18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

POlska władza a Kibice.

WalkingStephen • 2013-06-21, 23:02
Patrząc na komentarze pod innymi artykułami otwieram zapewne puszkę pandory poruszając temat oddziaływania władzy państwowej na środowisko kibicowskie ale co tam, zaryzykuję. Zauważyłem, że mimo wszystko jest tu sporo osób, które są zdolne do normalnej wymiany poglądów na poziomie, liczę na to, że będzie ich więcej aniżeli zwykłych internetowych trollów co to tylko chcą zabłysnąć "śmiesznym komentarzem" w celu zgarnięcia kilku wirtualnych piwek. Zacznę od kwestii, która na pewno pojawi się w komentarzach jako kontrargument dla tego co napiszę. Otóż wielu z Was uważa, że kibice sami sobie zasłużyli na to jak są traktowani, jest w tym krztyna prawdy patrząc na to co się działo w latach 90 i początkiem XXI wieku, lecz obecnie to wszystko zeszło do podziemia i postronne osoby nie są zagrożone przypadkowym wyłapaniem pospolitego wpie**olu. Nie chcę się rozwodzić nad tym wątkiem bo to materiał wręcz na osobny temat. Nie chce się też rozpisywać, a już zauważyłem, że zacząłem. Postaram się opisać to jak najkrócej.


Od czego zaczęła się zmasowana nagonka na kibiców?
Otóż od momentu gdy zaczęli krytykować rząd tuska( pamiętny i do dziś powielany tekst "tusk matole twój rząd obalą kibole"), nagle kibice stali się niezmiernie niebezpieczni i zagrażający, no ale przecież oni zawsze byli na tych stadionach i ciągle robili to co robią obecnie. Pojawiły się oprawy na stadionach antyrządowe typu:



Środowisko kibicowskie cech*je się lokalnym patriotyzmem i przywiązaniem do kraju, na dodatek stanowi dużą grupę społeczną składającą się głównie z młodych ludzi. Co potencjalnie stwarza zagrożenie. Co robi rząd? Wydaje gruby pieniądz podatników tylko po to aby jak najbardziej stłumić te "rewolucyjne" nastroje, lub chociaż trzymać to w ryzach. Sprzedajne media pokazują tyko kibiców jako złych rasistów, przestępców i dilerów, nigdzie nie pokazuje się chociażby takich zdjęć i materiałów video.









Mecz w ramach pożegnania ś.p. Dawida Zapiska, o którym może słyszeliście w mediach, to ten chłopak co się z Casillasem spotkał.

Oraz oprawa i racowisko.


A co donald tusk uważa o środowisku kibicowskim?



Jak odpowiadają kibice?

Poznań


Lublin


I można by tak kilka jeszcze filmików zamieścić.
Co robi rząd? Zaciska pętle w okół kibiców, idziesz na mecz twoja twarz jest wyłapywana przez kilkanaście kamer, odpal racę dostajesz grzywnę, zakaz stadionowy i możliwość pójścia do więzienia. Jak to wygląda w praktyce?
Materiał z Białegostoku:


Lecz to i tak jest nic w porównaniu z meczami wyjazdowymi, kto był ten wie, od momentu zbiórki w rodowitym mieście aż pod sam stadion przeciwników eskorta policyjna, przeszukiwanie, legitymowanie i wleczenie się 30/40 na godzinę co by tylko sprowokować kibiców do działania ( bo jak tu się nie zdenerwować jak człowiek jedzie już 5 godzinę na mecz i ma świadomość, że może nie zdążyć nawet na drugą połowę ). Lecz gdy już ludzie mają dość tej ciągłej inwigilacji oraz wielkiego brata na każdym kroku i zaczynają podnosić głos kończy się to w ten sposób:


Nie mówię, że wszyscy policjanci są źli, robią to co im karze góra, to że nie mają kręgosłupa moralnego to inna kwestia.
Chciałem tylko zwrócić uwagę na przykładzie kibiców, jak po trochu odbierana jest nam wolność, a państwo zaczyna kontrolować każdą sferę życia wzorem Orwellowskiej Oceanii. Za czasów komuny działacze Solidarności byli w ten sam sposób dręczeni co obecnie kibice, ukazałem tylko cząstkę tego co się dzieje w Polsce. Liczę tylko na to, że chociaż jedna osoba zastanowi się chwilę i spojrzy z innej perspektywy na to co się dzieje dookoła. Nie napisałem nic nowego, zapewne znajdzie się parę osób co wie więcej i lepiej niż ja więc w komentarzach śmiało niech się wypowiadają o ile faktycznie ich wiedza jest odpowiednia. Pozdrawiam ;)

