18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polska studentka z "perfumem"

pelcowikna • 2014-05-19, 21:13
Anegdotka z życia Giżycka wzięte, historia prawdziwa

Lekko remontujemy naszą nieczynną jeszcze siedzibę stowarzyszenia (dawny budynek po kiosku na ul. Warszawskiej, obok Galerii Batory)

Umówiłem się ze spawaczem, żeby przyspawał kilka rurek. Spawacz powiedział od razu, że jego godzina pracy kosztuje 200zł, a tych kilka spawów zajmie mu za dwie godziny. Jako człowiek świadomy i wolny zgodziłem się na tą kwotę i spawacz ruszył do pracy.

Pech chciał, że akurat po ul. Warszawskiej kręci się grupa sprzedawców perfum, młodzi ludzi, zaczepiają przechodniów prowadząc sprzedaż bezpośrednią (z angielskiego "direct sale") i sprzedają perfumy o wartości 10 zł za 60zł, mają prawo.

Jedna z takich dziewczyn (w moim wieku, ok 25lat) podeszła i do mnie jak wpatrzony byłem w pracę spawacza. Powiedziała mi, że zaprzepaszczę niebywałą okazję, gdy TEN PERFUM nie będzie w moich rękach. Powiedziałem jej, że nie dam się na to nabrać a poza tym, Perfumy tak jak Skrzypce czy Drzwi nie odmienia się w liczbie pojedynczej. Wyśmiała mnie serdecznie, mówiąc:

-"To ja byłam na studiach z marketingu i kosmetologii i nie będziesz mnie pouczał jak się mówi."

Zaczęła się między nami dość nieprzyjemna rozmowa trwająca jakieś 2min po czym ta dziewczyna rzuciła w moją stronę na odchodne:

-"Ja zarabiam 300zł dziennie a ty co? Ty potrafisz tylko spawać!"

Nie odszczekałem już nic w jej kierunku.

Spawacz skończył swoją fuchę i zamyślony lekko zapłaciłem mu jego wcześniej obiecane 400zł myśląc sobie: "ile ja bym dał, dziewczyno droga za to, żebym potrafił spawać" :lodowka:

Historia zaj***na z fejsbuka, jak slabe to :idzwch*j:

xsw2

2014-05-19, 21:18
Calosc pewnie naciagana, ale duzo takich głąbow, jak ta laska, chodzi po ziemi :roll:

masaq

2014-05-19, 21:20
słabe, bo najpierw jest napisane że z nią rozmawiasz - a ona odpowiada "ty potrafisz spawać".

to gadała z tobą czy spawaczem ?

godzina pracy spawacza 200 zł ? k***a chyba w Finlandii albo Norwegi

tak - mam papiery spawacza i to przej***na robota więc nie pytajcie skąd wiem

bloodwar

2014-05-19, 21:23
W języku staropolskim odmieniało się "perfumę" jak rodzaj żeński pojedyńczy ("brakuje mi jeszcze ananasowej perfumy", "oddaj tę perfumę do sklepu, pachnie zgniłym piżmem!") i forma "tą/tę" byłą jak najbardziej poprawna, ale odmiany przez forme męską nie słyszałem...

usu

2014-05-19, 21:23
spawy to Ty możesz j***ć w kiblu. spoin. dziękuję. pozdrawiam.

oneshott

2014-05-19, 22:22
wyprodukowanie 100ml perfumu kosztuje okolo 5 zł, takze nowobogaccy z locastami i innymi marketingowymi bombami rozbiegnijcie sie i zasadzcie baranka w drzewo:)

grudzin7

2014-05-19, 23:19
heh ja sobie kiedyś kłopotu z taką narobiłem, bo babka centrum handlowym stała i gada wesoło, gdy przechodziłem obok dała mi buteleczke perfum do ręki mówiąc 'proszę' to ja bez myślenia 'dziękuję' i ide dalej, a babka coś że to za 50 zł i że mam jej zapłacić teraz, no to ja znowu że za nic nie będę płacił bo przecież mi dała te perfumy, odwracam się i odę dalej, a ta zaczęła się drzeć do ochrony, że jej wyrwałem z ręki, że jestem złodziejem itd. oczywiście zaraz ochrona z mordą przyleciała i zmarnowali mi pół godziny jakimiś tłumaczeniami po czym doszli do wniosku, że przecież ta babka nie miała nawet pozwolenia na sprzedawanie czegokolwiek na terenie tego centrum handlowego <facepalm> tak czy siak mi kazali oddać perfumy a jej wypie**alać poza teren

dnr

2014-05-19, 23:42
Cytat:

To ja byłam na studiach z marketingu i kosmetologii i nie będziesz mnie pouczał jak się mówi.


Rozjebują mnie takie osobniki... tak jakby papierek z byle uczelni o czymkolwiek świadczył w dzisiejszych czasach.

obstawpojare

2014-05-20, 02:30
Doj***ła 300 zł dziennie, chyba dołączając swoją dupę do perfumu

Pierre d'Ollony

2014-05-20, 02:54
Z tej historii wynika, ze sprzedawca perfum zarabia ok 6500 zł miesiecznie (od pon do pt 8h dziennie), a spawacz powinien wyciagac kilkanascie tysiecy (zalozmy ze robi od pon do pt po 4h dziennie to ma 17500 zł na miesiąc). Na ch*j ja inżyniera robiłem, skoro w tym kraju sie tyle zarabia.

FCDK

2014-05-20, 03:20
masaq napisał/a:

słabe, bo najpierw jest napisane że z nią rozmawiasz - a ona odpowiada "ty potrafisz spawać".

to gadała z tobą czy spawaczem ?



Po pierwsze wyraźnie napisał, że to nie jego historia, więc nie wiem dlaczego pytasz się autora tematu o to. Po drugie ciężko się domyślić, że ta naciągara wzięła go za spawacza? Stał obok prawdziwego spawacza, przyglądał się jego pracy, więc myślała, że pracują razem. Mam nadzieję, że lepiej spawasz niż czytasz.

Imper3838

2014-05-20, 03:21
300 zł dziennie? Tak jej chyba powiedzieli na tych 'studiach'. Nic tak nie wk***ia jak Ci marketingowcy, gorzej niż jehowi. Powinni wystawiać im mandaty za zakłócanie porządku i prowadzenie handlu w miejscu niedozwolonym.

Ci co zatrudniają tych ludzi co biegają po mieście i sprzedają te badziewia, zarabiają kupę forsy, bo nawet żadnego biura i sklepu nie muszą opłacać. A najgorzej jest z tymi od MLM, jakieś techniki motywacyjne, wymuszanie wprowadzania znajomych do sieci, struktura piramidalna. Większość zapie**ala jak mrówki omamieni wizją 'własnego biznesu i zarabiania pasywnego', a po miesiącach zapie**alania na szkolenia i wciągania w to ludzi, nic nie dostają, a ile w to wpie**olili czasu, energii i pieniędzy, aż głowa boli. Ci na górze się śmieją z tych robaczków co pracują na nich za darmo, tańsze niż niewolnictwo, bo niewolnika trzeba jeszcze wyżywić i o niego dbać.

patyk89

2014-05-20, 06:38
Wrzuc zdjecia tego co pospawal i samych spoin.
Ciekawy jestem czy kolejny rolnik kotry napackal cos elektroda, czy rzeczywiscie fachowiec ktory zna sie na rzeczy :)