18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

POlska władza a Kibice.

WalkingStephen • 2013-06-21, 23:02
Patrząc na komentarze pod innymi artykułami otwieram zapewne puszkę pandory poruszając temat oddziaływania władzy państwowej na środowisko kibicowskie ale co tam, zaryzykuję. Zauważyłem, że mimo wszystko jest tu sporo osób, które są zdolne do normalnej wymiany poglądów na poziomie, liczę na to, że będzie ich więcej aniżeli zwykłych internetowych trollów co to tylko chcą zabłysnąć "śmiesznym komentarzem" w celu zgarnięcia kilku wirtualnych piwek. Zacznę od kwestii, która na pewno pojawi się w komentarzach jako kontrargument dla tego co napiszę. Otóż wielu z Was uważa, że kibice sami sobie zasłużyli na to jak są traktowani, jest w tym krztyna prawdy patrząc na to co się działo w latach 90 i początkiem XXI wieku, lecz obecnie to wszystko zeszło do podziemia i postronne osoby nie są zagrożone przypadkowym wyłapaniem pospolitego wpie**olu. Nie chcę się rozwodzić nad tym wątkiem bo to materiał wręcz na osobny temat. Nie chce się też rozpisywać, a już zauważyłem, że zacząłem. Postaram się opisać to jak najkrócej.


Od czego zaczęła się zmasowana nagonka na kibiców?
Otóż od momentu gdy zaczęli krytykować rząd tuska( pamiętny i do dziś powielany tekst "tusk matole twój rząd obalą kibole"), nagle kibice stali się niezmiernie niebezpieczni i zagrażający, no ale przecież oni zawsze byli na tych stadionach i ciągle robili to co robią obecnie. Pojawiły się oprawy na stadionach antyrządowe typu:



Środowisko kibicowskie cech*je się lokalnym patriotyzmem i przywiązaniem do kraju, na dodatek stanowi dużą grupę społeczną składającą się głównie z młodych ludzi. Co potencjalnie stwarza zagrożenie. Co robi rząd? Wydaje gruby pieniądz podatników tylko po to aby jak najbardziej stłumić te "rewolucyjne" nastroje, lub chociaż trzymać to w ryzach. Sprzedajne media pokazują tyko kibiców jako złych rasistów, przestępców i dilerów, nigdzie nie pokazuje się chociażby takich zdjęć i materiałów video.









Mecz w ramach pożegnania ś.p. Dawida Zapiska, o którym może słyszeliście w mediach, to ten chłopak co się z Casillasem spotkał.

Oraz oprawa i racowisko.


A co donald tusk uważa o środowisku kibicowskim?



Jak odpowiadają kibice?

Poznań


Lublin


I można by tak kilka jeszcze filmików zamieścić.
Co robi rząd? Zaciska pętle w okół kibiców, idziesz na mecz twoja twarz jest wyłapywana przez kilkanaście kamer, odpal racę dostajesz grzywnę, zakaz stadionowy i możliwość pójścia do więzienia. Jak to wygląda w praktyce?
Materiał z Białegostoku:


Lecz to i tak jest nic w porównaniu z meczami wyjazdowymi, kto był ten wie, od momentu zbiórki w rodowitym mieście aż pod sam stadion przeciwników eskorta policyjna, przeszukiwanie, legitymowanie i wleczenie się 30/40 na godzinę co by tylko sprowokować kibiców do działania ( bo jak tu się nie zdenerwować jak człowiek jedzie już 5 godzinę na mecz i ma świadomość, że może nie zdążyć nawet na drugą połowę ). Lecz gdy już ludzie mają dość tej ciągłej inwigilacji oraz wielkiego brata na każdym kroku i zaczynają podnosić głos kończy się to w ten sposób:


