18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie wędliny

pumba • 2013-12-30, 11:55
Zapraszam do przeczytania o tym jak nasz "kochany" związek socjalistycznych republik unii europejskiej zrujnuje polskich przedsiębiorców.


artykuł ze strony dziennik.pl

Promek

2013-12-30, 20:31
Za duzo substancji smolistych w kielbie?! A z fajek to niby co k***a jest? To moze tego gowna zakazac? Ale nie przeciez z tego sa miliardowe zyski!

ffrugopl

2013-12-30, 20:35
Jak zwykle afera z niczego. Sezon ogórkowy i pismaki nie mają o czym pisać. Jak wchodziliśmy do UE to też płakali, że znikną ogórki kiszone, oscypki itp. Zniknęły? No właśnie. Zluzować poślady. Lepiej niech ci tak płaczący producenci powiedzą jak na prawdę "wędzą" te kiełbasy.

Tafariel

2013-12-30, 20:44
k***a na każdym kroku wpie**alaja te E-(tutaj numer) i inne gówna ale kiełbas normalnie uwędzić nie można... Niedługo będzie tak, że wędzenie będzie nielegalnym procederem i policja będzie nabijać statystyki na najazdy na "nielegalne wytwórnie kiełbas nie spełniających wymogów unii"...

tekkit

2013-12-30, 21:06
Chcieliscie Unie ? Macie Unie.. Od poczatku bylem przeciwny, a każdy wyzywał mnie od zacofanych jełopów. Teraz nikt nie chce się przyznac, że był za...

ip...........ag

2013-12-30, 21:06
ch*j tam, będę wędził na podwórzu, ale szkoda mi przedsiębiorców

Unia, co było do przewidzenia, coraz bardziej ogranicza i kontroluje :sloik:

femi666

2013-12-30, 21:20
@tekkit Też opowiadałem się przeciw unii, śmiali się ze mnie. Teraz zrozumieli i zdanie zmienili. Śmieje się z nich tyle, że przez łzy, bo już nie ma odwrotu.

zincum

2013-12-30, 22:08
No, z sadistic się zmienił na portal dla debili. Co mylą sadistic ze ze swoją ułomnością. I pie**olą takie farmazony.

Masz ode mnie duplom bycia zjebem. Jak chcesz, to ci wyślę nawet.

ch*ju tępy, miałeś kogoś w rodzinie chorego? ch*ju tępy, stać ciebie chociażby na chemioterapię?

Idąc twoim tokiem myślenia, to ciebie trzeba było zaj***ć zaraz po porodzie.

jendró

2013-12-30, 22:51
Jak długo czekać na rozróbę tego chorego systemu?

Herhard

2013-12-30, 23:26
Chodzi tylko o to,żeby ludzie żarli chemiczne ścierwo i zdychali na przeróżne choroby.j***ć unię,lewactwo i brudasów.

sierra

2013-12-30, 23:34
Za kilka lat bedziemy miec same k***a aldi lidle ludzie sie nimi jaraja bo k***a czekolada z niemiec ojapie**ole mam znajomego ktory dziala wlasnie w branzy kielbasianej i musial z 4,5 tony przerabianego mieska zejsc do 1,5 bo tak kaze ue i ch*j...nie oplacalne to sie robi pozniej wejdzie k***a import a my bedziemy wpie**alac mieso z holandi niemiec itd.z j***nego lidla czy k***a kauflanda

Smutas

2013-12-31, 01:12
ffrugopl napisał/a:

Jak zwykle afera z niczego. Sezon ogórkowy i pismaki nie mają o czym pisać. Jak wchodziliśmy do UE to też płakali, że znikną ogórki kiszone, oscypki itp. Zniknęły? No właśnie. Zluzować poślady. Lepiej niech ci tak płaczący producenci powiedzą jak na prawdę "wędzą" te kiełbasy.



pie**olisz. Mam znajomka, który hurtowo handluje "chemią" mięsną, czyli tym co dodaje się do mięsa. Mówił, że jak zniesiono stare polskie normy, a przyjęto unijne, to ilośc chemii w wędlinach się zwielokrotniła. Po prostu producenci tej chemii dają w łapę komu trzeba i takie mamy efekty. Czyli normanie wędzona kiełbasa jest zła, ale taka gdzie smak i zapach uzyskuje się z chemicznych substytutów jest dobra.

Lord_Rzeźnik

2013-12-31, 01:23
Już widzę, jak będzie można kupić dobrą kiełbę u gospodarza na wsi , który będzie odsprzedawał dajmy na to.... Za 500 zł/kg :p

de_ent

2013-12-31, 06:50
Gdyby takie normy obowiązywały 60 lat temu holocaust w ogóle nie byłby mozliwy

silset

2014-01-01, 03:13
Od dawna wiadomo, ze unia to ch*j i c**a. I że trzeba było od tego uciekać w p*zdu. Teraz niech każdy kto zagłosował "ZA" ma świadomość, że przyczynił sie do j***nego upodlenia kraju!

A jeśli chodzi o kiełbasę i ogólnie wędzone wyroby mięsne, to od lat nie kupiłem ani grama wędliny od jakiejś z większych firm. Wolę kupić 1kg swojskiej kiełbasy u i Wieśka, który ma masarnie za 30zł/kg niż 3kg kiełbasy z firmy x lub y za 10zł/kg z innymi wyrobami (pasztety, szynki itp tak samo) dlatego, że wtedy wiem co jem, bo Wiesiek jeśli zechcę zaprosi mnie na wódkę i pokaże jak to robi i czego dodaje.

Ale to jak utrudnia się zarabianie pieniędzy moim cieżko pracującym rodakom jest czystym sk***ysyństwem i nigdy nie przejdę obok tego bez komentarza.
Od dawna wiadomo, że gdyby nie polityka, to wiele naszych wyrobów (w tym wędliny) podbiłyby wiekszą część świata. Ludzie zawsze będą szukać rzeczy wytwarzanych prastarymi metodami, rzeczy zdrowszych i jakościowo lepszych od masówek.
Tradycja jest piękną sprawą, a patrząc na zachód tracimy ja w ekspresowym tempie.
Nie przepadam za Rosją przez znajomość historii, ale mój wzrok coraz częściej podąża na wschód i mam nadzieję, że nie tylko mój...


Gandalf888

2014-01-01, 14:25
Jasne, przez tyle wieków tradycja wędzenia przetrwała w naszym kraju i jakoś było wszystko ok a teraz nagle zauważyli, że są substancje smoliste i wędzenie przy użyciu drewna nie jest zdrowe - ależ idioci są w tej zasranej unii... Jak sobie chcą to niech sobie jedzą kiełbasę z gówna a od naszych tradycyjnych wyrobów niech się odpierdzielą.