18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polski karabin przeciwpancerny UR

Hirons • 2012-11-27, 00:38
I dlaczego to nie zostało wykorzystane?!


olex

2012-11-27, 14:04
@up
rzad sp***oli do tybetu i gówno po Nas zostanie.

KoziaR[PL]

2012-11-27, 14:27
UR - "rusznica przeciwpancerna" - był bardzo tajnym projektem, nie wiedzieli o nim zwykli żołnierze a nawet większość oficerów. Był przechowywany w drewnianych skrzyniach ze skrótem UR co miało świadczyć o eksporcie ładunku do Urugwaju - to pierwsza "zmyłka" . Natomiast druga kryła się w kolejnym tekście na skrzyni mianowicie "Nie wolno otwierać - sprzęt mierniczy". Otwarcie skrzyń mogło nastąpić tylko na specjalny rozkaz ministra spraw wojskowych. Nie było ich mało i w zupełności wystarczały jeśli były w odpowiedniej ilości w odpowiednim miejscu (raporty podają około 3500 sztuk choć mogło być ich nawet 7000 co stwierdzają numery broni). Były ogromnym zaskoczeniem dla niemców. Powodowały ogromne straty w ich szeregach. Był bardzo skuteczny a zarazem prostacko łatwy w obsłudze (jak zwykły karabin). Po kampanii wrześniowej sprzęt niestety przejęli niemcy i potem wykorzystywali go na zachodzie. Następnie nasz UR stał się podstawą do stworzenia karabinu przeciwpancernemu ale już niemieckiego tfu.

Także byliśmy zajebiści no ale doj***li nam z dwóch stron, jeśli jednak atakował by tylko zachód prawdopodobnie dalibyśmy sobie radę i II wojna skończyła by się bardzo szybko... no ale czerwona hołota zrobiła swoje

oldsoul166

2012-11-27, 14:51
Nie zgadzam się, że gdyby wrzesień był tylko walką z Niemcami ( samotną z resztą ) to byśmy ich pokonali. Proszę podaj argumenty. Ja mogę przytoczyć różnice w ilości i zaawansowaniu uzbrojenia ( czołgi, samoloty, artyleria). Oraz historyczne fakty, zobacz sobie jak szybko wgryzało się niemieckie wojsko wgłąb Polski do 17 września.

Z jednym faktem trzeba się zgodzić, że gdyby sojusznicy rozpoczęli atak na Niemcy od zachodu w pierwszych dniach września to gdyby nie atak ruskich śmiało moglibyśmy stawiać opór.

Zachlaj_Von_Burbon

2012-11-27, 16:52
cojo100 napisał/a:

ma ktos cały odcinek ? bede wdzieczny za fuul wstawke .



z tego co pamiętam tu gdzieś jest, chyba za to że jest tego w cholere więcej sie nie obrazisz bo nie chce mi sie aż tak szukać :mrgreen:

https://www.youtube.com/user/Sensacje


P.S.

@UP
gdyby nasi sojusznicy zrobili to co powinni to ruscy by sie nie odważyli zaatakować bo niemców do 10 września już by nie było

Cp...........ly

2012-11-27, 17:20
Dodajmy, że ten karabim był głównie na eksport. Jak już jesteśmy przy świetnych polskich broniach, to może ktos zrobi artykuł o pociągach pancernych?

Pa...........or

2012-11-27, 21:41
B4rt napisał/a:



Tak w skrócie: bo nasi sprzymierzeńcy nas olali i polska była zbyt biedna, co za tym idzie bardzo mało sztuk karabinów. Niemcy jednak wykorzystali części ura do produkcji swojego karabinu przeciwpancernego - PzB 38.

Powtórzę się - Polacy jako tako sprzęt mieli porządny, lecz ilość ów sprzętu była za mała. Niestety ale sprzymierzeńców mieliśmy jakich mieliśmy, zamiast zapobiec wojnie woleli siedzieć w bunkrach i grać w karty...



I teraz mekrel z cameronem robi to samo, a my oczywiście rozumiemy że jest kryzys, trzeba ciąć i wszystko ok, zakompleksione czytelniki wyborczej k***a ich mać.

NaughtyBear

2012-11-28, 09:07
@up
Tzw. "Camerkel" mozna sobie poczytac jak ktos zainteresowany.

krzysztof6666

2012-11-28, 12:11
broń piękna i poręczna widziałem z bliska karabin przeciwpancerny z 3,5-4 metry miał jak jeszcze w woju byłem byłem przydzielony do głównego magazyny broni , było tam kilka antyków , jednym z tych antyków było to 4rometrowe skórwysyństwo wiek na oko z 70 lat podobno źle użyte łamało (mogło) złamać bark , w porównaniu do tego taki ur to dziecinna zabawka .