18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Porządek musi być

Vof • 2013-09-02, 19:21
Niemcy: Szturm policji na niewinną rodzinę.

20 uzbrojonych policjantów i pracowników socjalnych przemocą odebrało czwórkę dzieci (7-14 lat) rodzinie, która postanowiła kształcić swe pociechy w domu. W Niemczech homeschooling jest nielegalny.



Do szturmu na dom Petry i Dirka Wunderlichów niedaleko Darmstadt doszło w czwartek rano. Właśnie zaczynali się uczyć. Dirk spojrzał przez okno i zobaczył, że dom został otoczony. - Powiedzieli, że chcą ze mną rozmawiać. Chciałem zadać pytanie, ale zobaczyłem trzech policjantów z taranem, chcących wyważyć drzwi, więc je otworzyłem - relacjonuje mężczyzna. Dodaje, że chwilę potem policjant pchnął go na krzesło. - Przy moim najlżejszym ruchu chwytał mnie jak terrorystę - mówi ojciec.

Ekipa, która wtargnęła do domu, oświadczyła, że ma nakaz odebrania dzieci. I rzeczywiście miała. Sąd przewidział nawet możliwy opór ze strony dzieci i zezwolił na użycie wobec nich siły (sic!).

- Nikt by się nie spodziewał, że coś takiego zdarzy się w naszej cichej, spokojnej wiosce. To było jak sceny z filmu science fiction. Nasze dzieci i sąsiedzi przeżyły traumę - żali się Dirk Wunderlich, który musiał patrzeć, jak jego 14-letnia córka Machsejah jest zabierana siłą przez dwóch potężnych policjantów.

- Gdy wyszedłem na zewnątrz, zobaczyłem płaczącego sąsiada. Moja żona próbowała ucałować i przytulić córkę na pożegnanie. Jeden z agentów specjalnych odepchnął ją łokciem, mówiąc: “Na to już za późno”. Jaki rząd tak postępuje? - pyta retorycznie Dirk Wunderlich.

Po tym zajściu odbyło się spotkanie rodziców z przedstawicielami władz. Ci okazali im nawet odrobinę sympatii. Nie zmieniło to jednak faktu, że przesłuchanie w ich sprawie zarządzono na czas, kiedy „sędzia wróci z wakacji”.

Domowe nauczanie było jedynym powodem odebrania dzieci Wunderlichom. W dokumentach nie ma zarzutów stosowania przemocy czy zaniedbania.

Wunderlichowie, prześladowani w Niemczech za domowe nauczanie dzieci, szukali już schronienia za granica, w innym kraju Unii Europejskiej. I znaleźli go. Niestety, utrzymujący rodzinę Dirk nie mógł tam znaleźć pracy i w zeszłym roku cała rodzina wróciła do Niemiec.

- Ci ludzie są rozbici. Są wstrząśnięci do głębi i zszokowani. Ale powiedzieli mi też, że postępowali zgodnie ze swoim sumieniem i wiarą. Nie pokładają jej w państwie niemieckim, ale mają jej wiele wobec Boga. To inspirująca i odważna rodzina - powiedział Mike Donnelly z HSLDA, amerykańskiej organizacji broniącej praw homeschoolersów.

Przypomniał, że Niemcy ratyfikowały szereg międzynarodowych traktatów praw człowieka, gwarantujących rodzicom prawo do wychowania dzieci zgodnie ze swymi przekonaniami. Utrzymywanie przymusu szkolnego w obecnej formie oznacza - jak podkreślił - niewywiązywanie się z przyjętych zobowiązań oraz łamanie standardów demokratycznych.

Wunderlichowie nie są jedyną niemiecką rodziną, która ma problemy w związku z wyborem homeschoolingu jako metody kształcenia dzieci. Z tego samego powodu o azyl w USA poprosiła rodzina Romeike. Amerykański sąd przyznał im ten azyl, jednak wyrok ten został zaskarżony przez administrację prezydenta Obamy, która argumentowała, że prawo do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców nie należy do podstawowych wolności człowieka. W toku jest więc proces w sprawie zgody USA na deportację tej rodziny do Niemiec. Tam czekałyby na nich rujnująco wysokie kary finansowe oraz - najprawdopodobniej - odebranie dzieci. Sprawa trafi najprawdopodobniej do amerykańskiego Sądu Najwyższego.

