18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Anper

2014-10-20, 15:09
Filtr powietrza to chyba na trzepaku jak dywan trzepią co dwa dni :D

bodom002

2014-10-20, 15:10
Ciuch*j Ciuch*j Panie lich*j. Informacje zaczerpnięte z internetu, może se Pan wsadzić... W Polsce jest bardzo dobry węgiel. Wiem bo pracuje na dole. Więcej tłumaczył nie będę, szkoda czasu na dyskusje w internecie. Po co tracić nerwy na ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym mówią :)

Statystyczny_Użytkownik

2014-10-20, 15:11
moze jakby zlikwidowac kretom deputaty, 13naste pensje i inne prezenciki to by sie oplacalo kupowac polski wungiel. ale ze jest srednio 200 zł/t drozszy od ruskiego a energetycznie wcale go nie bije na glowe jak jeden przyglupi uzytkownik na gorze wspomniał to serdecznie pie**ole polskich kretów i juz kupilem 4t pieknej ruskiej kostki i orzecha.
W Bogdance - najlepiej prosperującej kopalni w polszy nie ma deputatów itp itd i zobaczcie jak sie rozwinela. Nie czaje protesujących śląskich kretołaków - mają pretensje do świata, że im się wungiel w kopalni skonczył albo jest go za malo zeby oplacalo sie go kopac. No chyba ich popie**oliło.

panchamityle

2014-10-20, 15:23
@up
Sęk w tym, że bez tych 13stek i dodatków, nikt Ci nie zjedzie pod ziemię - błędne koło :) Odebrać należy ogromne pensje prezesom, dyrektorom itp. i skończyć z odprawami dla tych, którzy nie pracują pod ziemią. Bo co to za górnik, który siedzi w biurze i korzysta z wszelkich przywilejów?

Playboy223

2014-10-20, 15:48
doskok napisał/a:

Jakby to powiedział Polak o swoich rodakach Polakach ciężko zapie**alających w kopalni: ZABRAĆ IM WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY, ZABRAĆ IM !!!
Przy okazji: ZABRAĆ NAUCZYCIELOM, MUNDUROWYM, LEKARZOM, itd itp ku uciesze włodarzy tego kraju.



Spoko ale Pani księgowa i działacz, czy tam jakiś obsrany wiceprezes mają takie same przywileje emerytalne co górnik, który siedzi pod ziemią.

A po drugie górnicy i ich rodziny w dotowanych kopalniach mają lepsze żołądki, od osób pracujących u prywaciarzy? Jak prywatna firma padnie to ktoś się tym przejmuje?

Rząd Platformy robi to samo co Gierek 30-40 lat temu, kupuje sobie głosy i zaufanie społeczne kosztem podatników.

Gaj0

2014-10-20, 15:48
Statystyczny_Użytkownik napisał/a:

Klej wąchasz czy ki ch*j, człowieky trzynastki to my już nie mamy od lat. Słuchasz TVN-u, deputatu dlaczego nie możemy dostawać?? Inni pracownicy innych firm np. elektrowni mają tańszy prąd. Wy ku*wa naprawdę myślicie że dostajemy Bóg wie ile wypłaty?? Jakbym ci pokazał mój pasek z wypłaty to byś się z śmiechu przewrócił i powiedział że za taką kasę to nawet kolo kilofa nie staniesz. Wy myślicie że jak wam w mediach podają naszą średnią (według ich) pensje czyli jak ostatnio usłyszałem ~5000 zł to tyle dostajemy?? Tylko te paciuloki liczą wszystkich od zarządu do fizola. Dlaczego media nie podają pensji czystego pracownika fizycznego??

Radexxx

2014-10-20, 15:50
Po pierwsze, skąd niby te zapylenie w okolicach kopalni? To nie huta, elektrownia. Zapylenie jest na dole, a nie na powierzchni.

Po drugie... "dopłacanie z moich podatków", radzę poczytać jak to dokładnie wygląda. W skrócie w ciągu ostatnich 10 lat kopalnie dały państwu około 90 miliardów, różnego rodzaju podatków (przy koszcie wydobycia 400zł/tona koszt podatków to 100zł), a zostały dotowane 10 miliardami i to głównie na likwidacje zamykanych kopalń. Jako dowód warto spojrzeć na gminy na których terenie działają kopalnie, to najbogatsze gminy w Polsce, ogromną kasę w formie podatków odprowadzają kopalnie tym mieścinom.

Tylko o tym się nie mówi bo to nie jest medialne, medialne są nasze dodatki i te 3tys. netto na rękę, normalnie ochooojeć można z nadmiaru gotówki :)

oc...........an

2014-10-20, 15:53
A nie da się jak w UK - pozamykać nierentowne kopalnie, ale chętnym górnikom pozwolić je kupić za relatywnie nieduże pieniądze i niech kopią na zdrowie, jak będą rentowni to utrzymają się, a jak nie to utoną?

Była nawet taka historia w UK, górnicy wykupili kopalnię do zamknięcia i jeszcze 10 lat wydobywali węgiel z zyskiem.

Radexxx

2014-10-20, 15:58
@ Statystyczny_Użytkownik

Tak mało wiesz, a tak próbujesz błyszczeć wiedzą.

Bogdanka ma takie same przywileje jak reszta kopalń, ma zyski ze względu na wręcz bajkową budowę geologiczną i nie ma takich zagrożeń naturalnych, a co z kolei wpływa na niski koszt wydobycia.

Mają tylko jeden problem, słabszy jakościowo węgiel i jakiekolwiek ustawy dotyczący jakości sprzedawanego węgla mogą ich uderzyć.

