpitala, ale to możesz sobie wybrać, kolejki nie są duże. Ja bym jednak zmieniał to co jest, aby uciec od ryzyka.




Na dzień dzisiejszy prawie każdy leczy się prywatnie, chyba, że woli czekać 2 lata na jakieś prześwietlenie.


Pandagul napisał/a:

Prywatyzacja szkół ograniczyła by ilość uczących się ludzi.



Nie zbawisz całego świata. Kapitalizm zapewni każdemu możliwość sprawiedliwego wzbogacenia się, tylko trzeba popracować. Jeśli ktoś jest świadom, że zarabia MAŁO, albo ma ryzykowny zawód, nie powinien płodzić dziesięciorga dzieci, bo będzie miał problem z ich szkolnictwem. Cóż, fakt, szkoda go i ich dzieci, ale ja nie mam zamiaru fundować ich nauki z moich pieniędzy. Ja chcę moje pieniądze przeznaczać na siebie i swoją rodzinę.

Pandagul napisał/a:


Jeśli chodzi o obrażanie, to gratuluję wizji takich ludzi w "państwie prawa KNP".

Tyle na temat. Nie odpowiadajcie na ten post, bo i tak zupełnie niezgodny z tematem.



Obraziłem cię, bo zacząłeś pisać pierwsze posty w tym temacie na temat programu Korwina najwidoczniej kompletnie nie przemyślając go, albo z klapkami na oczach. Każdy ekonomista potwierdzi, że maksymalnie wolna gospodarka rozwija kraj, poprawia jakość życia i popycha go do przodu w przeciwieństwie do dziś.

Vzam napisał/a:

@Radeg

Nie życzę Ci, abyś w swoim korwinowskim państwie miał 2 niepełnosprawnych dzieci, którym musiałbyś poświęcić każdą godzinę swojego życia. (Wogóle Ci tego nie życzę)



Otóż w takim państwie gdybym mieszkał, bym miał multum możliwości na to, by takie dziecko miało szanse na w miarę normalne życie, że tak napiszę.


Vzam napisał/a:

Piszecie Stany - tam się teraz kasę drukuje na potęgę. Pakiety, które ratowały firmy przed upadkiem były cool czy nie? To też pogłębianie inflacji. Trzeba było pozwilić aby wszystko co nierentowne padło? Co jest przyczyną ostatniego kryzysu? Bandy lobbystów dbają tam o interesy zwykłego Amerykanina? Chyba nie.



Przytaczasz mi dzisiejsze stany zjednoczone. Dziś ten kraj jest socjalnym syfem. Tak, drukują tam pieniądze i ten kraj stał się paskudztwem. Niegdyś raj, dziś socjal.

Natomiast przyczyną upadku XIX wiecznych stanów zjednoczonych była zła władza. Nie potrafili w porę zareagować i popędzić gospodarki.


Vzam napisał/a:

Kryzys to efekt wolnego rynku czy chciwości kilku dupków z Wall Street? Czy wolny rynek powinien mieć jakieś regulacje czy nie?



Gdybyś choć trochę zajrzał do podręcznika od ekonomii, to byś wiedział, że kryzys to znacznie bardziej skomplikowany proces przyczynowo skutkowy. Wolny rynek powinien w całości zależeć od ludzi, nie od rządu.

Vzam napisał/a:

Socjalna Finlandia ma się nieźle i podatki mocno iwestują w edukację - to też pomysł z dupy, bo lepiej żeby Finowie mięli więcej na wódę?




To żeś przytoczył przykład. Araby też się mają dobrze, a wiesz czemu? Bo mają jeszcze ropę. Socjalna Finlandia zaś ma gaz i ropę, dlatego jeszcze się trzymają.


Vzam napisał/a:

Mówisz, że ludzie nie płodzą dzieci bo Państwo ich utrzymuje. W USA nie ma instytucji babci - ludzie na emeryturze nie liczą na pomoc dzieci.



Nie rozumiem co ma piernik do wiatraka.