źródło: http://info.wiara.pl/doc/1689066.Szturm-policji-na-niewinna-rodzine

Suka_Blyat

2013-09-03, 20:22
To tylko dowód na to, że dzieci nie należą do dzieci tylko do państwa i to państwo wychowa i wykształci dziecko jak ono uważa. Jebie totalitaryzmem

dagins

2013-09-03, 20:27
@Wołek
Bo demokracja to jest ustrój totalitarny. Rząd może zrobić co chce, nawet złamać konstytucję.

bishfinger

2013-09-03, 20:36
zawiało socjalizmem, tym razem z zachodu

Mom and Death

2013-09-03, 20:38
jacyś poj***ni ci rodzice. czego oni się spodziewali? wiedzieli że to jest nielegalne a mimo to dalej robili swoje. ch*j im w dupę.

Promek

2013-09-03, 20:43
Widze nalecialosci z ss-manstwa zostaly...

Mlecz4rz

2013-09-03, 20:58
Na moje niech Niemcy zaczną robic porządek z kozojebcami a nie biją i zabieraja rodowitych obywateli państwa z domu a kozojebcom dają tylko hajs.

LordJamaican

2013-09-03, 21:01
a ja to widzę tak
niemiec -> ch*j mu w dupe
ciapaty -> ch*j mu w dupe
żyd -> ch*j mu w dupe
murzyn -> ch*j mu w dupe

wiem wiem, raz w dupe to nie gej...ale powiedzenie "a ch*j ci w dupe" jakoś tak najłagodniej pasuje, dziś mam kulturalny dzień i nie używam wulgaryzmów :roll:

DonCamillo

2013-09-03, 21:25
homeschooling k***a, co to ma znaczyć? Nie można po polsku napisać, nauka w domu/domowa?

Loaloa

2013-09-03, 21:43
Pierwsze dwie linijki wyjaśniają wszystko. Popełnili przestępstwo, a policja podjęła interwencję. Fanatykami religijnymi mogą sobie być gdzieś indziej, w Niemczech obowiązuje prawo.

dagins

2013-09-03, 23:28
Loaloa napisał/a:

Pierwsze dwie linijki wyjaśniają wszystko. Popełnili przestępstwo, a policja podjęła interwencję. Fanatykami religijnymi mogą sobie być gdzieś indziej, w Niemczech obowiązuje prawo.


Lex iniustissima non est lex.
Wolność odbierana jest małymi krokami. Być może za kilka lat już nikogo to nie będzie szokować, więc rząd posunie się jeszcze dalej i zacznie nakazywać płodzenie dzieci pod groźbą więzienia.

J o z i n

2013-09-04, 00:57
dagins napisał/a:


... więc rząd posunie się jeszcze dalej i zacznie nakazywać płodzenie dzieci pod groźbą więzienia.



Dokładnie tak. Tylko że raczej zakazywać...

Rusznic

2013-09-04, 01:24
Ciekawe dlaczego nie chcieli normalnych szkół tylko homeschooling? Ja wiem jak to zwykle jest:

Rodzice to pojeby. Działa w większości przypadków. Sekty, kreacjoniści, ciapate radykały, cyganie, zielone ludki i inne zakały świata wolą same tresować dzieci w domach. Są też tacy, raczej mniejszość co po prostu uważa, że sami lepiej nauczą. Niestety dzieci po homeschooling'u prawie zawsze są poj***ne i nie do życia w społeczeństwie, człowiek trzymany w bańce będzie miał słaby start w życiu.

W Polsce można dzieci zwolnić z WF prawda? Efekty? 1 na 5 w SP dzieci zwolnione a w gimnazjach co trzecie dziecko! Otyłość szaleje wśród młodych. Dając korki widzę sam jak rodzice nie wiedzą co to ułamki i mnożyć nie potrafią. Sam korespondencyjnie skończyłem 2 klasy liceum i powiem wam, że to ch*jnia jest i nigdy bym tego nie powtórzył (pomimo zatrudniania nauczycieli a nie samych rodziców).

esikaesa

2013-09-04, 05:37
I to w kraju w którym zoofile maja swoje prawa;]