18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski MITOR kontra Pendolino

Frostu • 2013-11-25, 10:17
Tarnów, obydwa zdjęcia na peronie pierwszym.



W końcu coś się zaczęło dziać na kolei, kostkę ładną ułożyli.

Frostu

2013-11-26, 20:18
SQT napisał/a:

Frostu twoje argumenty są jak dziecka z podstawówki. Nic nie udowodniłeś, oprócz tego że wywalili kasę w błoto.


Yhym, tak tak. Ty się wykazałeś za to dojrzałością tym postem. Pełno rzeczowych kontrargumentów.

@Jendor W sumie się zgadzam, łap piwo, ale psujesz mi mój temat :P

WalkingStephen

2013-11-26, 20:20
@Jendor ale wiesz, że dotacje od UE działają na zasadzie my im dajemy sto złotych, oni dają nam 80 i mówią na co mamy wydać ? :>

zonk

2013-11-26, 20:25
@Frostu znam miłośników kolei, a nawet znam ludzi którzy pracują już lata i wszyscy są tego samego zdania że to wywalone pieniądze. Słyszałem również opinie jak zmontowane jest pendolino. Są rażące błędy, przez które pendolino może zagrażać bezpieczeństwu.

białywęgorz

2013-11-26, 20:25
Wymieniają pociągi źle, nie wymieniają też źle k***a Polacy...

Frostu

2013-11-26, 20:34
SQT napisał/a:

@Frostu znam miłośników kolei, a nawet znam ludzi którzy pracują już lata i wszyscy są tego samego zdania że to wywalone pieniądze. Słyszałem również opinie jak zmontowane jest pendolino. Są rażące błędy, przez które pendolino może zagrażać bezpieczeństwu.



Ja też znam ludzi kolei, ledwo się wybroniłem, aby na kolej nie pójść. Mam pośredni kontakt z człowiekiem, który odbiera te pociągi we Włoszech. To jest pociąg jak pociąg, będzie się psuł jak każdy, będą usterki, ale to technicznie pociągi których nie było jeszcze na naszych torach (może oprócz Husarzy).

Zbytnia podnieta tym pociągiem jest debilstwem (ja się zgrywam- mówię to dla niekumatych), ale kłamstwa i manipulacje o nim mnie denerwują. Malkontenctwa i cebulactwa nie wykorzenię, świata nie zbawię, ale może przekonam kogoś.

Mikoli i starych kolejarzy nie słuchaj :P To romantycy, którzy na torach chcieliby powrotu pociągów typu gagarin+bonanza i Pendolino ich boli.

zonk

2013-11-26, 20:55
No nie bardzo. Taki polski Dragon jako maszyna typowo towarowa jest wysoko zaawansowaną technologicznie lokomotywą. Ale po co o niej mówić skoro to polski sprzęt. Lepiej nadal podniecać się pendolino.

Frostu

2013-11-26, 20:58
SQT napisał/a:

No nie bardzo. Taki polski Dragon jako maszyna typowo towarowa jest wysoko zaawansowaną technologicznie lokomotywą. Ale po co o niej mówić skoro to polski sprzęt. Lepiej nadal podniecać się pendolino.


Przepraszam, uogólniłem do przewozów pasażerskich. Różni prywaciarze towarowi mają wiele nowoczesnych lokomotyw. Bardzo się cieszę, że Newag dostał zamówienia na Dragony i ta lokomotywa nie będzie tylko prototypem.

Komarzysta91

2013-11-26, 21:07
Mitor miał jeździć prszez moja wioske jak szczucinke zamkneli baa nawet to przejechało raz w ramach testu

escimo

2013-11-26, 21:18
Z tymi pendolino będą jaja jak ktoś zajebie kawałek torów, żeby na złomie sprzedać :D

Frostu

2013-11-26, 21:46
escimo napisał/a:

Z tymi pendolino będą jaja jak ktoś zajebie kawałek torów, żeby na złomie sprzedać :D


Na cholerę komuś tory, ciężko to ukraść, przeciąć, przecież nad torami wisi czysta miedź! To się kradnie :D i odważniki :P

Johnny69

2013-11-26, 22:58
Miałem przyjemność zobaczyć to "cacko" na trasie Tarnów-Szczucin, niepowtarzalna konstrukcja na pewno lepsza od Pendolino. ;)

cl...........er

2013-11-27, 16:21
No, to frostu - ja Ci odpowiem na pytanie (z uwagi na to, że informacje o kolei mam z pierwszej ręki, bo pracuję w firmie produkującej i remontującej pociągi dla przewoźników):
- większa część (jakieś 2/3) składów "Pendolino", to będą od podstaw wyprodukowane wagony dla PKP IC, natomiast reszta, to będą składy używane, ale odnowione.

Jeśli chodzi o NEWAG i jej loko "Dragona", to idealnie się wstrzelili w czas, tylko że na drodze do pierwszoligowca na rynku lokomotyw stoi im jeszcze Bombardier.

Grossus

2013-11-27, 23:36
Żuk przynajmniej był naszą konstrukcją...