18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska Muzyka Ekstremalna

Mroziu • 2013-03-13, 17:03
... A czy jest bardziej ekstremalna muzyka od Black Metalu? Nasza rodzima scena w tym niszowym dość gatunku muzycznym prezentuje się nader dobrze, wiem gdyż sam jestem jej wiernym odbiorcą od paru lat, i zapewne przez resztą swojego życia, wierny jej pozostanę. A więc, polska scena blackmetalowa wypada wyjątkowo dobrze w porównaniu z takimi potęgami jak scena norweska, szwedzka ( Każdy słyszał chyba o Burzumie, Vargu Vikernesie, Mayhemie, Immortalu, Darkthronie, Bathorym, czy choćby Marduku ;) ) ostatnimi czasy również francuska i niemiecka.

W momencie gdy pospólstwo zachwyca się nowym singlem Czesława M. czy "przebojem" zespołu "Weekend", wiedzcie że gdzieś tam w świecie ludzie doceniają naszą, niszową, undergroundową muzykę.

ZANIM ZACZNIEMY, oczywiście, "de gustibus non est disputantum", jeśli komuś się nie podoba, to niech daruje sobie hejty, i niech sprawdza następne tematy. ;) -- :idzwch*j:

A oto kilka przykładów kunsztu polskich wykonwaców:

Medico Peste z Krakowa ( http://www.metal-archives.com/bands/Medico_Peste/3540325320 )

Medico Peste - The Great Illumination


Medico Peste - A Prophecy Carved on the Face of God


Blaze of Perdition z Lublina ( http://www.metal-archives.com/bands/Blaze_of_Perdition/3540268475 )

Blaze of Perdition - Gospel of the Serpents Kin


Blaze of Perdition - Necrosophist ( Cała EP )


Mgła z Krakowa ( http://www.metal-archives.com/bands/Mg%C5%82a/44722 )

Mgła - Further Down the Nest I


Mgła - With Hearts Toward None VII


UWAGA, BĘDZIE TEKNO! ( Idustrial BM / Terrorcore )

Iperyt z Katowic ( http://www.metal-archives.com/bands/Iperyt/35470 )

Iperyt - Particular Hatred


Iperyt - No State of Grace


MasseMord, również z Katowic ( http://www.metal-archives.com/bands/Massemord/14380 )

MasseMord - Śmierć Ludzkości


I na sam koniec, znowu tekno.

Cssaba z Katowic ( http://www.metal-archives.com/bands/Cssaba/3540275034 )

Cssaba - Underground Lo Fi Songs III


Z Mojej strony to by było tyle, chyba że ktoś będzie miał ochotę na więcej to napewno zalinkuję w komentarzach co ciekawszym zespołem, faktycznie, godnym uwagi. :)

sa...........os

2013-03-14, 19:27
Ekstremalna muza to death industrial, power electronics, harsh noise... Black metal śpiewa o chaosie - noise/PE jest chaosem sensu stricto.

Masonna - "God of Noise"


_............._

2013-03-14, 19:57
@sanctusdiavolos
Co to jest power electronics?

Vanathos

2013-03-14, 21:14
Gdzieś tam Lux Occulty brakuje lub czegoś w stylu Vesanii, Black Altar, Hermha. No i Christ Agony. Ale jak ktoś wcześniej pisał, kto interesuje się sceną w Polsce to większość zespołów bedzie kojarzył, bądź znał. Metal nasz rodzimy jest wart eksportu za granicę, sam w większości właśnie polskiego słucham.
A co to growlu i języka polskiego, mi jakoś nie sprawia większego problemu dykcja. Znacznie ważniejsza jest gospodarka tlenowa, technika i praktyka. Odpowiednio napisane teksty i dobrane słowa nie zalatują ch*jowizną. Reeasumując.. CZA ĆWICZYĆ.

nileppez

2013-03-15, 20:27
Nowe Cultes Des Ghoules "Henbane" to jedna z najlepszych płyt black metalowych ostatnich lat, w skali światowej. Polska scena jeśli chodzi o BM zdecydowanie placuje się w co najmniej światowym top10.

A Vesania to kicz i kał, chyba tylko Luna Ad Noctem (czy jakoś tak) byli bardziej kiczowaci.

Vanathos

2013-03-16, 02:49
@nileppez Vesania to moje takie "guilty pleasure", no ale racja, źli to oni nie są. raczej takie plastikowe szatany :-> .