Zaethrael

2013-06-22, 02:58
Jako, że jestem pijany pozwolę sobie na brak kultury:
PsK napisał/a:

Otóż wielu z Was uważa, że kibice sami sobie zasłużyli na to jak są traktowani,


... koniec kropka.
Jesteście prymitywami. Jesteście uwstecznieni i niedorozwinięci. Nie ważne jak będziecie się tłumaczyć sport służy jednemu celowi - rozrywce. Wy robicie z tego styl życia. Jesteście ludźmi którzy potrzebują chleba i igrzysk - plebsem. Nie można sobie przy was usiąść i kibicować przeciwnej drużynie. Waszym stylem i celem życia jest istnienie dla klubu sportowego. Piłkarze to ludzie którzy idą do pracy i dostają za to wynagrodzenie niewspółmierne do efektów. Wychwalacie bandę błaznów. Tylko błazen zarabiał kasę na dworze króla robiąc z siebie idiotę dla rozrywki. Co gorsza przyklaskujecie takiemu "idiocie". A kto jest głupszy ? Głupiec czy ten który za nim podąża ? Sport ma łączyć i sprawiać przyjemność innym. Dzięki wam "kibicom" którzy za cel życia postawili sobie pożal się boże klub sportowy ludzie normalni nie są bezpieczni. Oddajecie krew - super, organizujecie akcje społeczne - jeszcze lepiej - szkoda,tylko, że pod dyktando wizerunku. Robicie to wszystko pod sztandarem klubu sportowego - uwsteczniając całą rasę ludzką. Nie piszę tu nawet o kompletnych downach którzy demolują swój własny stadion z powodu irytacji, ignorancji i hipokryzji. Klub sportowy to nie jest twoja pie**olona manifestacja życia. To jest organizacja która ma zaczadzić umysł coby ludzie nie chcieli ze sobą walczyć. Niestety działa to wręcz odwrotnie. Odwołaj się do historii i ogarnij jak 3000 lat temu ludzie chcieli sobie radzić w rozwiązywaniu konfliktów między miastami. Wy je tworzycie! Jesteście 3k lat wstecz za ludźmi. Jak kiedyś będę chciał popełnić samobójstwo to zacznę wychwalać w kotle przeciwną drużynę zwykłych ludzi służących tylko i wyłącznie mojej rozrywce. Może cios maczetą będzie w miarę precyzyjny.
A ten "patriotyzm" to tylko pieprzona gra pozorów. Co drugi nie ma bladego pojęcia dlaczego rzeczpospolita jest Rzeczpospolitą, albo kto to był Rejtan czy Matejko. 'Walczycie' z rządem bo wziął was za pysk i obciął nienależące się wam 'przywileje'.

Hejt pijacki ale z głębi pie**olo*ego humanitaryzmu.

Piter48

2013-06-22, 03:39
Widać że niektórzy z Was to chyba polskie stadiony w telewizji widziało. Jeżeli zachodzi potrzeba kibice potrafią się zjednoczyć bez względu na barwy by walczyć ze wspólnym wrogiem.

di...........os

2013-06-22, 04:17
ahmatw napisał/a:

Ameryki nie odkryłeś, ale piwerko jak najbardziej. Kto śmiga na mecze ten wie jak jest. j***ć medialną nagonkę na nas!
Kto w jakimś tam nawet minimalnym stopniu nie rozumie ruchów/akcji kibicowskich jest totalnym lemigniem, komuchem albo po prostu nie przeszkadza mu ciągłe r*chanie w dupę przez rząd(właściwe podkreślić, choć wszystko ładnie układa się w całość :-D ). Tyle.




Tak, tak, masz rację - kto nie truchta potulnie na mecz, jak przystoi prawdziwemu patriocie, ten nie Polak, ten komuch, leming itd... Przy tym utrzymujesz, że mecze nie otępiają?

Piter48 napisał/a:

Widać że niektórzy z Was to chyba polskie stadiony w telewizji widziało. Jeżeli zachodzi potrzeba kibice potrafią się zjednoczyć bez względu na barwy by walczyć ze wspólnym wrogiem.



