18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski MITOR kontra Pendolino

Frostu • 2013-11-25, 10:17
Tarnów, obydwa zdjęcia na peronie pierwszym.



W końcu coś się zaczęło dziać na kolei, kostkę ładną ułożyli.

quark

2013-11-25, 11:48
żuk na pewno rzadziej sie psuł :amused:

Kremil

2013-11-25, 14:26
sp***olina znów, powraca, skończcie pie**oli bo aż szkoda mi ludzi.

Szron

2013-11-25, 19:03
Przecież to Żukor anie jakiś Mitor :homer:

Frostu

2013-11-26, 11:04
Szron napisał/a:

Przecież to Żukor anie jakiś Mitor :homer:


To jest Mitor! Transformacja dwóch Żukorów. Dumny projekt polskiego transofmersa studentów Politechniki Krakowskiej.

EDIT
Masz jeszcze panie kolego z podobną ksywkę stronkę o MITORZE: http://ssb.strefa.pl/mitor/mitor.html Polecam dla wszystkich zainteresowanych.

Projekt Mitor 2:

Niestety projekt okazał się za drogi w realizacji i nieprzystosowany do naszych linii kolejowych, i postanowiono zakupić Pendolino.

Ma..........._S

2013-11-26, 11:16
Przyjdzie mróz i przez cztery miesiące będziesz znów zapie**alał do roboty "żukiem".

Frostu

2013-11-26, 11:31
Galahad_Meb napisał/a:

Przyjdzie mróz i przez cztery miesiące będziesz znów zapie**alał do roboty "żukiem".


Właśnie, mróz idzie! Idę oponki zmienić.

Wow, może mój rysunek dostanie się na główną na sadolu! Chociaż jakbym wrzucił jelonka rozpierniczonego przez pociąg EIC przy 160 km/h to bym szybciej się dostał (jak chcecie to spróbuję załatwić).

Jestem ekspertę od Pendolino. Tłumacząc to na język miejscowej gimbazy, tak, walę konia na jego widok. Obalę wszystkie brednie o tym pociągu.

LiquidKaczor

2013-11-26, 15:37
Frostu, jaką średnią prędkość będzie w stanie uzyskać na trasie z Gdańska do Zakopanego?

Frostu

2013-11-26, 16:21
LiquidKaczor napisał/a:

Frostu, jaką średnią prędkość będzie w stanie uzyskać na trasie z Gdańska do Zakopanego?


Do Zakopanego nie będzie jeździł. Na trasie Gdańsk-Kraków będzie w pod koniec 2015 ok. 130 km/h. W przyszłym roku na razie tylko ok. 100 km/h.

Linia Kraków-Zakopane będzie w przyszłym roku remontowana, przez większą część roku będzie zamknięta.

zonk

2013-11-26, 19:30
Dobra Frostu bo straszny cwaniak jesteś. Po co komu pendolino co nie będzie mogło jeździć w niskich temperaturach ? Kolejna sprawa pendolino bez przechyłowego pudła na zakrętach. Przecież to jest kpina.

Frostu

2013-11-26, 19:36
SQT napisał/a:

Dobra Frostu bo straszny cwaniak jesteś. Po co komu pendolino co nie będzie mogło jeździć w niskich temperaturach ? Kolejna sprawa pendolino bez przechyłowego pudła na zakrętach. Przecież to jest kpina.


Może jestem, już wyjaśniam :)

Pendolino jest dostosowane do -25 stopni. Takie temperatury w dzień w środkowej Polsce (gdzie będzie jeździł ten pociąg) zdarzają się bardzo rzadko, co najwyżej 1-3 dni w roku. Koszt dostosowania pociągu do niższych temperatur zwiększyłby koszt o 30%, łatwo policzyć ile to mln zł. Przy -25 w dzień (więc pewnie -35 w nocy) i tak większość transportu stoi. Większym problemem w Polsce są oblodzenia - nasz pociąg został wyposażony w taką instalację.

Wychylne pudło nie jest potrzebne w naszym w większości płaskim jak stół kraju. Wychylne pudło dałoby oszczędności maksymalnie 6 minut przy 10% większym koszcie zakupu i eksploatacji, do tego dochodzi większa awaryjność i procedura przygotowania do ruchu potrwałaby co najmniej o rok dłużej (co i tak długo już trwa, prawda?).

Dziękuję za uwagę, coś jeszcze? :)

cl...........er

2013-11-26, 19:44
Tak, ja mam pytanie do znawcy Frosta (chociaż odpowiedź znam):
Czy PKP IC złożyło ofertę na zakup w całości nowych składów, czy nowych i używanych (odnowionych i zmodernizowanych)? 8-)

Frostu

2013-11-26, 19:47
clubber napisał/a:

Tak, ja mam pytanie do znawcy Frosta (chociaż odpowiedź znam):
Czy PKP IC złożyło ofertę na zakup w całości nowych składów, czy nowych i używanych (odnowionych i zmodernizowanych)? :>


Eee? To są nówki przecież, ale nie prototypy. Przypomina mi to gadanie o naszych efach szesnastych. Kiedyś też broniłem zakupu naszych jaszczombów, ale to dawno było i wypadłem z formy. Zdjąłem zdjęcie F16 znad łóżka i teraz mam Pendolino.

Jendor

2013-11-26, 19:49
i czym jest się tu chwalić ?
zobaczcie jak Polska się rozbudowuje z jałomużny UE, sami na nic nie potrafimy zarobić a nasze miasta toną w długach ...

Gdyby nie te dotacje dla biednych to już dawno ludzie głosowali by na partie mniejszościowe do sejmu, a tak idioci patrzą i się podniecają malutkimi przebłyskami dobroci rządzących kiedy puszczają cały kraj z torbami . Nie powinniśmy przyjmować żadnej kasy z UE.

Przykładem może być Elbląg który jak się nie mylę ma dług 600 milionów złotych , k**** zadupie jakich wiele , dług powstał przez sld , po (które najwięcej nakradło) a teraz pis co chu* zrobi a obiecują inwestycje . Za co , jak nie ma kasy jest dług . I o proszę kasa przychodzi z UE. Szmaty kradną a ludzie myślą że wszystko jest oke i miasto się rozbudowuje.
To jest dalsze wrzucanie kasy na odbudowę gówna które ciągle zjadają muchy.
Wszędzie jest , kasa z UE tu i tam, oni trzymają to wszystkimi środkami aby spowolnić pie**olni## tego systemu. On jebnie za 5-10 lat chu* wie , nie zanosi się na to aby coś się zmieniło.

Tylko idioci głosują na partie mające większość w sejmie, jedynie co nas może uratować to partie mniejszościowe, prawicowe ale w tym kraju zostało za dużo debili więc trzeba zrobić to co reszta mądrych i wypie**al*ć jak się ma tylko okazje ...

zonk

2013-11-26, 20:08
Frostu twoje argumenty są jak dziecka z podstawówki. Nic nie udowodniłeś, oprócz tego że wywalili kasę w błoto.