PaniMajor

2013-03-16, 10:43

Ode mnie osobiście piwko. Nie rozumiem tylko dlaczego słuchających metalu nazywa się brudami. Od zawsze i na zawsze brudami zwano punków i inne tego typu tałatajstwa.

norbi7631

2013-03-16, 11:36
ło k***a, ale komentarze... ch*j w dupę hejterom, niech sobie słuchają czego tam chcą nawet disko polo. Ja słucham od klasycznej do thrasha. I piwo dla major Motoko

tomek188

2013-03-18, 04:01
Zostałem zmuszony do ponownego odezwania się na tym temacie
Przepraszam nigdy więcej nie będę hejtował
ale zdania i tak nie zmienię

Cytat:

żal mi cie j***ny gimbusie, to co napisałeś nie zasługuje nawet na komentarz. po prostu jest żałosne



no tak na wiele więcej niż komentarz :megalol: gimbus nie mam pojęcia jeszcze kiedy się to słowo wykształciło i nie do końca znam jego znaczenie.

Cytat:


Ode mnie osobiście piwko. Nie rozumiem tylko dlaczego słuchających metalu nazywa się brudami. Od zawsze i na zawsze brudami zwano punków i inne tego typu tałatajstwa.



a to nie to samo ?

Cytat:

ło k***a, ale komentarze... ch*j w dupę hejterom, niech sobie słuchają czego tam chcą nawet disko polo. Ja słucham od klasycznej do thrasha. I piwo dla major Motoko



dzięki hejterom ta storona istnieje.


Ponadto słucham rocka i tam nie wrzeszczą sorki śpiewają w jakimś czymś. A co do tekstu to sorry pobierać go nie będę raczej wolę go słyszeć (od tego jest muzyka).
Stereotypy są piękne dzięki nim można wyśmiać subkultury, rasy, poglądy religijne ale nie metalów bo przecież oni są tak k***a zajebiści.
Moi drodzy metale jesteście tak popie**oleni ponieważ nie potraficie przystosować się do społeczeństwa że tak powiem odbiegacie od normy etycznej. Dla dobra społeczeństwa przestańcie się ubierać jak geje. Zetnijcie włosy i wyglądajcie jak większość społeczeństwa wtedy może waszą muzykę potraktują poważniej. Na razie jesteście w oczach ludu poj***nymi, brudnymi, debilami.

Oby wam tylko dupy nie rozkrwawiło jak będziecie srać jaki to jestem żałosny itp. mam w dupie wasze zadnie j.w. zapisane co sobą reprezentujcie. Rasistowskie k***y. :ukrzyzowany:

Skończyłem i wypie**alać znaleźć sobie inną planetę (polecam słońce) ponieważ nie potrzebne nam jest gówno na ziemi.

Mroziu

2013-03-18, 21:06
Operowanie stereotypami, jakie to głębokie. Słuchasz rocka? Ale chyba Polskiego, sprawiasz wrażenie jakbyś nie znał innego języka.

@tomek188

Cytat:

Moi drodzy metale jesteście tak popie**oleni ponieważ nie potraficie przystosować się do społeczeństwa że tak powiem odbiegacie od normy etycznej. Dla dobra społeczeństwa przestańcie się ubierać jak geje. Zetnijcie włosy i wyglądajcie jak większość społeczeństwa wtedy może waszą muzykę potraktują poważniej. Na razie jesteście w oczach ludu poj***nymi, brudnymi, debilami.



Rasistowskie k***y... hihihihihipokryzja, wielce tolerancyjny przychlaście.

Podgatunków metalu, oraz idei się wokół nich gromadzących jest tyle, i są one tak różne, że tylko przygłupia osoba wyznająca idee "nie znam się, to się wypowiem", mogła by pie**olnąć takiego babola jak Ty.

W gronie fanów muzyki ciężkiej nie trudno o ludzi o prawicowych poglądach; faszystów, narodowców, konserwatystów, o lewaków; anarchistów, komunistów, socjalistów, jak i tych ze środka: liberałów, demokratów i innych takich. Przypisywanie jakiejś jednej konkretnej wizji na świat, ogółowi "metalowców" to przejaw dyletancji i debilizmu. ;)

To samo z wyglądem, od dawna słucham cięższej muzy niż większość, od gimnazjum, przez liceum aż po dziś, na studiach - i wyobraź sobie koleżko, że nigdy nie miałem długich włosów, czarnej skóry i glanów! Ubieram się tak jak każdy schludny człowiek, myję się i golę regularnie co dnia... Czy Ty możesz o sobie powiedzieć to samo? Dodam tylko że rozumiem ludzi chcących się wyróżnić z tłumu, rzadko kto chcę być szarym bucem jak Ty, jakich co dnia na ulicach mija się w milionach sztuk. ;) I bynajmniej nie wynika to z Twojej skromności, tylko z braku pomysłu na siebie i niemożności zaakceptowania pomysłów cudzych.

Dla własnego dobra, zamilcz. Z całym szacunkiem, ale jesteś k***a płytszy od kieszeni w damskich jeansach...