Wspólnym wrogiem :D ? WY TWORZYCIE WROGÓW. Właśnie dlatego jesteście niebezpieczni - żyjecie w ciągłej opozycji. Gdybyście nie mieli znienawidzonego klubu piłkarskiego, głównego przeciwnika waszego boskich barw zrzeszenia kibicowskiego, znaleźlibyście wroga w postaci sąsiedniej ulicy, sąsiedniej dzielnicy, sąsiedniego miasteczka, miasta, kraju itd. A im więcej was jest, tym wasz wróg jest większy i groźniejszy. Tak też okazuje się, że <wy>, to raz kibic np. Śląska, raz kibic - prawdziwy patriota, co walczy w imieniu idei państwowości, innym razem znów europejczyk, co chce wygonić ciapatych z waszej ojczyzny-europy.


Tylko jakim prawem możecie mówić, że przeciwnicy klasy kibicowskiej są zmanipulowani? Czy nie jest przypadkiem faktem, że jest was, dorosłych facetów, kilkaset tysięcy w Polsce, a wszyscy macie identyczne poglądy? Czy znacie w przyrodzie w nie zamkniętych grupach społecznych przypadki, by dwóch obcych sobie ludzi, miało co do joty identyczne poglądy?

wzabekczesany77

2013-06-22, 05:57
Jak ktoś drze ryja -nic się nie stało,to zwykła smutna p*zda,a nie kibic

fhMichaelo

2013-06-22, 06:51
@DUST DEVI
Za sam awatar i propagowanie ustrojów zbrodniczych powinieneś wyłapać bana i porządny oklep. Ale jak widzę, taki z Ciebie stadionowy specjalista i stały gość stadionów, że mieszkasz w Szkocji i Polaczkujesz.

koxiuu

2013-06-22, 07:31
nawet mi sie nie chce pisac bo i tak ludzie ktorzy nawet kolo stadionu nie przechodza bo sie boja zjada mnie w komentarzach. I ch*j ze kibole sie bija? Czy bija sie z Toba? Twoja sasiadka? Synem? Corka? NIE! Bija sie z tymi ktorzy chca sie bic, nikt nie atakuje przypadkowych przechodniow. Dust Devil widac ze w dupie bywasz bo na patriotycznych paradach, manifestacjach itp kibice to zwykle 50% ludzi jak nie wszyscy czasem. Takze nie pie**ol ze z haslami tylko na stadionach sie chowamy, a nawet. Co mam na pokaz isc moze pod rzadek stac z transparentem

Pu...........le

2013-06-22, 07:47
DUST DEVIL napisał/a:

Japie**ole, kibice kreują się na obrońców narodu, a nie potrafią nawet trzymać w ryzach/wyj***ć/odsiać kiboli, którzy demolują stadiony i powodują straty liczone w tysiącach[...] Oraz resztę bezsensownych bzdur.




już po pierwszym zdaniu mam ochote przypie**olić ci w ryj z ato. że k***a jaka sytuacja jest na stadionach i w okół nich opowiadała ci mama, tylko sie nie kapnąłeś pajacu pie**olony, że to sytuacja z czasów kiedy k***a mać biegało pie**olone zomo i ormo a na stadionach ich napie**alali za opozycję i było to między rokiem 81 a 89 kiedy ty k***o nie byłeś jeszcze nawet w jajach swojego starego.


co za pie**olony k***a tępak j***ny japie**ole niech go ktoś w końcu napie**oli bo k***a nie zna życia poza komputerem i kilkoma opbrazkami i historiami przeczytanymi w necie.


wredna k***a już w pierwszy dzien weekendu mi podnosi ciśnienie, bo jest j***nym tępakiem k***a, idz wpie**alać hamburgery do makdonalda.

tds1974

2013-06-22, 08:21
Purecowstyle napisał/a:


już po pierwszym zdaniu mam ochote przypie**olić ci w ryj z ato. (...) co za pie**olony k***a tępak j***ny japie**ole niech go ktoś w końcu napie**oli (...) wredna k***a (...) j***nym tępakiem k***a.