Nie mówię, że wszyscy policjanci są źli, robią to co im karze góra, to że nie mają kręgosłupa moralnego to inna kwestia.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na przykładzie kibiców, jak po trochu odbierana jest nam wolność, a państwo zaczyna kontrolować każdą sferę życia wzorem Orwellowskiej Oceanii. Za czasów komuny działacze Solidarności byli w ten sam sposób dręczeni co obecnie kibice, ukazałem tylko cząstkę tego co się dzieje w Polsce. Liczę tylko na to, że chociaż jedna osoba zastanowi się chwilę i spojrzy z innej perspektywy na to co się dzieje dookoła. Nie napisałem nic nowego, zapewne znajdzie się parę osób co wie więcej i lepiej niż ja więc w komentarzach śmiało niech się wypowiadają o ile faktycznie ich wiedza jest odpowiednia. Pozdrawiam ;)

bedzio

2013-06-22, 10:33
Ta wielkie pany patrioci a przejdź się któryś k***a na hute w nocy najlepiej po przegranym meczy wisły albo cracovi i zobaczymy jak nadal będziecie bronić tych swoich ukochanych kibiców ..... zła odpowiedz----> w najlepszym przypadku skończysz pobity i skopany

Cz...........ot

2013-06-22, 11:14
DUST DEVIl piwo oczywiscie.

Idąc na stadion ide kibicowac druzynie,a nie bawic sie w pie**oloną politykę.

Matikens

2013-06-22, 12:06
@Dust Devil jesteś mistrzem, piwko leci do Ciebie a nie na tę gównianą wrzutkę która oczywiście musiała się zacząć na PO...

necroorcen

2013-06-22, 13:21
Cytat:

Jak to jest, że kibice siatkówki umieją się zachować, kibice koszykówki umieją się zachować, kibice sportów motorowych umieją się zachować. A z piłką nożną są BEZ PRZERWY same problemy?!? To jest ten wasz patiotyzm???



Dokładnie tak. Piłka nożna jest chyba tak prymitywna, że wyzwala w tych "wielkich kibicach" prawdziwe instynkty.

mi6chal

2013-06-22, 13:47
A co jak powiem wam, że to POLITYKA wlazła ze swoimi butami w świat kiboli a nie kibole w politykę?

I do ciebie DUST DEVIL, w Niemczech jest o wiele więcej wypadków gdzie kibole coś rozpierniczają czy biją się między sobą, np finał ligi mistrzów.. W Polsce jest już to rzadkością gdzie zdarzają się takie rzeczy, oczywiście, są race, ale czy one komuś szkodzą? W środowisku kibicowskim były one od zawsze i nie rozumiem dlaczego miałoby ich teraz zabraknąć. Tak, zaraz powiecie, że taka raca poleci w małe dziecko i bo jakiś debil ją rzuci.. Gdyby babcia miała wąsy.. Nigdy nie byliście na meczu ekstraklasy to później mówicie, że jest niebezpiecznie itp itd, szkoda tylko, że na te stadiony przychodzi masa dzieciaków i masa kobiet a na np takich akcjach jak konfetti co organizowali kibole Lecha to wszyscy rozdawali sobie nawzajem woreczki z karteczkami. Mały gest, ale was pewnie nawet na taki byłoby nie stać.

Finał Pucharu Polski, mecz Legia - Lech, tutaj nagonka powinna być bardziej na służby bezpieczeństwa a nie kiboli. Stadion kompletnie nie przygotowany do meczu takiego ryzyka..

Wylewa się z was tylko hejt do poziomu naszej ligi a kibiców szufladkujecie bo od małego zalewają was złymi wiadomościami na temat kiboli. Oczywiście, w tak dużej grupie może któremuś odwalić, ale nie mówcie, że stowarzyszenia kibicowskie nic z tym nie robią bo robią, na własny sposób. Np za kozactwo na stacjach kolejowych i nie stosowanie się do wewnętrznych przepisów stowarzyszenia można zapomnieć o wyjazdach.. No ale co ja tam wiem, wy wiecie lepiej.

zonk

2013-06-22, 14:43
@Up, twierdzisz że wspomniane wcześniej zabójstwa maczetami to jest szufladkowanie ?

