18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Polska studentka z "perfumem"

pelcowikna • 2014-05-19, 21:13
Anegdotka z życia Giżycka wzięte, historia prawdziwa

Lekko remontujemy naszÄ… nieczynnÄ… jeszcze siedzibÄ™ stowarzyszenia (dawny budynek po kiosku na ul. Warszawskiej, obok Galerii Batory)

Umówiłem się ze spawaczem, żeby przyspawał kilka rurek. Spawacz powiedział od razu, że jego godzina pracy kosztuje 200zł, a tych kilka spawów zajmie mu za dwie godziny. Jako człowiek świadomy i wolny zgodziłem się na tą kwotę i spawacz ruszył do pracy.

Pech chciał, że akurat po ul. Warszawskiej kręci się grupa sprzedawców perfum, młodzi ludzi, zaczepiają przechodniów prowadząc sprzedaż bezpośrednią (z angielskiego "direct sale") i sprzedają perfumy o wartości 10 zł za 60zł, mają prawo.

Jedna z takich dziewczyn (w moim wieku, ok 25lat) podeszła i do mnie jak wpatrzony byłem w pracę spawacza. Powiedziała mi, że zaprzepaszczę niebywałą okazję, gdy TEN PERFUM nie będzie w moich rękach. Powiedziałem jej, że nie dam się na to nabrać a poza tym, Perfumy tak jak Skrzypce czy Drzwi nie odmienia się w liczbie pojedynczej. Wyśmiała mnie serdecznie, mówiąc:

-"To ja byłam na studiach z marketingu i kosmetologii i nie będziesz mnie pouczał jak się mówi."

Zaczęła się między nami dość nieprzyjemna rozmowa trwająca jakieś 2min po czym ta dziewczyna rzuciła w moją stronę na odchodne:

-"Ja zarabiam 300zł dziennie a ty co? Ty potrafisz tylko spawać!"

Nie odszczekałem już nic w jej kierunku.

Spawacz skończył swoją fuchę i zamyślony lekko zapłaciłem mu jego wcześniej obiecane 400zł myśląc sobie: "ile ja bym dał, dziewczyno droga za to, żebym potrafił spawać" :lodowka:

Historia zaj***na z fejsbuka, jak slabe to :idzwch*j:

Ko...........‚a

2014-05-20, 08:06
Było jej ryj zespawać, szmacie j***nej. Co do autora tekstu : Ty lamusie, odłóż forsę i zapisz się na kurs spawacza, zerze.

Ceembe

2014-05-20, 09:04
Imper3838 napisał/a:

300 zł dziennie? Tak jej chyba powiedzieli na tych 'studiach'. Nic tak nie wk***ia jak Ci marketingowcy, gorzej niż jehowi. Powinni wystawiać im mandaty za zakłócanie porządku i prowadzenie handlu w miejscu niedozwolonym.

Ci co zatrudniają tych ludzi co biegają po mieście i sprzedają te badziewia, zarabiają kupę forsy, bo nawet żadnego biura i sklepu nie muszą opłacać. A najgorzej jest z tymi od MLM, jakieś techniki motywacyjne, wymuszanie wprowadzania znajomych do sieci, struktura piramidalna. Większość zapie**ala jak mrówki omamieni wizją 'własnego biznesu i zarabiania pasywnego', a po miesiącach zapie**alania na szkolenia i wciągania w to ludzi, nic nie dostają, a ile w to wpie**olili czasu, energii i pieniędzy, aż głowa boli. Ci na górze się śmieją z tych robaczków co pracują na nich za darmo, tańsze niż niewolnictwo, bo niewolnika trzeba jeszcze wyżywić i o niego dbać.


Odnośnie MLM to najlepsze jest to, że na początku "pracy" musisz i tak kupić jakiś starter żeby go opie**olić. Kumpel mi mówił że 5 dych. Czyli każdy debil który się na to nabierze od razu staje się początkowo klientem bo przecież kupuje te śmiecie których zapewne nigdy nie sprzeda bo coraz mniej ludzi kupuje od takich j***nych zaczepiaczy. Osobiście choćby nie wiem jak mi tłumaczył i tak wolę pójść do sklepu i kupić na spokojnie niż od jakiegoś naciągacza.

j***ć MLMowców.

