18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polskie plakaty filmowe

SethNecromancer • 2013-05-27, 23:20
Trochę starszych plakatów filmowych. W niektórych wypadkach warto zwrócić uwagę na "tłumaczenie" tytułów.













jeśli ktoś chce to mogę wrzucić więcej

stalowyszczur

2013-05-28, 18:56
Czas Apokalipsy i Pluton to sa k***a arcydziela. Kabaret tez wymiata.

SUPER temat.

Patrysio

2013-05-28, 19:19
Jak vinyle wygladaja :>

ji...........91

2013-05-28, 19:19
k***a wincyj takich tematów na sadisticu wincyj!!!

cl...........er

2013-05-28, 19:31
No i klasyk Sadole i Sadolki


kokinosz

2013-05-28, 19:32
@ SethNecromancer - stary, skąd tyle tych perełek wziąłeś?? / Dziękuję za sztukę i za wzruszenia. /

P.S. Jak widać, prawdziwa sztuka znajduje tu spore grono odbiorców. Gęba się cieszy i raduje. Nie jest tak źle. I wyobraźcie sobie: gdyby w TVP pokazano program prezentujący takie plakaty, z krótkimi trailerami tychże filmów. Do tego ciekawostka o filmie, anegdota, coś wartościowego. Ludzie chętnie by to obejrzeli zamiast papki na lodzie.

dziowani

2013-05-28, 19:37
Niesamowity klimat mają te plakaty. Te czasy gdy były tylko dwa programy tv, z czego drugi czasami kilka godzin. Po bilety do kina w kolejkach się stało. Sale zawsze pełne. Każdy nowy film pamiętało się bardziej szczegółowo. A teraz internety zabijają całą duszę filmu. Te plakaty to odzwierciedlenie tamtych czasów. Krata piwa za temat.

SethNecromancer

2013-05-28, 19:37
kokinosz napisał/a:

@ SethNecromancer - stary, skąd tyle tych perełek wziąłeś??




Wpadłem przypadkiem na jeden z tych plakatów, a później już bawiłem się w górnika, przeszukując internety.

Później jeszcze trochę dorzucę




















maciek24043

2013-05-28, 19:37
The Big Lebowski, to jest film! :D

Loaloa

2013-05-28, 19:55
Niektóre z nich w zaskakujący sposób nawiązują do fabuły filmu. Minimalistyczne, oszczędne, możnaby powiedzieć, że wręcz siermiężne, a pomimo to nieraz przekazujące więcej od swych holywoodzkich, oryginalnych odpowiedników. Nie na darmo to właśnie polska szkoła plakatu (e tylko filmowego zresztą) była ceniona w świecie.

Tafariel

2013-05-28, 20:02
I to są plakaty, a nie jak teraz: białe tło + wielki tytuł + 4-5 bohaterów tego filmu ustawionych gdzieś na środku albo same ryje tylko widać...

ellsworth

2013-05-28, 20:27
mopet napisał/a:

Obrazek Mój zdecydowany faworyt z Polskich plakatów. Dawaj wincyj


I tak lepsze tłumaczenie niż pozostawienie 'terminator', jako że takie słowo w jeżyku polskim istnieje i oznacza osobę TERMINUJĄCĄ u mistrza danego fachu. Ni ch*ja nie pasuje do filmu, w przeciwieństwie do 'elektronicznego mordercy', który to całkiem udanie obrazuje z czym mamy do czynienia.

cl...........er

2013-05-28, 20:58
kokinosz napisał/a:

...stary, skąd tyle tych perełek wziąłeś??



Wziął ze strony poster.pl -> "Plakaty Filmowe".

Nie za ma co.

sard

2013-05-28, 21:04
Polska szkoła plakatu nie tylko filmowego to w swoim czasie dzieliła i rządziła na świecie.
Teraz takich nie robią, bo jak gdzieś się doszukałem tego typu inteligentny plakat sugerowałby tępo-bezmózgowemu-popkorno-żercy czy inszej gimbasie, moherom, sk***iałemu dresialstwu itp. że to film zbyt trudny dla nich... i ja się pytam - i co w tym złego????? Przynajmniej komentatorzy z duperstrucla nie pchaliby się na seanse, a i dresiarstwo jarające szlugi w sali też poszło by na jakie Kac Wawa czy Zmierzch :P - bo do nich to nawet nasi sztukmistrze nie zrobiliby chyba dobrego plakatu na temat filmu :P

orzeszwmorde

2013-05-28, 21:18
Dobre w ryj.










Można by tak bez końca.


A ten raczej nie z epoki... może ktoś inny znajdzie.