di...........os

2013-06-22, 14:55
Purecowstyle napisał/a:




już po pierwszym zdaniu mam ochote przypie**olić ci w ryj z ato. że k***a jaka sytuacja jest na stadionach i w okół nich opowiadała ci mama, tylko sie nie kapnąłeś pajacu pie**olony, że to sytuacja z czasów kiedy k***a mać biegało pie**olone zomo i ormo a na stadionach ich napie**alali za opozycję i było to między rokiem 81 a 89 kiedy ty k***o nie byłeś jeszcze nawet w jajach swojego starego.


co za pie**olony k***a tępak j***ny japie**ole niech go ktoś w końcu napie**oli bo k***a nie zna życia poza komputerem i kilkoma opbrazkami i historiami przeczytanymi w necie.


wredna k***a już w pierwszy dzien weekendu mi podnosi ciśnienie, bo jest j***nym tępakiem k***a, idz wpie**alać hamburgery do makdonalda.




I jak tu nie piętnować kibiców? To to nie umie się opanować nawet przez internet... Przez głupie słowa, przez wymianę mniemań... Jak to normalni ludzi mają się ciebie nie brzydzić, kolego?

PolityczNiePoprawny

2013-06-22, 15:23
145 lewaków + dust debil czyli razem 146 :D
Połowa kibiców to zwykła hołota a połowa nie.
P.S Tak robiłem statystyki :P

Samudaripen

2013-06-22, 15:23
Patriotyzm jest OK, ale taka prawda, że w ostatnim czasie robi się moda na "patriotyzm", który polega na naklejaniu vlepek z Dmowskim, albo powstańcami lub robieniu patriotycznych opraw na meczu, ludzie się wk***iają na Tuska i jego rząd, mają dość partii typu SLD, RP, PO, PIS itd i się zastanawiali dlaczego nie ma żadnej silnej patriotycznej partii i nagle cudem pojawia się Ruch Narodowy, dla mnie cała ta moda na "patriotyzm" to element kampanii reklamowej Ruchu Narodowego i tyle w temacie, zobaczycie, że nawet jeżeli nie wygrają wyborów to zdobędą wiele głosów.
P.S
Wielu z tych patriotów zapewne nie wie nawet w którym roku była bitwa pod Grunwaldem ;)

ale ze mnie "filozof"...

Zaethrael

2013-06-22, 15:37
Samudaripen_Porajmos napisał/a:


Wielu z tych patriotów zapewne nie wie nawet w którym roku była bitwa pod Grunwaldem ;)

ale ze mnie "filozof"...



Piszesz o jakiejś konkretnej ustawce kiboli Warmii czy o jakiś historycznych blubrach ? :>


Cytat:

Jak to jest, że kibice siatkówki umieją się zachować, kibice koszykówki umieją się zachować, kibice sportów motorowych umieją się zachować. A z piłką nożną są BEZ PRZERWY same problemy?!? To jest ten wasz patiotyzm???



Co do sportów motorowych to nie do końca mogę się zgodzić ;p Byłem kiedyś na żużlu i 'drużyna' miasta wygrała co wiązało się z ogromną radością uiszczoną w nisko-latających belkach (niegdysiejszych ławkach), ogólnym rozpie**olem i zniszczeniem przygotowanego przez organizatorów show pirotechnicznego.

Po prostu ludzie są debilami i muszą gdzieś wyładować narastającą codzienną irytacje i porażki związane z brakiem własnych osiągnięć przez co cierpią niekiedy najbliżsi i to co najbardziej "kochają".