MarcinWrc

2014-10-20, 16:25
Ja pie**ole... Koleś nagrał filmik o ilości syfu na szybie auta po nocy, a w komentarzach bitwa o to czemu państwo jest beznadziejne i co robi źle...

Statystyczny_Użytkownik

2014-10-20, 17:04
Radexxx
Ty także się nie popisałeś.
nie ma zagrożeń tylko we wsiach dookoła budynki pękają i sie zapadają, ju są plany wysiedleń całych miejscowości także nie do końca im wyszło na tej "bajecznej budowie ekologicznej". Bogdanka nie ma takich samych przywilejów, nie potrafie powiedzieć czego sie wyzbyła ale na pewno nie są takie same jak na ślunsku.
Źle im tak czy siak nie jest skoro jesli bys chcial byc górnikiem to bez poklepania po plecach ( 20 tys zł to kosztuje, znajomy się tak chciał wkręcić do pracy tam ) nie masz zbyt wielkich szans sie dostać.

forshow

2014-10-20, 18:25
Kurcze... ależ to gówno-burza wystąpiła pod tematem dotyczącym wycieraczki. :shock:

Do ludzi hejtujacych w moim kierunku (jacyś się tam przewinęli) - ja nie jestem zupełnie związany z wydobyciem węgla ani jego sprzedażą - patrzę na to obiektywnie nie mając obecnie potrzeby kupowania opału w formie węgla czy drewna.

Prawdą jest, że cena węgla w PL to głównie danina dla ludzi na stołkach - taki już niestety jest nasz krajowy system władzy i polityki - wszystko obsiane koleżkami, do czasu kiedy to się nie zmieni to inaczej nie będzie. Prawda jest taka, że polskie górnictwo powinno iść w pełni prywatne ręce nie zbrukane politycznymi układami - bo kopalnie mają potencjał do zarabiania, tylko nikt nie lubi przepłacać... do czasu jak w PL system władzy nie pie**olnie na twarz to nic się nie zmieni - kolesiostwo zawsze będzie grało pierwsze skrzypce... Zaś wadą prywatyzacji będzie traktowanie górników (tych najważniejszych - pracujących pod ziemią) jak zwykłych ścier do zapie**alania - "za ciężko Ci, to się zwolnij" oraz podobne frazesy ze strony "Panów" właścicieli i/lub kadry nadzorującej pracę.
Co do jakości węgla - miałem piec do CO na węgiel i przyznam, że węgiel prosto z kopalni w PL jest super (zwykle miałem węgiel z KWK Julian - obecnie ZG Piekary), nie ma kamienia - kamień się w "magiczny" sposób dostaje do węgla na składach opałowych.
Co do przywilejów górniczych - faktycznie powinni je nieco ograniczyć, szczególnie biurowym pracownikom kopalń - z jakiej paki deputat ma dostać człowiek który nigdy węgla nie urabiał? Kręgosłup górnictwa to ludzie pracujący na dole - im w/g mnie należy się 13'ka i deputat bo to właśnie bezpośrednio dzięki nim może spora cześć gremium hejterów patrzeć w TV gdyż mają prąd (elektrownie w PL głównie palą węglem - mało które spalają biomasy i odpady), a zimą dupa nie marznie bo mają czym w piecu palić.

Do upartych szukających wad w przemyśle wydobywczym - a który k***a przemysł nie niszczy środowiska oraz nie wpływa negatywnie na okolicę?

Moja branża to sektor filmowy i new-media - dlatego moje słowa są w 100% bezstronne. 8-)

Dodatkowo powiem, że osobiście chyba nie miałbym odwagi pracować "na dole" - wszystko ładnie-pięknie, ale jak coś pie**olnie to nawet nie ma gdzie uciekać. :-/

Pozdrawiam.

clipper

2014-10-20, 18:42
Do tych wszystkich co są za tym żeby udupić górników: Przestań palić w ogóle węglem bo nie bedziesz dorzucał do kieszeni "kretom" jak wy to nazywacie, wyłączcie kaloryfery w bloku bo w końcu woda która jest grzana do nich jest grzana na węglu, wyłączcie prąd bo w elektrowniach wyrabia się go głównie z węgla. I w ogóle idźcie w ch*j. A najlepiej to idźcie pracować na "dół" a potem pie**olcie, że górnikom się nie należą żadne przywileje. I od razu powiem wam, nie nie jestem górnikiem bo mam za małe jaja, żeby tam pracować.

Bartors

2014-10-20, 19:14
k***a, co wy tak bronicie górników? Zamknie się kopalnie to trzeba będzie sprowadzać z innych źródeł, a węgiel z innych źródeł jest de facto bardziej atrakcyjny dla naszego rynku więc po cholerę dopłacać do jakiegoś niewypłacalnego gówna? I bez gównoburzy że miliony górników nie będą miały z czym chleba jeść, niech znajdą sobie jakąś uczciwą pracę a jak nie to niech gryzą węgiel jak go tak bardzo kochają.

Radexxx

2014-10-20, 19:20
@Statystyczny_Użytkownik

"bajecznej budowie ekologicznej", że co kur...? Geologia i ekologia to nie to samo geniuszu. Szkody górnicze to SKUTKI eksploatacji, a nie zagrożenia podczas eksploatacji. I Twoja Bogdanka ma te same przywileje, wpisz w google "bogdanka i przywileje" a jeden z pierwszych artykułów uzmysłowi jak bardzo się mylisz.

Pozdrawiam i daj sobie spokój, bo pogrążasz się.