I jak tu szanować kibiców lub ich obrońców?
Przecież wpis powyżej powinien trafić na jakąś reakcję administratorów. A tagi autora postu? Poziom gimbazy +10.
Zdania o kibolach nie zmienię. Trza tępić niecywilizowane bydło.
Czysty Kał Style to jeszcze pokrzyczy sobie na forum, a potem pójdzie fapować do zdjęcia Pawłowicz lub Hofmana, ale zmanipulowane bydełko na stadionach już nie.
Jaki kibic taka piłka chciałoby się powiedzieć, ale szkoda już na to słów.

DanielTGK

2013-06-22, 08:29
Wiecie, co jest najlepsze? Przed chwilą czytałem historyjkę, gdzie koleś miał nie zapięte pasy w samochodzie, wszyscy w komentarzach krzyczeli, że przecież to nie czyni z niego pirata. Teraz jak jest o kibicach odpalających race, wszyscy krzyczą, że to niezgodne z przepisami... Owszem, niezgodne, ale krzywda się nikomu nie dzieje, bo chyba mylicie odpalanie pirotechniki z rzucaniem nią po murawie. Druga sprawa, 90% awantur to prowokacja, obecnie na stadionach nie bije się już prawie nikt. Interesowaliście się kiedyś tym od czego się takie awantury zaczynają? Patrz derby Warszawy, 2 minuty przed przerwą na trybunę wchodzi ochrona i zaczyna "udrażniać" przejścia ewakuacyjne z pomocą pałek, potem gazu. Jak można udrażniać przejścia tuż przed przerwą, gdzie część ludzi zaczyna wychodzić nimi w kierunku sklepów?

MCL

2013-06-22, 08:41
Przepraszam, chyba pomyliłem portale, skoro najpierw widzę, że ktoś popiera jazdę bez pasów, a teraz lewacki post Dust Debila dostał tytuł najlepszego postu :samoboj: chyba tylko dlatego, że został napisany o 1:02, kiedy normalni sadole imprezuja lub dogorywają, a teraz jest za wcześnie na ich interwencje bo leczą kaca. To ja przeczekam tą gimbo-lewacką zmianę i wrócę popołudniu

zonk

2013-06-22, 08:54
Jakby nie patrzeć czy troluje czy nie, DUST DEVIL ma rację w 100%.
Tak dodam od siebie, że niedawno chłopakowi odcięli (czy tam nadcięli) rękę i się wykrwawił. I to są wielcy patrioci k***a jego mać ? A może wystarczyło patriotycznie napie**olić debilom co latają z maczetami i wykluczyć ich z grona kibiców.

PawełGM

2013-06-22, 09:19

Kiedy zobaczę coś takiego na polskich boiskach to dopiero wtedy nie będę uważał polskich kibiców za bandytów.

ellsworth

2013-06-22, 09:50
SQT napisał/a:

Jakby nie patrzeć czy troluje czy nie, DUST DEVIL ma rację w 100%.
Tak dodam od siebie, że niedawno chłopakowi odcięli (czy tam nadcięli) rękę i się wykrwawił. I to są wielcy patrioci k***a jego mać ? A może wystarczyło patriotycznie napie**olić debilom co latają z maczetami i wykluczyć ich z grona kibiców.


Jakie tam nacieli. Urżneli mu rękę powyżej łokcia maczetą i się wykrwawił jak świnia. W Krakowie co chwile takie rzeczy się dzieją. Nie dalej jak miesiąc temu inni 'wielcy patrioci kibicowscy' chłopakowi z innej drużyny na Prokocimiu rozpruli nożem brzuch, tak że wszystkie flaki z niego się wylały. W p*zdu rozgonić te wszystkie drużyny piłkarskie i będzie spokój! Jak to jest, że kibice siatkówki umieją się zachować, kibice koszykówki umieją się zachować, kibice sportów motorowych umieją się zachować. A z piłką nożną są BEZ PRZERWY same problemy?!? To jest ten wasz patiotyzm???

kaczus1993

2013-06-22, 10:06
Japie**ole Devil jak ty nic nie rozumiesz.

wudun

2013-06-22, 10:29
Najgorsze jest to że przez hołotę stadionową wszystkie dobre projekty dla Polski się rozpie**alają.
Śmiem twierdzić że właśnie tworzący się Ruch Narodowy również legnie w gruzach przez tych debili.
Wystarczy że te odpady społeczne podepną się pod manifestację organizowaną przez RN(man nadzieję że dojdzie do niej(manifestacja-dla debili)).

Niestety tam gdzie są pseudo(kibice)patrioci jest syf i zadymy.