żółtas

2013-06-22, 17:07
k***A jak zwykle na tematy kibiców wypowiadają sie osoby które gówno widzieli i gówn przeżyli. gościu który ma najwiecej komentarzy to skończony pajac który o kibicach słyszał jedynie w tvn czy innej ch*jni. przyjdz, zobacz, spróbuj dopiero oceniaj. pozdrowienia dla normalnych

necroorcen

2013-06-22, 19:08
PolityczNiePoprawny napisał/a:

145 lewaków + dust debil czyli razem 146 :D
Połowa kibiców to zwykła hołota a połowa nie.
P.S Tak robiłem statystyki :P



Jak zwykle, ktoś się nie zgadza z ogólnie panującym "prawackim" trendem i zaczyna być wyzywany od lewaków. Dokładnie tak, jak GW wszystkich przeciwnych homofilli, aborcji, laicyzacji czy rządowi nazywa faszystami.
Nie różnicie się od nich niczym.

Co do tematu kibiców, wiadomość z tefałenu:
Cytat:

Kilkadziesiąt osób z symbolami Nacjonalistycznego Odrodzenia Polski i Śląska Wrocław zakłóciło wykład prof. Zygmunta Baumana we Wrocławiu. Wyprowadzili ich policjanci. 11 osób zostało zatrzymanych.


zonk

2013-06-22, 19:23
żółtas napisał/a:

k***A jak zwykle na tematy kibiców wypowiadają sie osoby które gówno widzieli i gówn przeżyli. gościu który ma najwiecej komentarzy to skończony pajac który o kibicach słyszał jedynie w tvn czy innej ch*jni. przyjdz, zobacz, spróbuj dopiero oceniaj. pozdrowienia dla normalnych



DUST DEVIL dał przynajmniej argumenty. Podaj konkrety dlaczego kibole mogą niszczyć, demolować, a co gorsze mordować.

Ma...........31

2013-06-22, 22:41
SQT napisał/a:



DUST DEVIL dał przynajmniej argumenty. Podaj konkrety dlaczego kibole mogą niszczyć, demolować, a co gorsze mordować.


Podaj mi co ostatnio kibice zdemolowali , zniszczyli , lub "zamordowali"

czlowiekmajonez

2013-06-22, 23:57
mi6chal napisał/a:


Finał Pucharu Polski, mecz Legia - Lech, tutaj nagonka powinna być bardziej na służby bezpieczeństwa a nie kiboli. Stadion kompletnie nie przygotowany do meczu takiego ryzyka..




Na co służby bezpieczeństwa miałyby być przygotowane, gdyby wszyscy zasiadający na trybunach zachowywali by się jak cywilizowani ludzie, a nie jak bydło?

Mecz takiego ryzyka - to jest właśnie to...

Z własnego doświadczenia:

Jechałem pociągiem (pracowałem w WARS) z grupą ponad 40 osób, szczycących się zielonymi szalikami z nazwą klubu piłkarskiego lechia. Siedziałem sobie w przedziale, gdy przyszło kilku z nich. Kupili w 4 osoby małą colę i poszli. Było OK. Później chciałem przejść z wózkiem przez wagon, którym jechali... (niestety bezprzedziałowy). Po grzecznym podziękowaniu za proponowany wpie**ol, oraz po nieudanej próbie odzyskania skradzionego przez nich towaru poddałem się (po namowach tych 4 trzeźwych chłopaków, z którymi wcześniej chwilę rozmawiałem) i poszedłem dalej.
Kilka przystanków później, gdy siedziałem sobie sam w przedziale, wpadła znów tamta czwórka i mówią, że mam szczęście, że teraz mnie nie ma w tamtym przedziale, bo się między sobą leją butelkami, krew się leję (na drugi dzień widziałem ten wagon i wszystko co dało się zniszczyć gołymi rękami, było zniszczone: Połamane uchwyty, pozrywane firany itp.)

Podczas rozmowy wyszło, że cała chołota jedzie bez biletów, a nikt (z tych 4 trzeźwych) nie wie jak poszło ich pupilkom podczas rozgrywanego turnieju....


Bydło pojechało w obie strony niezorganizowanym transportem, zakłóciło przejazd zaciąganiem awaryjnego hamulca i zdewastowało wagon... Cel podróży gdzieś zaginął.