KorkyTaczer

2014-05-20, 09:12
Cytat:

...siedzibÄ™ stowarzyszenia (dawny budynek po kiosku)



jebłem i nie wstaje...

laniedmcr

2014-05-20, 09:47
200 na godzinę, chyba jak spoiny złotem robi. Jak to prawda to koleś i tak został wyr*chany, najpierw przez spawacza, a potem była próba wyr*chania przez młodą przekupę

Prokurator

2014-05-20, 10:45
@oneshott Tak brawo na ilu spotkaniach z liderem z fm`u byłeś? Debil...

@laniedmcr Czy ja wiem czy wyr*chany? Ważne jest czym spawał elektryk czy gazowy ale to inna rozkmina. Prawda jest taka że żeby pospawać rurki coś trzeba umieć

laniedmcr

2014-05-20, 11:50
Prokurator napisał/a:

@oneshott Tak brawo na ilu spotkaniach z liderem z fm`u byłeś? Debil...

@laniedmcr Czy ja wiem czy wyr*chany? Ważne jest czym spawał elektryk czy gazowy ale to inna rozkmina. Prawda jest taka że żeby pospawać rurki coś trzeba umieć



Zgadzam się z tobą ale w budynku masz od ogrzewania, dosyć grubościenne, więc nie potrzeba kosmicznych spawarek. Poza tym woda zwykle teraz miedź i to się lutuje, rynny też się lutuje...
Coraz bardziej podejrzana fejkiem historia:)

olex

2014-05-20, 11:57
a te 300 zl na dzien to tyle jej szef powiedzial jak przestawala mu ciagnac. z tymi perfumami spoko opcja jak masz jeleni by to w detalu sprzedawali, takich jak ta bladz. kurs na spawacza 2 k kosztuje

bowmanek

2014-05-20, 12:26
Rzeczowniki w liczbie pojedynczej odmieniajÄ… siÄ™ przez przypadki.

Dopełniacz (kogo? czego? nie lubię)

perfum
skrzypiec

Narzędnik (z kim z czym? się nie pie**olę)

drzwiami

Nie odmieniają się rzeczowniki zapożyczone z innych języków, takie jak:
jury, kakao, menu, salami. Nie da się ich dopasować do naszej deklinacji.

Sadole wyżej zjechali Cię w kwestiach technicznych i płacowych, ja dodałem od siebie zasady języka polskiego.

Wyczuwam fejk.

Dobra koniec przerwy, sp***alam podawać frytki.

OgarStaryx2

2014-05-20, 12:43
Jak ona zarabia na tym 300zł dziennie to ja z dniem dzisiejszym otwieram firmę w której zatrudnię 10 osób po 20zl na godzinę czyli 160zł dziennie :) 1400zl dziennie - utrzymanie firmy= ok 1200zł dziennie na plusie...
Po kilku latach z Kulczykiem bym jadł jeden kawior...

k***a jak mnie pie**olenie takich głupich szmat po studiach wk***ia. Bawiła się przez 3 lata za kasę starych, a teraz udaje panią "ą ę" i sprzedaje na lewo perfumy po ulicach (za ok 50-70zł dniówki) :D k***a Pani wielka...

ps. Nie chodziłem na studia. Pracuję w budżetówce :)
ps2. mam 29 lat jeszcze 6 lat pracy i będę mógł iść na emeryturę która będzie płacona z waszych podatków :)

Uwielbiam każdego polskiego pracownika za to, że na mnie ZA PIER DA LA!!!

pzdr

Zyonic

2014-05-20, 12:47
@up , nie zesraj siÄ™ z tym FMem.

Ra...........py

2014-05-20, 13:53
300 zł dziennie ? Na tych umowach śmieciowych co dają w tego typu pracy to raczej 30

4h...........ch

2014-05-20, 17:20
Pamiętam jak do mnie podeszli taka uśmiechnięta para, napiernicza do mnie o zaletach perfum i mówi ze mi pryśnie żebym sprawdził odpowiedziałem NIE to ich zatkało, ja widząc ich miny odszedłem... no równie fascynujące to było jak ta opowieść. Anegdotki są takie zabawne, szczególnie w necie i jeszcze na tym serwisie... aż się wzruszyłem

wujek1

2014-05-20, 23:33
gdzie jest bonguś? on był spawaczem przy budowie wieży Eiffla, to wam powie ile ma spawacz za godzine

binek666

2014-05-22, 00:46
gówno a nie dwie stówy za godzinę. Spawacz też człowiek - ja po 5 latach pracy mam 17 brutto/h.